Skoči na vsebino

MITAS pnevmatike


vonAxl
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

anketa o doseženih kilometrih z Mitas cestno pnevmatiki (SF+ in ToF) ANKETA

Svetovani tlaki (glej spodaj razpredelnico) 

ali poišči na MITAS strani: MITAS

 

Mitas-Recommended-inflation-pressures.pdf

Priporočene objave

59 minutes ago, Snečer said:

aha, pol pa je Avstrija strožja

vidim, da imajo 1.6mm, moped pa 1mm

 

 

Ne! Indikator je na 0,8mm i to se tolerira! I gleda se srednjih 75% gazne površine! 

Tako da ako su bokovi skroz potrošeni a središnji dio gume „kao nov“ po zakonu si potpuno legalen! 

3 hours ago, KARMEN1 said:

Počasi bomo kar menjali ?

IMG_20190829_103948.jpg

Dodji do mene da i tu gumu porubiš kako treba! 

??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, kronik pravi:

Ne! Indikator je na 0,8mm i to se tolerira! I gleda se srednjih 75% gazne površine! 

Tako da ako su bokovi skroz potrošeni a središnji dio gume „kao nov“ po zakonu si potpuno legalen! 

Dodji do mene da i tu gumu porubiš kako treba! 

??

če e ne motim je naš zakon malce drugačen in ga zanima samo najbolj izrabljen del.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kričač pravi:

Pridem 1x v Lesce , pa bova šla skupaj.
Kdo je rekel, da je bilo mokro, kdo je rekel, da sem zaviral .... ojej, po pisanju sodeč je bolje, da se ne bi prijavil. :ras:

P.S. dodatek
zanimivo, da vsi "pravi MS" motoristi pa hvalijo omenjeno gumo.
Tudi sam sem načeloma izredno navdušen nad Mitas (na treh mopedih sem jo vozil), pa sem navdušen. Ta moja Mitaska je že stara, Pirelli pa je cca. 2 meseca na kotaču.
 

Ti še vedno ne razumeš, da si pohodil in ker je pogonska guma, je zavrtela-to ti je tudi @Zivnorc povedal, ravnotako @Snečer.

Daj gor 3 leta staro Pirelli, pa naredi isto. verjetno tudi 3 leta stara Pirelli ne bo mrdnila, kot ni tvoja 2 meseca stara :) 

ps. kje je zivnorc napisal, da si ti rekel, da je bilo mokro? :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, motozajebant pravi:

Ti še vedno ne razumeš, da si pohodil in ker je pogonska guma, je zavrtela-to ti je tudi @Zivnorc povedal, ravnotako @Snečer.

Daj gor 3 leta staro Pirelli, pa naredi isto. verjetno tudi 3 leta stara Pirelli ne bo mrdnila, kot ni tvoja 2 meseca stara :) 

ps. kje je zivnorc napisal, da si ti rekel, da je bilo mokro? :kva2:

logično

PIRELLI ima 7 črk

MITAS pa samo 5 črk

Logično da se več črk bolj prime v asfalt in ne spusti za boga. :P

to je 30% boljši oprijem po defoltu :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, DAMI34 pravi:

logično

PIRELLI ima 7 črk

MITAS pa samo 5 črk

Logično da se več črk bolj prime v asfalt in ne spusti za boga. :P

to je 30% boljši oprijem po defoltu :D

 

za dokaz tvoje teze, pa narediš tisto, kar je Zivnorc napisu... greš na polno, požlajfaš na zebri in vidiš, katera pol popusti...sprednja al zadnja.... una ki spusti, je slabša :lol1:

@DAMI34 teb matematika res ne gre, že zadnjič z unimi evriči :P  ni 30% boljši oprijem, temveč 40% :jezik:

Popravljeno . Popravil motozajebant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, motozajebant pravi:

za dokaz tvoje teze, pa narediš tisto, kar je Zivnorc napisu... greš na polno, požlajfaš na zebri in vidiš, katera pol popusti...sprednja al zadnja.... una ki spusti, je slabša :lol1:

@DAMI34 teb matematika res ne gre, že zadnjič z unimi evriči :P  ni 30% boljši oprijem, temveč 40% :jezik:

nisem hotel pretiravati, ker sej veš da je Mitaska bolj nevarna, tako piše na fb.

:P

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, DAMI34 pravi:

to je še za 2-3 jurje če prav vidim (ravno si dotaknila grabljice), pa tlak mal spusti na 2-5 do 2-7 kar ti bolj paše

 

Ne uči krive vere. 

pred 3 urami, Kričač pravi:

Mitaska je dobra guma, ampak, me je  pred včerajšnjim me je malo razočarala!
Sem imel na treh motorjih Mitasko .... tako, da mi je jasno njeno obnašanje, vsekakor pa nisem poznavalec, le uporabnik!

Sem potegnil iz enega križišča na pune in mi je spodneslo zadnji del na zebri. Sprednja, Pirelli Anđelka, je pa držala ko pes ježa, tako, da razmišljam, da bo tudi zadnja v bodoče Pirelli ...

P.S.
Mi gre na smeh, ko prebiram nekatere prispevke ....

Ti je že Živ odgovoril. In Kugla tudi. 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me zanima zakaj jih Maus ne voz,glede na to da ful limajo,verjetn zato k prevec limajo pa bi bil pol pocasnejsi. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Snečer pravi:

ko pride na indikator, mislim da je že rahlo prepozno

@Borutt popravi me, a mislim, da mora guma imeti vsaj 2mm, da je legalna, indikator pa je na 1.5mm nekje, ko sem meril.

da, Mitaska to počne na talnih oznakah, je kar občutljiva

sicer ni nujno, da tudi pirelijeva zadaj ne bi spodnesla, ker je pogonsko kolo in ker nimaš TC :)

tdmka ima pač problem z dimenzijo sprednje gume

V bistvu imaš prav, ker nisi napisal za katero kategorijo vozila. Če gledamo za motorje, je bilo en čas po tvoje, dokler jim nisem sitnaril. Zdaj je, kot je že bilo. Glej spodaj. 

(1) Globina kanalov v dezenu pnevmatik (merjena na mestu ob kazalniku obrabe) mora biti po obsegu in širini na pnevmatikah vozil na vozilih kategorije L najmanj 1 mm, na vozilih kategorij M1 in N1 ter njihovih priklopnih vozilih najmanj 1,6 mm, in na drugih vozilih najmanj 2 mm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 55 minutami, Borutt pravi:

Ne uči krive vere. 

predlagam, da zapišeš, kako je prav tebi, jaz bom pa kako je meni.

pred 52 minutami, luxsa pravi:

Me zanima zakaj jih Maus ne voz,glede na to da ful limajo,verjetn zato k prevec limajo pa bi bil pol pocasnejsi. 

zato k se jih boji, tak kot ti.

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Borutt said:

V bistvu imaš prav, ker nisi napisal za katero kategorijo vozila. Če gledamo za motorje, je bilo en čas po tvoje, dokler jim nisem sitnaril. Zdaj je, kot je že bilo. Glej spodaj. 

(1) Globina kanalov v dezenu pnevmatik (merjena na mestu ob kazalniku obrabe) mora biti po obsegu in širini na pnevmatikah vozil na vozilih kategorije L najmanj 1 mm, na vozilih kategorij M1 in N1 ter njihovih priklopnih vozilih najmanj 1,6 mm, in na drugih vozilih najmanj 2 mm.

Moram priznati da ne znam kako izmjeriti dubinu profila po slovenskom zakonu! 

 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, kronik pravi:

Moram priznati da ne znam kako izmjeriti dubinu profila po slovenskom zakonu! 

 

pripelji, ti bom pokazal

izmeriš na vseh točkah, kjer piše na gumi TW in če je najnižja vrednost pod dovoljeno, greš na avtobus

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, Snečer said:

pripelji, ti bom pokazal

izmeriš na vseh točkah, kjer piše na gumi TW in če je najnižja vrednost pod dovoljeno, greš na avtobus

Pa na najnizoj tocki profila Mitas niti nema profil! Kao Npr. Na rubovima! Ili Michelin RS ista prica ! 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, kronik pravi:

Pa na najnizoj tocki profila Mitas niti nema profil! Kao Npr. Na rubovima! Ili Michelin RS ista prica ! 

nisi razumel

meriš na točkah, kjer je oznaka TWI...na strani gume, kjer je tudi ti ne moreš zdrsat je napisanao TW in trikotnik

potem pa pogledaš kje je to na gumi, se lepo vidi na fotki Karmen

samo tam vse premeriš in to je to

miličnik bi tebi zmeril na strani :) in bi že bilo dovolj...

@kronik pridi k meni v tečaj, imam tudi merilnik iz aliexpressa, točno v nulo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4q4BlZ8LCFr9Bqt-vFsyo_p_kS5-HFvlixj6Dd5Jh3wuiCxX92Y46GY4u4sfjcPCNYQ1I_l4QVxyM2go3dHHS_OWLfJiV4z1ZYqUl4e8FMByesmYAi7dAEiY5wjBpmfr1HsBh_ZtSZZRG2Yau1HiI6_O0MvELwQLcFX0uklG4OFdqPn3GJv2ZWpH3k0DM00fiWX8EPFaEJi6UduLlVMpsJtoPVXE70S9Jucwme9CRN6HJZiXmCs_m8IH0Uxt2ERi-9_z-3jp1CN1sJ5kilE9ySXNfBHs95m7ZfTmRksT5n8AQFGoS0OorBDcDKH3T-Mix5tPpbm9WXf3vtMp1UXfRh-450RysyAU3IadDz4ni-xbpvfdaLDWYMY48wWCEBXXqOL5b2Che2HgJ2FL2iLOrG9Vb_mswOwHw0dor_qQC0YI_mVYARI2dHpBlpu4NCfGQMqYMtjUViJUrucmhTfxJJuXqR_HiArwdkBugSi6gHBdb0hl4ldduSZxZBH0m8v7TvdB5QAK9f-qrnQ9P0sLOjHNPD4IitgVXx46zzqmpCNR-d8tcaiNJ9RTLjLSVdvn_WXMgi4G6HHvqd2BPsh50tSzk8ExtfT9Mm2qC7daYvdbMIz99qBk3T73HwvWqeycukVL5sRT7CYlnOxFEebjQLvDJML9uV_vkt2XlQIob2Tsv8ANJMhwNlqLurUltVK80MvluW1GiJrRNbY2W4oLg1L1Lw=w1263-h947-no

vidiš sedaj?

Citiraj

Tread wear indicator bars are moulded into the tread grooves at regular intervals around the tyre to indicate when a tyre is worn to its limit of safety.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa še priporočeni tlaki, so sicer za SF+, ker ToFa še ni, ampak je lahko enako

ps. na vrhu so tudi prilepljeni (toliko o krivi veri)

Mitas-Recommended-inflation-pressures.pdf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, DAMI34 pravi:

predlagam, da zapišeš, kako je prav tebi, jaz bom pa kako je meni.

zato k se jih boji, tak kot ti.

Ni prav nižati tlak. 

pred 6 urami, kronik pravi:

Moram priznati da ne znam kako izmjeriti dubinu profila po slovenskom zakonu! 

 

Nič ne skrbi. Bo že kdo, ki zna. 

pred 6 urami, Snečer pravi:

pripelji, ti bom pokazal

izmeriš na vseh točkah, kjer piše na gumi TW in če je najnižja vrednost pod dovoljeno, greš na avtobus

TWI. 

Na sever ali na jug? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

20 hours ago, Kričač said:

Kugla, zakaj iz vsega napisanega vedno ven potegneš med vrsticami, to kar tebi paše?
 

 

Samo preberem. Nic ne iscem med vrsticami. Res. Nimam namena provocirat. Opozorim pa na totaln nonsense. Vsi pisimo malo bol natancno, in se izognimo neumnostim. Ker, bodmo iskreni, napisat sm prtegnu na pas mater pa je spodkopalo na zebri, prednja pa ni zdrsnila, je hud hud nesmisel. Da ne bo nesporazuma. Mene znamke ne brigajo. Ti mors svoji gumi absolutno zaupat. Ce je ta zdrs zbudil nelagodje, menjaj takoj. Mirna glava je varna glava. 

 

Po 12 dneh Mitaske se drzijo zrak. Drug tedn morda kej kresnem. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Kugelschreiber pravi:

 

Samo preberem. Nic ne iscem med vrsticami. Res. Nimam namena provocirat.

Saj te razumem, nisem nič napačnega mislil.  Pripišem glede na ostale odgovore. Včasih vržem kakšno kost, ko vidim, da se vsi povprek "prepirate" o eni gumi. Razen ene znamke gume (Bridgestone), so mi vse ostale OK.

Saj pravim, jaz sem "normaln" uporabnik, ampak še vedno ne gospod s klobukom, tako, da mi vsaka gumica paše (moto ) :ras:.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Borutt pravi:

Ni prav nižati tlak. 

 

si prebral priporočene tlake?

Si, al pišeš kar na pamet?

Veš koliko je težak z900, ki ga ima Karmen? Koliko je priporočljiv tlak proizvajalca za eno osebo?

No to preveri, potem pa nabijaj kaj je narobe z mojo objavo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 57 minutami, DAMI34 pravi:

si prebral priporočene tlake?

Si, al pišeš kar na pamet?

Veš koliko je težak z900, ki ga ima Karmen? Koliko je priporočljiv tlak proizvajalca za eno osebo?

No to preveri, potem pa nabijaj kaj je narobe z mojo objavo.

 

Si prebral, da ni prav nižati tlak? Nabijaj dalje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Borutt pravi:

Si prebral, da ni prav nižati tlak? Nabijaj dalje.

si prebral koliko je priporočen tlak za z900?

Če nisi ne zavajaj, da sem narobe napisal, ker nisem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!