Skoči na vsebino

MITAS pnevmatike


vonAxl
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

anketa o doseženih kilometrih z Mitas cestno pnevmatiki (SF+ in ToF) ANKETA

Svetovani tlaki (glej spodaj razpredelnico) 

ali poišči na MITAS strani: MITAS

 

Mitas-Recommended-inflation-pressures.pdf

Priporočene objave

pred 7 urami, XTR pravi:

Ne vem no, speljujem zmerno, zaviram tudi, sicer preveč sredina gume trpi, pa ni mi užitek nažigat naravnost. Vozim tako, da ne zmanjšujem stabilnosti vozila. Krmila ne spuščam, iz ovinka pa rad konkretno privijem gas, vseeno pa ne toliko, da bi vozil po enem kolesu, kot je v tvoji definiciji. Po tem lahko sklepam da nisem objesten. Kaj delam narobe, da mi zadnjo gumo pobere v 5k kilometrih?

tvoja subjektivna ocena, objektivna pa jw rezultat na gumah.

preagresivna vožnja očitno in še kaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

stavim, da je obraba gume sorazmerna z porabo goriva na tem istem motorju:smoke:

Sneci, prav imaš, čeprav nekatere boli, da so brez občutka za tehniko in mogoče jim bi bilo treba prepovedat upravljanje z vozili, katera dosežejo višjo hitrost od 25km/h:lol1:

 

 

 

:jezik:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 hours ago, XTR said:

Ne vem no, speljujem zmerno, zaviram tudi, sicer preveč sredina gume trpi, pa ni mi užitek nažigat naravnost. Vozim tako, da ne zmanjšujem stabilnosti vozila. Krmila ne spuščam, iz ovinka pa rad konkretno privijem gas, vseeno pa ne toliko, da bi vozil po enem kolesu, kot je v tvoji definiciji. Po tem lahko sklepam da nisem objesten. Kaj delam narobe, da mi zadnjo gumo pobere v 5k kilometrih?

 

Sredino žrejo nažiganja, avtocesta in premajhn tlak v gumi. nič drugega. 

v nedeljo sem gledal gume, s frendom sva vozila magistralo, on 150bhp 4 valji 75kil jez 110bhp 2 valja 120 kil. njegova obrabljena kot semiš, moja ko šmirgel papir. Njemu nikoli ni blo treba odpret do polnega šusa, ker, je lažji, ima bol smooth motor in je  vozil za mano, je mel referenco kdaj spustit in kdaj pospešit. 

enake gume enak pritisk ista cesta isti trenutek in tempo.....obraba na moji opazno drugačna.

 

in kaj se sekiraš? ti je na motorju všeč? vozi kot ti paše. al z gume potegneš 5 al 7 je isti qurac. če imaš filing da prekomerno sesuvaš sredo, kupi kako 2ct gumo,  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 minutes ago, Cartman said:

in kaj se sekiraš? ti je na motorju všeč? vozi kot ti paše. al z gume potegneš 5 al 7 je isti qurac. če imaš filing da prekomerno sesuvaš sredo, kupi kako 2ct gumo,  

Meni je čisto ok obraba. Sem imel že ST-gume pa so precej več zdržale. Objava se nanaša bolj na Snecerjevo "generalno določbo za objestnost", ki je pomankljiva.

Če se vtakne v vsako malenkost naj bo pa še pri definiciji natančen. Omenja samo speljevanje, pospeševanja iz zavojev niso zajeta, pa ravno ta se mi zdi da najbolj pobirajo gume.. :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, builder pravi:

stavim, da je obraba gume sorazmerna z porabo goriva na tem istem motorju:smoke:

Sneci, prav imaš, čeprav nekatere boli, da so brez občutka za tehniko in mogoče jim bi bilo treba prepovedat upravljanje z vozili, katera dosežejo višjo hitrost od 25km/h:lol1:

 

 

 

:jezik:

Razlika je med ljudmi ,ki imajo občutek a jim gode vožnja brez kalkulacije "ekonomija" in ljudmi ki občutka sploh nimajo pa mislijo ,da ga imajo fuulll:cool:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, XTR pravi:

Meni je čisto ok obraba. Sem imel že ST-gume pa so precej več zdržale. Objava se nanaša bolj na Snecerjevo "generalno določbo za objestnost", ki je pomankljiva.

Če se vtakne v vsako malenkost naj bo pa še pri definiciji natančen. Omenja samo speljevanje, pospeševanja iz zavojev niso zajeta, pa ravno ta se mi zdi da najbolj pobirajo gume.. :) 

Pa zaviranje pred ovinkom in vstop v ovink.

Pravkar, Snecer pravi:

Ti si večkrat občutil, kako je to, če nimaš občutka :) 

Pri meni ne gre za občutek,tega je velik temveč za objestnost:winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Snecer pravi:

Ti si večkrat občutil, kako je to, če nimaš občutka :) 

js te mam rt :friend2:

še 20 let motorirranja, pa bom do tvojih obćutow prišo ... komaj ćakam :P

 

pred 5 minutami, Kmet2 pravi:

Pa zaviranje pred ovinkom in vstop v ovink.

Pri meni ne gre za občutek,tega je velik temveč za objestnost:winkiss:

tis pa itak prestopnik 3

tebe mam pa še bolj rt :wub:

mal smo off topic, a nardimo temo : "Mi se mamo radi " :lol1:

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, maus pravi:

js te mam rt :friend2:

še 20 let motorirranja, pa bom do tvojih obćutow prišo ... komaj ćakam :P

 

Jz te mam tud rat............sam lačen sem ..........a štekaš :)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, maus pravi:

js te mam rt :friend2:

še 20 let motorirranja, pa bom do tvojih obćutow prišo ... komaj ćakam :P

 

Vidim, da si zaljubljen v temo Mitas :)

Pa daj si montiraj na svojega enkrat sporforce, saj na tvoji trasi je "znan" vulkanizer, ki ti bo z veseljem premontiral.

Drugač pa je tak pubeci, premožne motorje imate, ki jih ne morete obvladati brez elektronike, pa še gume vam žrejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Kmet2 pravi:

Jz te mam tud rat............sam lačen sem ..........a štekaš :)

ne :huh:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, maus pravi:

ne :huh:

sej sm vedu :sleep2:... nč pol me pa pust umrt od lakote .....:dry:

pred 3 minutami, Snecer pravi:

Vidim, da si zaljubljen v temo Mitas :)

Pa daj si montiraj na svojega enkrat sporforce, saj na tvoji trasi je "znan" vulkanizer, ki ti bo z veseljem premontiral.

Drugač pa je tak pubeci, premožne motorje imate, ki jih ne morete obvladati brez elektronike, pa še gume vam žrejo.

Pa še dragi so pa kvarijo se , si pozabil dodat :OK:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Snecer pravi:

Vidim, da si zaljubljen v temo Mitas :)

Pa daj si montiraj na svojega enkrat sporforce, saj na tvoji trasi je "znan" vulkanizer, ki ti bo z veseljem premontiral.

Drugač pa je tak pubeci, premožne motorje imate, ki jih ne morete obvladati brez elektronike, pa še gume vam žrejo.

noćm mitask ... štekaš :P

men na 200 konjski mašini športne zdržijo med 7-9 kkm

pnevmatike (to so gume) menjavam na pooblaščenem servisu, kjer mi mal pregledajo motor ... 

kva ste vsi navalili na to elektroniko ... 35 let sem se brez nje vozu, valda si jo lahko privoščim :P

prvič sem imel ABS šele leta 2012 ... čeprav raznovrstne motorje vozim od leta 1980 ... 

snećko .. če rabš kakšne inštrukcije glede vožnje, ti rad pomagam .. jaz, če bom rabil tisto, na kar se ti (kot sem slišal) odlično spoznaš, te rade volje prosim za nasvet ... 

štekaš :P

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Snecer pravi:

Sem zdaj pogledal in našel problem, SF+ je do 270kmh, jaz mam pa v homologaciji 185kmh.

Zato je obraba manjša.

@maus ja za Grobnik smo se menli, a ne? :) 

kdaj :O .... 

js mam v homologaciji 295 ... torej jih ne smem dat gor :P

js bi šu raj med šleparji, naselji in policijskimi kontrolami ... ni tok dougcajt kot na grobniku :jezik: 

seveda na puno :lol1:

p.s.

če boš kdaj na "moji trasi" me zvrcn za na kavo :P 

 

 

pred 36 minutami, Kmet2 pravi:

sej sm vedu :sleep2:... nč pol me pa pust umrt od lakote .....:dry:

 

nauš :jezik:

mitasko pejt žwećt :P

 

Popravljeno . Popravil maus
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Madoniš ste se razpisal... Glede ekonomije in porabe gum je pa takole... Pri "Iveku" ki jih je samo lansko sezono nažgal 25000 km in še nas nekaterih, je kar velika razlika zamenjat v sezoni 4 komplete gum ali enega...

Za mojo dimenzijo zaenkrat mitask še ni... verjetno jih tudi ne bo... podatek da se z mitasko prevozi tudi 15000 km ali  z avonkino cobro  preko 20000 km pa v družbi "hard nažigalcev" nima pomena... med popotniki pa precejšen...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, ferek pravi:

Madoniš ste se razpisal... Glede ekonomije in porabe gum je pa takole... Pri "Iveku" ki jih je samo lansko sezono nažgal 25000 km in še nas nekaterih, je kar velika razlika zamenjat v sezoni 4 komplete gum ali enega...

Za mojo dimenzijo zaenkrat mitask še ni... verjetno jih tudi ne bo... podatek da se z mitasko prevozi tudi 15000 km ali  z avonkino cobro  preko 20000 km pa v družbi "hard nažigalcev" nima pomena... med popotniki pa precejšen...

Nisem Ivek sem pa Kmet in lansko sezono sem zaključil z 33kkm+ in 6 kompletov pnevmatik ter 1800l benza ......pozdravi Iveka in vas "nekaterih " .....;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 minutes ago, ferek said:

Madoniš ste se razpisal... Glede ekonomije in porabe gum je pa takole... Pri "Iveku" ki jih je samo lansko sezono nažgal 25000 km in še nas nekaterih, je kar velika razlika zamenjat v sezoni 4 komplete gum ali enega...

Za mojo dimenzijo zaenkrat mitask še ni... verjetno jih tudi ne bo... podatek da se z mitasko prevozi tudi 15000 km ali  z avonkino cobro  preko 20000 km pa v družbi "hard nažigalcev" nima pomena... med popotniki pa precejšen...

 

mah, z eno prednjo in dvemi zadnjimi mitaskami oddrsam 11-12 tisoč. Trdim, da je 250€ za eno prednjo-dve zadnji gumi omembe nevreden strosek v sezoni s 25kkm.

Prepričan sem tudi, da v 500kmali več dolgem izletu porabim manj gume kot na furah (postojna-idrija+postojna-čni kal)×2.

 

udobno je, da fukneš gumo gor in veš da si za letos rešen, al tolk jamrat za 200e ko se za pohajanje zmeče XY jurjev.... . 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, ferek pravi:

Madoniš ste se razpisal... Glede ekonomije in porabe gum je pa takole... Pri "Iveku" ki jih je samo lansko sezono nažgal 25000 km in še nas nekaterih, je kar velika razlika zamenjat v sezoni 4 komplete gum ali enega...

Za mojo dimenzijo zaenkrat mitask še ni... verjetno jih tudi ne bo... podatek da se z mitasko prevozi tudi 15000 km ali  z avonkino cobro  preko 20000 km pa v družbi "hard nažigalcev" nima pomena... med popotniki pa precejšen...

lej, ti lahko men pišeš od extremov, kot so Sneci, Ivek, Domina (bdw swaka čast vsem, da tok iz gume izvlečejo) vendar dokler bo 90% voznikov iz Mitask izvleklo med 4000-7000km, mi je čist jasna obraba in trajanje gume.

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!