Skoči na vsebino

Priporočene objave

Pot čez Madžarsko je živ dolgčas, čez Ukrajino se tudi kar vleče. V Zakarpatju paziti na cesti, ker je policija izjemno skorumpirana. Mene so fino hoteli olupit. Dvakrat v 30 km. 

Baikonur pozabi. Ne moreš priti blizu. Lahko greš edino v mesto, kjer se lahko pofotkaš ob maketi rakete v parku. Baje obstajajo neke plačljive ture za turiste, ampak ni poceni. Je pa do tja daleč... in ko si že tam, se splača potegniti še do Kirgizije :) 

Pripjat je tudi precej zaprt. Edini legalen način je, da greš na turo z agencijo... Colebatch je sicer šel precej blizu na eni izmed svojih tur, ampak je vozil po poljskih poteh in brezpotjih. Pa še takrat je skoraj nasankal, ker so ju opazili, če se prav spomnim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 hours ago, Samuell said:

Ja gremo te pubeci ... Zmenimo se pa gasa ... Mislim po pameti in da imamo nekaj od tripa ...

1 teden je dovolj ... Jaz mislim ...

En teden. Jaz se pa sprasujem, ce bom imel dovolj 6 dni do Stuttgarta. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj smo motoristi ali lulike ... Brez metra ne moreš noter ... Cena vstopa je 80$ ... In zdaj bomo odnehali ...

Niti pod točko razno ...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, DL650 pravi:

Slow, eni včasih malo pretiravajo. 

torej 7 dni za 3000km je dovolj. To je 430km na dan. Vzeti je pa potrebno kak dan za počitek, malce za kak ogled, pa še kak dan rezerve, zato sem napisal 10 dni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa da se to odpeljat komot v 5 dneh ... Sem 1000 na dan delal z cestakom pa mi ni bilo panike ... Če gremo čez Mađarijo smo v enem dnevu v Ukraini , pol pa čez Ukraino do Prypiata ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam, če je plan samo končna točka. Če je pa plan potovanje, pa moraš vsak dan kaj zanimivega storiti, videti...spooznati. V nasprotnem, se da 1000km/dan AC pa gas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja Pripyat je destinacija ... Zdaj pa če se zmes kaj pojavi za pogledat pa se bo pač zavleklo ... Meni ni panike ...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

torej 7 dni za 3000km je dovolj. To je 430km na dan. Vzeti je pa potrebno kak dan za počitek, malce za kak ogled, pa še kak dan rezerve, zato sem napisal 10 dni.

Če mene vprašas je 10 dni puna kapa. Dejstvo je, da si pač tam ogledaš vse kar je pač mogoče, morda skočiš še do glavnega mesta Kijev, ki je oddaljen samo 130km.

 To je destinacija, ki jo obiščeš 1x v življenju zato je treba si dobro pogledat in izkoristit obisk.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakorkoli ... 5 ali 10 dni ... Kdo bo šel je vprašanje in kdaj bi šli , ko bo to dorečeno splaniramo ruto in koliko bo trajalo .

Mislim da je to najbolj logično ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nč ne solim pameti, sem pa zorganiziral par izletov z relacijami od 3000-4000km. Vse se da, fajn je pa met, okviren plan s kakim dnevom rezerve in po mojih iskušnjah je ponavadi to to...je pa res, da ne maram AC in da mi pot velikokrat več pomeni kot pa sam končna destinacija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vize niso potrebne , dostop v kontaminirano območje izpolnimo in pošljemo , pomembno je samo da kopije osebnih izkaznic.

Vse se dobi na internetu. Sem govoril z konzulatom ...

https://chernobyl-tour.com/about_radiation_en.html

Vse napisano in narisano ...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S prejsnjo objavo sem zgolj glasno razmisljal. Sploh ne dvomim, da ne bi bili sposobni prevoziti 3k km v enem tednu. Zlasti, ker ste ocitno prekaljeni motoristicni macki (kar sam nisem). Sprasujem se le o smotrnosti taksnega popotovanja. Vsak ima svoje preference, zelje in nacin voznje, kar lahko znatno vpliva na porabljen cas. Osebno mi cilj ni tako zelo pomemben, pac pa dozivetje, ki ga dozivim in obcutim med potjo samo.

Sva s svojo planirala, da pojutrisnjem odrineva na krajso evropsko turco, ampak nama jo bo ocitno zagodla vremenska napoved, ki nic kaj obetavno ne kaze. Se dobro, da moram danes in jutri se v sluzbo in bom unicil le dva dni dopusta. :)

Kakorkoli, zagotovo se boste imeli fajn na poti in v apokalipticnem Prypiatu.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Slow pravi:

S prejsnjo objavo sem zgolj glasno razmisljal. Sploh ne dvomim, da ne bi bili sposobni prevoziti 3k km v enem tednu. Zlasti, ker ste ocitno prekaljeni motoristicni macki (kar sam nisem). Sprasujem se le o smotrnosti taksnega popotovanja. Vsak ima svoje preference, zelje in nacin voznje, kar lahko znatno vpliva na porabljen cas. Osebno mi cilj ni tako zelo pomemben, pac pa dozivetje, ki ga dozivim in obcutim med potjo samo.

Sva s svojo planirala, da pojutrisnjem odrineva na krajso evropsko turco, ampak nama jo bo ocitno zagodla vremenska napoved, ki nic kaj obetavno ne kaze. Se dobro, da moram danes in jutri se v sluzbo in bom unicil le dva dni dopusta. :)

Kakorkoli, zagotovo se boste imeli fajn na poti in v apokalipticnem Prypiatu.

 

Ti si dost podoben mojemu potovalnemu partnerju Damiju, on bi tud po poti vse obletal in poscal kot kakšen potepuški pesek :P. Ja super in prav, do zdaj je vse splaniral v nulo in skupaj sva prevozila več kot 60kkm , toda to se ne da če imaš željo videt Nordkap,Turčijo itd in samo iz enega samega razloga -......čas, ki pa ga jaz imam on pa ne zato zbiramo destinacije do 10-12 dni in po poti vidimo še marsikaj in se tudi zelo zabavamo,skratka fajn je:OK:. Bi pa rad videl tudi Turčijo in ostale daljše destinacije pri katerih pa mi je pomemben samo cilj, tako bi se jaz odpeljal npr. do Turčije po AC , čim prej tja potem pa tam uživat in polahko sem ter tja a to je z mojim frendom nemogoče uskladit,zato bom moral takšne ture odpeljat sam ali pa najdet podobno mislečega kot je Samuell in sem za Černobil, če me dec počaka da pridem z nogo na motor sem 100% za!!! 

Kako se bomo ujeli v vožnji, karakterji itd ......ne vem,vem samo da sem nezakompliciran tip in za vsako štorijo in neumnost, res ne maram ravno spanja po šotorih, ker sem ga imel kot šmrkovc dovolj, toda tudi tukaj se prilagodim in če treba spim v šotoru.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kmet2 pravi:

Ti si dost podoben mojemu potovalnemu partnerju Damiju, on bi tud po poti vse obletal in poscal kot kakšen potepuški pesek :P. Ja super in prav, do zdaj je vse splaniral v nulo in skupaj sva prevozila več kot 60kkm , toda to se ne da če imaš željo videt Nordkap,Turčijo itd in samo iz enega samega razloga -......čas, ki pa ga jaz imam on pa ne zato zbiramo destinacije do 10-12 dni in po poti vidimo še marsikaj in se tudi zelo zabavamo,skratka fajn je:OK:. Bi pa rad videl tudi Turčijo in ostale daljše destinacije pri katerih pa mi je pomemben samo cilj, tako bi se jaz odpeljal npr. do Turčije po AC , čim prej tja potem pa tam uživat in polahko sem ter tja a to je z mojim frendom nemogoče uskladit,zato bom moral takšne ture odpeljat sam ali pa najdet podobno mislečega kot je Samuell in sem za Černobil, če me dec počaka da pridem z nogo na motor sem 100% za!!! 

Kako se bomo ujeli v vožnji, karakterji itd ......ne vem,vem samo da sem nezakompliciran tip in za vsako štorijo in neumnost, res ne maram ravno spanja po šotorih, ker sem ga imel kot šmrkovc dovolj, toda tudi tukaj se prilagodim in če treba spim v šotoru.

 

vse v redu in prav, le na hrano ne pozabi, jest tut moraš, kr drgač padeš v šwahost :P

pa fouš sm vam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

vse v redu in prav, le na hrano ne pozabi, jest tut moraš, kr drgač padeš v šwahost :P

pa fouš sm vam.

Pojdi z nami :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Kmet2 pravi:

Pojdi z nami :)

mene boste preveč časa čakali, še cca pol leta, da bom 100% na motorju za dolge fure cca 500km/dan. Hkrati, pa mi ni tak interes končni cilj, mene zanima bolj pot, kot si napisal, vsakodnevno dogajanje ogledi zanimivosti, v dotičnem primeru pa se gre samo za vzdržljivost na mopedu.(pa to ni podcenjevalno napisano) Poleg tega nočem da mi GTja ukradejo :P 

p.s. Velik raje grem spet Albanijo prečesat

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čisto tako... da se umešam.

...itak, da ne grem, ker mi je "preblizu" :P

..ampak, da samo pokomentiram, kar sem prebral v prvih nekaj postih:

Nekaterim pomeni mnogo več kaka znamenitost...ali pa mogoče celostna pojava neke pokrajine, kulture, kot pa "dolgočasne " ceste.

...Tem popotnikom je motorno kolo le kot opcija prevoznega sredstva in jih ne zanima, ali bo brusil kolena  po teh neznanih cestah...in se ne bo sekiral, če ne bo povaljal pnevmatike do roba.....itd...

...

...sori... mogu sem... :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, Zivnorc pravi:

Čisto tako... da se umešam.

...itak, da ne grem, ker mi je "preblizu" :P

..ampak, da samo pokomentiram, kar sem prebral v prvih nekaj postih:

Nekaterim pomeni mnogo več kaka znamenitost...ali pa mogoče celostna pojava neke pokrajine, kulture, kot pa "dolgočasne " ceste.

...Tem popotnikom je motorno kolo le kot opcija prevoznega sredstva in jih ne zanima, ali bo brusil kolena  po teh neznanih cestah...in se ne bo sekiral, če ne bo povaljal pnevmatike do roba.....itd...

...

...sori... mogu sem... :D

 

Teb se vidi da dosti nisi potoval , brusil kolena s polno naloženim motorjem in sopotnico .....sploh pa nekje bogu iza nogu , rad bi te vidu pa če si še takšen motorist in ne kulturnik :P

In prvo kot prvo si zgrešil, ker si pač mogu :lol1:gre se za čas, nekdo ga ima nekdo ga nima, če imam časa na razpolago 21 dni za 2kkm bom pogledal vsako znamenitost pa parkrat se bom dotolkel na mrtvo saj bom lahko drug dan v miru počival v apartmanu z ukrainko :P

Če pa tega časa nimam mi je važen cilj , čim  prej tja in tam potem bluzit itd .....

Pa sej se sploh ne gre da je "preblizu" ti maš drugje problem zato ne zavajej :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..pa sej sem lepo napisal, da sem prebral samo nekaj prvih postov..  :D

..pol se mi pa ni dalo več..  :ras:

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Zivnorc pravi:

..pa sej sem lepo napisal, da sem prebral samo nekaj prvih postov..  :D

..pol se mi pa ni dalo več..  :ras:

 

Ti ker preberi, ne bo ti škodilo, se boš naslednjič lažje pogajal za izlet v čg :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam tokrat kot je Kmet2 napisal destinacijo Prypiat ... Tam v samem mestu si bom vzel nekaj časa da nerdim par fotk iz drugega zornega kota , koliko se bo dalo ... Torej Maribor - Prypiat pa ni potrebno noret čsit normalna vožnja ... Če se nori smo lahko tud v 24 urah tam ... Osebno se na ture ne vozim zato da bom vsakih 100km stal ... Sem zelo prilagodljiv ... Spanje pa absolutno v Hotelih da se naspiš ko človek ... Hrana je poceni ... Zdaj na takih turah se tud ne nažiraš ... no vsaj jaz se ne ... tako da tu in tam kak prigrizek pa poštena večerja mislim da je ok z lahkoto ... Kar se pa kruzanja tiče pa sproščujoča vožnja , dobra družba to je to.

Če pa se gre do Fjordov in podobnih zadev pa se temu oblikuje tud ruta kaj in kako pogledat in seveda taka zadeva tud stane nekaj časa ...

Jaz putujem izključno zaradi Černobila , da se ta stvar doživi ... Če bi pa šel na road trip pa sigurno ...

Slovenija - Hrvaška - Srbija - Romunija - Moldavija - Ukraina - Kazahstan v tem primeru bo to 3 tedne z fotografsko opremo ...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!