Skoči na vsebino

Priporočene objave

...glede radiacije se nimaš verjetno kaj bati.

Izpostavljen višji radiaciji za krajši čas enkrat ne pomeni, da si presegel dozo...

.... ni pa to za delat večkrat..  :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi znalo bit tole zanimivo tudi v živo videt .... da ne ravno samo preko 24(k)ur :D. Bom zadevo spremljal, pa če bo kak ustrezen datum odhoda, sem morebiti zraven :). Če bi bilo to julij, avgust, september, bi šlo skozi, ker junija pa že imam verjetno eno zadevo, če ne pade v vodo :D.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo Samuell skupino imaš , če boš to sprovedel julija sem 100% zraven , prej se tisti ki bi šli dobimo še na kakšnem piru da vidimo simbiozo v živo, ker tu na MS bi me Danilo D utopil v žlici vode , če bi me lahko :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stvar je zanimiva, ampak dokaj delikatna, konec koncev je tam še vedno kontaminirano področje.
Da se zgodit, da ne boste uspeli priti noter v območje ta dan, saj je vstop omejen in dovolijo, da agencije, ki se ukvarjajo z vodenimi izleti v območje, v enem dnevu odpeljejo samo 8 mini busov ljudi. Zdaj, koliko je to točno, ne vem .... morda 60 - 80 .

Ko zapuščaš območje moraš skozi napravo, ki zgleda kot detektor kovin. Tam se ustaviš in naprava te skenira in preveri koliko sevaš. Če izmerijo prekoračitev, se ti vrata ne odprejo in te ne izpustijo iz območja. Kaj se potem zgodi nimam pojma. Mislim, da bi bilo dobro povprašat, kaj se zgodi v tem primeru, da boste pripravljeni ...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

13 minutes ago, DL650 said:

Da se zgodit, da ne boste uspeli priti noter v območje ta dan, 


Tam se ustaviš in naprava te skenira in preveri koliko sevaš. Če izmerijo prekoračitev, se ti vrata ne odprejo in te ne izpustijo iz območja. Kaj se potem zgodi nimam pojma. Mislim, da bi bilo dobro povprašat, kaj se zgodi v tem primeru, da boste pripravljeni ...

No big deal. Bodo imeli pa za nazaj namesto 3 dnevov samo 2 dni. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, Samuell pravi:

. . .

Ravno da ne more bit bolj ravno ... Rampa do mesta ... Staremu daš par rubljev pa si z lahkoto noter .... .

. . .

Čakam na poročilo kako je zdaj. Leta 2008 "turistični vodnik" na rampi ni hotel (smel) UA grivn niti $ oz. €.

 

2008Černobil.JPG

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je večina za mesec Julij je pol termin za mesec dogovorjen.

Dajte napisat še datumsko ... pa da se gre že enkrat ... Me že prsti boljo od tipkanja ...

Edino kar rabimo so pajseri če se nam slučajno vrata ne odprejo .... 

Popravljeno . Popravil Samuell
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dajmo se uskladit glede datuma pa Snečer bo šel zraven sigurno ... Datume rabim da prijavnico za vstop izpolnim in da se to plača ... Pol pa gassssssssssaaaaaaaaaaaaaaa to Radioactive Zone - Prypyat ...

Varnostnih lajbičev za nazaj nebomo potrebovali ker bomo ko kresničke ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že nekaj let vztrajno iščem koga, ki bi šel z mano tja. Za nesrečo in vse okoli nje se zanimam že tja on njene 10 letnice in sem prebral in pregledal prav vse, kar mi je v zvezi s tem prišlo pod roko.

Zanimivo bi si bilo pogledati tudi muzej Černobil, ki je sicer v Kijevu, vendar je bojda precej dobro turistično urejeno, kar se tiče poti.

Kaj naj rečem? Sem izjemno lepo presenečen, da se kaj takega organizira. Je pa dejstvo, da te samega, brez spremstva uradnikov niti slučajno ne bodo pustili v 30km zono, razen ilegalno po drugih poteh, kar pa je izjemno tvegano, saj še vedno obstajajo t.i. "hot spots"-točke, kjer je območje izjemno kontaminirano.

Zdaj pa glavni problem. Moja stara trmasta Italijanka je šla pred kratkim za Frankfurt. Trenutno sem peš, vendar načrtujem nakup drugega mopeda. Kaj bi mi priporočali za tako turo?

Bi bil stari dobri BMW F 650 ok?

U šit, kar mravljinci mi grejo po hrbtu:grupni:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

Videl sem da se odpravljate v Chernobil.... Naj vam takoj povem, da pred 3 leti to ni bilo mogoce. Jaz sem pred 3 leti prisel do predmestja, kjer paje kontrolna tocka z policijo. Takoj so me zavrnili, in napotili oziroma mi dali nekaj telefonskih stevilk modnikov ki vodijo v samo mesto Petjat... 

Naj vas tudi opozorim, da so se razmere v zadnjemmletu v ukrajini mocno poslabsale. Dva kolega, ki sta sicer italijana,  so lansko leto v mesecu Avgustu popolnoma oropali sredu Kijeva... vzeli so jima popolnoma vse, celado, motorje, dokumente, denarnice.... edino obleka ki sta jo imela na sebi jima je ostala...

Popravljeno . Popravil borzon
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Klemmy pravi:

masta Italijanka je šla pred kratkim za Frankfurt. Trenutno sem peš, vendar načrtujem nakup drugega mopeda. Kaj bi mi priporočali za tako turo?

Bi bil stari dobri BMW F 650 ok?

U šit, kar mravljinci mi grejo po hrbtu:grupni:

Bilokaj, sam da leti 130km/h, pa da zdrži 3000km brez okvare.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klemmy z lahkoto kaj pa te manjka 650-ki tu smo da se družimo da vidimo nekaj ... ne merimo si moči in kdo se pelje najhitreje in kdo najpočasneje ... Meni je pomembno da je dobra družba da pridemo varno tja in nazaj in da ponovimo pe več takšnih fur ...

 

Mislim da sem napisal jasno da je treba izpolnit dovolilnico... Vse se uredi preko interneta ... Ajde motoristična banda da se napiše seznam kdo gre in točen datum ...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekje v zgoraj sem tudi prebral, da planirate narediti dnevno 600 km. Sicer se nocem utikat v vase zadeve in vam nocem zbijat morale in navdusenja, toda.... po mojih izkusnjah ki sem jih mel na poti tja in nazaj sem dnevno naredil maximalno 250 do 300km in se to unicen tako, bolj kot da bi delal fizicno 16 ur.

Problem kot boste kmalu oprazili, zlasti v Ukrajini so ceste, ker so tako slabe da ni mogoce normalno vozit. Poleg tega pa so v voziscu se luknje tudi do 30Cm globoke, da brez problema polomis sprednnje vilice motocikla.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samuell sva se že pogovarjala,dobro bi blo res se zment kateri mesec bi se šlo,pa kako imajo drugi dopust,jaz nažalost samo v avgustu,mamo kolektivni cel mesec

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BORZON Bil v Ukraini,Rusiji itd toda z tovornim vozilom in vem ko nabašeš jamo ti vtrga blazino in pnevmatiko, uf mel problemov , mam tudi slike toda samo na papirju(fotografije) saj je bilo to v 90-ih . Ampak so bile takšne ceste tudi po Romuniji pa sva z Damijem klepala od 500-pa tudi do 800 na tripu,to dela moto kondicija :D

Samuell na telefon se nekak ne ujameva:D mene pa lahko šteješ poleg 100% od Julija naprej , mi je vseno kateri datum!

 No gremo kdo je za Julij .......Kmet2

                                                   Samuell ?

                                                   Snecer  ?

                                                    DaniloD ?

                                                       .

                                                       .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam, no pa saj lahko malo raztegnemo turo a ne? Nič nam ne koristi, če smo po vsakem brzincu utrujeni, da ni nič več z mani.

Aha, pa še to. Z motocikli nas zagotovo ne bodo spustili noter. Kdor je bral potopis Elene Filatove, http://www.angelfire.com/extreme4/kiddofspeed/ki je tam vozila z ninjo, je to samo zato, ker je njen oče visoko med jedrskimi fiziki. V samem mestu Černobil je nek skromen hotel, ne vem pa, če bi nas vsaj do tja spustili. Zadeva je precej delikatna in zbirokratizirana. Vsak, ki je potoval tja, je ponavadi napisal, da je najbolje iti iz Kijeva z organizirano skupino. Dopuščam pa tudi druge možnosti, če so se stvari že kaj spremenile.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Klemmy pravi:

Zadeva je precej delikatna in zbirokratizirana. Vsak, ki je potoval tja, je ponavadi napisal, da je najbolje iti iz Kijeva z organizirano skupino. Dopuščam pa tudi druge možnosti, če so se stvari že kaj spremenile.

Moj foter je živel nekaj časa v Kijevu (15let nazaj), ampak takrat se res ni dalo pogledat zadeve, niti organizirano ne.
Seveda je danes po 30 letih od nesreče stvar dokaj dostopna do neke meje, čeprav se je območje že "preluftalo", ampak ne popolnoma,tako, da vstop na črno na prepovedane točke preko nekih "kriminalnih agencijskih združb" ne priporočam. No, ko voli nek izvoli.

Drugače pa super ... se že veselimo slik in reportaže, pa že naprej srečno. :beer2:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Kmet2 pravi:

BORZON Bil v Ukraini,Rusiji itd toda z tovornim vozilom in vem ko nabašeš jamo ti vtrga blazino in pnevmatiko, uf mel problemov , mam tudi slike toda samo na papirju(fotografije) saj je bilo to v 90-ih . Ampak so bile takšne ceste tudi po Romuniji pa sva z Damijem klepala od 500-pa tudi do 800 na tripu,to dela moto kondicija :D

Samuell na telefon se nekak ne ujameva:D mene pa lahko šteješ poleg 100% od Julija naprej , mi je vseno kateri datum!

 No gremo kdo je za Julij .......Kmet2

                                                   Samuell ?

                                                   Snecer  ?

                                                    DaniloD ?

                                                      Gusar .

                                                       .

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem kadarkoli ... Julij is deal ...

 

pred 5 minutami, Samuell pravi:

Jaz sem kadarkoli ... Julij is deal ...

 

Joooooj Pepo44 sem pozabil on lahko samo Avgusta ... Jaz sem zato da se res zmenimo in da si izpolnimo to željo kdo bi rad šel da gremo skupaj ... Moto je tudi prilagajanje ... Tako da bi bilo najbolj pošteno da se probamo med seboj prilogodit kolikor se da ... In da od tega tripa potegnemo res najboljše ...

http://englishrussia.com/2011/11/15/to-chernobyl-by-bike/5/

Ta prespektiva Prypyata mi je všeč ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz kot sem že reku julij ali kasneje. Bi bilo pa fajn, da se prvo vsaj okvirno doreče kako in kje do tja in nazaj, upam da res ni predvideno skozi po ac :D. Pa da se prvo vsaj preveri a se sploh da priti do tja oz. do kam sploh, da se ne deva neke napovedi ali plačuje nekaj bv.

Spremljam zadevo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj bom pot naštudiral in pošljem ...

Zade

pred 11 minutami, Samuell pravi:

Zdaj bom pot naštudiral in pošljem ...

Ni potrebno delati študije ... Če želimo biti čimprej v Ukraini je najboljša opcija ... Ceste so nove in dobro urejene ... Glede na to da je destinacija Prypyat z okolico sem za 1 ruto ...Screen Shot 2016-04-26 at 14.31.12.jpeg

Ali pa ta če se želimo utrujat  po ukrajinskih cestah...

Screen Shot 2016-04-26 at 14.32.02.jpeg

Pripyat is located 110 km from Kiev and about 16 km from the border with Belarus.

To gain access to Pripyat, Chernobyl or any of the surrounding villages, you will need to enter the 30 km exclusion Zone - and to do that, you will need to arrange a day pass. The easiest way of obtaining one of these is through a tour operator, of which there are many based in Kiev.

Government agency with jurisdiction over the site in regulation №1157 stipulates that a request for a Zone permit must be applied for at least 10 office days (which can make up to 14 calendar days) prior to the planned visit.

  • Amazing Chernobyl Tour, +380-97-2284429 (bookings@amazingchernobyltour.com), [2]. Amazing Chernobyl Tour organizes day trips to Chernobyl and Pripyat, for individuals and groups. US$ 149 per person.  edit
  • CheapChernobylTour.com, Chervonoarmiiska St., 43, 01004 Kiev, +380-98-4891934, [3]. CheapChernobylTour.com offers ecological tours to the Chernobyl zone and Pripyat. The Chernobyl Tour includes transfer to and from the Chernobyl zone, lunch, and an excursion in Chernobyl. Visitors get to see the reactor, the ‘dead town’ of Pripyat, and the ‘red forest’ where pine trees turned reddish orange because of radiation. From USD 149 to USD 169 per person.  edit
  • Chernobyl Trips by the Creator - SoloEast Travel, +380-044-279-3505 (office@tourkiev.com), [4]. SoloEast is the first travel agency to start regular trips to Chernobyl Zone in 1999. The way the tours are run now is a result of the company 15-year history of developing the tours, negotiating and persuading the government institutions to bring them to the level where the comfort for the visitors and accessibility to the major sites don’t conflict with the safety and security regulations. The only operator to Chernobyl to use own (not rented) comfortable and modern air-conditioned minibuses Mercedes Sprinter and Ford. Drivers speak English and they are instructed to drive passengers safely. Every seat is equipped with a seatbelt from US$99.00 per person.  edit
  • ChernobylPhoto.com, 32 Gillygate, Pontefract, West Yorkshire, UK, [5]. Chernobyl tours for photographers with 2 and 4 day program, accommodated directly in Chernobyl. Private tours, helicopter tours and photo workshops are a specialty of this tour operator. Their English tours are expensive, but worth every cent with hassle free documentation, permissions, respirators, Geiger-Muller counters, hotel 2*, dining and maps. Price of a 3-day tour is 499 USD and a 4-day tour is 699 USD. There is no minimum number of people required on the tour. Helicopter tour starts at 799 USD/person.  edit
  • Chernobyl Tour, Polupanova str., 1, town of Chornobyl, +380 44 383-45-88 (toll free: +1-800-803-01-07, office@chornobyl-tour.ua), [6]. Mo-Fri, 9 a.m. - 6 p.m.. The National provider of Chornobyl Zone. The first-hand tours to the Chornobyl zone and Prypiat-town, inside Chornobyl Nuclear Power Plant (the control panel of the reactor, turbine hall, reactor hall, construction site of the new confinement "Arch", etc.). In the CHORNOBYL TOUR® you will see all of the allowed locations in the Chornobyl exclusion zone. Dosimeters for rent. 1-7 day trips. The cost is $89- 999, depends on duration and locations. The price includes official Zone access pass, an English-speaking guide (German- and French-speaking guides are also available), Kiev pick-up and drop-off, transportation, map of the route and personal certificate. From $89 per person..  edit
  • Chernobyl Trips by the Creator - SoloEast Travel, +380-044-279-3505 (office@tourkiev.com), [7]. SoloEast is the first travel agency to start regular trips to Chernobyl Zone in 1999. The way the tours are run now is a result of the company 15-year history of developing the tours, negotiating and persuading the government institutions to bring them to the level where the comfort for the visitors and accessibility to the major sites don’t conflict with the safety and security regulations. The only operator to Chernobyl to use own (not rented) comfortable and modern air-conditioned minibuses Mercedes Sprinter and Ford. Drivers speak English and they are instructed to drive passengers safely. Every seat is equipped with a seatbelt from US$99.00 per person.  edit
  • ChernobylTrip.com, [8]. ChernobylTrip company offers exciting ecological tours to Chernobyl zone and Pripyat. You will travel with professional English-speaking guide. Chernobyl Tour Include transfer to and from Chernobyl zone, lunch and excursion in Chernobyl, and Hostel in case 2 days trip.
  • CHERNOBYLwel.come, Khmelnytsky blvd., Chernobyl, +421 902 654 876 (toll free: +1-844-55-66-313), [9]. In-depth Retro 1 day, 2-day and private tours with outstanding service and storytelling stops with historical pictures. English, German, French, Spanish, Czech and Slovak tours to Chernobyl and Pripyat in small groups (also with overnight stay in the clean town of Chernobyl) designed for photographers, UrbEx and adventure travelers. People traveled with CHERNOBYLwel.come often report to safely visit places that are usually out of reach for tourists such as Reactor 5 and 6, Cooling towers, Fish laboratory, Chernobyl 2 (Duga radar), Machinery scrapyard Rossokha and many more. They also visit Chernobyl nuclear power plant from inside (upon request - mostly private tours) or visit so called self-settlers of the Chernobyl zone. Usually the 2-day tour is accompanied by former deputy mayor of Pripyat Alexandr Esaulov or former Head of police dept. in Pripyat Aleksei Moskalenko who are giving first-hand experience of how the life was like in Chernobyl zone before the accident. Price starts at 350 USD/280 €/240 GBP for a 2-day tour including Permissions to all 3 safety zones, Insurance, Helpful English guide, Transportation in bus with AC and WiFi from Kiev to the zone and back, hotel room, Full board dining, maps, hand-outs, postcards for free, respirators and Geiger-Muller counters (dosimeters). Special Pripyat Tour (a 2-day special) is 380 USD/300 €/250 GBP, Retro Chernobyl tour (1 day) is 190 USD/170 €/150 GBP. Private tours start at 180 USD/150 €/130 GBP/day/person. Discounts given to 4+ people.  edit
  • Tour2chernobyl.com, Khreshatik St, 19a, Kiev, +380 63 747 6286 (info@tour2chernobyl.com), [10]. 7 days a week from 10AM-7PM. You can check the available dates for group tours on their web site. Chernobyl tour including the Chernobyl Zone and Prypyat. Skype: tour2chernobyl.com $120-160 per person.  edit
  • tourtochernobyl.com, [11]. On this website you can book the tour with discounted prices. They provide a good service, full day tour, lunch and English speaking guide. There are also 2 days trips available. They also organize other tours eg. Missile Base or Soviet Bunkers tour that no-one else does."
  • Trip-to-Chernobyl.com, Dmitrova ST 24, Kiev, +38 093 67 25 707 (triptochernobyl@gmail.com), [12]. Oficial tour-operator of private 1 or few-days tours to Exclusion Zone. All the tours include visiting unique places (in addition to the usual Chernobyl and Pripyat walking tour) like Radar Duga (Chernobyl-2), old bus and railway stations, abandoned villages, communication with self-settlers of Chernobyl Zone. There is a possibility to organize the tour up to your program. Booking is allowed to be made 7 working days in advance. Every visitor is provided by the health insurance. Price depends on the number of people. Points included into the price: pick up from Kyiv by mini-bus, accompaniment of English speaking guide, all the documents and permits from the State Agency of Chernobyl, meals, accommodation for the night in a hotel in Chernobyl, health insurance. From USD 170/person.  edit
  • UkrainianWeb, [13].(Tel: +14167634256, Email: chernobyltour@ukrainianweb.com) An international company offering certified all-inclusive English-guided tours to the Exclusion Zone. Tours include Kiev downtown pick-up and drop-off, transportation all-around, paperwork (Zone access pass), lunch, certified tour guide. Friendly service, fast and convenient booking. Various payment options - you may choose one when your credit card details are actually not passed to Ukraine. 10 years of extensive experience with tourists from all over the world.

Vse piše karkoli rabimo ... Jaz v glavnem grem Kmet2 tudi , pepo44 tud , Snečer in še kdo ... Če bo kaj narobe bom tam razmišljal zdaj se mi pa res ne da s tem ukvarjat ...

Popravljeno . Popravil Samuell
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, gusar pravi:
  pred 3 urami, Kmet2 pravi:

BORZON Bil v Ukraini,Rusiji itd toda z tovornim vozilom in vem ko nabašeš jamo ti vtrga blazino in pnevmatiko, uf mel problemov , mam tudi slike toda samo na papirju(fotografije) saj je bilo to v 90-ih . Ampak so bile takšne ceste tudi po Romuniji pa sva z Damijem klepala od 500-pa tudi do 800 na tripu,to dela moto kondicija :D

Samuell na telefon se nekak ne ujameva:D mene pa lahko šteješ poleg 100% od Julija naprej , mi je vseno kateri datum!

 No gremo kdo je za Julij .......Kmet2

                                                   Samuell ?

                                                   Snecer  ?

                                                    DaniloD ?

                                                      Gusar .

                                                   sohen(če bo trip med 1.8.in 22.8.2016)    .

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!