Skoči na vsebino

Yamaha MT 07 Tracer


Big Py

Priporočene objave

Sem si ga mal sposodu dol za Kolpo in sicer:

+uzmetenje,agregat,lega,bremze,izgled

-veterna zaščita(zamenjat šipco),kolena preveč pokrčena,"ozko krmilo"

dobr motor za svoj denar,za kaj več pa je treba kakšen evro več

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vzel danes zadevo na testno vožnjo za 2 urci. Enih 150 km naklepal. Zadeva je zelo luštna za vozit, veliko motorja za svoj denar. Šofer sedi komot, sopotnik malo slabše, ampak če sta 2 manjša se da. Drzgače zadeva tudi z 2 super gre. Zadeva je zelo živahna, dosti navora, najbolj primerne so vožnje po regionalkah. Na AC se zadeva obnese zelo slabo zaradi slabe vetrne zaščite. V najvišjem položaju šipce mi je pri moji višini (178 cm) glavo treslo, da ni bilo vozno, najlepše je bilo na najnižji ampak več vetra v telo, posledično nad 140 dolgotrajna vožnja kr mučna. Nekaj bi bilo z to šipco za narest ali menjat ali za začetek kakšen podaljšek na vrh namontirat. Vglavnem sem zadovoljen, ampak za kako potovanje, predvsem v dvoje je moj trenutni skuter primernejši kljub manjši moči. 

WP_20160805_10_33_56_Pro.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

''Fotr'' je danes na polno zapalil omenjen motor, ko sem ga peljal v KMC.. Jutri pravi, da gre tja plačat aro.. :bounce:

Ima še kdo kakšno izkušnjo glede omenjenega mopeda? Plusi - minusi..

Od opreme je videti, da je še ni veliko na razpolago.. Ali pač?

 

LP 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 minutes ago, Ditrich said:

''Fotr'' je danes na polno zapalil omenjen motor, ko sem ga peljal v KMC.. Jutri pravi, da gre tja plačat aro.. :bounce:

Ima še kdo kakšno izkušnjo glede omenjenega mopeda? Plusi - minusi..

Od opreme je videti, da je še ni veliko na razpolago.. Ali pač?

 

LP 

Jest bi, če bi imel raje dal še 2k eur, pa kupil Mt 09 tracer. V rangu Tracerja 700, bi pa šel gledat še Versysa 650. Za 800 evrov kolikor je cenejši, dobiš že vse kufre, pa še kakšne meglenke za "povrh". 

Peljal ga nisem. Gledam skozi denar, ker se mi zdi drag, za ta rang. Poporodne težave se bodo še pokazale, glede na to, da je nov izdelek. Pri versys-u so vse napake že odpravljene. Kupi pa naj tisto kar mu paše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje bo ta boljši nakup kot 900. Verjetno bo tudi bolj "kultiviran", ga ne bo tako razganjalo in stresalo...pa tudi lepši se mi zdi na pogled.

...samo moje domneve :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tiče samega motorja, mu je pisan na kožo.. Velikost, položaj za krmilom, manjša kubikaža - saj je v 60-tih.. :whistle:

Mojega KTM-a obvladuje, vendar je kravast proti temu.. 900-ka prav tako.. Verjamem da ima za 2k več, ampak on tega preprosto ne rabi.. Ne bo delal pomoje niti 5k na leto.. :huh:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od opreme dobiš praktično vse. Višji vizir, nosilci kuftov, kufri, zaščita motorja, LED smerniki, komfort sedež, akrapo, itd.

http://www.kmc.si/si/motocikli/dodatna-oprema/originalna-dodatna-oprema/yamaha-tracer-700-g4076.shtml

Če znaš nemško. Malo primerjave, kako je za višje, nižje rasti primeren, prav tako razlika med osnovnim in dodatno opremljenim

Sem vozil in gre moped odlično. V 6. lahk kruzaš nekje od dobrih 70 naprej (cca. 3000 rpm). Meni je malo mimo veterna zaščita (to se da rešit) in malo prostora za sopotnika, glede nato da 14 let starega otroka vzadi vozim, ki je že pravi dedc. Zato je res malo premali, solo ali pa kak brhko mladenko vzadi pa verjetno brez problema. Vzmetenje je ok, men ga je ratalo 1x zazibat in še to na ac pri 160+ z 2. gor. Tista dolga neravnina na AC ko greš zapelješ na njo in čez 50 metrov dol. Vglavnem OK motorček. Morda je cena za kakih 500 EUR previsoka, ampak če kupiš za daljši čas nekako teh 500 EUR pozabiš. Osebno sem pri 178 cm na tem lepše sedel kot na MT 09 (naked, tracera 9 še nisem probal).

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Računam, da je večja verjetnost, da kdo iz Delta Teama pogleda to temo kot tisto od Versysa, zato kopiram sem:

pred 5 minutami, Fantocci pravi:

Prvo, kar mi je padlo v oči je drugačno razmerje v cenah, pri njih od najcenejšega gor:

  1. Tracer 700 £6299
  2. Versys 650 £6849
  3. Suzuki V-Strom 650 £6999
  4. Honda NC750X DCT £7049
  5. BMW F700GS £8275

 

... pri nas pa:

  1. Versys 650 7416€
  2. Suzuki V-Strom 650 7690€
  3. Honda NC750X DCT 7800€
  4. Tracer 700 8295€
  5. BMW F700GS 9500€

 

ZAKAJ HUDIČA JE PRI NAS TRACER 700 TAKO DRAG V PRIMERJAVI Z OSTALIMI?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Možno, da so napisane redne cene vseh motorjev, pri nas pa so kj znižani?

 

Je pa res, da je tracer iz funtov preračunano k nam samo 7400€. Zanimivo.

Popravljeno . Popravil HiM
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
pred 9 urami, royal pravi:

Že obstaja komplet za znižanje motorja??

Dimotiv lowering Kit 30mm for Yamaha Tracer 700 XSR700 2014-2016

www.ebay.com › ... › Motorcycle Parts › Body & Frame › Frames

  1. DIMOTIV Lowering Kit (30mm) for YAMAHA TRACER 700 / XSR700 2014-2016 in eBay Motors, Parts & Accessories, Motorcycle Parts | eBay.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preveril še pri uvozniku v Krškem:

Original Set za znižanje motorja še ni na prodaj, je pa v pripravi in z njim naj bi se motor znižalo na višino MT- 07.

Mislim pa, da tudi s Tracer 900 v kombinaciji z nižjim sedežem (-15) in setom za znižanje (-25 mm) prideš na višino sedeža  80 cm. Enako je za pričakovati pri Tracer 700.

Kakšna bo cena kompleta in kdaj bo točno na voljo še ne vejo ("v kratkem").

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pred dnevi sem jo preizkusil, nakup pri meni odpade, nekih zamer nimam le čisto ravnodušnega me je pustil.

Drugače pa motor dovolj zmogljiv za cestno rabo, fenomenalno vodljiv, zavore dobre, ergonomija mi ustreza (185 cm). Agregat potegne v zadnji prestavi brez potresanja in cukanja nad 2500 obrati. Menjalnik nežen in zadosti natančen. Mogoče mi je bil gumb za hupo malo napoti... sem moral pogledat da ga nisem pomotoma stisnil.

Zagon na kill šalterju... nekaj česar nisem navajen ampak bi pa se navadil.

Tako v teoriji bi ga moral kupiti ampak kot pravim, popolnoma ravnodušnega me je pustil.

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

Je kdo šaltal it MT07 na tracer 700? mnenja? 07 mi je zakon :D bi še pa rad za drago mel vzadi več placa (bolši zic in držalo za roke). 

Mnenja? Vsekakor me zanima nekaj tako podobno lahkotnega kot je 07ka :D

 

Al nabavim držalo za kovček in dam gor kovček, tako se lahko prime in nasloni nazaj, za tistih par kafejov kaj se peljema na leto skupaj ;)

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trenutno imaš akcijo za 8k z stranskimi kufri, višjo šipo, itd. Meni osebno je bolj všeč kot mt07. Placa je več za sopotnika, sam bi dal gor še komfort sedež, pa zadnji kufer. za8,5k bi imel komplet zadevo. Je pa zadeva isto lahkotna in vozna kot mt07. V delta team krško vem da imajo testno, no vsaj pred 3 tedni so jo imeli, pa pejd probat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me je tole glih zanimalo, če je tracer vseeno taka igračka kot 07 glede na to da ma par kil več. 

Mogoče pa res drugo leto :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je, pelje se nekoliko drugače, ker je višji, ampak še vedno igrača. Za foro ga pejd sprobat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!