Skoči na vsebino

MITAS pnevmatike


vonAxl
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

anketa o doseženih kilometrih z Mitas cestno pnevmatiki (SF+ in ToF) ANKETA

Svetovani tlaki (glej spodaj razpredelnico) 

ali poišči na MITAS strani: MITAS

 

Mitas-Recommended-inflation-pressures.pdf

Priporočene objave

pred 8 minutami, DAMI34 pravi:

ne najdem, ampak tudi jaz sem bral njihov zapis "torej MITAS" da 160 ni MC

Ja pisalo je za "heavier" bike oz od 180 dalje.

Tudi jaz sem bil začuden takrat na to informacijo, res pa je da so 160ko dolgo pacali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Snečer pravi:

Ja pisalo je za "heavier" bike oz od 180 dalje.

 

se spomnim, celo @Kugelschreiberje godrnjal zakaj ni bicompound

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti skos mau godrnjaš :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 21. 6. 2021 ob 22:14, Nightmare pravi:

Ok dobro, pač sem računal, da bodo pri novejši verziji podaljšali življenjsko dobo ne pa šli še v večji ekstrem track day pnevmatike. 

ToF presneto rada spodrsuje ob polnem pospeševanju iz ovinka oz TC se konstantno vklaplja zato sem razmišljal o SF+Ev vendar ker sva 3/4 casa na motorju dva in sem  bistveno več na AC kot v preteklosti(tranzit, občasna pot v službo) mislim, da tole ne bo slo skupaj. Mogoče pa vseeno poizkusim pred dopustom pa da vidimo kako bo šlo. 

 

Lp, Samo

Probaj SF+EV...ne bo ti žal....in ne, ne bo ti kar skopnela po 2K km, garantiram!

Jo uporabljam trenutno tudi sam, nisem ne najhitrejši ne najpočasnejši, se pravi zlata sredina, pa tudi kak AC odsek oddelam z njo, pa ni nobene panike.

Tale na sliki spodaj se je ta vikend potila na jadranki, ima pa za sabo že več kot 3 jurje, pa vidiš, da ni niti ravna niti gladka po sredini. V bistvu jo bo prej na robovih pobralo. Je pa res, da dvovajlnik pač malo bolj obrablja zadnjo gume, no jaz pa ogromno uporabljam zadnjo zavoro, pa sem potem na istem. 

 

Pa še to...track day gume niso najmehkejše gume, ker potem bi na pisti naredila bolj malo krogov....in jaz navadno SF+ prej uničim kot SF+EV! Pač take smo moje izkušnje, kdo drug ima morda drugačne, jaz ne bom polemiziral!

Pa ni to moj prvi tak primer....pred leti mi je športna Conti SA2 zdržala več, kot pa recimo touring RA2...sam povem. Evo, zdaj pa res končam.

 

IMG_20210618_193535.thumb.jpg.ddaeb44a3fd31899166b84323f3c9c83.jpg

 

IMG_20210618_193610.thumb.jpg.52f8f41c484cbab4e0e93715edc68e0b.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem gledal EV na KTM SDGT (ne ni moj bivši) in sicer prvo. Lastnik je zadovoljen z njo, grip baje odličen, ter primerjal z mojo štandard SF+ (na sxu). V bistvu na otip nobene razlike, nasvaljkanost podobna.

Razlike v ceni in kilometrini pa ne vem, vem le to da bo sf+prva zmogla 8 jurčkov, pa zadnje dva bo trikotna :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, skalaprava said:

Probaj SF+EV...ne bo ti žal....in ne, ne bo ti kar skopnela po 2K km, garantiram!

Jo uporabljam trenutno tudi sam, nisem ne najhitrejši ne najpočasnejši, se pravi zlata sredina, pa tudi kak AC odsek oddelam z njo, pa ni nobene panike.

Tale na sliki spodaj se je ta vikend potila na jadranki, ima pa za sabo že več kot 3 jurje, pa vidiš, da ni niti ravna niti gladka po sredini. V bistvu jo bo prej na robovih pobralo. Je pa res, da dvovajlnik pač malo bolj obrablja zadnjo gume, no jaz pa ogromno uporabljam zadnjo zavoro, pa sem potem na istem. 

 

Pa še to...track day gume niso najmehkejše gume, ker potem bi na pisti naredila bolj malo krogov....in jaz navadno SF+ prej uničim kot SF+EV! Pač take smo moje izkušnje, kdo drug ima morda drugačne, jaz ne bom polemiziral!

Pa ni to moj prvi tak primer....pred leti mi je športna Conti SA2 zdržala več, kot pa recimo touring RA2...sam povem. Evo, zdaj pa res končam.

 

IMG_20210618_193535.thumb.jpg.ddaeb44a3fd31899166b84323f3c9c83.jpg

 

IMG_20210618_193610.thumb.jpg.52f8f41c484cbab4e0e93715edc68e0b.jpg

Supr, hvala, tak komentar sem želel slišat. 

Ker vem, da mehkejše ne pomeni hitrejše in boljše me je pač zmotil komentar, da je cela mehkejša zato ker je pač bol športna. 

Tud na zimskih gumah ne dirkamo poleti. ?

Bom verjetno res sprobala EV. Prednjo že imam in je filing super, je pa res, da je bil tudi na navadni a na 690ki,tu sem pa se malo nov. 

Pred dopustom bo potrebna menjave pa tudi, če potem zdrži samo unih 14 dni dopusta. 

 

Lp, Samo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, skalaprava said:

Pa še to...track day gume niso najmehkejše gume, ker potem bi na pisti naredila bolj malo krogov....in jaz navadno SF+ prej uničim kot SF+EV! Pač take smo moje izkušnje, kdo drug ima morda drugačne, jaz ne bom polemiziral!

 

 Bravo. Dirkalne gume niso niti najmanj mehke, dokler se ne segrejejo. Ker delujejo precej preko temperatur cestnih gum... Tako da test z nohtom ne pove nic, ce ne ves ali je guma cestna, ali za pisto...

 

Imas ze kaj izkusenj z obrabo prve? Le ta mene zelo moti pr SF+, ker mi prva guma postane zelo trikotna, in s tem tudi neugodna za voznjo... EV bi znala biti boljsa (GP Racer se mi pa obrabi res lepo enakomerno na istem motorju - 990SM) v tem primeru, upam!

 

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no,SF+EVO....sm sprobou,...nism lih velik mojstr v raznih fidbekih pa naprej - bekih,zato mamo dva druga mojstra na tem forumu,pa čist po pravic povedano mene fidbeki pou kurca zanimajo...men je važn,da guma drži,da lepo pade v ovink - sama od sebe in da jo lepo pobira po celi podlagi...tist kako se guma obnaša v nagibu in nažiganju iz ovinka me ne briga,ker to lastnost ma vsaka guma drugače....uglavnm...z gumo sem zadovoljen,drži,pa tud glede kilometrine sm kr optimist...mam pa pri tej gumi občutek,da se bojo prej robovi znucal,kot pa sredina.....za tak denar in za moj stil vožnje se mi zdi super guma....

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem zelo zadovoljna z njo.

Motor v ovinek lepo mehko pade kar sam, prehod ne čutim.

Km me ne zanimajo, glavno, da mi lepo drži.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a kdo...lah pojasni razliko med SF+ in SFevo?

To je vse kar me zanima :P

 

Še updejt o 07+...lima ko prasica, rabi se še huj... :(

20210627_184311_HDR.thumb.jpg.fdf1b973337e45d6e3eecb51696f75ab.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 22. 5. 2021 ob 12:12, DAMI34 pravi:

In nisem teral jadranke. Bomo videli kaj bo.20210522_114453_HDR.thumb.jpg.5175a4d87d2ef733029c83418a74051f.jpg

20210522_114445_HDR.thumb.jpg.2e2be7d2f13efe806370deae1875f2f9.jpg

po dodatnih dveh jurjih ni razlike, le štofelci so manjši :(

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
pred 57 minutami, maus pravi:

:huh:

Morda je slika naslednjega: ena oseba ali več in besedilo

zdej k se gum (adv dimenzije)ne dobi..je to kot bi ga povlekla, in to 2x :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No na moji krači je včeraj pri 62500km pristala nova zadnja Mitas SF+EV. Pa da vidmo, če bo preživela dopust. :whistle:

 

Lp, Samo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja pa kot zanimivost.... Ko je bila na platišču še TF je bilo na desni strani za mogoče 10cm uteži, pribljižno težo si boste sami zračunal, no na SF+EV pa je bilo vsega skupaj za 5g tako, da mi uteži ni niti nalimal.

 

Lp, Samo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdj ti bo čelada še bolj piskala :P

ps. ko noč in dan bo...no nisem vozil EV, sf+ pa ja in je drug svet..žal kilometrina in v dvoje..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 minutes ago, DAMI34 said:

Zdj ti bo čelada še bolj piskala :P

ps. ko noč in dan bo...no nisem vozil EV, sf+ pa ja in je drug svet..žal kilometrina in v dvoje..

Ja.... Si morm začet mal bl naglas pet pa bo. ?

Ma ja, sm si reku da probou bom pol pa dalje.

 

Lp, Samo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Nightmare pravi:

Ja.... Si morm začet mal bl naglas pet pa bo. ?

Ma ja, sm si reku da probou bom pol pa dalje.

 

Lp, Samo

ti sam uživaj, itak si šel na bolje, vsaj po smajliju on d fejs .P

 

aja kar se tiče uteži...kokor zasuka gumo..včasih jih je 30g, drugič pa 5..skor ne vejramem da bi guma bla tako različna lot od lota.

In to sem opazil. Na sxu mam drugo ToF zadaj s 5g uteži, prejšnja tudi ToF pa skor 30g pa še vedno je tresla.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo tole z utežmi, ja. Pri 690 se mi je večkrat zgodilo, da je bilo cca 5g in mi potem sploh ni limal. Sem bil že kar malo v skrbeh, da nisi kaj zvil zadnje feltne k je mela tak šop uteži gor. ?

 

Lp, Samo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekateri vulkanizerji samo namečejo gor kilo uteži, da bi pa malo gumo obrnili ... to pa jim niti na kraj pameti ne pade...lešniki :dry: 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 urami, DAMI34 pravi:

ti sam uživaj, itak si šel na bolje, vsaj po smajliju on d fejs .P

 

aja kar se tiče uteži...kokor zasuka gumo..včasih jih je 30g, drugič pa 5..skor ne vejramem da bi guma bla tako različna lot od lota.

In to sem opazil. Na sxu mam drugo ToF zadaj s 5g uteži, prejšnja tudi ToF pa skor 30g pa še vedno je tresla.

Mn tut ToF trese...enako mi je mišelin v zadnji četrtini km...prej ne.... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bruhnu dons enga sloulija na jezersk,ne vem al je to samo občutek v gllavi,nevem...mislim pa da na zlizanem-svetlečem asfaltu ne držijo prou dobr,doživu zdrs tako zadnje kot sprednje gume,vsaj tak občutek sm mou,na takem asfaltu z ostalimi gumami SF,SC, nism mou težav...sedaj mam gor SF EVO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 7/23/2021 at 7:39 PM, Grut said:

bruhnu dons enga sloulija na jezersk,ne vem al je to samo občutek v gllavi,nevem...mislim pa da na zlizanem-svetlečem asfaltu ne držijo prou dobr,doživu zdrs tako zadnje kot sprednje gume,vsaj tak občutek sm mou,na takem asfaltu z ostalimi gumami SF,SC, nism mou težav...sedaj mam gor SF EVO

Tak obcutek si meu... tule berem o tolk "zdrsih" prednje gume, da jih se marquez ne resi vseh in nic padcev...  ;) Sem kak teden nazaj su na jezersko z EV, pa ni bilo nic zdrsov. Meni deluje (se obcuti) bolje kot SF+, s katero tudi ni blo nic zdrsov, edino vcasih malenkost svenkanja pri pospesevanju iz zavoja. Je pa tezko reci, ker je tezko vsakic isti tempo najti. In vprasanje je tudi, ce sploh peljem toliko blizu limita gume, da bi zacela zdrsavati.

 

  Jaz bi prej rekel, da povozimo kaksno razpoko podolgem, mogoce kaksen prah/pesek/itd, pa obcutimo rec kot "zdrs"  gume...

 

 

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!