Skoči na vsebino

Yamaha MT 07 Tracer


Big Py

Priporočene objave

Tle se strinjam z snecerjem. Folk kupuje gs za v gostilno...overkill. Čeprav niti trejserke ne izkoristi-marsikdo izmed nas, kar ponuja. Ulica ti kupi motor...zato pa je avto net poln gsk.

Ce ze trejcer 700 gledamo... Veliko raje vzamem versysa... Cenejši večji, boljše kompinente... Clo nastavljive prednje vilice ima... Kar nima niti tanov bmw 850 za 15k...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ajd. Motor vecina kupi ker ga hoce. Iracionalno ze v startu. ko odpres cenike...tenere1200 od 16k dalje, vfr1200x od 14k dalje, ktm 1290 17k, tiger 16k.....sej gol bmw ni nic bol nor kot ostali?! S cenami so zblazneli vsi. In...ostane se “neprijetno dejstvo” de je G/S 1200 LC zelo zelo fajn vozna makina. Ne vem. Ne zdi se mi naklucje, de jih je tolko. Ajd, 20% jih je zarad snobizma in gostilne, pa ostalih 80%?

 

isto se mi zdi s tracerjem. Tavelk je ocitno bols nakup ko tamal. Zato je 700 dokaj redek.  Pr stromu in versotu zgleda obratno. Tamala sta odlicn nakup, litrce pa tezko srecas. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, krucymucy pravi:

pol je bla tud cbr-ka enduro? tam mi tudi ni centralc drsal.

tole se sliši kot lezbijka , ki mora z dnk testom na sodišču izpodbijati očetovstvo..

je tale virus slabega osnovnega vzmetenja postal vsakdanjik ? razstavijo nov model s top opremo , potem pa za prodajo polceneno robo gor , jurja dol in postane motor "konkurenčen" ali "najboljše razmerje med kvaliteto in ceno" ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, krucymucy pravi:

pol je bla tud cbr-ka enduro? tam mi tudi ni centralc drsal.

Sam na F ki je dalec od SS....

Tracer NE sune se pravi ni enduro kot versys

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, thumper said:

je tale virus slabega osnovnega vzmetenja postal vsakdanjik ? razstavijo nov model s top opremo , potem pa za prodajo polceneno robo gor , jurja dol in postane motor "konkurenčen" ali "najboljše razmerje med kvaliteto in ceno" ??

Japonski in evropski proizvajalci imajo razlicno politiko.

Evropski izdelajo top motor z odlicnimi komponentami in prodajajo po 16k, a v bolj buticnih stevilkah z visjo marzo.

Japonci pa gledano kot celota zelo dober motor, ki pa ima praviloma cenejse komponente in prodajajo po 12k, prodajne stevilke so pa visje.

BMW s svojim enim (GS/GSA) modelom sicer spada v prvi del, po prodaji pa v drugi.

Je pa res da ostalih modelov proda precej manj ...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, krucymucy pravi:

Evropski izdelajo top motor z odlicnimi komponentami in prodajajo po 16k, a v bolj buticnih stevilkah z visjo marzo.

Nekak tako se je tudi men zdelo...Letos pa gledam,da KTM ne daje vec renomiranih znamk...cena pa se vedno ista...

Dober primer sta dva kolega iz Rima...ededn pangiale...drugi R1 z brembo vilicami,karbonski felgami,oklepi.....cena na koncu ista...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, sesir said:

Nekak tako se je tudi men zdelo...Letos pa gledam,da KTM ne daje vec renomiranih znamk...cena pa se vedno ista...

Kako ne? KTM imajo vrhunske komponente. In ceno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, krucymucy pravi:

Kako ne? KTM imajo vrhunske komponente. In ceno.

Nov duke sploh NE!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naslov teme si preberite. Tracer 700. Ostanmo na tem. Debata povezana s Tracer 700 in morebitne primerjave s sorodnimi ali podobnimi motorji. H2 razni ssi in gsi res ne spadajo sem.

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, krucymucy said:

Dej mi povej po kakem kriteriju je versys enduro, tracer pa turismo? :D

IMO, se tovarna odloci, kako, s kaksnmi spini,  bo zadevo trzila. 

1 hour ago, thumper said:

tole se sliši kot lezbijka , ki mora z dnk testom na sodišču izpodbijati očetovstvo..

je tale virus slabega osnovnega vzmetenja postal vsakdanjik ? razstavijo nov model s top opremo , potem pa za prodajo polceneno robo gor , jurja dol in postane motor "konkurenčen" ali "najboljše razmerje med kvaliteto in ceno" ??

Mah...men se zdi, de je tole use skup napihnjeno u bozju mater. 95% življa nad novim stock vzmetenjem nima kej pizdit, in ce ne bi prebirali teh floskul, de majo EU stroji fuuul bols vzmetenje, tega problema sploh ne bi blo. Cist za foro, kaj sta biker77 in krucymucy kr kmalu menjala na g/skah? Amortizerje+fedre. Go figure. 

 

Tracerja 700 nism pelal, se mi zdi šik izbira za 6ooo€ novo iz trgovine. Za solo more bit zelo zabavna zadeva. Sploh so mi fina 17/17 kolesa. Vozis, dokler ne utrudis kao svoh vzmetenja, in namest auspuha (debilana) kups tole. 

http://www.mupo.it/prodotto/6/0/66/valigetta-naked-sport

 

al pa kr drugo trejserco. 

 

 

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sva menjala da. Ker je zadnji showa amortizer luzico naredil.

Sredi leta 2010 so menjali dobavitelja, wp.

Popravljeno . Popravil krucymucy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Kugelschreiber pravi:

Tracerja 700 nism pelal, se mi zdi šik izbira za 6ooo€ novo iz trgovine. 

Do tell more, jaz ga pod 7300 ne najdem. Za 6k bi ga pa morda vseeno imel raje kot 10 let starga boxerja.

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, farang pravi:

Do tell more, jaz ga pod 7300 ne najdem. Za 6k bi ga pa morda vseeno imel raje kot 10 let starga boxerja.

Brez veze...jebes tracerja...nevs mel kaj sravfat,sam tankas i vozis...tecno,dolgocasno...z bmw pa bos dnevno spoznaval serviserje,saj zal ne gre najdit takega,da bmw zrihta,ker to ne gre...plus veliko motoristov bos spoznal in ce rad kafetkas ob cakanju na mopi namesto,da bi se vozil z yamaho...go for BMW

P.S

Na bmw ni jurja veliko ko gres na servis...in tako se bo vedelo,da "tajkun" spet na kavi...

P.P.S

Mopi v garanciji je neprecenljiva stvar!!!!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, farang said:

Do tell more, jaz ga pod 7300 ne najdem. Za 6k bi ga pa morda vseeno imel raje kot 10 let starga boxerja.

pas meter. oprosti, slabo zapomnil. Pogledal letak, cena 6800  je velala za navadno mt07

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, sesir pravi:

Brez veze...jebes tracerja...nevs mel kaj sravfat,sam tankas i vozis...tecno,dolgocasno...z bmw pa bos dnevno spoznaval serviserje,saj zal ne gre najdit takega,da bmw zrihta,ker to ne gre...plus veliko motoristov bos spoznal in ce rad kafetkas ob cakanju na mopi namesto,da bi se vozil z yamaho...go for BMW

Sarcasm, right :) Poslušam iste nebuloze zarad avta s propelerjem na haubi, pa razen rednih servisov in popravil zaradi napačne uporabe (me be crazy sometimes) ni z nobenim od njih problemov. Sem imun na take izjave :P

P.S

Na bmw ni jurja veliko ko gres na servis...in tako se bo vedelo,da "tajkun" spet na kavi... - :lol1:sej na Yamahi tud ne, glede na cene servisov ki jih plačujem za X-maxa.

P.P.S

Mopi v garanciji je neprecenljiva stvar!!!!  - Definajtli :)

Tracer 700 me mika, ker se mi zdi veliko motorja za dobrih 7 jurjev, ampak po drugi strani se pa poznam, in vem da bom še 2 jurja gor naložil, pol smo pa že blizu par let starim motorjem ki so novi blizu 20000, in tam res dobiš veliko več motorja. 

Prav tako je nikjer nisem našel za test.

Za po vrhu sem pa tud malo čuden saj imam rad starejše stvari, ker imam občutek da je to še oreng narjeno. Vsi imajo kake felerje, ampak se mi zdi da so starejši modeli vsi boljše narejeni od novejših (velja na vseh področjih, vse je šlo v maloro).

In pol smo tam kjer ni muh, pa se človk prepričuje in odloča pa se nč ne odloč :P

pred 4 urami, Kugelschreiber pravi:

pas meter. oprosti, slabo zapomnil. Pogledal letak, cena 6800  je velala za navadno mt07

Se mi je zdelo da nekej ne štima, no panic, sam škoda k ni blo res :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, krucymucy pravi:

Pa Tracer 900, lanski model, za 9.5k?

lani je bil že serijsko pod 10k..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cene Yamah so zrastle čist preveč v nebo. Ko je prva MT 07 prišla na trg, je stala cca 5.400 eur brez abs. Danes Tracer, ki ima isti agregat malo več plastike stane čez 7k. Točne cene ne vem. Motor pa kot rečeno isti. 

Isto Tracer 900. Ko je MT 09 prišla ven je stala okrog 8k. Danes Tra navadna z malo več plastike stane 10700. GT pa 12500.

Ravno zato se tako težko odločim za GT. Za 12500 pa dobiš še zelo lep rabljen GS...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, skalar36 said:

Cene Yamah so zrastle čist preveč v nebo. Ko je prva MT 07 prišla na trg, je stala cca 5.400 eur brez abs. Danes Tracer, ki ima isti agregat malo več plastike stane čez 7k. Točne cene ne vem. Motor pa kot rečeno isti. 

Isto Tracer 900. Ko je MT 09 prišla ven je stala okrog 8k. Danes Tra navadna z malo več plastike stane 10700. GT pa 12500.

Ravno zato se tako težko odločim za GT. Za 12500 pa dobiš še zelo lep rabljen GS...

Ni omejeno samo na yamaho. CB1000R je bila tudi 9k, sedaj so pa 10 let stare po 6k ... poglej ceno nove.

Jaz sem kupil leto staro za 6900€ recimo. Leta 2011. 

2012 sem kupil 2010 letnik GS, za tako ceno, da ga se sedaj ne dobis.

Jebi ga, konjuktura pa inflacija ...

 

recimo cenik kawe deset let nazaj ...

 

kawasaki2008.png

Popravljeno . Popravil krucymucy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 42 minutami, Snecer pravi:

čudno da se na cenah ne pozna

Citiraj

Uveljavitev sporazuma je predvidena na začetku prihodnjega leta. Dajatve na japonske televizorje bodo denimo odpravljene v šestem letu sporazuma, desetodstotne carine na japonske avtomobile pa v osmem letu.

....šele po desetih letih bo deset procentov manj. Nič se ne bo poznalo, še rasle bodo cene B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!