Skoči na vsebino

MITAS pnevmatike


vonAxl
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

anketa o doseženih kilometrih z Mitas cestno pnevmatiki (SF+ in ToF) ANKETA

Svetovani tlaki (glej spodaj razpredelnico) 

ali poišči na MITAS strani: MITAS

 

Mitas-Recommended-inflation-pressures.pdf

Priporočene objave

pred 50 minutami, DinDiin pravi:

A to, da ma posredini zametek razpoke pomen, da ma mehke boke? Pac normalno al kuko? 

IMG_20190930_170237.jpg

IMG_20190930_170318.jpg

tam so štukali, k je bila ravno izmena šihta :P

Ne se sekirat, preden bo počila boš že novo montiral :P

Drugače pa gre nekak takole od 2.40 dalje

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, kronik pravi:

da netko nebi pomislio kako se samo MItas SF+ kod mene brzo trosi...... 

Poweer RS na 5 dan voznje

HDOW4520.JPG

gumožder :P

primerjava RS vs SF+, oziroma ToF?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, kronik pravi:

da netko nebi pomislio kako se samo MItas SF+ kod mene brzo trosi...... 

Poweer RS na 5 dan voznje

HDOW4520.JPG

Vse ok, ampak, kako ti to uspe?

A krofe rišeš po dvorišču!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, rookie007 pravi:

Vse ok, ampak, kako ti to uspe?

... take stvari se ne govori v javnosti...    :D

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, DAMI34 said:

gumožder :P

primerjava RS vs SF+, oziroma ToF?

Javim se navecer ili kada uhvatim malo vremena.... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 hours ago, DAMI34 said:

gumožder :P

primerjava RS vs SF+, oziroma ToF?

kako napisati a da bude jasno sta je pisac zelio napisati :) :)

 

usporedba Power RS ( ne RS+ ) i MF+ je realitvno laka i istovremeno nemoguca :)

Da nisam kupio Power RS po 180,-€ za set ta se kupovina ne bi nikako isplatila. 

Zasto? Vrlo jednostavno set kosta previse novaca za dobijene kilometre! 
Tu je MSF+ i dalje definitivno broj 1 na trzistu! 

RS kosta cca. 250,- ako ne i vise a uspio sam prijeci sa njom ca. 3.500km (2 dana po Austriji, 5 dana do Kotora u Cg i nazad) 

MSF+ kosta cca. 150,-€ i uspijem prijeci 2.800 - 3.200km 

 

Usporedba:
RS vrlo lako pada u zavoj, drzi nagib bez ikakvih korekcija, nije pretjerano osjetljiva na bijele oznake na cesti niti na bitumenske popune. 
Relativno brzo dolazi na radnu temperaturu i osjecaj na mokrome i hladnome je skroz zadovoljavajuci. Cak siguran.

Sve napisano se (po meni ) moze napisati i za MSF+. 

 

Gdje je onda razlika!  Prednja i zadnja guma imaju malo cudan profil. Dovesti zadnju do krajnjeg ruba znaci istovremeno struganje fussrasterima/footpegs/oslnocima za noge od pocetka do kraja svakog zavoja! Dobro je kada znas da ce se to dogoditi :) Automatski sa time guma dozvoljava puno vece brzine kretanja kroz zavoje. Barem ti daje taj osjecaj!! I kroz te brze prolaske kroz zavoje guma daje jedan odlican i siguran osjecaj. 

Ono negativno po meni je prednja guma. Ili sam nakon potrosenih 15 i vise setova MSF+ navikao na puno tvrdju karkasu i stabilnost prednje gume ili je RS fucking premekana guma.... 

Ponasanje u zavoju je super. Ali!! kod jaceg kocenja guma kao da dobije neki momentum "mijesanja" / "plesanja" gdje se pravac i linija kretanja izgube. Sve se to naravno pravovremenim pustanjem kocnice smiri. Ali taj osjecaj se meni nekako i nije svidio. Imas plan koji nije moguce sprovesti u djelo. I jos te odnese prema suprotnom smjeru ..... ili cak i preko bijele linije......  dva puta. I ne samo meni .....

Mozda da protrosim jos koji set bih bio zaljubljen u tu gumu kao sto sam u MSF+. Samo je pitanje koliko je to isplativa stvar. Trenirati ponasanje prednje gume ?!? Michelin nije platio meni vec ja njima! 

Vozeni tlakovi tih sveukupno 7 dana su bili 2,3 / 2,6. Prvi dan sam probao i vece tlakove ali tek tu mi se prednja guma nije svidjela. 

Mozda mi padne jos koji detalj .... za sada je dovoljno. Na pitanja odgovaram :)  Provokacije od*ebavam :)

Prve dvije slike su me in aktion :lol1:

Druge dvije slike su slike zadnje gume prijatelja koji je ili vozio ispred mene ili odmah iza mene. Tempo isti samo je on na XR-u a ja na R-u. J slike moje zadnje ne mogu pronaci iako sam uvjeren da sam je slikao :eek: 

P.S: Snecer - predajem se :yea1: ! Nemoj niti zapocinjati sa tekstovima tipa:" ja sam uvijek govorio da si divjak" i slicno :) :) Dosta mi je bilo akcije sa uperenim pistoljem na granici kod Neuma gdje su nam nakratko oteli putovnice. 50,-€ kasnije smo bili slobodni :) Crveni Audi !! Da nije bilo granice uhvatili bi nas u tek kod platane u Trstenom gdje uvijek radimo pauzu  :lol1::lol1:

I moje video uratke ne saljem postom/mailom/cloud-om/whatsappom/youtubom/golubom pismonosom/autobusom niti bilo kojim drugim sredstvom! 

 

72523539_2344221202497803_6384578918271156224_o.thumb.jpg.a04d5958d385c3bd3c1a11dcf1ed9724.jpg71528911_2344241379162452_906042137278152704_o.thumb.jpg.6f27c622173c7a97e88fd94e913adbef.jpg72326730_2338057446447512_1783767705497632768_o.thumb.jpg.0bdae85db5ecd55570106f74b161093c.jpg71089845_2338057499780840_7448572399164850176_n.thumb.jpg.9661bff9eb6da69481a5b567a97c3cc7.jpg

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker ni samo diujak diujaški, ampak tudi kriminalec ?!

Hecam se,  @kronik, hvala za opis gume ?.

P.s.: na prvi sliki si s škornjem podrsal po asfaltu ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 10/7/2019 at 9:28 PM, KARMEN1 said:

Ker ni samo diujak diujaški, ampak tudi kriminalec ?!

Hecam se,  @kronik, hvala za opis gume ?.

P.s.: na prvi sliki si s škornjem podrsal po asfaltu ??

To sa cizmom se dogodilo cesto. Dok nisam poceo stopalo dodatno pomaknuti. Preskupe su cizme da bi ih na taj nacin potrosio ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Našraufaš titan drsnike, drajsaš, iskriš bele iskre, zakurš kakšno travco ob cest, k prideš dam, čevelce na ponk, našvasaš kar si pobrusu in so spet prpravljene za naslednič ........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Lipstick said:

Našraufaš titan drsnike, drajsaš, iskriš bele iskre, zakurš kakšno travco ob cest, k prideš dam, čevelce na ponk, našvasaš kar si pobrusu in so spet prpravljene za naslednič ........

Sicer smo offtopic, ampak, a ti mečeš iskrice z škornji ali stopalkami oziroma footpeg feelersi? Zgleda iberql! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 minutes ago, Tex said:

Sicer smo offtopic, ampak, a ti mečeš iskrice z škornji ali stopalkami oziroma footpeg feelersi? Zgleda iberql! :OK:

Odvisen ker motor vozim, če sem na Shitu drajsam z drsniki na footpegih, redko s čevelcem, na tavelkem 1100 taku pa redko iskrim ( ma precej višje nogare ), če pa že, iskce letijo od čevelca .....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 hours ago, KARMEN1 said:

Moraš stopit na stopalko samo s prsti. Tudi jaz sem jih na začetku drsala ?

ma jesam i to vec.... 

jedino mi preostaje skakati kao vjeverica po motoru i strugati koljenima ..... ? ?

1 hour ago, Lipstick said:

Našraufaš titan drsnike, drajsaš, iskriš bele iskre, zakurš kakšno travco ob cest, k prideš dam, čevelce na ponk, našvasaš kar si pobrusu in so spet prpravljene za naslednič ........

to bi se vec mozda i moglo napraviti. samo ce me onda helikopterom po jadranki ganjati :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

40 minutes ago, kronik said:

ma jesam i to vec.... 

jedino mi preostaje skakati kao vjeverica po motoru i strugati koljenima ..... ? ?

to bi se vec mozda i moglo napraviti. samo ce me onda helikopterom po jadranki ganjati :lol1:

Hebeš zrakomljat, trebaš se bojat  Bombariera CL 415 ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, sedaj menjala tudi prednjo.

Poraba v poletnem času:

Sf - prednja 10.460 km

Tof - zadnja 10.115 km

Pozimi sem jih prej obrabila, pa tudi razmerje je bilo drugačno.

S to kombinacijo, lahko menjam 1:1.

Z obema gumama zadovoljna, tlak 2,3 - 2,6.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!