Skoči na vsebino

Yamaha MT 07 Tracer


Big Py

Priporočene objave

5 hours ago, Snečer said:

 s

pri mt07 tudi gre, ampak moraš kupit kabl (lej sliko), po defaultu tega niso omogočili

https://ssbfactory.com/product/yamaha-mt-07-idle-cable-rpm-adjuster/

dodatna oprema in imaš "vijak" in postane Tomos

Ja. In potem ti ko ne zapre lopute se ECU spunta in javlja napako motorja.

To se da lepo elegantno resit s flashanjem ali pa booster plugom, to sem imel na GS-u. Tam sicer bolj zaradi cukanja pri nizkih vrtljajih v visoki prestavi.

Mehansko goljufanje se ne obnese. TDM-ka ima tudi to, ampak je relikvija, tam se gre.

Popravljeno . Popravil krucymucy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Gassa pravi:

Pa je na cp2 masini dovolj backpressurja, ce se odstrani katalizator na originalnem izpuhu brez remapa?

Brezveze pisat doktorat iz tega. Sprobas in vidis ali je ok ali ni. Vem da se po forumih pise marsikaj teorije ampak v praksi se nisem imel slabe izkusnje z odstranitvijo katalizatorja pa sem jih odstranil ze ogromno. Od s1000rr raket pa do japonskih mlinckov in vse vmes, seveda vsi z stock ecu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 hours ago, Snečer said:

zakaj bi javljalo napako, isto kot da gas malo držiš... vijak je za nastavit štandgas in to je to, tam se nastavlja

Zato, ker zazna da se loputa na vrne na predvideno pozicijo. Ima seveda neko default odstopanje, a vseeno, to se ne resuje tako. Pri TDM-ki to gre, ocitno tudi pri versys-u. Je pa res da je imel kawasaki se nedolgo nazaj se vedno rocni čok :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

A je kdo že kaj čaral z znižanjem Tracerja 700, motor mi je všeč, vendar mi glih malo fali da se počutim udobno na njem ko stojim.

Morga kakšen kit za znižanje ali predelava sedeža...

Nasveti!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Drosa pravi:

A je kdo že kaj čaral z znižanjem Tracerja 700, motor mi je všeč, vendar mi glih malo fali da se počutim udobno na njem ko stojim.

Morga kakšen kit za znižanje ali predelava sedeža...

Nasveti!!!

Yamaha prodaja original set za znižanje. Kitajci pa to prodajajo po 35 €.

https://www.aliexpress.com/af/Lowering-yamaha-tracer-700.html?d=y&origin=n&SearchText=Lowering+yamaha+tracer+700&catId=0&initiative_id=SB_20191114040305

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Drosa pravi:

A je kdo že kaj čaral z znižanjem Tracerja 700, motor mi je všeč, vendar mi glih malo fali da se počutim udobno na njem ko stojim.

Morga kakšen kit za znižanje ali predelava sedeža...

Nasveti!!!

pejt na kakšen original servis vprašat .. ne bi glih daju pocen kitajske robe gor, da se ne bo kje zlomilo in boš šel po tleh ... najprej premisli, kok se da sedež predelat, še posebej ob straneh, kjer ga običajno niti ne potrebuješ, ker ti širi noge ko stojiš, ko pa sediš in se pelješ, pa ob strani niti ne sediš ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, HyperJack pravi:

a jim je za vrjet da je to ok.

pred 1 minuto, maus pravi:

pejt na kakšen original servis vprašat .. ne bi glih daju pocen kitajske robe gor, da se ne bo kje zlomilo in boš šel po tleh ... najprej premisli, kok se da sedež predelat, še posebej ob straneh, kjer ga običajno niti ne potrebuješ, ker ti širi noge ko stojiš, ko pa sediš in se pelješ, pa ob strani niti ne sediš ;)

 

res je, prva opcija bi mi bila malo pobrati sedež, kar pa je verjetno najbolj simpl pa še sam lahko to storiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Drosa pravi:

res je, prva opcija bi mi bila malo pobrati sedež, kar pa je verjetno najbolj simpl pa še sam lahko to storiš.

jaz ga moram na vseh motorjih, ker mi zmeri sfali kak cm ... sicer dam predelat v Srbijo ... pena ven in na sedalni površini gel .. ob straneh ni nič .. pa vseeno lahko z lahkoto grem do Litve ali pa še kam ;) 

 

evo .. tko zgleda moj
image.thumb.png.411350bb56744455139e71dffb297529.png

image.thumb.png.0cae23e6b5c73db5350ab24d16782aeb.png

Popravljeno . Popravil maus
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgleda odlično!!!

Pa dobar ti je taj komšija iz Srbije, pa verjetno še poceni.

Maus, kako pa je s tem gelom, sem razmišljal o enaki opciji kot imaš ti, vendar so me malo s tem gelom poplašili da se greje itd.

Je res kakšen bolj kvaliteten gel, ali so aliexpress geli že ok.Kakšen je pri tebi v sedežu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Drosa pravi:

Zgleda odlično!!!

Pa dobar ti je taj komšija iz Srbije, pa verjetno še poceni.

Maus, kako pa je s tem gelom, sem razmišljal o enaki opciji kot imaš ti, vendar so me malo s tem gelom poplašili da se greje itd.

Je res kakšen bolj kvaliteten gel, ali so aliexpress geli že ok.Kakšen je pri tebi v sedežu...

tule je vse

https://motosvet.com/tabla/topic/5566-sedeži-na-motorju-razno/page/25/?tab=comments#comment-2489779

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, b2z25 pravi:

Sam sem (po prebranih pozitivnih odzivih uporabnikov) odločil za  Lust Racing kit:

http://www.lustracing.co.uk/suspension/yamaha-tracer-700-lowering-kits.html

 

nižanjem načeloma ne zaupam, ker spremeni originalno postavitev težišča ... a si tudi stransko tačko zamenjal ?

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče poizkusiš "spustit" motor v križih za kakšen cm ali dva. Moja :inlove: vozi F700GS ponižan na tak način, pa je vse BP. Le čevelj pride malo prej do asfalta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 46 minutami, Drosa pravi:

Zgleda odlično!!!

Pa dobar ti je taj komšija iz Srbije, pa verjetno še poceni.

Maus, kako pa je s tem gelom, sem razmišljal o enaki opciji kot imaš ti, vendar so me malo s tem gelom poplašili da se greje itd.

Je res kakšen bolj kvaliteten gel, ali so aliexpress geli že ok.Kakšen je pri tebi v sedežu...

Marko Hančič 041 744 482 sam predelal pri njemu in poslal veliko zadovoljnih uporabnikov, poceni, kvalitetno itd ......povej da sem ti dal cifro pa se bosta dobro zmenila ;-) je iz Kamnika....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Kmet2 pravi:

Marko Hančič 041 744 482 sam predelal pri njemu in poslal veliko zadovoljnih uporabnikov, poceni, kvalitetno itd ......povej da sem ti dal cifro pa se bosta dobro zmenila ? je iz Kamnika....

@Kmet2 hvala lepa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z nižanjem z zamenjavo zadnjih "dog bones" je skorajda nujno, da se motor tudi spredaj spusti v križu (Lust racing v navodilih celo navedejo za koliko spustiti). Seveda to za seboj potegne nekatere druge "težave" kot npr. da je tko znićan motor prenizek za originalno centralno stojalo in stransko tačko.

Osebno se (še) nisem spravil nižat stransko tačko tako da moram pri parkiranju pazit kako postavljam motor na taco.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, b2z25 pravi:

Z nižanjem z zamenjavo zadnjih "dog bones" je skorajda nujno, da se motor tudi spredaj spusti v križu (Lust racing v navodilih celo navedejo za koliko spustiti). Seveda to za seboj potegne nekatere druge "težave" kot npr. da je tko znićan motor prenizek za originalno centralno stojalo in stransko tačko.

Osebno se (še) nisem spravil nižat stransko tačko tako da moram pri parkiranju pazit kako postavljam motor na taco.

Te dve težavi po mojem mnenju sploh nista težavi, to se elegantno reši še z predelavo stranske tačke ( mala malica ), osebno pa centralno stojalo ne potrebujem. Bolj kaj mene zanima je ali s tem res pridobiš nekaj pri samem znižanju, ter ali se sama ciklistika kaj poruši oz. kako se motor obnaša v vožnji. Prosim za odgovor iz prve roke.

Zanima me kateri letnik si tudi nižal, ker kolikor sem razumel za 2019 rabiš dog bones oz. pivot arm, za letnike od 2016 - 2018 pa tisti okrogli del spring-retainer.

Hvala

 

 

Popravljeno . Popravil Drosa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

Sem gledal tanovo Tracer 700 v živo; malo drugačen oklep in spredaj ima nastavljivo vzmetenje. Zadaj pa ne...oziroma spredaj ima nastavljivo - se mi dozdeva, le trdoto. Naj me nekdo popravi.

Zadnjo amortizer pa roba, kot da bi naročil na kitajskem :lol1:Vglavnem...8.700 € ni vreden takšen motor, ne se šaliti. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je kdo že kupil vzmeti pri tem proizvajalcu:

https://www.tecbikeparts.com/product/mt07-xsr700-tracer700-front-fork-upgrade-kit-progressive-springs-and-fork-top-pre-load-ride-height-adjusters/

Mi gre na živce k se mi moped spredaj tolk poseda in ne sledi ravno lepo liniji če je cesta bolj vegaste narave.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
  • 2 mesecev pozneje...

vse mrtvo tukaj... a kdo kupil pol novega? da kaj pove...

sam sem imel versys 2010 .. in mi je bil kr ok.... zdej pa gledam da bi kupil tracer 700 2019 ali versys650 2019 ... bral sem da je verso bolj udoben in večji... ampak jaz sem majhen in ne vozim dolge fure...mi je pa všeč če motor potegne 'iz nič'  .. tako da  mogoče bi  bil tracer kr  pravi zame...  kako mnenje?

Popravljeno . Popravil bajkr88
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

še vedno nobenega , vsi poskriti ...:)

no js sm kupu, motor je top...v vseh pogledih meni boljsi od versysa...masina pa itak vrhunska, res lepo gre....

p.s   če koga zanima imam za prodat original nosilce in stranska kovčka (poltrda) in pa touring povišano šipo.... vse je kot novo...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, bajkr88 pravi:

še vedno nobenega , vsi poskriti ...:)

no js sm kupu, motor je top...v vseh pogledih meni boljsi od versysa...masina pa itak vrhunska, res lepo gre....

p.s   če koga zanima imam za prodat original nosilce in stranska kovčka (poltrda) in pa touring povišano šipo.... vse je kot novo...

v čem je v vseh pogledih boljši od versysa? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!