Skoči na vsebino

MITAS pnevmatike


vonAxl
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

anketa o doseženih kilometrih z Mitas cestno pnevmatiki (SF+ in ToF) ANKETA

Svetovani tlaki (glej spodaj razpredelnico) 

ali poišči na MITAS strani: MITAS

 

Mitas-Recommended-inflation-pressures.pdf

Priporočene objave

Kam greš pa to potem preobut, če se že do Širnika ne zapelješ na izlet?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Jo_maha pravi:

Hoj,

mogoče da sem kje kaj zgrešil, prosim se ne hudujte.

Menjam gume na CBF 600, in so me naštimal naj probam mitas. tu sem bral, da je dobra kombinacija spredaj sf+, zadaj tf.

po večini se vozim sam, naredim pa letno do 4000km. sklepam da bi ble te gume ustrezne, al bi tud zadej dal SF+?

hvala vsem, ki se vozite več in pomagate nam, ki smo bolj 1x mesečno motoristi :D

ToF stavimo samo da se naredi več kmjev, predvsem AC, pa potovanja pa v dvoje. Osebno pa mam raje SF+. (spredi in zadi)

Z neko normalno vožnjo zlahka s SF+ narediš 5 jurjev, torej ena sezona zate.

 

 

pred 2 urami, Jo_maha pravi:

kul.

načeloma, če dam gor tud TF ne bo nč napak?

prima. hvala za pomoč :D

ne, ne bo nič narobe, tudi s ToF boš preživel. Smo pa tule in kako stran nazaj opisali natančne razlike med SF+ in ToF. V glavnem je govora o zadnji gumi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Bostjan L pravi:

Danes sem jo malo pocukal za ušesa.

"A boš zdržala tok kod od Snecija"

Rekla je "Da"

1901131100_Terafocer.thumb.jpg.bad5db9b6109d8234c37bd0176583078.jpg

Precej je odvisno od šoferja :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 38 minutami, KARMEN1 pravi:

Moje ne zdržijo niti pol toliko, ker delam črto od semaforja, do semaforja ?

Jaz ne delam črte, pa mi tud ne zdrži toliko?

Se pav redu pelje s to gumo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, KARMEN1 pravi:

Moje ne zdržijo niti pol toliko, ker delam črto od semaforja, do semaforja ?

dejansko ti jo pobira prekomerno pospeševanje in zaviranje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z mojimi original Bridgestone je konec. Naslednji teden sem dogovorjen za drugi servis na 6k km, kjer mi bo serviser zamenjal tudi obe pnevmatiki. Nabavil sem Mitas SF+ zadnjo in sprednjo homologiranih dimenzij. Pri lokalnem vulkanizerju v Brežicah sem za obe odštel 129€, kar se mi zdi zelo ugodna cena. Če bodo zdržale enako, kot original (5500km), sem za to ceno zadel terno. 

Popravljeno . Popravil truckdriver
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Snečer pravi:

dejansko ti jo pobira prekomerno pospeševanje in zaviranje

Ja, seveda ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

38 minutes ago, truckdriver said:

Z mojimi original Bridgestone je konec. Naslednji teden sem dogovorjen za drugi servis na 6k km, kjer mi bo serviser zamenjal tudi obe pnevmatiki. Nabavil sem Mitas SF+ zadnjo in sprednjo homologiranih dimenzij. Pri lokalnem vulkanizerju v Brežicah sem za obe odštel 129€, kar se mi zdi zelo ugodna cena. Če bodo zdržale enako, kot original (5500km), sem za to ceno zadel terno. 

S22?

Mitas bodo za dlje. 99% sm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

en objavu na FB ... mitas mezol dubu :huh: ... po 1000 km :eek: 

Fotografija osebe Zoran Simonovic.

Fotografija osebe Zoran Simonovic.

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 56 minutami, Snečer pravi:

Meni je na drugem setu pri 9k tudi nastala bula, normalno.

Verjetno pa ni normalno pri 1000 km, kot je tipo napisu  :eek: 

pred 45 minutami, Xebec pravi:

Ojoj

20200612_091946.thumb.jpg.a594a14fe2466c2685efef6ecce04c1a.jpg

:eek: a take razpoke so ti ratale :O 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, maus pravi:

Verjetno pa ni normalno pri 1000 km, kot je tipo napisu  :eek: 

:eek: a take razpoke so ti ratale :O 

Sem že videl Dunlopke ipd., ki jih je olupilo...

Včasih pač slabša serija in odstopi plast, nakar se naredi mehurček.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Snečer pravi:

Sem že videl Dunlopke ipd., ki jih je olupilo...

Včasih pač slabša serija in odstopi plast, nakar se naredi mehurček.

tukaj je tema o mitaskah, ne pa o drugih znamkah :P 

razumem, da je za vernike bolečina, če se zgodi kakšen feler pri mitaskakh ...

nisem komentiral, samo prilepil sliko od nekoga, ki jih je vozil in so ga razočarale, da bodo seznanjeni tudi drugi, ki niso na FB ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem imel enako težavo, vendar me to ni odvrnilo, da ne bi spet posegel po Mitaski.

Nič posebnega, enako se dogaja tudi bolj renomiranih znamkam, ki imajo svoje vernike oziroma Mitas haterje :) in komaj čakajo na kak feler slovenske gume.

Nisem pa še videl, da bi olupilo Mitasko, mogoče bi lahko touring sport, ki ima dve plasti.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 47 minutami, Snečer pravi:

Jaz sem imel enako težavo, vendar me to ni odvrnilo, da ne bi spet posegel po Mitaski.

Nič posebnega, enako se dogaja tudi bolj renomiranih znamkam, ki imajo svoje vernike oziroma Mitas haterje :) in komaj čakajo na kak feler slovenske gume.

Nisem pa še videl, da bi olupilo Mitasko, mogoče bi lahko touring sport, ki ima dve plasti.

 

pri nekaterih nominiranih znamkah, so zaradi zelo podobnega felerja zamenjali celo serijo pnevmatik (sprednjih) ne glede, koliko je bila obrabljena ... 

mogoče se bo tudi nominirani češki proizvajalec odločil, da bo zamenjal celo serijo ;) 

 

ups.. se opravičujem .. lastnik je Šwed :P 

v bistvu je Čeh  :huh:

v bistvu je firma Trelleborg Slovenija, d.o.o.  

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, truckdriver pravi:

Z mojimi original Bridgestone je konec. Naslednji teden sem dogovorjen za drugi servis na 6k km, kjer mi bo serviser zamenjal tudi obe pnevmatiki. Nabavil sem Mitas SF+ zadnjo in sprednjo homologiranih dimenzij. Pri lokalnem vulkanizerju v Brežicah sem za obe odštel 129€, kar se mi zdi zelo ugodna cena. Če bodo zdržale enako, kot original (5500km), sem za to ceno zadel terno. 

bo

pred 14 urami, KARMEN1 pravi:

Ja, seveda ?

ja ml si objestna kr priznaj :P

 

pred 14 urami, ukica pravi:

S22?

Mitas bodo za dlje. 99% sm

jaz sm 100%. S22 pljuc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, truckdriver pravi:

S20. 
Upam, da imaš prav. 

Mal sem 2x set S20, prva mi je naredila 1/3 v primerjavi z Mitas SF+, zadnja pa enako. Z zadnjo sem bil tudi zadovoljen, s prvo manj.

Pri SF+ prvi mi je všeč, da je visoka guma in lepo pade, torej ima lok od sredine gledano najprej položen, nato pa vedno hitrej pada in tak je tudi filing ko jo vozim. Ostale S20 ali s22, majo manj "grbe" in so bolj "enakomerne" po obnašanju. Men pa bolj sede, čaki-bum verzija :P

 

 

pred 2 urami, maus pravi:

en objavu na FB ... mitas mezol dubu :huh: ... po 1000 km :eek: 

Fotografija osebe Zoran Simonovic.

Fotografija osebe Zoran Simonovic.

tut pri bridgestonu in celo pri contujo se mrskej dobi. Mezol ni fajn.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

tut pri bridgestonu in celo pri contujo se mrskej dobi. Mezol ni fajn.

torej je Mitas en jajc kot vse ostale gume .. zanima me, ali bodo upoštevali reklamacijo in bo novo dubu, kot so to naredili v nekaterih drugih primerih nekaterih drugih proizvajalcev ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, maus pravi:

tukaj je tema o mitaskah, ne pa o drugih znamkah :P 

razumem, da je za vernike bolečina, če se zgodi kakšen feler pri mitaskakh ...

nisem komentiral, samo prilepil sliko od nekoga, ki jih je vozil in so ga razočarale, da bodo seznanjeni tudi drugi, ki niso na FB ;) 

Zdej resno:

ne obstaja proizvajalec, ki nima felerjev, kr pripravite se. Tako mitas kot Conti kot Dunlop kot neki šit brez felerja in se kliče Bridgestone s22.

Sem vozil marsikaj in marsikje imel probleme, konkretno ne z bulami pri SF+, ampak pri ozki dobri formi, drgač pa je kr nekam bluzila guma, sploh mal mokro, sploh mrzlo. Vse to so odpravili. Sem imel 3 nenadne zdrse z opevano Dunlopko in eno olupljeno. Sem joh poslal in prešaltal na budget gumo z manj problemi. 

ps. so fantje mel tut probleme s Contijem.

pss. je pa fajn da mi kdo pove, kaj vse me lahko čaka, če kupm Mitas (ampak isti qurt me lahko čaka tut pri drugi blagovni znamki)

psss. mam dovolj penezov da si kupim gume, ki mi ustrezajo, zato pa kupim Mitas

pred 38 minutami, maus pravi:

pri nekaterih nominiranih znamkah, so zaradi zelo podobnega felerja zamenjali celo serijo pnevmatik (sprednjih) ne glede, koliko je bila obrabljena ... 

mogoče se bo tudi nominirani češki proizvajalec odločil, da bo zamenjal celo serijo ;) 

 

ups.. se opravičujem .. lastnik je Šwed :P 

v bistvu je Čeh  :huh:

v bistvu je firma Trelleborg Slovenija, d.o.o.  

 

ne nabijaj :P , mitas je namerno povzročil (takrat še SAVA SF+) zamenjavo cele serije. Tudi jaz sem jih dobil, seveda sem not dal izrabljen komplet.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, DAMI34 pravi:

Zdej resno:

ne obstaja proizvajalec, ki nima felerjev, kr pripravite se. Tako mitas kot Conti kot Dunlop kot neki šit brez felerja in se kliče Bridgestone s22.

Sem vozil marsikaj in marsikje imel probleme, konkretno ne z bulami pri SF+, ampak pri ozki dobri formi, drgač pa je kr nekam bluzila guma, sploh mal mokro, sploh mrzlo. Vse to so odpravili. Sem imel 3 nenadne zdrse z opevano Dunlopko in eno olupljeno. Sem joh poslal in prešaltal na budget gumo z manj problemi. 

ps. so fantje mel tut probleme s Contijem.

pss. je pa fajn da mi kdo pove, kaj vse me lahko čaka, če kupm Mitas (ampak isti qurt me lahko čaka tut pri drugi blagovni znamki)

psss. mam dovolj penezov da si kupim gume, ki mi ustrezajo, zato pa kupim Mitas

be nabijaj, mitas je namerno povzročil (takrat še SAVA SF+) zamenjavo cele serije. Tudi jaz sem jih dobil, seveda sem not dal izrabljen komplet.

 

zdaj pa resno

ne nabijaj... Conti je vse gume iz serije zamenjal ;) 

kok ste se splašili, pa samo slikco sem dal ... in nisem drugih stvari omenjal ... edino to sem napisal

en objavu na FB ... mitas mezol dubu :huh: ... po 1000 km :eek: 

in slikce pripopal ... in pol verniki takoj .. saj je una tut slaba, pa un je tut reku, da je una slaba ...

bolano  :lol1:

itak, da ima lahko vsaka pnevmatika skrito napako .... zanimiv je odziv vernikov in ravno takšen odziv sem pričakoval  :P 

 

  • Všeč mi je 4
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, maus pravi:

zdaj pa resno

ne nabijaj... Conti je vse gume iz serije zamenjal ;) 

kok ste se splašili, pa samo slikco sem dal ... in nisem drugih stvari omenjal ... edino to sem napisal

en objavu na FB ... mitas mezol dubu :huh: ... po 1000 km :eek: 

in slikce pripopal ... in pol verniki takoj .. saj je una tut slaba, pa un je tut reku, da je una slaba ...

bolano  :lol1:

itak, da ima lahko vsaka pnevmatika skrito napako .... zanimiv je odziv vernikov in ravno takšen odziv sem pričakoval  :P 

 

od tebe res ne pričakujem naziva "vernik"

Ta moment lahko drkam Conti, Mitas, bridgestone bp, z zadnjo se lah zajebavam, da stavim ST pnevmatiko gor, pa jo še vedno pulim ko cepec. Pol pa moram čakat nekatere, ki imajo res najboljše pnevmatike na mopedu.

Ne vem, če je beseda "vernik" ravno prava. Pač sem se navadil na ta tip gume, pa nekak mi ustreza, čeprav bi za nekaj malega doplačila  20%-30% znal tudi na Contiju 100% uživat. Nikol mi niso bile slabe.

O reklamacijah nebi. Je bolje da greva v gume splošno. Pa tam nadaljujeva.

Bolano pa je razmišljanje, da ima samo Mitas "bulo" kot si se izrazil, hočeš slike opevanega contija:

napiš v gugl iskalnik

Da znam najti primerjave med pnevmatikami je zihr dejstvo da sem v zadnjih 10ih letih vozil:

-pirelli

-bridgestone

-dunlop

-conti

-sava/mitas

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!