Skoči na vsebino

MITAS pnevmatike


vonAxl
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

anketa o doseženih kilometrih z Mitas cestno pnevmatiki (SF+ in ToF) ANKETA

Svetovani tlaki (glej spodaj razpredelnico) 

ali poišči na MITAS strani: MITAS

 

Mitas-Recommended-inflation-pressures.pdf

Priporočene objave

pred 2 minutami, Borutt pravi:

Hahaha. Te je streslo ? Hahaha. 

samo ob pristanku na tla :P

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

samo ob pristanku na tla :P

 

k nis meu mitask obutih .. azdj šekaš :O

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, maus pravi:

če ima guma določeno smer vrtenja, ne priporočam obračanje gum ... :P

p.s.

vem kaj si mislu, sam hecu sm se ;)

 

na 911 sm mel zmer zadnje kontra obrnjene, je pa res, da je to avto:cool:

Popravljeno . Popravil builder
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, builder pravi:

na 911 sm mel zmer zadnje kontra obrnjene, je pa res, da je to avto:cool:

na moji afli so jih enkrat obrnl .. pa sem se vozu 14 dni pa nism porajtu, pol so pa glasne ratale ... :P

pol sm šu nazaj in so mi jih prav obrnl, pol je blo pa boljš .... zato je pa delana, da se vrti v določeno smer :P

z 911 si biu tut u rikverc najhitrejši, zato pa nisi opazu :lol1:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, maus pravi:

če ima guma določeno smer vrtenja, ne priporočam obračanje gum ... :P

p.s.

vem kaj si mislu, sam hecu sm se ;)

 

Ne boš verjel. Enkrat mi je renomiran vulkanizer zadnjo gumo narobe obrnil. Puščica na Dunlopki je bila velika vsaj 5 cm. Opazil sem šele čez 1000 km. Potem meje pa tako motilo, da sploh nisem znal več peljat.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Joezexj6 je tudi Savo kontra obrnil.... Ni dojel,dokler ni se en s Savo prletu,pa sta ugotavljala kdo ma prov :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz Dunlopke (GP Racer in 211 oz 212 GP) vedno obračam po potrebi, tako na pisti kot na cesti. Nikoli nobenih težav. Verjetno pa ne bi bilo ravno optimalno po dežju. Ampak te gume tako in tako niso ravno za mokro cesto, tako da je že itak potrebno bolj po jajcih.. :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 hours ago, DinDiin said:

Joezexj6 je tudi Savo kontra obrnil.... Ni dojel,dokler ni se en s Savo prletu,pa sta ugotavljala kdo ma prov :)

Kje pa je ta clovek? Ima kdo kak kontakt? En s klape bi rad nov stol.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podpis pod Juretovo izjavo.

...itak pa so kanali na motopnevmatiki za brezveze. Nekdo se je spmnu, da morajo bit...in zdej morajo bit. Verjetno zato, da se že od daleč vidi, al je znucana al ne.

...ajd....v dežju malo pomagajo kanali...pa še to samo ob debelem sloju vode na asfaltu .....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Zivnorc pravi:

Podpis pod Juretovo izjavo.

...itak pa so kanali na motopnevmatiki za brezveze. Nekdo se je spmnu, da morajo bit...in zdej morajo bit. Verjetno zato, da se že od daleč vidi, al je znucana al ne.

...ajd....v dežju malo pomagajo kanali...pa še to samo ob debelem sloju vode na asfaltu .....

ti si zdj gumarski znanstvenik ratu :lol1:

stvari, pa tudi mitaske, se morajo uporabljati z navodili proizvajalca ... sj pralni stroj tut lahko uštekaš tako, da daš prste v vtičnico na eni strani, na drugi strani pa za žice pralnega stroja držiš ....

a zdj sploh štekaš :P .. će pa ne, se pa ušteki ..

men so gume na afli, ker so jih narobe obrnl, naredije "zavihke" ... tudi ko so jih spet pravilno obrnili, niso bile več kot so bile ... pa zdj študiri kokr čš ... pul si lase, ko o tem premišluješ ... aja :lol1: (bom raj tih) :whistle:  ) 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

33 minutes ago, maus said:

ti si zdj gumarski znanstvenik ratu :lol1:

stvari, pa tudi mitaske, se morajo uporabljati z navodili proizvajalca ... sj pralni stroj tut lahko uštekaš tako, da daš prste v vtičnico na eni strani, na drugi strani pa za žice pralnega stroja držiš ....

a zdj sploh štekaš :P .. će pa ne, se pa ušteki ..

men so gume na afli, ker so jih narobe obrnl, naredije "zavihke" ... tudi ko so jih spet pravilno obrnili, niso bile več kot so bile ... pa zdj študiri kokr čš ... pul si lase, ko o tem premišluješ ... aja :lol1: (bom raj tih) :whistle:  ) 

 

Bo tvoje zaceu pult, pa naus tih..

 

Dokler nism na zadnem kolesu moto3 dirkalnika vidu prednjega dunlopa KR, in na pelizonovem 1098 zadaj okrog obrnjene 208gp sem bil preprican da je za smerjo vrtenja neka huda carolija. 

 

Pr avtu je pa drugace. Kanalov jebistveno vec kot na motorju, s tem je precej vec robov ki se ob napacni rotaciji napacno poberejo. Pol se zna zadeva pohabit...se posebej na kaki taljanski rajngli s podrtim podvozjem

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Cartman pravi:

Pr avtu je pa drugace. Kanalov jebistveno vec kot na motorju, s tem je precej vec robov ki se ob napacni rotaciji napacno poberejo. Pol se zna zadeva pohabit...se posebej na kaki taljanski rajngli s podrtim podvozjem

:mad:

s črkami si upisan :ninja: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo si poglejte recimo kanale na različnih moto pnevmatikah... Tem kanalom lahko rečemo vzorci...ki so najrazličnejših oblik....kotov...itd...itd...

...in na enih so obrnjeni tako...na enih drugače...na enih so vzdolžni...na enih prečni...na enih oboje...na enih so neprekinjeni...na enih so vmes "mostički", ki baj d wej preprečujejo odvodnjavanje in preprečujejo vihanje roba kanala..  Ene so cik cak.....prednje so obrnjene drugače kot zadnje (smer profila mislim)....in še polno neumnosti...

...če pogledaš športne pnevmatike imajo...no ja...NIMAJO zarez na skrajnem delu karkase....in po sredini, da je tam čimveč gume, ki je potrebna za grip. Narezana je v power coni, pa še to so skoraj čisto vdolžni kanali...

Smer vrtenja je pomembna na traktorski gumi, kjer mora biti "smrekica" obrnjena tako, da v blatnem med tem, ko se kolo zavrti v prazno,  koplje blato izpod pnevmatike v stran, da se čimprej dokloplje do trdne podlage.

Poglejte si še avtomobilske pnevmatike...sploh pa tiste, kjer ni napisana smer vrtenja...ampak samo OUTSIDE  in INSIDE.   Pa jih poglejte od zadaj.... :eek:

. ja...res je....na eni strani so kanali zaviti naprej...na drugi pa nazaj....torej je isto, kot da bi obrnil eno naprej...eno pa nazaj.

Še enkrat. Na motorju lahko brez škode ali spremembe voznih lasstnosti obrneš pnevmatiko.

Tako delajo tudi majstri, ki več vozijo po pistah...pa če čjo malo prišparati na gumi, jo po polovici obrabe gladkomalo obrnejo.

Zakaj? Ker vsaka pista laufa v eno smer (največkrat v levo) in je posledično za cel krog več levih ovinkov (ponavadi so na pisti štirje ovikni več v eno smer, kot v drugo)

...pa še bi pisal...pa se mi ne da več.  ...   :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eni se tut po dežju vozmo in zareze morajo biti obrnjene v pravo smer, da izpodrivajo vodo ... sem mislil, da govorimo o smeri vrtenja po vožnji na prometni cesti.

res me zanima, zakaj proizvajalci navedejo poleg vseh podatkov tudi smer vrtenja ... verjetn zato, ker je mal praznga prostora ostalo ... :jezik:  ... itak nimajo pojma ... :jezik: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest se pa po dežju z avtom peljem, če se že moram... :jezik:

....gor mam pa take gume, kjer ni puščice...ampak autsajd in insajd...tko da bi se po logiki morali levi gumi vrtet naprej,  desni pa nazaj.

A štekaš?! :jezik:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Zivnorc pravi:

 

A štekaš?! :jezik:

 

ne ... ampak .. na avtu mam zimske (seveda Continental), kjer je tut samo zunanja in notranja .... letne so pa Bridgestone Potenza in tam je smer vrtenja določena ...

sj men je vseeno kako gume obračate ... lahko jih tudi počez montirate :P

jaz sem samo napisal kako jaz montiram in kaj je proizvajalec mislil s tem, ko je določil smer vrtenja ...

:ras: 

Popravljeno . Popravil maus
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne smeš počez montirat, ker pol ne gre slajdat kot treba in pol sploh ovinkov ne gre zvozit kot se spodobi .. da pokemonov sploh ne omenjam ..

ontopic: a kakšna "roadforce+" varianta je v planu? kaj bol touring orientiranega ....

Popravljeno . Popravil Texo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Zivnorc pravi:

Itak sm pa jest :love1: v Mitasko....

....ti pa v Contiko...

:P

 

js bi zveću base, ti pa dj mitasko će ćš :jezik:

pa z njo se poroć :ras: 

pa mejta majhne gumijaste mitaske ... za karjolo :P

 

Popravljeno . Popravil maus
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, maus said:

ne ... ampak .. na avtu mam zimske (seveda Continental), kjer je tut samo zunanja in notranja .... letne so pa Bridgestone Potenza in tam je smer vrtenja določena ...

sj men je vseeno kako gume obračate ... lahko jih tudi počez montirate :P

jaz sem samo napisal kako jaz montiram in kaj je proizvajalec mislil s tem, ko je določil smer vrtenja ...

:ras: 

Jaz sem absolutno za to da se gume montira po predpisih proizvajalca! Sem pa "pomirjen" in preprican da po nesreci/neznanju narobe obrnjena guma na mororju ni nevarna. Štekaš?

 

Se mi je zdel da ne... :jezik:

 

1 hour ago, maus said:

eni se tut po dežju vozmo in zareze morajo biti obrnjene v pravo smer, da izpodrivajo vodo ... :jezik: 

Pol pa plohca in ninja 4 ure korenine poganja na Omw! 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Cartman pravi:

Jaz sem absolutno za to da se gume montira po predpisih proizvajalca! Sem pa "pomirjen" in preprican da po nesreci/neznanju narobe obrnjena guma na mororju ni nevarna. Štekaš?

 

a štekaš, če se bohnedaj kaj zgodi in imaš kasko ... al pa tut če ne ... ko ugotavljajo nesrečo in ugotovijo, da guma ni uporabljena s navodili proizvajalca ... zavarovalnica takoj reče ... nema ništa para .... policija pa napiše, da so bile gume, ker so bile uporabljene napačno ... avtomatično si kriv :P

to nekak štekam, ostalo pa ne :P

vedno preverim, če je guma pravilno nataknjena na motorju ..... na avtu enkrat nism in so zajebal :P

štekam to :jezik: 

 

sj pravim ... mitaske obračite kokr čte ... men je vseeno in sem veseu, če ste pomirjeni, če vam napačno montirajo gume ... enim tut kolo okol obrnejo ...  men mau težje ker mam ABS ... ampak bi šlo .. mau na silo pa gre ;)

a štekaš :P

pa nj @Borutt kj pove na to temo :P

 

 

Popravljeno . Popravil maus
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol1:sem mel že par situacij kjer sem se srečal z asfaltom in policaji ...........nikoli,nobeden ni preverjal kako so obrnjene pnevmatike in kakšen izpuh imam sploh pa če je homologiran itd ................spet znanstveniki ..............je pa res ,da te ob morebitnem pregledu lahko :l_01:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na ridah, ko je bila nesreča, so kr podrobno pregledal gume ...

pred 7 minutami, Borutt pravi:

:?

kaj zdj ... si obmouknu :O

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!