Skoči na vsebino

MITAS pnevmatike


vonAxl
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

anketa o doseženih kilometrih z Mitas cestno pnevmatiki (SF+ in ToF) ANKETA

Svetovani tlaki (glej spodaj razpredelnico) 

ali poišči na MITAS strani: MITAS

 

Mitas-Recommended-inflation-pressures.pdf

Priporočene objave

pred 23 minutami, vandrovec pravi:

Ne vem, jaz imam motor za vse od točke a (začetka) do točke b (konca). Po ovinkih je lahko sklizasto, zdrsne in je konec veselja. Lahko sredi ovinka srečaš oviro na cesti...jaz sem pazljiv v ovinkih. Pravijo, da kogar je kača pičila se še zvite vrvi boji,...ja, enkrat sem zdrsnil in ni bilo prijetno. Motor je v prednosti pri pospeških, prehitevanjih, občutku vetra...svobode. Za ovinke so pa bolj štirikolesniki :hmm:

Torej imaš napačno sredstvo za doseganje zadovoljstva. Presedi se v avto :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, kronik pravi:

 

Ali koliko nas ima koji to ne radimo?! Pa nisam kupio motor od 170 konja da bih isao brati cvijece!  Jer za brati cvijece je dovoljan i Tomos Automatik A3 sa 2,5 konja!! Samo ja ne vozim brzo na ravnim dijelovima ceste. Ne zanima me to. Isto kao niti autoput - samo u "nevolji". Ne semaforasim po gradu - ne zanima me to!  U naseljenim mjestima ne divljam - ne zanima me to! . Uzivam u zavojitoj cesti! E to me zanima!! Isitina  tu vozim brze. Koliko mi moje znanje i iskustvo dozvoljavaju......  

Ali opet zar nismo zato kupili motore?!? 

 

 

 

torej si ga kupil za divjanje in zakaj te zdaj moti, če ti rečem da si divjak :)

očitno so tudi kalibri, ki kupijo motor za divjanje, jaz domnevam, da je to večina s SS projektili, ker sicer res ne vem, zakaj tisti konji

za ostale=večino pa vseeno menim, da smo si kupili motorje, da se zapeljemo na izlet, potovanje, druženje ipd.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Borutt pravi:

Si izmeril globino profila ene in druge? Ker tudi mene zanima, bi te prosil, da izmeriš in potem pišeš. 

V vseh pogojih vozim to mehko in nevemkdajbospustila Mitas terra force, zato lahko napišem, da bluziš. 

Vem, da nimaš pojma o sestavi gume, ki jo voziš. Kar veš, je edino to, da je črna in okrogla z vsakično omembe silice. Tudi jaz potresem poper po juhi. 

Tvoje in ne moje trditve. 

Slabe gume in bavarska jajca. 

guma ko guma, črna in okrogla. SF+ ima točno 5mm do indikatorja. Zadnja 180 in 190.

Koliko ima TF?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Torej imaš napačno sredstvo za doseganje zadovoljstva. Presedi se v avto :ras:

Zakaj, če uživam v vožnji? 

Sicer sem tudi tebe sledil po ovinkih, samo mi to ni užitek. Grem pa z avtom lahko hitreje skozi ovinke, to no dvoma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Borutt pravi:

Komaj sem čakal kakšen graf. Zdaj so rešena življenja. Ker vsi s tršo sredico ne morejo varno in močno pospeševati zaradi vrtenja kolesa v prazno. Swaaaaaaaaštaaaaaa. 

ne obračaj besed, če si nepismen in ne znaš prebrat razlik dveh pnevmatik, če ne znaš prebrat kaj proizvajalec svetuje in kje on trdi, da so razlike, si ne zmišljuj in ne posplošuj.

 

pred 3 urami, Borutt pravi:

Jaz bi pa drugače rekel; ss raketo ne boš izkoristil na cesti. 

tudi 650ccm mlinčka ki sune ne izkoristiš na cesti :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

guma ko guma, črna in okrogla. SF+ ima točno 5mm do indikatorja. Zadnja 180 in 190.

Koliko ima TF?

Spodaj si preberi, kaj trdiš. Izmeri in napiši, sem ti pa jaz napisal. Torej, si izmeril ali samo na pamet pišeš? 

1. koliko profila ima TF? 2x več kot SF+  ni čudno da naredi več

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Borutt pravi:

Sploh nisem dvomil, da boš razumel. 

tudi jaz za nekoga nisem dvomil...in ne dvomim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, vandrovec pravi:

Zakaj, če uživam v vožnji? 

Sicer sem tudi tebe sledil po ovinkih, samo mi to ni užitek. Grem pa z avtom lahko hitreje skozi ovinke, to no dvoma.

Slediš mi? Na Mitaskih? 

pred 3 minutami, DAMI34 pravi:

ne obračaj besed, če si nepismen in ne znaš prebrat razlik dveh pnevmatik, če ne znaš prebrat kaj proizvajalec svetuje in kje on trdi, da so razlike, si ne zmišljuj in ne posplošuj.

 

Sedaj pa takoj izbriši žaljenje, kot ga brišeš vsem ostalim. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Snecer pravi:

torej si ga kupil za divjanje in zakaj te zdaj moti, če ti rečem da si divjak :)

očitno so tudi kalibri, ki kupijo motor za divjanje, jaz domnevam, da je to večina s SS projektili, ker sicer res ne vem, zakaj tisti konji

za ostale=večino pa vseeno menim, da smo si kupili motorje, da se zapeljemo na izlet, potovanje, druženje ipd.

vsak, ki je šel preko dovoljene omejitve je divjak, vključno s tabo in Borutom. Videl na lastne oči. :P

Eko, problem rešen, vsi smo divjaki eni mal večji drugi mal manjši.

SF+ pa je še vedno fajn, upam da bodo naredili tudi Turing force čimbolj podobno SF+, da bom lahko tudi kdaj po AC diujal :D

 

pred 4 minutami, Borutt pravi:

Slediš mi? Na Mitaskih? 

Sedaj pa takoj izbriši žaljenje, kot ga brišeš vsem ostalim. 

Nope, ravno tebi ga ne bom, ker sem ti odpisal v tebi lastnem in razumljivem stili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Borutt pravi:

Spodaj si preberi, kaj trdiš. Izmeri in napiši, sem ti pa jaz napisal. Torej, si izmeril ali samo na pamet pišeš? 

1. koliko profila ima TF? 2x več kot SF+  ni čudno da naredi več

izmeril, skoraj cm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kronik je kupil z namenom, da bo divjal, mi ne :) 

občasne "napake" se dogajajo vsem, tudi prva pomoč je stara pri meni

SF+ pa je fajn, ker je očitno tako za divjake, kot turiste, odlična guma (napram Dunlopu, ki sem ga vozil, da ne bo nervoze)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Snecer pravi:

torej si ga kupil za divjanje in zakaj te zdaj moti, če ti rečem da si divjak :)

očitno so tudi kalibri, ki kupijo motor za divjanje, jaz domnevam, da je to večina s SS projektili, ker sicer res ne vem, zakaj tisti konji

za ostale=večino pa vseeno menim, da smo si kupili motorje, da se zapeljemo na izlet, potovanje, druženje ipd.

ako te to bas ono jako, jako veseli recvi nekome da je divjak jer zna voziti motor a onda samo daj. a ako ne znas cemu sluze ti koji onda oni i nisu za tebe. sa svojim motorom si napravo odlican odabir!! ono svaka budala svoje veselje ima. pa tamo imam i ja svoje. 

ja sam za mene normalana a ti si ( vjerujem ) mi predosadan za zajednicku voznju motorom. 

a vjerovatno si ti sebi normalan a ja divjak za zajednicku voznju. 

stoga najvjerovatnije necemo voziti zajedno. 

 

Samo da si ti meni predosadan nisam potencirao niti jednom. dok ti itekako spominjes da sam ja divjak. 

nekako mi je tesko shvatiti koja je svrha takve tvoje komunikacije?! :hmm:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tema je o Mitasu. Pa dejmo nehat en drugega žalit, ker to res ni več v nobeni povezavi s pnevmatikami, nehajmo drug drugemu očitat kaj in kako vozi, ker to res ni bistvo. Vsak od nas ima lahko svoje mnenje o pnevmatiki, tudi napačno.

Kdor zmore se bo ustavil, kdor ne zmore...pa naj nadaljuje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, kronik pravi:

ako te to bas ono jako, jako veseli recvi nekome da je divjak jer zna voziti motor a onda samo daj. a ako ne znas cemu sluze ti koji onda oni i nisu za tebe. sa svojim motorom si napravo odlican odabir!! ono svaka budala svoje veselje ima. pa tamo imam i ja svoje. 

ja sam za mene normalana a ti si ( vjerujem ) mi predosadan za zajednicku voznju motorom. 

a vjerovatno si ti sebi normalan a ja divjak za zajednicku voznju. 

stoga najvjerovatnije necemo voziti zajedno. 

 

Samo da si ti meni predosadan nisam potencirao niti jednom. dok ti itekako spominjes da sam ja divjak. 

nekako mi je tesko shvatiti koja je svrha takve tvoje komunikacije?! :hmm:

 

pa ne zamerit, to je bilo pohvalno, da si pač divji šofer

jaz sem vesel, da ti tako voziš, ker znaš in tvegaš za ostale, da vidimo, kje so meje te gume

in sem tako potolažen, da imam dobro gumo, ki drži

 

Pravkar, DAMI34 pravi:

Tema je o Mitasu. Pa dejmo nehat en drugega žalit, ker to res ni več v nobeni povezavi s pnevmatikami, nehajo drug drugemu očitat kaj in kako vozi, ker to res ni bistvo. Vsak od nas ima lahko svoje mnenje o pnevmatiki, tudi napačno.

Kdor zmore se bo ustavil, kdor ne zmore...pa naj nadaljuje.

s kronikom se meniva o Mitas, jaz ga pohvalim, samo ne razume dobro jezika in slenga pa pride do komunikacijskega šuma

se pa vedno meniva o gumi SF+

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Nearrain in @Borutt

PIšita o Mitasu, debat tule o moderiranju ne bo in pika!!

 

 

 

 

 

pa še nekaj, ker poslušam floskule koliko hvalim neko pnevmatiko, kar mi postaja že smešno:

SF+ je slaba ali slabša od nekaterih ostalih pnevmatik:

1. na rahlo mokrem afaltu

2. na drobnem prahu

3. na belih črtah.

To je pač potrebno vzeti v obzir.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na bijelim crtama - pogotovo u RH ima nekoliko guma koje reagiraju "klizavo" ! Nije samo Mitas SF+ jedini.

 

A ove nove Mitasice bih cak i volio probati..... 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kontaktiraj uvoznika....povej da jih hvalis in da jih bos vedno hvalil....Se bolje,ce ti @DAMI34 pove tocno kako je on uredil v Sloveniji....za hvaljenje dobiva gratis gume...B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

vsak, ki je šel preko dovoljene omejitve je divjak, vključno s tabo in Borutom. Videl na lastne oči. :P

Eko, problem rešen, vsi smo divjaki eni mal večji drugi mal manjši.

SF+ pa je še vedno fajn, upam da bodo naredili tudi Turing force čimbolj podobno SF+, da bom lahko tudi kdaj po AC diujal :D.

dokler mitas ne naredi sf+ ali pa touring force v mojih dimenzijah - do takrat je vse vaše prepucavanje brez pomena.. imate take motorje , ki so neproblematični ..pa abs..pa prot zdrsavanju ..pa klincsave funkcije.. dokler ne probam ne verjamem nobenmu - ama nič,zero , nada ..

pred 1 uro, kronik pravi:

ako te to bas ono jako, jako veseli recvi nekome da je divjak jer zna voziti motor a onda samo daj. a ako ne znas cemu sluze ti koji onda oni i nisu za tebe. sa svojim motorom si napravo odlican odabir!! ono svaka budala svoje veselje ima. pa tamo imam i ja svoje. 

ja sam za mene normalana a ti si ( vjerujem ) mi predosadan za zajednicku voznju motorom. 

a vjerovatno si ti sebi normalan a ja divjak za zajednicku voznju. 

stoga najvjerovatnije necemo voziti zajedno. 

 

Samo da si ti meni predosadan nisam potencirao niti jednom. dok ti itekako spominjes da sam ja divjak. 

nekako mi je tesko shvatiti koja je svrha takve tvoje komunikacije?! :hmm:

 

recvi? si npravo odlican odabir?normalana?  ..... ...... .... 

tepk t tvoja komunikacja..dej al piš po naše l pa po vaše..jer te nikoji kurac ne razbiram..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, thumper pravi:

dokler mitas ne naredi sf+ ali pa touring force v mojih dimenzijah - do takrat je vse vaše prepucavanje brez pomena.. imate take motorje , ki so neproblematični ..pa abs..pa prot zdrsavanju ..pa klincsave funkcije.. dokler ne probam ne verjamem nobenmu - ama nič,zero , nada ..

recvi? si npravo odlican odabir?normalana?  ..... ...... .... 

tepk t tvoja komunikacja..dej al piš po naše l pa po vaše..jer te nikoji kurac ne razbiram..

hvala na ukazanim greskama! to je bilo vrlo bitno radi boljeg razumijevanja. definitivno ...... 

pred 28 minutami, sesir pravi:

Kontaktiraj uvoznika....povej da jih hvalis in da jih bos vedno hvalil....Se bolje,ce ti @DAMI34 pove tocno kako je on uredil v Sloveniji....za hvaljenje dobiva gratis gume...B)

kako mislis kontaktiraj uvoznika?! 
pa zar se Mitas ne proizvodi u  tvornici Save/Savatech/Trelleborg Skofja Loka https://www.savatech.si/ ?!?  

Popravljeno . Popravil kronik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 57 minutami, kronik pravi:

hvala na ukazanim greskama! to je bilo vrlo bitno radi boljeg razumijevanja. definitivno ...... 

jeste bitno  ..ako očeš da te mi slovenci razumijemo onda piši čitljivo pa naše , po vaše , po nemački ili po engleski ..može i po ruski ali je malo teža komnikacija..

ajd sine..i nek ti guma izdrži..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zezam...

Pac Dami jih je nekaj dobil zastonj in jih pac zato mora vedno hvalit,ce se kaj pa ne vem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, DAMI34 said:

zakaj pa nimaš spredaj kake ST pnevmatike? A nujno rabiš SF+ ? :P

Ne rabim. Na drugi feltni mi je ostala še SS guma pa nekako ni dobro kombinirati SS zadaj in ST spredaj. Obratno se pa dobro obnese. Sprednjo SF-ko sem danes zradiral in do nadaljnega zapuščam to temo. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!