Skoči na vsebino

MITAS pnevmatike


vonAxl
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

anketa o doseženih kilometrih z Mitas cestno pnevmatiki (SF+ in ToF) ANKETA

Svetovani tlaki (glej spodaj razpredelnico) 

ali poišči na MITAS strani: MITAS

 

Mitas-Recommended-inflation-pressures.pdf

Priporočene objave

pred 1 uro, kronik pravi:

 

I sada su na njemackom. 

I tekst i video. 

Samo jos jednom - video nema smisla tu objavljivati. 

ionako tebi to nece sluziti nicemu osim da mozes izjaviti svoje gadjenje ( Shitstorm ) prema nacinu voznje. 

Hvala na ponudi, ali ne hvala. 

Pisani test i sibjektivn osjecaj na MItas Sport Force + EV

https://motorradreifentest.jimdofree.com/tests-2021-2/

Kliknem in link in kaj vidim ...  prva slika prekršek za 300 eur po zadnji... v drugih državah ponekod še kaj drugega.

Definitivno je nekaj hudo narobe, na sami strani ni pravih podatkov, za koga gre ni, nek fake naslov v ZDA, nategunska telefonska številka itd.

Klikneš na FB od strani, tablica pod nepravim kotom na motorju.

Dejansko test divjaške in objestne vožnje, ki nima tu kaj iskati. Akterji pa se skrivajo za anonimnost.

To je podobno kot temni splet, kjer nekdo objavi test pištole v človeka...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosim za argumentirano odgovarjanje :) 

Če sem se kje zmotil, me popravi.

In potrudi se s slovenščino, sicer imaš na voljo srbo-hrvaške govoreče forume.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@kronik hvala za test in link do svojega bloga o gumah. Meni je koristno če že nekaterim ni.

@Snečer lepo da opozoriš da divjanje ni prav. Ampak tu nas je kar velik odstotek, ki občasno vozimo bolj dinamično. 

Da pa se ponavljaš kot pokvarjena plošča in zgražaš kot da smo največji kriminalci je pa hudičevo nadležno. 

Smo tudi starejši od 18 let tako da tudi odgovarjamo za storjene prekrške. Imamo v Republiki Sloveniji ustanovo namenjeno prav temu(MNZ).

Tako da ne biti bolj papeški od papeža.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekateri me nonstop "kličejo" na komentar, ko pa napišem dejstva pa postane solzno in v mamimo krilo.

Nekatere stvari je potrebno pač ponavljati. Jaz vedno vozim dinamično.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Snečer said:

Nekateri me nonstop "kličejo" na komentar, ko pa napišem dejstva pa postane solzno in v mamimo krilo.

Nekatere stvari je potrebno pač ponavljati. Jaz vedno vozim dinamično.

Dinamicno mislis tako, da nisi staticen? Kilometrina pove svoje, in z svojo si blizu nepremicnine.... :P

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mitas...so gume. Za ostalo so druge teme.

E07+ so traktorske..bomo videli kako se bodo obnesle. Zaenkrat mi je filing ok, presenetljivo celo na asfaltu vlivajo zaupanje, na terenu (zame, ki sem do sedaj vozil 80:20 avonke) so pa tele 50:50 bomba. Kaakšen grip, ko nagneš moped, kako prijetno in umirjeno drsi zadek po šodru, veliko lažje čutim motor, kaj bo počel, kako bo odnesel rit. 

Prva mi je bila sicer na sfaltu "čudna". V začetku sem mel filing, kot da vleče not, kot da takoj butne v ovinek, sedaj je že bolje, ko sem se je navadil.

Čakam še, kaj bo moker asfalt rekel. Če ne bo zaupanja, bom pa bolj po jajcih vozil. :D

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 6. 5. 2021 ob 16:35, DAMI34 pravi:

mitas...so gume. Za ostalo so druge teme.

E07+ so traktorske..bomo videli kako se bodo obnesle. Zaenkrat mi je filing ok, presenetljivo celo na asfaltu vlivajo zaupanje, na terenu (zame, ki sem do sedaj vozil 80:20 avonke) so pa tele 50:50 bomba. Kaakšen grip, ko nagneš moped, kako prijetno in umirjeno drsi zadek po šodru, veliko lažje čutim motor, kaj bo počel, kako bo odnesel rit. 

Prva mi je bila sicer na sfaltu "čudna". V začetku sem mel filing, kot da vleče not, kot da takoj butne v ovinek, sedaj je že bolje, ko sem se je navadil.

Čakam še, kaj bo moker asfalt rekel. Če ne bo zaupanja, bom pa bolj po jajcih vozil. :D

 

Kolk si pumpal ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dami vprašanje: sam imam občutek, da mi prednja guma ful trese, kot da bi čutil vsak čep posebej. Vse se začne nad 70 na uro. Res je, da imam gumo narobe obrnjeno, sam da bi to tolk vplival? Vprašam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, MARE 65 pravi:

Kolk si pumpal ?

2,4 obe, pred plavanjem sem pa dal na 2,0 in super filing po šodru.

pred 9 urami, Buschi pravi:

Dami vprašanje: sam imam občutek, da mi prednja guma ful trese, kot da bi čutil vsak čep posebej. Vse se začne nad 70 na uro. Res je, da imam gumo narobe obrnjeno, sam da bi to tolk vplival? Vprašam.

pojma nimam, preveri na netu ali na yutubu. Zihr se je kdo poigral s tem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Buschi pravi:

 da imam gumo narobe obrnjeno,

Novo ali že rabljeno?

Pri novi naj ne bi bilo razlike, pri obrabljeni pa naj bi se malo čutilo (internet, nisem probal) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rabljena, dot sicer 2020. Je prišla skupaj z motorjem.

Bom dal vulkanizerju da prav obrnejo, pa poročam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče sem bil nejasen. Je bila "obrnjena" nova ali potem, ko se je že obrabila? Običajno se obrabljajo nepravilno in jih nekateri obračajo (predvsem pri "kockicah" , da spet grabi "oster" del) in takrat lahko trese.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

07+ je hudo težka in slabo uravnotežena že po naturi izdelave.

Rabljena bo še bolj tresla, ker se običajno rabi po stilu vožnje.

Men gredo že cestne gume hudo na jetra proti koncu, ko pa 1x kramparce radiraš po asfaltu, bo hitro tresla.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgleda, da so jo skos vozili narobe obrnjeno. Sicer menim, da več kot 1000km nima.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trese tudi meni pri večjih hitrostih, je pač taka guma, ki ni glih za kruzanje po AC kjer to najbolj porajtaš.

Zato bi rad sprobal Dunlop Mission, pa nimaj v Sloveniji sploh datuma kdaj pridejo, baje šele po juliju...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 10. 5. 2021 ob 10:03, Buschi pravi:

Zgleda, da so jo skos vozili narobe obrnjeno. Sicer menim, da več kot 1000km nima.

Ima puščico ali je to "po občutku" , ker je pri nekaterih gumah profil prednje in zadnje gume "obrnjen" (zadnja da grabi pri pospeševanju in prednja pri zaviranju) .

lp

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, franc pravi:

Ima puščico ali je to "po občutku" , ker je pri nekaterih gumah profil prednje in zadnje gume "obrnjen" (zadnja da grabi pri pospeševanju in prednja pri zaviranju) .

lp

pri 07+ je obrnjen tako kot praviš, ker mi nibilo jasno in sem prav šel gledat puščice (najprej sem mislil, da je vulkanizer falil)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 22. 4. 2021 ob 14:38, Joker pravi:

 

Kdo sem?

 

 

DSC_4970.JPG

kako si zadovoljen z njimi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preizkusil sem več ali manj vse, kar je na voljo za moj motor (z izjemo Mitasa) in mi Conti najbolj ustreza. Iz seta izvlečem med 11 in 12000km, oprijem je skozi vso življenjsko dobo enak.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 49 minutami, Joker pravi:

Preizkusil sem več ali manj vse, kar je na voljo za moj motor (z izjemo Mitasa) in mi Conti najbolj ustreza. Iz seta izvlečem med 11 in 12000km, oprijem je skozi vso življenjsko dobo enak.

ja, ma si napisal razen mitasa....pa ne da je nadpovprečna, sam probla je nisi. Že tist, ki te je vprašal je falil temo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem, da je napačna tema, a me je pač tu vprašal. Zaradi mene lahko prestaviš ali enostavno zbrišeš.

Falil sem pa najbrž jaz še bolj, ker nisem probal Mitasa... :naughty:

Popravljeno . Popravil Joker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, Joker pravi:

Vem, da je napačna tema, a me je pač tu vprašal. Zaradi mene lahko prestaviš ali enostavno zbrišeš.

Falil sem pa najbrž jaz še bolj, ker nisem probal Mitasa... :naughty:

kobna greška. Ma ne, nisem hotel bit siten. Bi bilo pa bolj smiselno čvekat dalje v temi "pnewvmatike splošno".

10:90 pnevmatik je kr malo morje, in sem preprićan, da ima Conti v tem segmentu dobro robo. Vsaj kar kolege sledim.

Maš pa tut dobro kilometrino, običajno so 20-30% manjše.

Mitas v tem segmentu nudi Terra force, OEM pri ktm beštjah. Z njimi 10 kek nardit, je že umetnost.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dami, v drugi temi sem videl, da voziš 07-ko tudi po avtobanu.

Do kolko si šel? Ker jaz si nisem upal več kot 130, ker še sedaj imam pred očmi slike Hajdenauk, ki jim je potrgal te traktorske čepe na avtocesti !

 

Hvala za odgovor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 48 minutami, Buschi pravi:

Dami, v drugi temi sem videl, da voziš 07-ko tudi po avtobanu.

Do kolko si šel? Ker jaz si nisem upal več kot 130, ker še sedaj imam pred očmi slike Hajdenauk, ki jim je potrgal te traktorske čepe na avtocesti !

 

Hvala za odgovor.

Ne, nisem vozil po AC, takrat sem imel še Avonke.

Sem pa že potegnil 150km/h z Mitas 07+. In gre bp, vendar ni to guma za šponat(sicer me ni strah da bi bloki odleteli, pri kratkem pospeševanju), moja običajna brzina na asfaltni podlagi je 105-110km/h, ker mi jo je škoda, ko 1x zližeš kvadre, ni več dobrega oprijema na offroadu. Zato tudi mehko pospešujem, pa celo agresivno zalagat sem nehal, ker jo šparam za nekaj poti izven asfaltne podlage.

+ verzija ima itak večje bloke in da imaš prav, pregrevanje gume, torej nažiganje AC, ostra vožnja po jadranki, bo nekaj časa super, potem bo pa guma uničena. Niso to gume za to. Lepi, dokler ne odleti in se pregreje.

Za kaj takega je bolje nataknit terra force. Za lep šoder je, za kaj več pa ne, ampak lahko pa mirno pališ AC.

 

Ampak izven utrjene podlage, pa znižan tlak na 2-2,2 wauu..mislim zame wauu, ker nisem drugih testiral. 

Kako to mehko pelje, kako vse požre, kako zlahka nagneš motor in ne zdrsne, al pa drsi kontrolirano, sploh pred ovinki je fajn. Nagneš, odpreš gas, pa poslajda lepo, kontrolirano, da se ti srce smeje :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!