Jump to content
  • Sign Up
Sign in to follow this  
vonAxl

MITAS pnevmatike

DAMI34

anketa o doseženih kilometrih z Mitas cestno pnevmatiki (SF+ in ToF) ANKETA

Svetovani tlaki (glej spodaj razpredelnico) 

ali poišči na MITAS strani: MITAS

Mitas-Recommended-inflation-pressures.pdf

Message added by DAMI34

Recommended Posts

thumper
Ob 12. 6. 2020 ob 16:07, Snečer pravi:

kaj takega na mitaski še nisem videl, zato ne bi priporočal continental

mitaska je tudi made in slovenia

preveč frišna guma.. proizvedena 4 teden 2020 . 

če me špegli ne varajo se vidi , da je že ravna.. 

DAMI34
Ob 13. 6. 2020 ob 1:23, krucymucy pravi:

Vsak klik, vsaka tema, mi @DAMI34 skoci ven. 

Sedaj smoki odpiram, upam da ne bo se tukaj ven skocil. 😳

smiliš se mi, pa še na ignor me ne moreš dat. Predlagam distanco od MSja, ter recimo grupo FB motoristi, tam me ni :P

Pa še velik koristnih info o Mitas boš dobil. Pa o potovanju do Portoroža :D

Snečer

Ob pranju sem opazil, da se na sprednji gumi SF+ po 1500km+ še vedno vidi emblem Sportforce :) 

očitno je serija 2020 spet trpežna

@kronik nič bat, spet lahko daš mitasko gor

krucymucy

Da bi sprednjo znucal po sredini, moras res dosledno slediti planu nacrtnega unicevanja pnevmatike in zavor. 

kronik

ima li netko neki dobar kontakt sa Mitasom - kada ce neki update/obnova/poboljsanje/nova serija na SF+

DAMI34
pred eno uro, Snečer pravi:

Ob pranju sem opazil, da se na sprednji gumi SF+ po 1500km+ še vedno vidi emblem Sportforce :) 

očitno je serija 2020 spet trpežna

@kronik nič bat, spet lahko daš mitasko gor

neki je narobe s tvojo gumo, vpraš Krucija :P

pred eno uro, kronik pravi:

ima li netko neki dobar kontakt sa Mitasom - kada ce neki update/obnova/poboljsanje/nova serija na SF+

zna bit da:

nikad :P

to je to...

maus
pred 14 urami, drmr69 pravi:

na mišek sam za tebe... Mitas hejter.....pa če takrat nisem navedel proizvajalca.....ja bil je Mitas 🖕    

Zakaj sem hejter :O ... ok .. sem, ampak tokrat sem samo posredoval sporočilo od nekoga, ki je to objavil in nisem nič slabega komentiral ... posredoval sem samo informacijo ... za vernike sem pa napadel češko tovarno mitas z atomsko bombo :P

thumper
pred 8 urami, krucymucy pravi:

Da bi sprednjo znucal po sredini, moras res dosledno slediti planu nacrtnega unicevanja pnevmatike in zavor. 

al pa narediš 9600km do sevastopola in nazaj.. no peofila je še ..sam ni mitaska .. KER MITAS JEBENI NE DELA DIMENZIJE ZA MOJ MOPED"

Lipstick
21 hours ago, thumper said:

al pa narediš 9600km do sevastopola in nazaj.. no peofila je še ..sam ni mitaska .. KER MITAS JEBENI NE DELA DIMENZIJE ZA MOJ MOPED"

Tud za mojga ne, pa sem  jo vseen nanj natknu....zdej se pa čuden pelje ...

ukica
1 hour ago, Lipstick said:

Resno ali sarkasticno?

Za ceno mitaske lahko vozis Bridgestone R11, tvoje dimenzije.. letnik izdelave gume 2017.. oziroma za malo vec kot pol tanka razlike..

200/55..

Edited by ukica

thumper
pred eno uro, Lipstick pravi:

ni fora v širini..premera ne delajo.. ne sf+ in ne tf..

Edited by thumper

DAMI34

Ne stavite Mitask na moped, sploh ne Tof, drsi ko svina na AU zalivkah, na hrvaških za 20% manj, na Slo zalivkah celo 30% manj. :P

Za približno podobno ceno se dobi Bridgestonka S20 al S20pro (al kar jim pač ostaja, celo bt16pro) oprijem smo tam tam zadnja (prve mi niso nikol bile všeč, za kolk se dobi bridgestone S22 mi je pa čisto vseeno, ker jih ne maram. Pa še marsiktere druge gume ne :P

lp

vernik  :D

ukica
2 hours ago, DAMI34 said:

Ne stavite Mitask na moped, sploh ne Tof, drsi ko svina na AU zalivkah, na hrvaških za 20% manj, na Slo zalivkah celo 30% manj. :P

Za približno podobno ceno se dobi Bridgestonka S20 al S20pro (al kar jim pač ostaja, celo bt16pro) oprijem smo tam tam zadnja (prve mi niso nikol bile všeč, za kolk se dobi bridgestone S22 mi je pa čisto vseeno, ker jih ne maram. Pa še marsiktere druge gume ne :P

lp

vernik  :D

K bo mitas imel 200/55 se bomo lahko pogovarjali do takrat bom pa hodil k masi in molil k strokovnjakom iz mitasa/save..

LunaticFringe

Napumpaš na 6 barov, da mitasko, kot balon razširi in poviša na željeno dimenzijo. 

Problem rešen. 

Endlich

Mitas SF ali TF? Sedaj imam na bmw RT gume TF. Vem, da ze ime pove, da so za ta motor bolj primerne TF kot SF. 

Me pa vseeno zanima, kaj bi pomenilo, ce bi probal SF. Sem zasledil, da se nekoliko manj km naredijo.

Kaj pa ostale karakteristike?

Ce sem prav zasledil, nekateri celo daste spredaj in zadaj razlicno gumo?

kronik
1 hour ago, Endlich said:

Mitas SF ali TF? Sedaj imam na bmw RT gume TF. Vem, da ze ime pove, da so za ta motor bolj primerne TF kot SF. 

Me pa vseeno zanima, kaj bi pomenilo, ce bi probal SF. Sem zasledil, da se nekoliko manj km naredijo.

Koju gumu odabrati je pitanje tvog afiniteta i stila voznje. 
TF - TOURING Force

SF- SPORT Force

vec samo ime gume sve govori. SF+ po meni ima ljepse/bolje ponasanje u voznji od TF-a. 

Mijesanje guma itekako ide npr. naprijed SF+ nazad TF.

Edited by kronik

kaizer
pred 1 uro, Endlich pravi:

Sprednja SF isto na RT, odvozil 8k, lahko samo pohvalim, sedaj imam TF, pa je nekoliko trša, drži dobro, zaupanja vredna, koliko km? bom zapisal čez kak mesec, dva.(upam)potem se odločim ali na SF ali TF,  Zadaj SF (160/60/17) je pa premehka za moj stil vožnje, imam 5k navoženih, mogoče še stisnem 1k, ampak bom moral bolj na izi (sem na indikatorjih).  imam pa že TF na lagerju da sprobam. Se pa z obrabo SF prične pregrevat in posledično hitrejša obraba.

DAMI34
pred 2 urami, Endlich pravi:

če pobrskaš par strani nazaj, sem zapisal cele disertacije o razlikah, in zakaj bi katero imel. Trenutno vozim kombinacijo SF+ spredaj, ToF zadaj (že tretji komplet, 2 na SDGT in en na SX) izključno zaradi kilometrine zadaj in veliko vožnje v dvoje. Kjer je po mojem ToF boljša os SF+. Ko pa zapisane parametre izpustim, sem absolutno pristaš SF+ zaradi mehkobe, odličnega oprijema (beri večje športnosti, več kojnu spraviš na cesto) Pišem za zadnjo, prve ne menjam in ostajam na SF+ (doseg običajno okrog 8kkm)

Tof naredi v povprečju 20%ali več kot pa SF+. Še najmanj se pozna razlika pri lahkih motorjih in lahkih voznikih. Pa zima/ hladnoča jo žre.

kaizer

image.png.32e3cbbdb3fef0492bf25a1939997167.png

DOSTAVAAA !!!   HALLOOO! JE KDO TUKAJ NAROČIL SF+++ ???? 

Snečer
pred 20 urami, kaizer pravi:

image.png.32e3cbbdb3fef0492bf25a1939997167.png

DOSTAVAAA !!!   HALLOOO! JE KDO TUKAJ NAROČIL SF+++ ???? 

V bistvu ima MItaske na kolesu, sicer ne bi tega peljal...

C eagle

0-02-0a-59b92ee559a6b8be3c24b8120280665a44fdedb349a4258ca8f41efa1d482082_95864390.thumb.jpg.6aba3ea81bd71fab568b035aac5b1e09.jpg

0-02-0a-0a91591ff93381518dffcd01a8efe3902e48a3169e188fa2f554924b33faea4e_4b15e3b0.thumb.jpg.4331ee730c458e10b7cafa175fb98345.jpg

Prejšnja je zdržala 7.600km...

DAMI34
pred 16 urami, C eagle pravi:

0-02-0a-59b92ee559a6b8be3c24b8120280665a44fdedb349a4258ca8f41efa1d482082_95864390.thumb.jpg.6aba3ea81bd71fab568b035aac5b1e09.jpg

0-02-0a-0a91591ff93381518dffcd01a8efe3902e48a3169e188fa2f554924b33faea4e_4b15e3b0.thumb.jpg.4331ee730c458e10b7cafa175fb98345.jpg

Prejšnja je zdržala 7.600km...

zadnja? Objestnež :P

Ful mam razpona pri SF+, pozimi komaj čez 6 jurjev, poleti krepko preko 8 (al pa kaj čarajo u fabrki) Ampak mislim, da bo prva navedba držala, ker jo redno merim. Furam pa že četrto SF+

DAMI34

Nekaj smo že jokal in pisal o kačicah, pa Mitaskah.

Moje iskušnje do sedaj so bile SF+ relativno neobčutljiva, ToF je vedno odpizdila kot na ledu. Vozim kombinacijo, že nekaj let in nekaj motorjev.

V soboto (pred tem tudi na GG) sem šel po jadranki (lagano sportski) in sem spet hudo bil presenečen in usran, kak me je odpizdilo na določenih delih, nevarno, če ne vsaj moteče. Tudi SF+

Ampak za nazaj, nalašč po istih kačicah, pa bp, SF+ skoraj ne trzne, ToF kontrolirano kot sem bil navajen (in kar pričakuješ)

Zdej pa čist na glas razmišljam, a rabijo tut kačice čas, da izločijo olje in prevzamejo umazanijo nase, al pa sm jest čuden :D

Endlich

Res zelo vpliva hladno obdobje. Preko zime in zacetka pomladi sem naredil 5200 in ze sel krepko cez indikatorje,sedaj sem na 5.500km in se bo se dalo naredit kar nekaj km.

20200705_164843.jpg

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Zadnje objave na forumu

• smasher
      Ma ne sej jst vsakemu privoščim da si zasluži denar kakor ve in zna, samo me kdaj pol moti tisto.."jst bom meu miljone in vi boste glupe revne ovce"... sej ne vem če je bilo tako mišljeno, ampak vsak ma svoje  finančne možnosti, z veseljem gledam in spremljam vse nove trende tudi to z novim mikro hitrim dilanjem delnic in dtrige fore, samo par tistih € ki mi ostane .. mi praktično ne ostane zdej pa nekaj varčevat in škrtarit samo zato da bi bitkojne kupoval... lahko bi ampak mi to ni v tako veselje. Drugače otroke delat je veselje ja.. še posebaj treningi  samo pol prenašat jih je težje pa se komaj par let to delam.. kaj šele bo.
    • Darko3g
      Verjetno hoče povedati, da je normalna.
    • vandrovec
      Ne verjamem...da si bez? 
    • Darko3g
      Kak je že reko Črnogorc: Ko grem v službo, poknem ženo po riti, in ko pridem iz službe, se ji rit še vedno trese. Ne zato, ker je tako debela, ampak jaz tako kratko delam.
    • vandrovec
      Če bodo z veseljem narejeni ti bodo tudi v veselje...ampak to je drugo kot denar. 
  • Similar Content

• timi121
      By timi121
      Zdravo! 
      Zanimam se za nakup skuterja, ker bom ravnokar opravil izpit za kategotija A1, ampak binrad zacel z necim malo manjsim kot je skuter ali moped, ampak mi klasicen izgled skuterja ni vsec, zato bi rad nekaj bol sportnega kot je Gillera DNA ali Aprillia RS, pa me zanima ce veste mogoce za se kak podoben skuter z sportnim izgledom? 
    • Snečer
      By Snečer
      Navodila:
      V posameznem vprašanju je možen 1 odgovor, odgovor je moč večkrat spremeniti (klik nazaj na anketo). Imena glasovalcev so javna. Dovoljen je samo opis vožnje, solo, v dvoje, poleti pozimi in način...vse ostalo, razna citiranja, jokanja, frustracije bo brisano!!
      Če kdo smatra, da anketa ni pravilna lahko ustvari novo, svojo.

Dami

S prvim setom sem naredil 12k+, z drugim pa 9k+, ko je sprednja dobila bulo in sem preventivno menjal.
      Verjetno obkrožim zadnjo, ker bi tudi šlo čez 10k.
      Pišem za zadnjo, ker prednja je po mertivah za 20k+.
      Vožnja solo z zmerno prtljago in zmerno težo šoferja. Sama vožnja pa dinamična, vendar pretežno zaviranje z motorjem in brez naglih manevrov, veliko AC do v povprečju brzina 115kmh.
      Motor Kawasaki z Wilbers vzmetenjem.
    • Dr_Jakob
      By Dr_Jakob
      Hej!

Naš domač tank, Mitsubishi Pajero Sport 2.5 TD potrebuje dobrega mehanika. Napaka v pogonih, kar je v osnovi najslabše, kar je lahko. K uradnem, ki je zadevo v osnovi zaj**al, ne grem več. Pozna kdo kakega majstra, ki se spozna na terence, posebej na Mitsubishije?
    • Samo Brodnik
      By Samo Brodnik
      Živjo!

A mi lahko kdo priskrbi uradne podatke na koliko tlaka se morajo polniti dunlop roadsmart pnevmatike, ker se menda vsake pnevamatike polnijo z drugačnim tlakom? Sem prebrskal že hudiča in pol, pa mi jih vsi samo ponujajo, o tlaku pa ne duha ne sluha. Prav tako ne najdem njihovega vodnika.

Hvala in lp,

Samo
    • hotschko
      By hotschko
      Ali kdo kaj ve o tem, da Sava dela tudi gume za motorje ... imeli naj bi namrec cel program gum za motorje, so celo sponzorji neke dirklane ekipe in bojo letos imeli štant na IMOT-u ... :?: :?: :?: Kdo kaj slišal ?? Tipi in modeli gum, cene ... ??
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy terms and use of cookies!