Skoči na vsebino

MITAS pnevmatike


vonAxl
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

anketa o doseženih kilometrih z Mitas cestno pnevmatiki (SF+ in ToF) ANKETA

Svetovani tlaki (glej spodaj razpredelnico) 

ali poišči na MITAS strani: MITAS

 

Mitas-Recommended-inflation-pressures.pdf

Priporočene objave

Pravkar, Kričač pravi:

No, da se tud jaz obesim na tvojo repliko ... torej:

Če se odločiš, da greš do Serandé ali v Igumenitso in vidiš, da imaš slab profil za tja in nazaj, pač gumo menjaš pred odhodom, tako, da debata in tekmovanje do zadnjega železja, ki ti gleda iz gume je nesmisel. Se strinjaš?

Kot sem rekel, poraba gume je odvisna od mnogih parametrov in zelo težko je delat primerjave med motoristi. Edino, kaj lahko primerjamo od proizvajalca do proizvajalca je, kako se zadeva obnaša na zalivkah, na frezanem asfaltu, mcadamu .... itd. Prevoženi kilometri so nesmisel, glede na zvrst motorja in stil vožnje posameznika.
 

z ozirom da ima tema 200 strani, verjamem da cele nisi prebral.

Primerjave delamo že dooolgo, skoraj kot imajo policaji domet :P

Tako da približno točno vemo koliko kdo naredi z gumo, debatiramo pa o novem tipu gume in različni izrabi le te, ter vmesno še kdo kaj žali ampak pobrišem.

Evo primerjave, pa mal opisov, tudi imena so javna:

https://motosvet.com/tabla/topic/42191-koliko-kilometrov-prevozim-z-mitas-pnevmatiko/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Kričač pravi:

Dipl.

Uni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Kmet2 pravi:

Sami inžinirji :OK:

je reku mojster, nabol še 2 gumi in montiral psa ter nov accu :P

ps. srečno kekec na poti62346029_2282253788700816_1983560946928320512_n.jpg.0efffe4b685a54c355a21c8c61e32e7f.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, DAMI34 pravi:

je reku mojster, nabol še 2 gumi in montiral psa ter nov accu :P

ps. srečno kekec na poti

Hehehe, se vid da imam končan magisterij. Sem Kmeta prčitu, da bo gume zraun vlaču. :ras:

Kdaj štartaš?
Že un tvoj dosežek z letalonosilko je bil občudovanja vreden, sedaj na samotni cesti pa ... srečno keki. Kapo dol!

Popravljeno . Popravil Kričač
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 minutes ago, Snečer said:

moj je normalen, vsak normalen se z lahkoto vozi poleg

To je prvi znak nenormalnosti: jaz sem normalen! A ves kolk norcev to rece? Pa psihopatov in podobno?

13 minutes ago, Snečer said:

v sosednji temi je ideja, gume voziš poleg, pa nastavek za matico odtegnit pa se bo dalo s pravim vzvodom še v taki zakotni vasi odtegnit

Samo povem: odtegovanje ni problem, zategovanje je. Pravilno zategovanje seveda...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Kričač pravi:

Hehehe, se vid da imam končan magisterij. Sem Kmeta prčitu, da bo gume zraun vlaču. :ras:

Kdaj štartaš?
Že un tvoj dosežek z letalonosilko je bil občudovanja vreden, sedaj na samotni cesti pa ... srečno keki. Kapo dol!

ta pogovor je za drugo temo in Kmeta (ne mene), ostanimo tule raje pri Mitaskah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, DAMI34 pravi:

ta pogovor je za drugo temo in Kmeta (ne mene), ostanimo tule raje pri Mitaskah.

No no, ne biti tako pokroviteljski!
Glede na tvoj post, kako vem, ko si prilepil sliko, da so na belanco obešene Mitaske ..., da si nadaljeval temo dejansko o Mitas gumah, glede na to, da si se zapičil v moj post, ki je malce "skrenil" s poti. ?

Popravljeno . Popravil Kričač
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, Kričač pravi:

Hehehe, se vid da imam končan magisterij. Sem Kmeta prčitu, da bo gume zraun vlaču. :ras:

Kdaj štartaš?
Že un tvoj dosežek z letalonosilko je bil občudovanja vreden, sedaj na samotni cesti pa ... srečno keki. Kapo dol!

14.6. ob 3h zjutraj in to brez Mitas , a moreš vrjet :naughty:

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Kmet2 pravi:

14.6. ob 3h zjutraj in to brez Mitas , a moreš vrjet :naughty:

Z Mitas ali brez ... srečno!
Upam, da z ključem ne boš imel takšnih problemov, kot "zadnjič" .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, jvalant pravi:

To je prvi znak nenormalnosti: jaz sem normalen! A ves kolk norcev to rece? Pa psihopatov in podobno?

Samo povem: odtegovanje ni problem, zategovanje je. Pravilno zategovanje seveda...

ma varnostno sponko, a ne?

v bistvu poznam kar nekaj norcev, noben tega ne reče, verjemi mi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

36 minutes ago, Snečer said:

ma varnostno sponko, a ne?

v bistvu poznam kar nekaj norcev, noben tega ne reče, verjemi mi.

Si kdaj slisal za pretegnjen navoj? Ne premalo, prevec? Moment kljuci bolj sluzijo preprecevanju premocnega zategovanja in unicenja navojev, ki lahko kasneje popustijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, jvalant pravi:

Si kdaj slisal za pretegnjen navoj? Ne premalo, prevec? Moment kljuci bolj sluzijo preprecevanju premocnega zategovanja in unicenja navojev, ki lahko kasneje popustijo.

slišal, zato pa manj zategneš in varovalo, pr men je sponka, če ni dovolj zategnjeno, ne gre not

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Kričač pravi:

No no, ne biti tako pokroviteljski!
Glede na tvoj post, kako vem, ko si prilepil sliko, da so na belanco obešene Mitaske ..., da si nadaljeval temo dejansko o Mitas gumah, glede na to, da si se zapičil v moj post, ki je malce "skrenil" s poti. ?

saj zato sem ti povedal, da lahko spremljaš temo, ki jo je Kmet odprl.

Veš najbolj mi je zanimivo, ko se nekateri lastniki ToFa pogovarjajo med seboj, ustvarjajo/mo cele disertacije okrog obrabe gum, potem pa uleti par patronov, ki ToFa ne vozijo in so na muč brihtni. Jaz sem dejansko srečen, saj sem ugotovil s strani le teh, da nimam blage veze o obrabi gum, niti njihovem obnašanju, da preferiram neko blagovno znamko, ter nimam pojma o vožnji. Aja, pa hud prekrškar sem :P, ampak mam pa nekaj: srečo, pa se kr vozim tja u 3pm.

Tak da ja, kolikor hočem bom pokroviteljski. Celo kak post bom zradiral, če se mi bo dalo. :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, KARMEN1 pravi:

Tudi jaz nimam pojma o motorjih, gumah, vožnji........nimam pojma sploh..........

tako se pa ni treba podcenjevati, vsi se učimo še vedno, z vsakim novim kilometrom

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Italijani (na FB v eni moto skupini) odkrili Mitas. Ene par jih je ze imelo prej in so vsi po vrsti navduseni. (Vecinoma SF+ furajo).....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jutri bom svojega Tracerja 900 prvič preobul. Prepričali ste me s to temo, da bom dal gor Mitaske in sicer najprej SF+. Morda naslednje poskusim ToF.

Nekateri so me tukaj tudi prepričali, da so bile tovarniško nameščene Dunlop D222 zanič. No, 8500 km sem lepo prevozil a slovo verjetno ne bo težko.

Me pa zanima na kaj naj bom pozoren po menjavi. Nisem še nikoli "uvajal" gum na cesto ipd. Koliko km moram narediti, da jih "posmukam" tistega zaščitnega sloja?

So kje bolj občutljive oz. moram biti kje bolj previden? Ali samo hrabro?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, GucciSLO pravi:

Jutri bom svojega Tracerja 900 prvič preobul. Prepričali ste me s to temo, da bom dal gor Mitaske in sicer najprej SF+. Morda naslednje poskusim ToF.

Nekateri so me tukaj tudi prepričali, da so bile tovarniško nameščene Dunlop D222 zanič. No, 8500 km sem lepo prevozil a slovo verjetno ne bo težko.

Me pa zanima na kaj naj bom pozoren po menjavi. Nisem še nikoli "uvajal" gum na cesto ipd. Koliko km moram narediti, da jih "posmukam" tistega zaščitnega sloja?

So kje bolj občutljive oz. moram biti kje bolj previden? Ali samo hrabro?

Dejansko nič in to je prednost Mitask, da so uporabne takoj out of the box, saj nimajo zaščitne plasti (nek vosek) kot npr. Dunlopke, ki so kot nove hudo drsele.

Montiraš in gas. Seveda prvo malo z občutkom, da vidiš, kako se obnašajo.

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!