Skoči na vsebino

MITAS pnevmatike


vonAxl
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

anketa o doseženih kilometrih z Mitas cestno pnevmatiki (SF+ in ToF) ANKETA

Svetovani tlaki (glej spodaj razpredelnico) 

ali poišči na MITAS strani: MITAS

 

Mitas-Recommended-inflation-pressures.pdf

Priporočene objave

pred 10 urami, DL650 pravi:

 

Ouuu đizus, tema je zašla. Vidim, da se "sklepajo" še druga ljubezenska razmerja, ne pa samo zaljubljenost v Mitas-ke. Bljak :P

 

 

zase se brigi :P

 

pred 22 minutami, maus pravi:

vsi čakamo :hmm: 

 

pred 26 minutami, Jure pravi:

Ja, čakamo..

 

pred 32 minutami, compaq pravi:

Povej vec ....

kuga čakamo?

aja cifre

sm vprašal nekoga za Mitas, pa je tak odgovor:

Hmmm.

Zdej ne smem povedati ččasov javno, ker bodo hoteli pol dirkati z njimi... :P

...vem pa, da je sin od profija peljal s testnimi (mehka zmes) 1:36" in spuščen tlak.

...s serijskimi pa mislim da je bilo 1:41" ...al pa mogoče 1:42"

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Zivnorc pravi:

 

... sej bi še pisal, pa mi ne znese s cajtom...  :D

 

ja valda ... itak nč ne delaš :ras:

nadaljuj ... 

Popravljeno . Popravil maus
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, Zivnorc said:

...mejdun....

... bom naroču v Mitasu, da izdelajo ene par zavojčkov kondomov, da se boste potem lahko jebali tlele gor zaščiteni....

:slap:

Ne vem, kaj ni jasno.

Imaš dirkaške gume, ki delujejo na visoki temperaturi 90+ 0C ...z njimi moraš odpeljat celo dirko na polno ( če ne ne bi bile dirkalne..   :eek:   ) Te gume nikakor niso primerne za na cesto, niti niso dovoljene...

Hyper sport  - Track day gume : Cestne gume, s katerimi obiščeš lahko tudi pisto. Za na cesto top šit, sevede v določenih pogojih ( ogretost gum....). Za na pisto za navadne smrtnike, ki omagajo (fizično) po nekaj prevoženih krogih. Če si večji majstr, da vztrajaš več krogov s hudim tempom, se vrni na prejšnji odstavek.

Supersport gume, med katere spadajo Mitas SportForce + so idealne za na cesto, se hitro ogrejejo, delujejo optimalno na nižjih delovnih temperaturah kot gume omenjene v prejšnjih odstavkih. Z njimi LAHKO greš na pisto, kot z vsakimi drugimi, vendar obstaja večja možnost (hitrejšega) pregretja ob prehudem tempu, previsoki temperaturi asfalta in preveč prevoženih krogih.....   (kot da sem povedal kaj novega...   :yawn: ) .... čeprav je SF+ po rezultatih pri testiranju že globoko v Hypersport segmentu. Posekala je vse omenjene gume, ki jih je omenil Profi....pa še katero drugo, ki ni na spisku...  :D

... sej bi še pisal, pa mi ne znese s cajtom...  :D

 

 

 

ERGO . . . SF+ super za kvalifikacije in kurac za dirko.  :smoke:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, DAMI34 pravi:

zase se brigi :P

 

Saj bom, ker tukaj se pa res ne bi rad mešal in bil blaten do kolen. Modra ostriga , pa to ....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DL650 pravi:

Saj bom, ker tukaj se pa res ne bi rad mešal in bil blaten do kolen. Modra ostriga , pa to ....

kakšna ostriga, čista pristna čustwa so to :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, DL650 said:

Saj bom, ker tukaj se pa res ne bi rad mešal in bil blaten do kolen. Modra ostriga , pa to ....

Fant ze ve. :D 

Pa k si bil v Modri ostrigi nisi bil blaten samo do kolen . . . :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, DAMI34 pravi:

kakšna ostriga, čista pristna čustwa so to :P

 

kakšna ostriga?
Se ne spomniš "lokala" Modra Ostriga iz filma Policijske akademije ? :P
Tam so si tudi izmenjavali čustva .... joj, sploh nočem pomislit na to.:slap:

Ampak Mitas je zakon!
 

 

Popravljeno . Popravil DL650
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, DL650 pravi:

kakšna ostriga?
Se ne spomniš "lokala" Modra Ostriga iz filma Policijske akademije ? :P
Tam so si tudi izmenjavali čustva .... joj, sploh nočem pomislit na to.:slap:

Ampak Mitas je zakon!
 

 

vpraš Nearreina :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, Zivnorc pravi:

...mejdun....

... bom naroču v Mitasu, da izdelajo ene par zavojčkov kondomov, da se boste potem lahko jebali tlele gor zaščiteni....

:slap:

Ne vem, kaj ni jasno.

Imaš dirkaške gume, ki delujejo na visoki temperaturi 90+ 0C ...z njimi moraš odpeljat celo dirko na polno ( če ne ne bi bile dirkalne..   :eek:   ) Te gume nikakor niso primerne za na cesto, niti niso dovoljene...

Hyper sport  - Track day gume : Cestne gume, s katerimi obiščeš lahko tudi pisto. Za na cesto top šit, sevede v določenih pogojih ( ogretost gum....). Za na pisto za navadne smrtnike, ki omagajo (fizično) po nekaj prevoženih krogih. Če si večji majstr, da vztrajaš več krogov s hudim tempom, se vrni na prejšnji odstavek.

Supersport gume, med katere spadajo Mitas SportForce + so idealne za na cesto, se hitro ogrejejo, delujejo optimalno na nižjih delovnih temperaturah kot gume omenjene v prejšnjih odstavkih. Z njimi LAHKO greš na pisto, kot z vsakimi drugimi, vendar obstaja večja možnost (hitrejšega) pregretja ob prehudem tempu, previsoki temperaturi asfalta in preveč prevoženih krogih.....   (kot da sem povedal kaj novega...   :yawn: ) .... čeprav je SF+ po rezultatih pri testiranju že globoko v Hypersport segmentu. Posekala je vse omenjene gume, ki jih je omenil Profi....pa še katero drugo, ki ni na spisku...  :D

... sej bi še pisal, pa mi ne znese s cajtom...  :D

 

 

 

Če sem prav razbral je torej smiselno SF+ solidno zagret in drži bol ko vse ostalo za dupli dnar? :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, JezniPohorc pravi:

Če sem prav razbral je torej smiselno SF+ solidno zagret in drži bol ko vse ostalo za dupli dnar? :)

do malin, sam do malin :D

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, DAMI34 said:

vpraš Nearreina :P

 

Mu bom povedal, ko se mi bos spet zaupal.

Te razumem ... JBG traumaticna izkusnja, pa rabis mal vec casa, da se rane zacelijo  

:smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Nearrain pravi:

Mu bom povedal, ko se mi bos spet zaupal.

Te razumem ... JBG traumaticna izkusnja, pa rabis mal vec casa, da se rane zacelijo  

:smoke:

Teb se vedno rad zaupam, k mi vse poveš kar mislim, sam mau u celofan zaviješ :P

Trauma pa ni bla tok huda, sicer sem zlaman in mau invalid, a moja prva misel, ko sem letel po zraku je bila:

FAAAAAK SEZONA GRE U QURAC :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, DAMI34 said:

Teb se vedno rad zaupam, k mi vse poveš kar mislim, sam mau u celofan zaviješ :P

Trauma pa ni bla tok huda, sicer sem zlaman in mau invalid, a moja prva misel, ko sem letel po zraku je bila:

FAAAAAK SEZONA GRE U QURAC :D

 

A tok so te v Modri Ostrigi ?

To pa ni uredu. Mislim, da si po taki jebadi sigurno upravicen do invalidnine.

:smoke:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Nearrain pravi:

A tok so te v Modri Ostrigi ?

To pa ni uredu. Mislim, da si po taki jebadi sigurno upravicen do invalidnine.

:smoke:

Sm sm, je že na TRR :P

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ok... ko že provocirate:

Imel sem srečo, da sem lahko bil zraven na Grobniku ob testiranju SF+ in od daleč opazoval...

...pa ko sem se zapeljal skupaj s Profijem ...on na mrzlih Mitaskah, jest na delno ogretih GP Racer, se je že takoj po izhodu suvereno odpeljal že skozi reškega, iz luknje ven sem ga pa itak že izgubil pred sabo..... (hecno se sliši..  :D  )

...res da je bil on na Firebladi, jaz pa z SV s slabšim podvozjem, ampak recimo pri približno enaki corner speed kot on sem imel enkrat kar konkretne težave v reškem na GP Racerkah. Zdaj ne vem, ali sem zapeljal po svinjariji izven linije...ali je bil vzrok podvozje.... najverjetneje pa moje neznanje..   :blush:

 

Še enkrat:

Sport Force niso namenske gume za na pisto. Amater pa si lahko privošči izhod po 5 krogov (ko je že govora o Grobniku, ki je vsem znan kot gumokiller). Počasnejšo pisto ala Marof pa si lahko privoščiš tudi z Mitas, vendar tudi  Marof ob hudem tempu ne pusti gumam zadihat in ohladiti, pa je lahko hitro tudi pizdarija (okusil na svojih kosteh..  :blush:  ob "nepojasnjenem" padcu, kot je omenil Jure).

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 minutes ago, JezniPohorc said:

Če sem prav razbral je torej smiselno SF+ solidno zagret in drži bol ko vse ostalo za dupli dnar? :)

na rabiš se izrecno ukvarjat s solidnim zagrevanjem - usedeš se in pelješ. meni ni v 20k nikoli zdrsnila.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, DAMI34 pravi:

do malin, sam do malin :D

 

do pokemonou, sam do pokemonou ... nabiješ jih ene 10 :jezik: 

 

pred 4 minutami, domina pravi:

na rabiš se izrecno ukvarjat s solidnim zagrevanjem - usedeš se in pelješ. meni ni v 20k nikoli zdrsnila.

 

mau bol gas u ovinku obrn :jezik:

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, JezniPohorc pravi:

Če sem prav razbral je torej smiselno SF+ solidno zagret in drži bol ko vse ostalo za dupli dnar? :)

Itak je treba vsake gume ogret...ampak Mitaska lepo drži tudi, ko je še "mlačna"... štekaš?  :P

....in ja, če primerjaš tiste gume, ki jih je omenil Profi.... oz. pnevmatike iz segmenta SS ali  celo katero iz Hyper Sport.

Ne mešat dirkaških gum s SF+  !!

TU JE GOVORA O CESTNI GUMI, ki so jo v SAVI zelo uspešno razvili v kvalitetno pnevmatiko, ki za skoraj polovico denarja kakovostno konkurira renomiranim znamkam in jih celo prekaša.

...zato je brezveze tu gor pametovati o časih na pisti, ker (sem že parkrat omenil v preteklosti) so popolnoma irelevantni, ker je vsaka pridobljena sekunda odvisna od veliko dejavnikov!

Profi je lepo napisal, da je bilo v začetku Junija izvedeno testiranje (vzporedni test) pnevmatik, ki jih je omenil. AMPAK to je bil test narejen na Grobniku, čeprav to niso dirkaške gume. ....testirane pa so vendarle bile na pisti (ker drugje se jih ne da testirati).

Popravljeno . Popravil Zivnorc
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ah, dejte no - predno do kkšne ceste, ki je mal bolj primerna za gas obračat prideš, tud mitasko dost segreješ... ali bi vi vsi mel kvalifikacije za motogp že tkoj, ko iz dvorišča zapeljete?

Popravljeno . Popravil domina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, domina pravi:

ah, dejte no - predno do kkšne ceste, ki je mal bolj primerna za gas obračat prideš, tud mitasko dost segreješ... ali bi vi vsi mel kvalifikacije za motogp že tkoj, ko iz dvorišča zapeljete?

 

13615484_1755323174744217_685561161662216011_n.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, domina pravi:

. ali bi vi vsi mel kvalifikacije za motogp že tkoj, ko iz dvorišča zapeljete?

a ne :O

a preden greš iz dvorišča jih ne daš na grelce :O

ti si denđer vumen :jezik:

 

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, domina pravi:

ja ne... zgleda, da je lih to problem. jebemtiš, sem se skos z mrzlimi vozila, zato pa se nikakor niso hotle znucat! :slap:

te napake z mitaskam lahko saniraš tako, da mi spet kje kawo plačaš :jezik: 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!