Skoči na vsebino

Zapuščena mesta, kraji, objekti ... (abandoned places)


Priporočene objave

Dvomim, da se da priti v Malo Moskvo. Naju je najprej pozdravil pes in tisti kartonasti vojak s fotke...malo sva se smejala, fotkala...potem pa je prišel tisti pravi vojak, ki naju je že kar na daleč napodil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

preveril, mala moskva je uradno zaprto/varovano območje .. se pa da prit na določenih delih not, tudi na način, kot je to marsikje na madžarskem še sprejemljivo, z kakšnim viška bankovcem lokalne valute .. zna pa nastat problem, ko se vračaš ven in je stražar drug, kot je bil prej, z katerim si se dogovoril za "vstopnino" .. v glavnem, odsvetujem ..

sicer pa je malo dalje od male moskve oziroma veszprema še eno podobno zapuščeno območje, bivša vojašnica .. tisto pa je dostopno, čeprav filing ni isti ..

:klicaj: samo v opozorilo, marsikje po teh zapuščenih območjih po madžarskem se potikajo potepuški psi .. :( .. tako da pamet v roke in moto opremo obdržite na sebi, ko vstopate .. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 4. 5. 2016 at 9:34, Snecer pravi:

 

Pri Viltušu bi še omenil, da je par minut hoje breg še ruševina starega gradu, kar marsikdo niti ne ve.

Par let nazaj sem se tam mimo peljal, in ustavil pred tistim gradom. Vrata in okna v pritličju so bila kao zaprta (mreže, deske..), ampak se mi je nekak uspelo noter pretihotapit...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Texo pravi:

sarmellek zapuščeni objekti so dostopni po normalni cesti, Kiri je iskal bunkerje, ki pa so malo odmaknjeni oziroma offroad ..

street-view:

https://www.google.com/maps/@46.6891823,17.1684852,3a,75y,219.69h,75.4t/data=!3m7!1e1!3m5!1sNtjUQ9UJnRuPXY-XIzbPdQ!2e0!6s%2F%2Fgeo1.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3DNtjUQ9UJnRuPXY-XIzbPdQ%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26thumb%3D2%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D92.806137%26pitch%3D0!7i13312!8i6656

točna lokacija:

https://www.google.com/maps/@46.6887922,17.1671334,559m/data=!3m1!1e3

 

za malo moskvo sem pa včeraj nekaj prebiral in nekateri govorijo o kontroli nekateri pa ne, kot kaže, je odvisno kako naletiš ..

Hvala ... za trud in informacije ... Si grem ogledat v kratkem ...

pred 7 urami, Snecer pravi:

Iz notranje strani pri glavnem vhodu (park) je odprto okno in greš not.

Verjetno pa ni potrebno posebej omenjati, da je takšen vstop v objekt v lasti Ministrstva za kulturo nelegalen...

No, jaz sem v objekt vstopil legalno večkrat.

Se pa lahko samo čudiš vandalom in plenilcem, kaj vse so pokradli. Ostal je še edino hrastvo strop, ki ga je bilo pretežko ukrasti. Kradli so ob nacionalizaciji po denacionalizaciji in še danes.

Notri so debili celi imeli paintball fajte.

Večina pa itak ne ve, da je bil tu med 2. svetovno vojno zapor Gestapa.

Najlepša soba je trenutno nedostopna, ker so se turmu porušile lesene stopnice in tram.

Dokler je bil not dom za ostarele je še šlo, po tem pa so plenilci stolkli dol s kaminov beneški marmom, ne moreš verjet kaj je folku dogajalo.

Danes vse skupaj propada, sicer prekrasen dvorec, vendar država nima interesa, niti ne želi dati dvorca v npr. 100 letni najem/zakup za 1 EUR v zameno za obnovo, ki bi stala milijone.

WP_20151108_013.jpg

WP_20151108_014.jpg

WP_20151108_015.jpg

WP_20151108_017.jpg

Omenil bi še Lastovo, zapuščena vojašnica maršala Tita

Vse je dostopno, še kartico lahko pošlješ :)

Kot je pa rekel Samuell, itak so vse to ruševine, zapuščeno in je brezveze... vidiš eno, vidiš vse

Kar pa je še ostalo uporabno na Hrvaške in Bih pa je pod ključem, razen Konjica ostalo ne moreš videti (Veliki Žep-Crna Rijeka)

Zadaj za Brelo (Cro) v hribu je Kuk0, kjer sedaj gojijo gobe :) Lahko pa si pogledaš zadevo na Panosu, a najmanj z avanturističnim motorjem.

 

 

P9031117.JPG

P9031121.JPG

P9031123.JPG

P9031125.JPG

P9031129.JPG

P9031130.JPG

P9031131.JPG

P9031132.JPG

P9031133.JPG

Vis isto.

Željava isto.

To bi bilo za videt, ko je funkcioniralo, z vlakcem not :) danes ni več kaj videti samo da je vedno bolj zaraščeno,

 

 

P4281553.JPG

P4281558.JPG

P4299308.JPG

P4299309.JPG

P4299311.JPG

P4299314.JPG

P4299323.JPG

P4299327.JPG

P4299341.JPG

P4299345.JPG

P4299369.JPG

P4299374.JPG

P4299384.JPG

Željava legenda med zapuščinami vojnih objektov ...

 

pred 7 urami, Texo pravi:

preveril, mala moskva je uradno zaprto/varovano območje .. se pa da prit na določenih delih not, tudi na način, kot je to marsikje na madžarskem še sprejemljivo, z kakšnim viška bankovcem lokalne valute .. zna pa nastat problem, ko se vračaš ven in je stražar drug, kot je bil prej, z katerim si se dogovoril za "vstopnino" .. v glavnem, odsvetujem ..

sicer pa je malo dalje od male moskve oziroma veszprema še eno podobno zapuščeno območje, bivša vojašnica .. tisto pa je dostopno, čeprav filing ni isti ..

:klicaj: samo v opozorilo, marsikje po teh zapuščenih območjih po madžarskem se potikajo potepuški psi .. :( .. tako da pamet v roke in moto opremo obdržite na sebi, ko vstopate .. :)

Zelo koristne informacije ... no vsaj zame ... morda pa tud za tiste ki se tiho in se bodo odpravili tja ...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tisto, kar sem govoril malo naprej od "male moskve" je szentkiralyszabadja - imajo ga za madžarski Pripyat:

https://www.google.com/search?q=szentkir%C3%A1lyszabadja&biw=1024&bih=683&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjF-dLDssXMAhXKORQKHT5BAUoQ_AUIBygC

točna lokacija:

https://www.google.com/maps/@47.0804877,17.9809114,555m/data=!3m1!1e3

od kar sem jaz nazadnje hodil po teh krajih je že ogromno pira preteklo .. vem, da je pred časom nekaj teh objektov prešlo v delno privat lastnino, tako da bi bilo potrebno preverit, kako je z možnostjo vstopa .. če bo čas dopuščal, bom probal ta vikend kaj pogledat .. tudi mene ima, da bi si spet šel malo ogledat te objekte na madžarksem ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

naj še dodam, da na madžarkskem, razen okolice blatnega jezera in Budimpešte, zelo težko najdeš koga, ki bi govoril nemško ali angleško .. tudi med mladino se nekako ne prime .. tako da z čim več informacijami že od doma it ..

2 minutes ago, Kiri said:

Javi se, če bi šel v nedeljo :)

Ti greš? Ali si open for suggestions? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ženska dela, jaz bom pa verjetno fraj...pa že dva tedna stoji moped na dvorišču :)

Kar se pa madžarske tiče... lani, ko sem se vračal iz centralne Azije, sem zadnjo noč prenočil pri Balatonu (Siofok). Tam je bila ena familija v istem penzijonu in je bilo prav smešno, da sem se po celi poti z ljudmi lažje sporazumeval, kot tam. 150 km od doma, pa se nismo razumeli niti besede. Razen šör pa fröč. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa še nekaj .. pol se pa umirim, obljubim .. če greste do sarmelleka, še priporočam ogled največjega in mislim da prvega budističnega templja v tem delu evrope, kakšne pol ure vožnje severno od Sarmellek-a .. zalaszantoi sztupa:

https://www.google.com/maps/@46.8971282,17.2174152,278m/data=!3m1!1e3

https://www.google.com/search?q=zalasz%C3%A1nt%C3%B3+sztupa&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjW2f7cuMXMAhVBnRoKHX8oDLgQ_AUICCgC&biw=1024&bih=683

ni zapuščen objekt, ampak če je že skoraj usput .. ;)

5 minutes ago, Kiri said:

Ženska dela, jaz bom pa verjetno fraj...pa že dva tedna stoji moped na dvorišču :)

Kar se pa madžarske tiče... lani, ko sem se vračal iz centralne Azije, sem zadnjo noč prenočil pri Balatonu (Siofok). Tam je bila ena familija v istem penzijonu in je bilo prav smešno, da sem se po celi poti z ljudmi lažje sporazumeval, kot tam. 150 km od doma, pa se nismo razumeli niti besede. Razen šör pa fröč. :)

haha ..  šör pa fröč je za nekajdnevno preživetje na madžarskem čist dovolj .. :drunk:

hmm .. javim še za nedeljo .. jutri imam obvezno udeležbo na nekem rojstnem dnevu .. :hmm: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Te pa gremo ... jaz bi bil za ... Uro še povejte ... Pa gassssssaaaaaa ...

Če ste me pripravljeni s seboj vzet ...

Popravljeno . Popravil Samuell
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisva se še nič fiksno dogovorila, ker imava oba danes neke stvari, ki znajo vplivati na počutje in stanje jutri :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...
pred 20 minutami, Whiskey pravi:

Zanimiva tema. Prilagam še svoj piskrček. Trdnjava Forno iz časov Marije Terezije, južno od kampa Colone pri Barbarigi v Istri.

Dobre fotke ... To modrikasto svetlobo si dobil verjetno z LED svetilko ... ali se motim ...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, Samuell pravi:

Dobre fotke ... To modrikasto svetlobo si dobil verjetno z LED svetilko ... ali se motim ...

Ne, slikal sem brez fleša ali dodatne umetne svetlobe. Vse na Neutral. Sem se pa malo igral s Photoshopom, da so ven prišle zanimive barve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 57 minutami, Whiskey pravi:

Ne, slikal sem brez fleša ali dodatne umetne svetlobe. Vse na Neutral. Sem se pa malo igral s Photoshopom, da so ven prišle zanimive barve.

Whiskey, super slike! Kakšen pa je dostop do omenjene lokacije, mislim, če se da z motorjem?
-----------------
Še jaz priložim eno. Leta 2014 sva z ženo prekolesarla vse v radiusu Barbarige, Peroja, Fažane in Pule, pa sva se med ostalim zapeljala do Fort Punta Christo. Dostop je prost po normalni makadamski cesti. Midva sva bila ravno v času Rave Partya, ko Angleži najamejo to trdnjavo in del plaže. Zato sva morala varnostnike prosit, če lahko greva do trdnjave.

Trdnjava se nahaja v Štinjanu, preden se pa prične majhen vzpon se pa da peljat mimo razbitine, ki bi bila naj Titova rezidenca.
Ostale so samo stene, ampak za kakšno sliko narest je super.

KLIK ZA OGLED IN LOKACIJO OSTANKOV

FORT PUNTA CHRISTO

23167972.jpg

 

 

Popravljeno . Popravil DL650
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, DL650 pravi:

Whiskey, super slike! Kakšen pa je dostop do omenjene lokacije, mislim, če se da z motorjem?

Jest sem šel z motorjem do najbolj južne točke kampa Colone. Potem peš ven ob morju še naprej proti jugu - smer Barbariga. Po kakih 100m vidiš malo višje ograjo. Spravit se moraš spodaj pod njo oziroma kakor je najlažje. Ograjena je zato, ker je tam zaprto lovišče na divje živali. Pazit moraš, da te slučajno ne vidi kak čuvaj. Tudi trdnjava je že v zelo slabem stanju. Podirajo se stene, stropovi, ... Treba je biti zelo pazljiv. So pa vse te trdnjave v okolici Pule istega tipa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...
  • 1 leto pozneje...
  • 4 tedne pozneje...
  • 2 mesecev pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!