Skoči na vsebino

MITAS pnevmatike


vonAxl
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

anketa o doseženih kilometrih z Mitas cestno pnevmatiki (SF+ in ToF) ANKETA

Svetovani tlaki (glej spodaj razpredelnico) 

ali poišči na MITAS strani: MITAS

 

Mitas-Recommended-inflation-pressures.pdf

Priporočene objave

3 minutes ago, sesir said:

Ker je s prejsnjimi gumami bilo koliko kubikov?

Malo manj, ker so se ti stene cilindra ze malo znucale. 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, krucymucy pravi:

Malo manj, ker so se ti stene cilindra ze malo znucale. 

Nimam bmw skuterja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob Monday, November 19, 2018 ob 8:41, DAMI34 pravi:

Pa še za razne @Borutte, ki se sekirajo koliko pumpam SF+, predlagam da prebere tabelico, ki jo je podal proizvajalec

Če se mu pa ne da, jo pa kr tule objavim:

RECOMMENDED INFLATION PRESSURES FOR SPORT FORCE+ TIRES The Strong Carcass Technology gives a bit more free hand in choosing optimum inflation pressure. The inflation pressure is defined with regard to the tire load during the ride and the riding style (alone or with a passenger, extra luggage), and the ride itself (long-lasting highway ride, shorter distances on local roads). We recommend as follows

A ride with a passenger and extra luggage 2.5 2.9 

A long ride at high speeds on a highway 2.5 2.9 

A solo ride on a heavier motorcycle (naked, touring) 2.3 – 2.5 2.4 – 2.6 

A solo ride on a lighter motorcycle (sport) 2.1 – 2.4 2.2 – 2.5 

A solo ride on an extra light motorcycle (supermoto) 2.0 – 2.3 1.9 – 2.4 A 

racetrack ride 2.3 1.8 – 2.3

 

Ker pa oba proizvajalca mojih motorjev tako Kawa kot KTM navajata samo svetovani tlak 2,5 in 2,9 se večinoma gibljem v okvirih med svetovanim od Mitasa in svetovanim od proizvajalca mopeda.

Tudi kar sem se pogovarjal z nekaterimi uporabniki SF+ (ki jim zaupam) so bolj zadovoljni z obnašanjem SF+, če so tlaki nekje 2,5 in 2,9 (govora je o poletni vožnji, aktivno po jadranki)

Točno to tabelco sem si dve leti nazaj shranil kot sliko v en folder v founu, da lahko vsake tolko pogledam. Se pa skoraj ne razlikuje od priporočil proizvajalca mojga motorja. Meni je ok in uporabljam sredno vrednost med obema. Verjamem pa, da komu ustrezajo tudi večji odkloni od tabelaričnih priporočil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...itak pa vsem lažejo merilniki tlaka +/-  ....sploh tisti iz baubau trgovin... tisti tamali z dvojno skalo....ki ne moreš natančneje odčitati tlaka kot +/- 0,5 bar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, Tex said:

v celem lezu greš 6x na moped, zdaj, ko ga je pa nasipalo, boš pa nadoknadil? :D

Pa še s staro vinjeto se šverca... :nono::)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Snecer pravi:

tiste prečne črtice v profilu so za sneg, še dodaten oprijem, na vse so mislili

A tak pravis...Mitas se bolj obnese v snegu kot suhem in lepem...ja dobro bom sprobu ko pridem domov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, xtzs pravi:

Tebi Mitas na 50 ccm skuterčku zdrsuje al kaj je tako problematično? :lol1:

guma valda :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, sesir pravi:

A tak pravis...Mitas se bolj obnese v snegu kot suhem in lepem...ja dobro bom sprobu ko pridem domov...

Pršu domu a direkt v postlo....utrujeni...mene poti utrudijo....bom sprobal ob naslednjem snegu...

Dami to kot un glavni za reklamo za Mitas...nevs javu MS folku,ki vozi Mitas,kje bodo dali najboljšo ceno za black friday?

Ker to je moto forum ne mobilni forum,da reklama za A1 black friday...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Wakasaki said:

Črne so,kupiš jih v petek in evo ti....:panic:

Pa akciske nonstop. Gledam, roadsmart3 230+montage. Teraforce pa 160 na motorju. Pizda. Benz do pakle in nazaj :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, Kugelschreiber pravi:

Pa akciske nonstop. Gledam, roadsmart3 230+montage. Teraforce pa 160 na motorju. Pizda. Benz do pakle in nazaj :) 

Pizda ej...

Gledam Dacia Logan...jo dobis celo za ceno felg od Ferrarija...le zakaj...

Da bova v istem rangu kot ti gume..DACIA LOGAN IN AUDI A4 sami cudaki tisti,ki kupijo a4,ker bi se lahko za razliko v ceni tankali nekaj let?

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz vidika fukncionalnosti ni neke hude razlike med A4 in Loganom.

Logan pa je v primerjavi s ferrarijem precej bolj uporaben avto...je avto, ki ga rabiš, ferrari pa je avto, ki bi ga vsak imel, a ga nihče ne rabi, precej neuporabna zadeva.

A pri gumah je po moje bistveno manj razlik kot med omenjenima avtomobiloma, si dal slabo primerjavo. Podobne tehnologije, materiali, malo špijonaže tu in tam ... 

 

Popravljeno . Popravil Snecer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, Snecer pravi:

Iz vidika fukncionalnosti ni neke hude razlike med A4 in Loganom.

Logan pa je v primerjavi s ferrarijem precej bolj uporaben avto...je avto, ki ga rabiš, ferrari pa je avto, ki bi ga vsak imel, a ga nihče ne rabi, precej neuporabna zadeva.

A pri gumah je po moje bistveno manj razlik kot med omenjenima avtomobiloma, si dal slabo primerjavo. Podobne tehnologije, materiali, malo špijonaže tu in tam ... 

 

Zato sem prvo omenil razpon v cenah in nato se podobnost uporabe...

V dacia je vse plasticno,ko so me peljali sem se spomnil na svoje otrostvo in poizkusal primerjat materiale in kakovost v njem...

Za primerjat bi bli avti peugeot 405 je bil ze kr boljsi materiali,yugo tu,golf1,...

Nov a4 pa....materiali dobri,nič ne cvili,nimas obcutka,kako se premika cela armaturka.

Ja problem a4,ker nima črička v armaturni plošči...oz to je kakovost Dacia...črček v plasticni armaturki...Pri Mitas pac kaj  drugega

..

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kugl, unih manj k 100 je pa ze vredn plunt, za bols feeling :) Ceprov, pol spet dirkas, kar pa sam isces, z Terraforce si pac lepo turist, kr hiter sicer :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 51 minutami, DinDiin pravi:

Kugl, unih manj k 100 je pa ze vredn plunt, za bols feeling :) Ceprov, pol spet dirkas, kar pa sam isces, z Terraforce si pac lepo turist, kr hiter sicer :)

če bi bila mera za mojga GTja bi jih poskusil, jebeš hitrost :P, še prej pa na Zju, za kak makedam in potovanja bi bile šponske

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, sesir pravi:

Da bova v istem rangu kot ti gume..DACIA LOGAN IN AUDI A4 

Če že rineš Audi A4 v primerjavo, ki naj bi predstavljal kao priznano gumo, potem na drugi strani avto, ki lahko predstavlja Mitas SF+ nikakor ne more biti Dacia Logan. Odlična prispodoba za Mitas SF+ v avtomobilskem segmentu je namreč Škoda Octavia RS!

Je ker nekaj cenejša od A4, ampak povem ti iz prve roke, da se lahko hudičevo dobro kosa z A4....vozil tako eno kot drugo z DSG menjalniki!

Če boš pa za omenjeno Škodo trdil da je vsa plastična in polna čričkov, te bom pa nehal jemati resno.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, sesir pravi:

Zato sem prvo omenil razpon v cenah in nato se podobnost uporabe...

V dacia je vse plasticno,ko so me peljali sem se spomnil na svoje otrostvo in poizkusal primerjat materiale in kakovost v njem...

Nov a4 pa....materiali dobri,nič ne cvili,nimas obcutka,kako se premika cela armaturka.

Ja problem a4,ker nima črička v armaturni plošči...oz to je kakovost Dacia...črček v plasticni armaturki...Pri Mitas pac kaj  drugega

dacij je pri nas kar veliko..bi rekel da več kot a4.. pa prav zanimivo , da nisem nobene videl na avtovleki..a4 pa kar nekaj,,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 55 minutami, skalaprava pravi:

Če že rineš Audi A4 v primerjavo, ki naj bi predstavljal kao priznano gumo, potem na drugi strani avto, ki lahko predstavlja Mitas SF+ nikakor ne more biti Dacia Logan. Odlična prispodoba za Mitas SF+ v avtomobilskem segmentu je namreč Škoda Octavia RS!

Je ker nekaj cenejša od A4, ampak povem ti iz prve roke, da se lahko hudičevo dobro kosa z A4....vozil tako eno kot drugo z DSG menjalniki!

Če boš pa za omenjeno Škodo trdil da je vsa plastična in polna čričkov, te bom pa nehal jemati resno.

Kaj pa uporablja Mitas od priznane firme?

Taksna primerjava je metzeler in Pirelli...mitas ima od priznane firme barvo?

pred 18 minutami, thumper pravi:

dacij je pri nas kar veliko..bi rekel da več kot a4.. pa prav zanimivo , da nisem nobene videl na avtovleki..a4 pa kar nekaj,,

Isto stari?ce tak....men tak vseeno a sem bil presenecen,da v letu 2017 vidis plastik fantastik,skripajoci nov avto...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, sesir pravi:

Kaj pa uporablja Mitas od priznane firme?

Taksna primerjava je metzeler in Pirelli...mitas ima od priznane firme barvo?

Isto stari?ce tak....men tak vseeno a sem bil presenecen,da v letu 2017 vidis plastik fantastik,skripajoci nov avto...

če ga imaš za vožnjo, potem tako šrkipanje ne moti

omejitve so pa za vse enake

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 hours ago, skalaprava said:

Če že rineš Audi A4 v primerjavo, ki naj bi predstavljal kao priznano gumo, potem na drugi strani avto, ki lahko predstavlja Mitas SF+ nikakor ne more biti Dacia Logan. Odlična prispodoba za Mitas SF+ v avtomobilskem segmentu je namreč Škoda Octavia RS!

Je ker nekaj cenejša od A4, ampak povem ti iz prve roke, da se lahko hudičevo dobro kosa z A4....vozil tako eno kot drugo z DSG menjalniki!

Če boš pa za omenjeno Škodo trdil da je vsa plastična in polna čričkov, te bom pa nehal jemati resno.

Skoda rs vs s4? Ne se hecat.

razen ce primerjas dizelasa..

lani sem imel octavio, sicer navadno na testni. E klasa 10 let stara se bols pele.

10 hours ago, thumper said:

dacij je pri nas kar veliko..bi rekel da več kot a4.. pa prav zanimivo , da nisem nobene videl na avtovleki..a4 pa kar nekaj,,

Velik? Poglej kok se prodaja rabljenih a4 in daci..

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!