Skoči na vsebino

Priporočene objave

Te pa datum 6.8.2016 ob 9:00 iz Maribora ... večina ima takrat sigurno prosto ... vsaj sodeč po prebranih postih ...

Če je to ok pol potrdite z OK in lista se napiše ... Prijave do konca meseca maja torej do 31.5.2016, pol oddam vloge za prepustnice v Prypyat ... Še prej se bomo vsi udeleženci dobili in videli v živo zdaj ko smo še koliko toliko normalni ker ko nas bo nabliskalo se bo teško kaj zmenit še z nami ...

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Samuell pravi:

Te pa datum 6.8.2016 ob 9:00 iz Maribora ... večina ima takrat sigurno prosto ... vsaj sodeč po prebranih postih ...

Če je to ok pol potrdite z OK in lista se napiše ... Prijave do konca meseca maja torej do 31.5.2016, pol oddam vloge za prepustnice v Prypyat ... Še prej se bomo vsi udeleženci dobili in videli v živo zdaj ko smo še koliko toliko normalni ker ko nas bo nabliskalo se bo teško kaj zmenit še z nami ...

                                                              sohen OK                                                                                   

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prijavljeni za Prypyat ...

Samuell

Sohen

Gusar

Pepo44

Kmet2

Snečer - mislim da bo šel ...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, motozajebant pravi:

Prevec vas je ze... :)

Sem vam pa kar malo fous :)

do starta bosta samo še dva!  :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ste preverili kako je z tankanjem goriva namreč, ko sem jaz potoval od KP do sochi-ja ( v eno smer 3250km) pa po tej poti po kateri boste vi šli je bilo bencinskih za preštet na eni roki  drugo pa smo lovili kamijone ki so prevažali gorivo. In benz od 67oktanov do 100oktanov.

ceste so na Krpatih luknja pri luknji vsaj takratko sem jaz bil  pa tudi ostanek cest so obupne bo pa doživetje in to 200% pa srečno vsem.

potoval sem pa 92,95,96,99 in se v tem obdobju ni spremenilo nič.

 

 

Popravljeno . Popravil exclan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, exclan pravi:

Ste preverili kako je z tankanjem goriva namreč ....

 

Če ne, pa najbolj elegantna poteza in ni potrebe skrbet:  Jože Pučnik to Borispol (Boryspil) za 246€ povratna karta, pa čau pero. V treh urah in 10min. si tam z postankom v Varšavi cca. 50min.

Popravljeno . Popravil DL650
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, exclan pravi:

Ja ampak kak je to duh avanture potem ?

Ja, se strinjam. Najlažje je stopit na avion in se zapeljat kot človek .... vem, to ni to.
 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, exclan said:

Ste preverili kako je z tankanjem goriva namreč, ko sem jaz potoval od KP do sochi-ja ( v eno smer 3250km) pa po tej poti po kateri boste vi šli je bilo bencinskih za preštet na eni roki  drugo pa smo lovili kamijone ki so prevažali gorivo. In benz od 67oktanov do 100oktanov.

ceste so na Krpatih luknja pri luknji vsaj takratko sem jaz bil  pa tudi ostanek cest so obupne bo pa doživetje in to 200% pa srečno vsem.

potoval sem pa 92,95,96,99 in se v tem obdobju ni spremenilo nič.

 

 

Nobene panike, to je čisto civiliziran svet danes. Bencinskih črpalk je na pretek (govorim za pot čez Madžarsko proti Kijevu), ceste so pa tudi OK. Brez problema se da voziti zelo, zelo hitro. Precej nad omejitvami :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, exclan pravi:

Ste preverili kako je z tankanjem goriva namreč, ko sem jaz potoval od KP do sochi-ja ( v eno smer 3250km) pa po tej poti po kateri boste vi šli je bilo bencinskih za preštet na eni roki  drugo pa smo lovili kamijone ki so prevažali gorivo. In benz od 67oktanov do 100oktanov.

ceste so na Krpatih luknja pri luknji vsaj takratko sem jaz bil  pa tudi ostanek cest so obupne bo pa doživetje in to 200% pa srečno vsem.

potoval sem pa 92,95,96,99 in se v tem obdobju ni spremenilo nič.

 

 

Jaz sem bil 98 pa je tako kot opisuješ. Naredu izpit za kamion in prva fura Moskva, šmrkovc 22 let , zbou blazino na tistih luknah,še dobr da je v odaljenih državah neka kolegialnost med kamionisti, drugače bi vrjetno bil še danes dol :)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 55 minutami, Kmet2 pravi:

Jaz sem bil 98 pa je tako kot opisuješ. Naredu izpit za kamion in prva fura Moskva, šmrkovc 22 let , zbou blazino na tistih luknah,še dobr da je v odaljenih državah neka kolegialnost med kamionisti, drugače bi vrjetno bil še danes dol :)

 

Zanimivo, kako so/ste v tistih časih začeli mladi kamionfarerji. Moj bratranec je imel tudi prvo furo ko je naredil izpit v Moskvo. Spomnim se, kako je govoril o nekih "ček pointih" (na cesti kar postavljen sod v katerem gori ogenj, pa ljudje z puškami). Cigarete je imel kar na armaturki ... itd. Bil pa je z takšnim tovornjakom (stara Zastava) slika spodaj (simbolična).

2.jpg

 

 

Popravljeno . Popravil DL650
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Kiri pravi:

Nobene panike, to je čisto civiliziran svet danes. Bencinskih črpalk je na pretek (govorim za pot čez Madžarsko proti Kijevu), ceste so pa tudi OK. Brez problema se da voziti zelo, zelo hitro. Precej nad omejitvami :) 

Na Madžarski je bencinskih tudi takrat bilo bolj me skrbi od meje do Kijeva no tukaj ne vem kako je takrat je bil pure adventure :) .

pred 19 minutami, DL650 pravi:

Zanimivo, kako so/ste v tistih časih začeli mladi kamionfarerji. Moj bratranec je imel tudi prvo furo ko je naredil izpit v Moskvo. Spomnim se, kako je govoril o nekih "ček pointih" (na cesti kar postavljen sod v katerem gori ogenj, pa ljudje z puškami). Cigarete je imel kar na armaturki ... itd. Bil pa je z takšnim tovornjakom (stara Zastava) slika spodaj (simbolična).

2.jpg

 

 

no so bili ček pointi in sodi za gretje  ampak so bili  policaji ne obični folk pa obvezno ko so te ustavili ( ustavili so te itaq, ker se je videlo z lune da si tujec) je bila obvezna kazen začelo se je ponavadi pri 20 dolarjev in nato končali z kako pivo v žepu in 1 do 2 dolarja kazni (čike sem skrival :)

Radar takšen kot ga imajo naši danes je obstajal sicer v večjem formatu in z printerjem ko te je ustavil in pomolil list od 2 metrov kje so bili vsi podatki kdaj  si  dvigal hitrost in spuščal meril tej pa na cca 2,5km je bilo tudi cenkanje za višino kazni , doživel tudi ko je domačina ustavu in je  hotel naplačat kazen je domačin izgleda bil brez keša mu je storil izpumpat 10litrov goriva in je bila kazen plačana. 

Ok da ne bom še bolj zasmetil končam :).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede goriva ni več nobene panike. Jaz sem v Ukrajini začel o tankanju razmišljat, ko mi je začela svetit rezerva, pa ni niti enkrat šlo niti približno na knap. Itak so ob magistrali večja mesta.

Kar se tiče ček pointov...ponekod so še. Predvsem v Tajikistanu in Uzbekistanu, v Ukrajini pa so samo še v tem karpatskem/zakarpatskem delu. Mene so tudi hoteli fino olupit. Enkrat so me skasirali za hitrost, hoteli pa so me še nategnit za alkohol. Ob 9 zjutraj mi je alkotest pokazal 0,89... pa sem vztrajal, da gremo na kri, pa je potem po kakšnih 10 minutah pregovarjanja popustil in sva ostala samo še na hitrosti. No, potem čez cca 20 ali 30 km v Mukačevem so me še enkrat ustavili zaradi hitrosti, seveda si je izmislil, pa sem vztrajal pri svojem in me je potem pustil naprej.

Ceste do Kijeva, če ne skreneš z glavne magistrale, so super. Naložim kakšen video malo pozneje, da ne bo na pamet. Ša najbolj neprijetno sem se počutil, ko sem gledal zastave desnega sektorja po vaseh v Zakarpatju.

Evo, še videa... v prvem clipu je celo vidna ena bencinska (izmed mnogih). Jaz sem celo bil izbirčen in sem tankal na OKKO (ali WOG?) črpalkah, kjer imajo praviloma free wifi :)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim da se je ogromno spremenilo,

Popravljeno . Popravil exclan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super zgleda tole, glejte da bote dokumentiral po dolgim in po črez, da bomo vsaj mi mal za "glodat" mel če že ne gremo zraven :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 26. 4. 2016 at 19:06, Samuell pravi:

Te pa datum 6.8.2016 ob 9:00 iz Maribora ... večina ima takrat sigurno prosto ... vsaj sodeč po prebranih postih ...

Če je to ok pol potrdite z OK in lista se napiše ... Prijave do konca meseca maja torej do 31.5.2016, pol oddam vloge za prepustnice v Prypyat ... Še prej se bomo vsi udeleženci dobili in videli v živo zdaj ko smo še koliko toliko normalni ker ko nas bo nabliskalo se bo teško kaj zmenit še z nami ...

 

Takrat mam prosto ja, kolko dni je zadeva? imam edino drug problem, da nimam potnega lista :) Ukrajina nix s personalno.

Tak da ne vem še ...

Glede Ukrajine, Rusije imam od lani iz prve roke informacije, vse je normalne, le da ceste Belorusija, Rusija ok, tudi porihtano vse, Ukrajina pa ciganija.

Glede pomislekov, da se kje kakšna rampa ne odpre.

Če imaš manjše bankovce, te na rokah nesejo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 27. 4. 2016 at 9:47, Samuell pravi:

Prijavljeni za Prypyat ...

Samuell

Sohen

Gusar

Pepo44

Kmet2

Snečer - mislim da bo šel ...

 

Te pa jaz nea grem če gre Kmet2! Ker tak počasi nem vozo.:kva2:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, Snecer pravi:

Takrat mam prosto ja, kolko dni je zadeva? imam edino drug problem, da nimam potnega lista :) Ukrajina nix s personalno.

Tak da ne vem še ...

Glede Ukrajine, Rusije imam od lani iz prve roke informacije, vse je normalne, le da ceste Belorusija, Rusija ok, tudi porihtano vse, Ukrajina pa ciganija.

Glede pomislekov, da se kje kakšna rampa ne odpre.

Če imaš manjše bankovce, te na rokah nesejo.

Zdaj boš na passportu šparaj ... Puj jebemti ... V 8-mih dneh je gotov če si ga daš danes delat ... Tak da prosim ... Bi mi pa bilo zelo prav če bi se pridružil ker si res vredu ded ...

Brez zamere ... V čem je problem kje kdo stoji ali ne ... Še štartali nismo pa se komplicira ... Večja jeba je it na Mount Everest kot pa čez Ukraino z motorjem ... Vožnja bo prilagojena skupini ... če se odločimo da gremo pol gremo kot skupina ne kot posamezniki ...

Gre se da vsi pridemo do cilja in kasneje vsi varno motorje pospravimo v garaže ... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!