Skoči na vsebino

Yamaha MT 07 Tracer


Big Py

Priporočene objave

Prihaja dolgo pričakovana Yamaha Tracer 700

http://www.yamaha-motor.eu/eu/products/motorcycles/sport-touring/tracer-700.aspx#gallery=image|image=http://cdn.yamaha-motor.eu/product_assets/2016/MT07TR/950-75/2016-Yamaha-MT07TR-EU-Radical-Red-Action-003.jpg

http://www.motorcyclenews.com/news/new-bikes/2016/april/yamaha-tracer-700-revealed/

Prodaja se začne Julija, cena v VB 6300 funtov.

Pri nas upam, da ne bo dražja od 7,5K z ABS, da bo dobra konkurenca Kwaki 650 Versys.

Popravljeno . Popravil map
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8295 pr nas, luštn motorček nebi ga pa mel
zdej me pa pojejte :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

180 zadnja guma - za 75 konjev? za dva je premalo prostora pri nogah - na sliki s strani ima sopotnica stopalo vstran že pri tem,ko ima voznik peto zataknjeno za stopalko .. kopija versysa ... 4 litre manjši tank ... manjši hod vzmetenja za 15mm  , 30 mm manj do tal , cena versys + 900e , manjši zavorni koluti ,navadne teleskopske vilice , nisem opazil nastavljivega zadnjega amotrizerja..

prednosti pa so - 20kg manj kot kawa , +5 konjev (razmerje yama 2,62k/konja , kawa 3.13kg/konja kar je kar 20% slabše) , navor 68Nm pri 6500 , kawa 64Nm pri 7000 ..

optično je kawa bolj polna ..yamaha zgleda zelo plastična , sedež za sopotnika (naj bi bila namenjena potovanju v dvoje kot pravijo) že na fotki zgleda ubijalsko  tanek ...

itak se pa motor kupuje z očmi..samo če bo sopotnico bolela rit po 150km  bo huda ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po videnu na slikah mi je malo bolj skladna in dodelana kot večja, mi je pa cena kar malo pretirana in višina sedeža je 5 cm večja kot pa na xj 6n.

ABS: ali ni od lanskega 1. januarja obvezen?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

900€ čez versysa? Sej niso resni. Glede na to, da je versys za 550€ dražji od er6n, bi bil mali tracer lahko max 6600€ 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni zelo zanimiv motorček. Sem vozil MT-07 in bil neverjetno presenečen. Teh 75 KM in navor v nizkih obratih sta neverjetna kombinacija. Čeprav ima moj motor 3 KM več, se mi zdi MT-07 agregat bistveno močnejši.

Bo treba počakat na testne motorje in probat Tracer izvedbo. Je pa res cena malo visoka v primerjavi z Versys 650. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, sm šou še honde pogledat. NC750S: 6690€ (v akciji: 5990), NC750X: 6990€. Kje hudiča so pri yamahi zračunali 8300€ :hmm:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preračuna cena (funti/€) bi bila 7.963,34 kar je pod magično mejo 8k. Mogoče pa se kak "čudak" kljub večji ceni po primerjavi z ostalo konkurenco kljub ceni le odloči.

ps, sam, da ne bo "woblu".

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že Tracer 900 se mi zdi predrag glede na naked varianto. Morda pa pri Yamahi dodatno zaračunavajo udobje?

Pa preveč se mi zdita podobna, kot bi ne imeli drugačne estetske rešitve,...po vzoru KTMa. Čeprav je ta 700 morda res malo bolj skladen, vsaj sprednje luči zame. Tiste dolgočasne stranske plastike pa delujejo kot neka zasilna rešitev:cool:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, sebar pravi:

900€ čez versysa? Sej niso resni. Glede na to, da je versys za 550€ dražji od er6n, bi bil mali tracer lahko max 6600€ 

To je Yamaha ne kwak:ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, sebar pravi:

Evo, sm šou še honde pogledat. NC750S: 6690€ (v akciji: 5990), NC750X: 6990€. Kje hudiča so pri yamahi zračunali 8300€ :hmm:

NC750X ni direktna konkurenca Tracer 700 ali Versys 650. Agregat pri Hodni je sicer zelo dober z nizko porabo. Zmogljivost pa ni primerljiva, dejansko je A2 motor. Prav tako ima slabše zavore.

Kar se cene tiče pa hoče pri nas uvoznik ali pa prodajalci malo več zaslužit. Zato so se najverjetneje odločili na podlagi popularnosti MT-07 modela. V Nemčiji stane Tracer 700 pod 8000€ :mad: http://www.yamaha-motor.eu/de/products/motorcycles/sport-touring/tracer-700.aspx

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, c00L3r said:

NC750X ni direktna konkurenca Tracer 700 ali Versys 650. Agregat pri Hodni je sicer zelo dober z nizko porabo. Zmogljivost pa ni primerljiva, dejansko je A2 motor. Prav tako ima slabše zavore.

Zanimivo, a pol GS 1200 ni konkurenca Multistradi 1200 ker je pri GS-u sicer zelo dober agregat z nizko porabo, zmogljivost pa ni primerljiva? Dejansko ima GS tretjino Multistradine moči. Prav tako so nekatere komponente manj "športne".

Itak da sta si konkurenca. Sta motorja v istem segmentu -> road enduro al kokrkoli bi rad to popredalčkal. Sta pa vsak na svoji strani spektra, se strinjam.

Popravljeno . Popravil sebar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda je Honda tudi konkurenca. Konkurenca je tudi APN, če gledaš, da ima 2 kolesi in ročko za gas. Jaz pravim, da ni direktna konkurenca, ker zmogljivost pač ni podobna.

Je pa NC750X super motorček. Meni je dejansko zelo všeč in sem ga imel v ožjem izboru, ko sem kupoval prejšnji motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, sebar pravi:

Zanimivo, a pol GS 1200 ni konkurenca Multistradi 1200

Ne, kot ne bo MT 07 Tracer konkurenca MT 07 Tenere

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mogoče tracer ne cilja na enakega kupca kot versys? Očitno si jst narobe predstavljam besedo konkurenca. Vzamem vse nazaj kar sem zgoraj napisal. To pač nista motorja s podobnima agregatoma, vzmetenjem, obliko, težo in navsezadnje sposobnostjo.

Tracer 700 je razred zase in bo v primerjalnih testih primerjan samo sam s sabo v drugi barvi.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, Texo pravi:

09 tracer je v nemčiji tudi 500€ cenejši, kot pri nas .. očitno je kupna moč v sloveniji višja .. :mad:

že 3% razlike v DDV-ju nanese 300€.

Se pa strinjam, da bi lahko gledali na kupno moč, nekateri proizvajalci (predvsem pri avtomobilih) jo upoštevajo.

BTW, po moje je tamali Tracer vsaj za jurja in pol predrag in kot tak ni zanimiv.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Direktna konkurenca mu je Versys 650. NC750X pa ne, to je moje mnenje. Cena pa je za 500 - 1000€ previsoka. Mogoče pa zdaj Yamaha not spravlja začetne nizke cene MT modelov :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

od kdaj pa nc750xa za 6990€ ni konkurenca versys-u in 07tracer ??? a zato ke ima manj konjev kot oba pa več navora kot versyis pri neki 2000 obratih nižje ?? pa verjetno konkretno nižjo porabo ..pa med prednjimi in sopotnikovimi tačkami je dovolj razdalje..  je pa res da 320mm disk ni za na dirkališče če sta dva gor..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!