Skoči na vsebino

MITAS pnevmatike


vonAxl
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

anketa o doseženih kilometrih z Mitas cestno pnevmatiki (SF+ in ToF) ANKETA

Svetovani tlaki (glej spodaj razpredelnico) 

ali poišči na MITAS strani: MITAS

 

Mitas-Recommended-inflation-pressures.pdf

Priporočene objave

Ob 31. 10. 2018 ob 9:26, DAMI34 pravi:

Kar sem jaz tako po "privat" kanalih seznanjen, Turingforce ne bo namenjenea cestnim enduram, prej cestnim potovalcem. Zato so tudi take dimenzije 180, 190. Baje pa bo tudi verzija z ojačano konstrukcijo za težje barke tipa k1600gt.

Touring pnevmatika s športnim značajem. V primerjavi s SF+ bo imela daljšo življensko dobo zaradi trše zmesi.

Zmes je pri zadnji pnevmatiki, kot že znano, po sredini trša, boki mehkejši (pa vseeno malo trši kot zmes pri SF+). Profil je zasnovan tako, da omogoča v močnem nalivu ali primeru stoječe vode odlično odvodnjavanje. Pnevmatika je zelo vodljiva, je nevtralna in glede na to, da je touring.... zelo športnega značaja.  Zelo rada gre v in iz zavoja.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

41 minutes ago, Zivnorc said:

Profil je zasnovan tako, da omogoča v močnem nalivu ali primeru stoječe vode odlično odvodnjavanje

A nis ti govoru, kako je profil na motogumi lari, lari, lari fari lari?(vi reku brecljev tastr) 

 

@skalaprava, bos od zdej turingforce vozu? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Kugelschreiber pravi:

 

@skalaprava, bos od zdej turingforce vozu? 

Jih že vozim in ne vidim razloga proti tudi za naprej :OK:

@Zivnorc....zanimiv opis :hmm:.........kaj si to za ene gume vozil? :naughty:

Popravljeno . Popravil skalaprava
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, skalaprava said:

Jih že vozim in ne vidim razloga proti tudi za naprej :OK:

@Zivnorc....zanimiv opis :hmm:.........kaj si to za ene gume vozil? :naughty:

Ja, sm razvozlal, de jih ze imas. U bistvu sm prasal, a so ti bol vsec kot sportforce? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Kugelschreiber pravi:

A nis ti govoru, kako je profil na motogumi lari, lari, lari fari lari?(vi reku brecljev tastr)

Da. Res je. 

Napisal sem v primeru močnega naliva ali stoječe vode na cestišču.

...Če je cesta samo mokra...praktično ne rabiš odvodnjavanja.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, a79 said:

Je tolk lep vreme na Primorskem?

Pizda. Ja.  Je.  Nikakor koncat sezone hehe. Ravnokar bom su ogret teraforce. 

Live iz postojne, k sploh ni primorska  

 

D58EAF83-B5B3-4FA1-8EFA-BE228E4C0F70.jpeg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, KARMEN1 pravi:

Kdaj bodo v prodaji?

Jaz bi jih skoraj že rabila..........

ti lepo na tvojo beštjo daj SF+ ne boš nič falila, preden bodo v prodaji boš že 2 kompleta skurila. Pa še nekaj, ST pnevmatika s trdo sredico, rada na spolzkem pri močnem odpiranju naravnost prej zdrsne (zaradi trde sredice) In ker Zjček nima TC, se jaz v nobenem primeru ne bom šel igrati s kako drugo gumo, bom vozir kar tole kar dobro poznam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, KARMEN1 pravi:

Ne boš dal gor TF zadnjo?

samo na GTja, in še to ko bom mal teste uporabnikov prebral o kilometrini. Ker za jurja ali 2 boljša me ne zanima. Je pa v igri recimo kdaj pred kakim potovanjem ko odcepaš 3 kkm na hitro v dvoje, potem pa pride prav.

Potem ko jo sprobam na GTju bom pa videl če bo zanimiva za Zja. Pa računaj da bo tudi dražja od SF+.

Samo zadnja seveda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 58 minutami, DAMI34 pravi:

ti lepo na tvojo beštjo daj SF+ ne boš nič falila, preden bodo v prodaji boš že 2 kompleta skurila. Pa še nekaj, ST pnevmatika s trdo sredico, rada na spolzkem pri močnem odpiranju naravnost prej zdrsne (zaradi trde sredice) In ker Zjček nima TC, se jaz v nobenem primeru ne bom šel igrati s kako drugo gumo, bom vozir kar tole kar dobro poznam.

Za tiste brez občutka so izumili TC, ker na spolzkem “močno odpirajo”. Moraš biti pa res šturlo, da na spolzkem odpiraš do konca. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, Borutt said:

Za tiste brez občutka so izumili TC, ker na spolzkem “močno odpirajo”. Moraš biti pa res šturlo, da na spolzkem odpiraš do konca. 

Tudi po ravnem hitro zavrti zadnjo gumo.. ko te rukne na hrbet :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, Borutt pravi:

Za tiste brez občutka so izumili TC, ker na spolzkem “močno odpirajo”. Moraš biti pa res šturlo, da na spolzkem odpiraš do konca. 

lej, ni debata o meni. Trša sredina bo prej zdrsnila, tudi na gladkem, ali mastnem itd. Drugo pa so še boki ST gum. Tretje pa še ojačani boki itd...vsak vzame in vozi kar mu paše. Meni pri nobeni gumi ni ustrezal prehod med trdo sredino in mehkejšim delom. Sploh v Istri je rad SX 2011 poplesal.

In tisti brez občutka imamo radi velik kojnu pa velik kratic :P

Pridejo prav verjemi, tut po kakem listju šodru slani...amapk samo tistim brez občutka.

Vprašaj @Kmet2kaki so občutki na LTju na malo mokri podlagi in gumo plastik fantastik :P

 

poleg tega sva s Karmen govorila o Zju, ki je lahek motorček s še bolj lahkim zadnjim koncem a iskrivimi 125 konjiči, zato ne priporočam ST pnevmatik zanj.

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 8. 11. 2018 ob 21:16, skalaprava pravi:

 

@Zivnorc....zanimiv opis :hmm:.........kaj si to za ene gume vozil? :naughty:

... :hmm:...ka pa nej napišem?!

...da je univerzalna mišunga zmesi...za vse ...

..torej za Rakitna Rejserje je not malo RR zmesi....za Kačje Ride je KR ...za Crni Kal..je CK... Marija Reka..je MR mišunga...

...skratka Univerzalna za vse.. 

...na zgradbo karkase se pa itak noben ne spozna....važno da lima :P

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, DAMI34 said:

Pa še nekaj, ST pnevmatika s trdo sredico, rada na spolzkem pri močnem odpiranju naravnost prej zdrsne (zaradi trde sredice) I

To pa ne vem, če drži. ST pnevmatike bi naj imele boljši oprijem pri nizkih temperaturah in na mokrem od športnih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, KARMEN1 pravi:

Ne boš dal gor TF zadnjo?

A to misliš Terra Force?  :hmm:

Če ne, si boste morali kako drugo kratico izmisliti... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Vin pravi:

To pa ne vem, če drži. ST pnevmatike bi naj imele boljši oprijem pri nizkih temperaturah in na mokrem od športnih.

Dami je napisal,da ko odpres gas na spolzkem prej zdrsne...

In ja to drzi,pa ne,da bi dami vedu ko vozi Mitas....

@Vin po kateri logiki bolj trda guma,ki ima manjse trenje,ki se kasneje obrabi saj manj grabi...in po tvoje naj bi bolj drzala?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, Joker pravi:

A to misliš Terra Force?  :hmm:

Če ne, si boste morali kako drugo kratico izmisliti... :)

Ime ima Touring Force in je ST guma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, sesir said:

Dami je napisal,da ko odpres gas na spolzkem prej zdrsne...

In ja to drzi,pa ne,da bi dami vedu ko vozi Mitas....

@Vin po kateri logiki bolj trda guma,ki ima manjse trenje,ki se kasneje obrabi saj manj grabi...in po tvoje naj bi bolj drzala?

Po logiki, da ima boljši oprijem pri nizkih temperaturah in športne gume v mrzlem in mokrem vremenu ne spraviš niti na primerno delovno temperaturo. In na mokrem, ker ima primernejši profil za izpodrivanje vode.

Popravljeno . Popravil Vin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Vin pravi:

Po logiki, da ima boljši oprijem pri nizkih temperaturah in športne gume v mrzlem in mokrem vremenu ne spraviš niti na primerno delovno temperaturo.

Na pravilno temperaturo,da bi dale svoje od sebe....da pa primejo primerljivo pa z lahkoto....govorim za gp racer ali pirelli diablo...SC je res tezje ogret...

Boljsi oprijem nima nikoli,po mojem filingu...tak al tak normalno bitje tk ne da takoj poln gas in na polno v prvih nekaj ovinkov,niti po ravnini...

Zakaj se ne strinjam s teboj?

Isti motorji..

ST guma...v prvi das gas podrsa..ko malenkost ogrejes pa ze z zelo malim zdrsavanjem dvigne na zadnjo....

SS guma...v prvi das gas jo odnese...malo pa ni da ni ko takoj dvignes na zadnjo in ga z vredi filingom dvigujes...

Po mojem mnenju je ST guma kompromis,za vecino ok guma ni pa to guma,na katero ne bi pomislil med voznjo,ker mi nekaj ne bi blo ok...

Ne da se mi se v ovinkih razpredat....soloh ker se je vse testiralo na Racelandu....

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@sesir, pa govorimo o oprijemu v hladnem in mokrem vremenu, ne o splošnem oprijemu v približno idealnih razmerah. Ampak ne vem, tako sem prebral v raznih testih in verjamem, kar sem prebral.

Popravljeno . Popravil Vin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!