Jump to content
Najpomembnejši ukrep za preprečevanje širjenja okužbe z novim koronavirusom je, da zmanjšamo stike in ostajamo doma. ×
  • Sign Up
Sign in to follow this  
vonAxl

MITAS pnevmatike

DAMI34

anketa o doseženih kilometrih z Mitas cestno pnevmatiki (SF+ in ToF) ANKETA

Svetovani tlaki (glej spodaj razpredelnico) 

ali poišči na MITAS strani: MITAS

Mitas-Recommended-inflation-pressures.pdf

Message added by DAMI34

Recommended Posts

moto rider
Ob 25. 10. 2019 ob 18:20, Endlich pravi:

Sem danes naredil prvih 110 km z Mitaskami in obcutek je bil zelo v redu.

Nova guma ponavadi ni nikoli problem. Pomembno je, kakšen je grip, kako se obnaša na mokrem in koliko kilometrov zdrži pri 'normalni' vožnji? To je vsa znanost, ki pa jo lahko podpre le tisti, ki ima z določenimi pnevmatikami lastne izkušnje. Torej;

Kako ocenjujete Mitaske za enduro med 90 in 100 KM??

Kugelschreiber
15 hours ago, moto rider said:

Nova guma ponavadi ni nikoli problem. Pomembno je, kakšen je grip, kako se obnaša na mokrem in koliko kilometrov zdrži pri 'normalni' vožnji? To je vsa znanost, ki pa jo lahko podpre le tisti, ki ima z določenimi pnevmatikami lastne izkušnje. Torej;

Kako ocenjujete Mitaske za enduro med 90 in 100 KM??

Mitas ma malo morje enduro gum. Uničujem tretji par TerraForce-R , meni je OK, tud na mokrem nism mel slabih občutkov. Na caponordu mi zdržijo 8000km. 80% v dvoje, 20% avtocesta. 

14 hours ago, DinDiin said:

A bo zdej TouringForce za potovalne endure? se prav 19 col spredi pa 150 zadi?

Avgusta sem dobil sledeč odgovor:"Hvala za vaše zanimanje in povpraševanje po naših Mitas moto pnevmatikah.

Odgovor vezan na vaše vprašanje je, da bodo vse dimenzije, po katerih povprašujete na voljo nekje v mesecu novembru oziroma proti koncu leta. Sam plan razvoja in proizvodnje se je nekoliko spremenil, kot smo sprva načrtovali tako da pridejo bolj v poštev za naslednjo sezono."

Če so mi lagali.......

Edited by Kugelschreiber

DAMI34

ToFarca pozimi. Oprijem sedi 5 neglede na podlago,

poraba....ajoooj.

5,3mm do senzorja ko je nova

4000 prevoženih, še 1mm do senzorja :(

stil vožnje: vsaj 10% bolj previdno (nežno) kot poleti.

motozajebant
pred eno uro, Snečer pravi:

Točno takšne rabim :) Sicer pa @motozajebant ima izkušnje s Sava Sportforce,a ne? :) 

Šibilov ti jih lahko zrihta :)

Imam, imel na Fazerci, dobra guma... :) 

Snečer
pred 1 minuto, motozajebant pravi:

Šibilov ti jih lahko zrihta :)

Imam, imel na Fazerci, dobra guma... :) 

On ma tiste za madžarski trg :) 

Ja, sportforce+ je še bolja

motozajebant
pred 1 minuto, Snečer pravi:

On ma tiste za madžarski trg :) 

Ja, sportforce+ je še bolja

Saj, za nas madžare je ravno prava :) 

bom videl, ko zmontiram in sprobam... sam da se malo otopli :)

Guest Mitja F

Če koga zanima- v Savski trgovini v Kranju, so Mitas SF+ vedno po akcijski ceni. Mislim , da je 30% off.

Snečer
pred 4 minutami, Guest Mitja F pravi:

Če koga zanima- v Savski trgovini v Kranju, so Mitas SF+ vedno po akcijski ceni. Mislim , da je 30% off.

Naj nekdo raje konkretno preveri.

Ker ponavadi, ko bo srenja tam, ravno ne bo dimenzije, popust mimo ali za druge tipe itd. :) 

Guest Mitja F

Jaz sem bil tam 3x v dveh letih in SF imajo vedno na zalogi. Cena je okrog 140eur za obe.Kje pa mislite, da bodo najcenej gume, ki so jih razvili Kranjčani.( mal lokal patriotizma). Drugače pa se ne hecam, kar govorim sigurno drži.  

Snečer

za mojega je set sf+ pri trgovcih okol 135 eur, 120/70/17, 160/60/17

ti pa praviš da do v kranju še - 30%...

resno?

ukica
4 hours ago, Snečer said:

za mojega je set sf+ pri trgovcih okol 135 eur, 120/70/17, 160/60/17

ti pa praviš da do v kranju še - 30%...

resno?

Ne. Ta popust je na priporoceno maloprodajno ceno. Sem siguren v to.. ;) 

dkee46

Mitas TERRA FORCE-R?  Vsi kateri jo vozite, kako ste zadovoljni? koliko KM? kako se drži ceste? Predvsem kolebam med Continental in Mitas. Najraje bi čim bolj mehko (športno) gumo, s tem, da kot smo že nekaj dni nazaj ugotovili, le malo kateri model ponuja spredaj 21". Pri Mitasu je to tudi edini model, če se ne motim z 21". 

Prosim, kratko in jedrnato, kako ste zadovoljni, kakšna je kilometrina in še mogoče kakšen koristen podatek. TNX!

MiNa
pred 55 minutami, dkee46 pravi:

Najraje bi čim bolj mehko (športno) gumo,

Športno gumo na enduro motorr??? Raje menjaj motor :devil:.

OK resno. TERRA FORCE-R? voziva oba na svojih F700GS niso neke endure, ampak o namestitvi "športnih" gum nikakor ne razmišljam. Zvozil-a sva originalne (Metzeler Tourance Next, Dunlop Trailmax TR91), potem sem glede na pot, na oba motorja namestil E-07 (Gruzija, Turčija...) moja je s tem kompletom zvozila 25400km jaz pa nekaj manj. Naj zapišem, da je kilometrina precej odvisna od "načina uporade" in ni nikjer "garancije" da dva različna voznika naredita enako kilometrov. Seveda velja tudi za ostale performanse gume. Saj veš ljudje smo različni in različno občutimo "podatke", ki jih daje gume.

S staro E08, sem se "preganjal" tudi po Grobniku...Povsem neprimerne gume za pisto, vendar 20 korogov (štirikrat po pet) vmes malo hlajenja, oddelale z odliko.

DSC1.thumb.jpg.f7e57fce23abbe7870ae6e3e74e9fa14.jpg

Prednja precej bolj svaljkasta "grob profil, več trenja, več temperature", vendar še brez zdrsov. Takšne zlorabe si na cesti ne upam :naughty:

DSC2.thumb.jpg.604def29d40cc7ceb1da3da41cbd3ba8.jpg

Zadnja malo manj svaljkov prav tako BP.

Sedaj imava oba Terra Force-r, jaz sem z zadno prevozil 14600km prednja pa je pri 18000 in jo menjam pred prvo vožnjo spomladi. Zapišem lahko, da je komplet vreden svojega denarja.

Edited by MiNa

Snečer

Z Mitas 25.400km? ... :) 

Zakaj se meni "smejejo", ki naredim 12k? :) 

dkee46

Mogoce sem se napacno izrazil, mislil sem sport-touring gumo (npr. Terra Force R), samo nobene se nisem zasledil 21”.

letno delam med 10-15k km, tako da mi ni noben problem menjat gumo na sezono, samo naj drzi. Itak je pa vecina poti asfatirana cesta,  vsaj pri vecini. :) 

Edited by dkee46

MiNa
pred 3 urami, Snečer pravi:

Z Mitas 25.400km? ... :) 

Mitas E-07 brez problema 140-ka ima 12mm profila ko je nova. @avtomoto je z enako gumo "prišel" do Indije se vrnil, pa vem da ima guma še kar nekaj profila. Mogoče objavi sliko kako guma izgleda trenutno...

Je pa treba razumet, da takšne poti pomenijo povsem drug tempo, kot gas do prve pizzerije ali kafetarije.

IMG_4928.thumb.JPG.23f8be1afdaef4814d82b2459aadd2fc.JPG

Ni Mitas. Je pa Metzeler Tourance, ta guma je po vrnitvi iz Armenije (tja in nazaj na R1150GS) po 9000km imela še kar nekaj uporabnega profila.

DinDiin

Najboljs, da probas kar sam TerraForce. Tistih 130 flik te pa ze ne bo bolel, oz ga bos mogu orng srackat, da bi te. :D

Kugelschreiber
5 hours ago, dkee46 said:

koliko KM? kako se drži ceste? Predvsem kolebam med Continental in Mitas.

Trailaattack2 se mi je zdela mal bol stabilna kot terraforce r. Z Mitasko je meni lazje prekladat levo desno.  Ceste se drzi bolj kot se upas pelat. V nagibu drsam z nozniki, sovoznicinimi nozniki in ce mava kufre, tud s kufri. Unicim jih v 8000km. 

9CD89103-B41E-4ECA-8B50-FD1936967F96.jpeg

A3B0DCAA-1C1F-4161-B9E6-6948FD7D3554.jpeg

4734B077-491D-4468-92CF-DE58C7CBAF79.jpeg

Edited by Kugelschreiber

Kugelschreiber
2 minutes ago, MiNa said:

Zares jih uničiš :naughty:. TWI indikatorja se še  asfalt dotaknil ni....

MitasTerra.jpeg.f18e6c6794352b02b6bbe412e121b676.jpeg

To si zradiral na Capotu?

Ja. Capo tako fenta gume. Capo je kriv. :) 

Kupil sem jo s contiji, unicil tisto, po tem se dva para terraforcev, tretji je na motorju, in se boji pomladi hehe. Vse to v dveh sezonah, skupj 21000km. Upal sem, da bo letos ze na voljo touring force, pa je ni se. 

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Zadnje objave na forumu

• ftp
      Zakaj bi bolelo. Saj večino stvari ki uporabljamo so izumili že dolgo prej, tudi sedaj tako popularne turbinske polnilnike,.... Sem zadnjič bral, da je Aston Martin izdelal prvi novi motor po letu 1965. Pomeni da vsi motorji V8 in V12 so v osnovi konstruirani v 60 letih in samo "okoljevrstveno" predelani. A bi se ga branil ???
    • DAMI34
      to pojasni, da ne rabiš bit jedrski fizik za se zaščitit. Prenos virusa v zaprtih prostorih (spet je odvisno koliko ga je in koliko je okuženih, pa kako so malomarni) je mnogokrat večja možnost, kot v odprtih. Res mnogo mnogo večja...zato pa je govora o "prezračevanju" stanovanj in podobno. Problem je, ker pri vsej zaščiti, recimo izključim vdihovanje, velikokrat pozabimo, pa pomencamo oči, nos, prst poližemo itd..
    • ftp
      pri njemu je "predpisano" več kot 2 m
    • DAMI34
      no vidiš, vaš pes obvlada samozaščito. Verjetno se mu tudi nihče ne upa bližje kot do predpisane razdalje (ne vem sicer kok ma dlogo verigo)   eto, tu pa bodo resnične teorije zarot, mislim da po resničnih dogodkih. Vsak pravi politik, se bo hotel okoristit v teh časih. Zato pa jih tako skrbi za naše zdravje  
    • ftp
      Saj so si KPK že prej podredili. Pa lahko tudi novinarji preverjajo, sploh iz novatv24 in siol.net 🥴
  • Similar Content

• timi121
      By timi121
      Zdravo! 
      Zanimam se za nakup skuterja, ker bom ravnokar opravil izpit za kategotija A1, ampak binrad zacel z necim malo manjsim kot je skuter ali moped, ampak mi klasicen izgled skuterja ni vsec, zato bi rad nekaj bol sportnega kot je Gillera DNA ali Aprillia RS, pa me zanima ce veste mogoce za se kak podoben skuter z sportnim izgledom? 
    • Snečer
      By Snečer
      Navodila:
      V posameznem vprašanju je možen 1 odgovor, odgovor je moč večkrat spremeniti (klik nazaj na anketo). Imena glasovalcev so javna. Dovoljen je samo opis vožnje, solo, v dvoje, poleti pozimi in način...vse ostalo, razna citiranja, jokanja, frustracije bo brisano!!
      Če kdo smatra, da anketa ni pravilna lahko ustvari novo, svojo.

Dami

S prvim setom sem naredil 12k+, z drugim pa 9k+, ko je sprednja dobila bulo in sem preventivno menjal.
      Verjetno obkrožim zadnjo, ker bi tudi šlo čez 10k.
      Pišem za zadnjo, ker prednja je po mertivah za 20k+.
      Vožnja solo z zmerno prtljago in zmerno težo šoferja. Sama vožnja pa dinamična, vendar pretežno zaviranje z motorjem in brez naglih manevrov, veliko AC do v povprečju brzina 115kmh.
      Motor Kawasaki z Wilbers vzmetenjem.
    • Dr_Jakob
      By Dr_Jakob
      Hej!

Naš domač tank, Mitsubishi Pajero Sport 2.5 TD potrebuje dobrega mehanika. Napaka v pogonih, kar je v osnovi najslabše, kar je lahko. K uradnem, ki je zadevo v osnovi zaj**al, ne grem več. Pozna kdo kakega majstra, ki se spozna na terence, posebej na Mitsubishije?
    • Samo Brodnik
      By Samo Brodnik
      Živjo!

A mi lahko kdo priskrbi uradne podatke na koliko tlaka se morajo polniti dunlop roadsmart pnevmatike, ker se menda vsake pnevamatike polnijo z drugačnim tlakom? Sem prebrskal že hudiča in pol, pa mi jih vsi samo ponujajo, o tlaku pa ne duha ne sluha. Prav tako ne najdem njihovega vodnika.

Hvala in lp,

Samo
    • hotschko
      By hotschko
      Ali kdo kaj ve o tem, da Sava dela tudi gume za motorje ... imeli naj bi namrec cel program gum za motorje, so celo sponzorji neke dirklane ekipe in bojo letos imeli štant na IMOT-u ... :?: :?: :?: Kdo kaj slišal ?? Tipi in modeli gum, cene ... ??
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy terms and use of cookies!