Skoči na vsebino

KTM-isti


supermoto00

Priporočene objave

pred 1 uro, Hrusti pravi:

Je kr 660 Rally

Če boš kdaj pri volji/mel preveč časa/ipd daj napiši kaj o tem mopedu. Kar se mene tiče je precej bolj zanimiv kot on tadrug.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
pred 8 minutami, RobiRoberto pravi:

Sicer ni Duke, toda vseeno ga moram kam vtakniti ...   :OK:

unnamed.jpg.dd3ab6b00db802f2cda0844e750bd487.jpg

potem je pa najbolje sem vtaknit :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

statistika KTMjašev na brzake.

 

Kmet poinvaliden 4 leta nazaj

Dami razsul lani

gasper letos

frenk pravkar. 

KTM=KOSTOLOMC

Ne vem, Din, na tvojem mestu....prodaj dokler si cel.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam da bom Mel vec srece s tem....sicer pa ni sploh pomebno s katero znamko motorja Samo se sesul, vazno je da se cimprej poberemo pocajtamo in peljemo dalje. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Kugelschreiber pravi:

Ne de komu kej štejem, folk, de ne bom narobe zastoplen.

 

@Snecer Kmet je po MS kriterijih vozil stara jajca.  ADV990

To je bil še največji kostolamac. Imel SD 990, motor "močan", brez vseh pomagal, ampak takrat si motor spoštoval zaradi moči itd.. danes pa na polno, ker te bo rešila "elektonika". Je pa nesreč še več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Kugelschreiber pravi:

statistika KTMjašev na brzake.

 

Kmet poinvaliden 4 leta nazaj

Dami razsul lani

gasper letos

frenk pravkar. 

KTM=KOSTOLOMC

Ne vem, Din, na tvojem mestu....prodaj dokler si cel.....

kole, bomo kar tule nadaljevali.

Tvoja teorija ne drži vode:

Dami december 18.2015 vozilo Kawasaki SX

Vsi ostali, majkemi, kar nekaj sem pregledal, beštja od KTM zelo dobro zaščiti voznika ravno zaradi cevne zaščite.

Tudi jaz ko sem drajsal po jadranki (ne moreš verjamit isti dan oktobra kot Frenk karambol)sem imel na samem mopedu zanemarljivo škode, @Frenk 67 je zihr prihranil koleno, za Gašperja pa ne bi znal povedati (stari, sam da mezinc zviješ al zlomiš si lahko nadvse srečen), Kmet je neki posebnega pa ga je moped dol vrgel, ampak 1x prej na ridah ga je zlo ohranil (bp kmet cel) Tko da, majkemi KTM ma 1000 in en problem mogoče, ampak voznika ohrani dokaj celega.

pred 40 minutami, T 120 pravi:

To je bil še največji kostolamac. Imel SD 990, motor "močan", brez vseh pomagal, ampak takrat si motor spoštoval zaradi moči itd.. danes pa na polno, ker te bo rešila "elektonika". Je pa nesreč še več.

Nč kaj bolj na polno kot z 990, pa elektronika tak al tak ne rešuje izsiljevanj. Ok reši hajsajderja, torej od zgoraj naštetih bi rešilo samo @Kmet2 pa še to je pod vprašanjem, ker je imel željo slajdat, se pravi bi bil v njegovem primeru TC izklopljen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, gasperX pravi:

Upam da bom Mel vec srece s tem....sicer pa ni sploh pomebno s katero znamko motorja Samo se sesul, vazno je da se cimprej poberemo pocajtamo in peljemo dalje. 

E točno tako, tako razmišljanje rešuje, al pa goni naprej tiste, ki so končali kariero, pa od tistih ki je nismo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 minutes ago, DAMI34 said:

kole, bomo kar tule nadaljevali.

Tvoja teorija ne drži vode:

Dami december 18.2015 vozilo Kawadaki SX

Vsi ostali, majkemi, kar nekaj sem pregledal, beštja od KTM zelo dobro zaščiti voznika ravno zaradi cevne zaščite.

Tudi jaz ko sem drajsal po jadranki sem imel na samem mopedu zanemarljivo škode, @Frenk 67 je zihr prihranil koleno, za Gašerja pa ne bi znal povedati (stari, sam da mezinc zviješ al zlomiš si lahko nadvse srečen), Kmet je neki posebnega pa ga je moped dol vrgel, ampak 1x prej na ridah ga je zlo ohranil (bp kmet cel) Tko da, majkemi KTM ma 1000 in en problem mogoče, ampak voznika ohrani dokaj celega.

Nč kaj bolj na polno kot z 990, pa elektronika tak al tak ne rešuje izsiljevanj. Ok reši hajsajderja, torej od zgoraj naštetih bi rešilo samo @Kmet2 pa še to je pod vprašanjem, ker je imel željo slajdat, se pravi bi bil v njegovem primeru TC izklopljen.

 

14 minutes ago, DAMI34 said:

kole, bomo kar tule nadaljevali.

Tvoja teorija ne drži vode:

Dami december 18.2015 vozilo Kawadaki SX

Vsi ostali, majkemi, kar nekaj sem pregledal, beštja od KTM zelo dobro zaščiti voznika ravno zaradi cevne zaščite.

Tudi jaz ko sem drajsal po jadranki sem imel na samem mopedu zanemarljivo škode, @Frenk 67 je zihr prihranil koleno, za Gašerja pa ne bi znal povedati (stari, sam da mezinc zviješ al zlomiš si lahko nadvse srečen), Kmet je neki posebnega pa ga je moped dol vrgel, ampak 1x prej na ridah ga je zlo ohranil (bp kmet cel) Tko da, majkemi KTM ma 1000 in en problem mogoče, ampak voznika ohrani dokaj celega.

Nč kaj bolj na polno kot z 990, pa elektronika tak al tak ne rešuje izsiljevanj. Ok reši hajsajderja, torej od zgoraj naštetih bi rešilo samo @Kmet2 pa še to je pod vprašanjem, ker je imel željo slajdat, se pravi bi bil v njegovem primeru TC izklopljen.

:D Kaj zdej blodis? Nastel sem meni znane ljudi s sesutmi kostmi ali ktmji ali oboje. Napisal sem dami razsul lani. Drzi al ne? Drzi. 

 

Ce se ne obnasas situaciji primerno, jo kdaj pa kdaj fases. Ti lani, kmet tolk let nazaj. Pa tud ko se obnasas situaciji primerno, ni nujno, da bo slo ok skozi. Ti predlani, jaz lani gasper in frenk letos.....žulenje ni nujnu zmer krompir. 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, Kugelschreiber pravi:

 

:D Kaj zdej blodis? Nastel sem meni znane ljudi s sesutmi kostmi ali ktmji ali oboje. Napisal sem dami razsul lani. Drzi al ne? Drzi. 

 

Ne drži. Dami 2015 se je razsul, 2017 samo poljubljal tla. Velka razlika zlo veeeelka :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

26 minutes ago, DAMI34 said:

Ne drži. Dami 2015 se je razsul, 2016 samo poljubljal tla. Velka razlika zlo veeeelka :P

 

Cak cak.  Sestavi casovnico.  Kdaj si kresnu u xsaro? 15 al 16?  Kdaj si zvrnu katooma? 16 al 17?! Men si reku lani ob tem casu!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zgleda de letos ni naše leto,jaz sm sicer le zvil balanco ter ročke na prvi exc dirki,pa mal plavih flekou sm fasau,dokler je tako se ni za sekirat..............

pred eno uro, DinDiin pravi:

Sm ze parkiral Kuglsrajber! :D K me kr srt prime, k sam poslusam o teh zadevah....

a prauš de kr ser ješ..:OK:

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

kole, bomo kar tule nadaljevali.

Tvoja teorija ne drži vode:

Dami december 18.2015 vozilo Kawasaki SX

Vsi ostali, majkemi, kar nekaj sem pregledal, beštja od KTM zelo dobro zaščiti voznika ravno zaradi cevne zaščite.

Tudi jaz ko sem drajsal po jadranki (ne moreš verjamit isti dan oktobra kot Frenk karambol)sem imel na samem mopedu zanemarljivo škode, @Frenk 67 je zihr prihranil koleno, za Gašperja pa ne bi znal povedati (stari, sam da mezinc zviješ al zlomiš si lahko nadvse srečen), Kmet je neki posebnega pa ga je moped dol vrgel, ampak 1x prej na ridah ga je zlo ohranil (bp kmet cel) Tko da, majkemi KTM ma 1000 in en problem mogoče, ampak voznika ohrani dokaj celega.

Nč kaj bolj na polno kot z 990, pa elektronika tak al tak ne rešuje izsiljevanj. Ok reši hajsajderja, torej od zgoraj naštetih bi rešilo samo @Kmet2 pa še to je pod vprašanjem, ker je imel željo slajdat, se pravi bi bil v njegovem primeru TC izklopljen.

se spominjam, s kmetom sva se menla, da se spoznava, da me mahne :) bil sem na dugem otoku, potem pa dobim sms, da je v zadru al kje :) in da ne bo hrane

2.10. plaval v zrčah

 

PA021498.JPG

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Kugelschreiber pravi:

 

:D Kaj zdej blodis? Nastel sem meni znane ljudi s sesutmi kostmi ali ktmji ali oboje. Napisal sem dami razsul lani. Drzi al ne? Drzi. 

 

Ce se ne obnasas situaciji primerno, jo kdaj pa kdaj fases. Ti lani, kmet tolk let nazaj. Pa tud ko se obnasas situaciji primerno, ni nujno, da bo slo ok skozi. Ti predlani, jaz lani gasper in frenk letos.....žulenje ni nujnu zmer krompir. 

Prvi kres sm imel ..2015 z Yamaho fazer fzs1000 :D ma sej ni vazno.... vazn da zvim in vozim dalje... 

 

pred 28 minutami, lukec pravi:

zgleda de letos ni naše leto,jaz sm sicer le zvil balanco ter ročke na prvi exc dirki,pa mal plavih flekou sm fasau,dokler je tako se ni za sekirat..............

 

Ma mislim da letos je res v kurcu leto... tolk poznanih z prometno nesreco.... potem pa mi vceraj pove kolegica ( imela je kres 2 tedna pred mano vse kul  zlomljena roka, cela familija vozi motor) da so sli njen fotr njegova punca in od punce sin na izlet v italijo.... koncalo se je dokaj slabo.. on komaj hodi ona oba zlomljena gleznja, njen sin pa lezi v udinah trwenutno v komi,.Danes naj bi ga zbudili iz kome in probali poizvedet kakok je z njim.... Ja avto jim je vzel prednost.... Tako da...... Vazno da, se po nesreci poberemo in uzivamo dalje z cim manjsim poslidacami, pa ni bitno aktera znamka je motor!!!! 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Kugelschreiber pravi:

Cak cak.  Sestavi casovnico.  Kdaj si kresnu u xsaro? 15 al 16?  Kdaj si zvrnu katooma? 16 al 17?! Men si reku lani ob tem casu!!

Xsara 18. december 2015 SX

Markez brez zaključka oktober 2017 KTM, brez praske (jaz) ktma nekaj malega. Kufer, kreši,  balanca...to štejem bolj med avanturistične izlete kot pa kreš :P

 

 

 

pred 19 minutami, Snecer pravi:

se spominjam, s kmetom sva se menla, da se spoznava, da me mahne :) bil sem na dugem otoku, potem pa dobim sms, da je v zadru al kje :) in da ne bo hrane

2.10. plaval v zrčah

 

PA021498.JPG

ti si že rojem za ktmista..790 ti bi sedla, še bolj pa 1090

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

46 minutes ago, Snecer said:

se spominjam, s kmetom sva se menla, da se spoznava, da me mahne :) bil sem na dugem otoku, potem pa dobim sms, da je v zadru al kje :) in da ne bo hrane

2.10. plaval v zrčah

 

PA021498.JPG

 a si imel after...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

56 minutes ago, DAMI34 said:

oktober 2017 KTM, brez praske (jaz) ktma nekaj malega. Kufer, kreši,  balanca...to štejem bolj med avanturistične izlete kot pa kreš

Jah ne vem. Šaljivo vzamem samo prekucavanja na mestu. Še to se z enim nasprot prihajajočim vozilom komot spremeni v tragedijo. Čemur ti pravš avanturističen izlet,, je zame katastrofa, ki se SLUČAJNO ni zgodila do konca. 

Sej vem Če Če Če....Al ipak, sm razbil par stvari. In kar sm se u kreših navadu, je, da ko se situacija začne dogajat sama, si popolnooma prepuščen naključjem in (ne)sreči. lahk je zlomlena samo ročka za sklopko, lahk je vrat....

 

Zanimivo mi je, kako na lahko nekatiri  degradirate, zbanalizirate,  take situacije

 

Ps: pr naštevanju sem torej imel vse prav!? 

 

 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Kugelschreiber pravi:

Jah ne vem. Šaljivo vzamem samo prekucavanja na mestu. Še to se z enim nasprot prihajajočim vozilom komot spremeni v tragedijo. Čemur ti pravš avanturističen izlet,, je zame katastrofa, ki se SLUČAJNO ni zgodila do konca. 

Sej vem Če Če Če....Al ipak, sm razbil par stvari. In kar sm se u kreših navadu, je, da ko se situacija začne dogajat sama, si popolnooma prepuščen naključjem in (ne)sreči. lahk je zlomlena samo ročka za sklopko, lahk je vrat....

 

Zanimivo mi je, kako na lahko nekatiri  degradirate, zbanalizirate,  take situacije

 

Ps: pr naštevanju sem torej imel vse prav!? 

Zbanaliziraš, degradiraš in life gre dalje. Kdor tega ni zmožen , naj ne sede več za krmilo, ker ni več užitka v vožnji.

Lep primer moja žena. 

Ker sem se jaz zbil ona več ne vozi motorjaB)

Jz sem isti po vseh kreših , iQ ni nič večji.....na žalost:naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, Kmet2 said:

Zbanaliziraš, degradiraš in life gre dalje. Kdor tega ni zmožen , naj ne sede več za krmilo, ker ni več užitka v vožnji.

Lep primer moja žena. 

Ker sem se jaz zbil ona več ne vozi motorjaB)

Jz sem isti po vseh kreših , iQ ni nič večji.....na žalost:naughty:

Viš, jez nism nič zbanaliziral. ful srečn de sm jo relativno poceni odnesu, in še naprej lahk počnem kar mi je RES FAJN. Ampak Še bol previdno kot prej. Dve tri sezone pred zadnjim krešem sm se že začel načrtno mirit, vozt počasnej, in bol previdno. Če se že zgodi pizdarija, da mam pred sabo čisto vest. Ljudje smo precej različni. Vsak po svoje s kruha drek dela. Obrambni mehanizmi so strašno osebne stvari. Če nardi svoje delo, je že taprav. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Kugelschreiber pravi:

statistika KTMjašev na brzake.

 

Kmet poinvaliden 4 leta nazaj

Dami razsul lani

gasper letos

frenk pravkar. 

KTM=KOSTOLOMC

Ne vem, Din, na tvojem mestu....prodaj dokler si cel.....

Bemo sunce, ampak maš prav, tolk kot se ta rad sam od sebe meče po tleh (prisežem, jaz nimam nič zraven :P ) se noben od mojih ni nikoli :D Ampak, moram pa priznat, da tudi nobenega drugega ne pobereš in pelješ naprej brez škode. Naprimer:

 

01250018_Moment.thumb.jpg.a52c8b85a5d0faf5ec967301176d0f5a.jpg

01250018_Moment1.thumb.jpg.5d547f138d4f386a894d4183c2d36d5c.jpg

so close...

03040003_Moment.thumb.jpg.2c5b5e2ba55cd62c9c358f8dbe1ddb28.jpg

41519867_1279781538830617_3497264123920515072_n.thumb.png.3ce1e45f6189aef28f3fd833fe0198bf.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Kugelschreiber pravi:

Jah ne vem. Šaljivo vzamem samo prekucavanja na mestu. Še to se z enim nasprot prihajajočim vozilom komot spremeni v tragedijo. Čemur ti pravš avanturističen izlet,, je zame katastrofa, ki se SLUČAJNO ni zgodila do konca. 

Sej vem Če Če Če....Al ipak, sm razbil par stvari. In kar sm se u kreših navadu, je, da ko se situacija začne dogajat sama, si popolnooma prepuščen naključjem in (ne)sreči. lahk je zlomlena samo ročka za sklopko, lahk je vrat....

 

Zanimivo mi je, kako na lahko nekatiri  degradirate, zbanalizirate,  take situacije

 

Ps: pr naštevanju sem torej imel vse prav!? 

 

 

Letnice si zamešal.

Zbanalizirati ali ne, resnica motorizma je taka.

Letos sem imel eno najbolj kritično situacijo, ko sem prvič pomislil, a bi še ostal motorist. Ne moreš verjet, ko sem ves polomljen ležal zraven Xsare nisem tega pomislil. Ampak zgodilo se ni nič, ker, ker, je bilo 1100% sreče, nekaj malega pa pravilno podzavestno reagiranje.

Situacija:

 na jadranki mi je avta v moj desn ovinek prehiteval šlepar. Seveda je bil skrit za kamnitimi stebrički in podrastjem. Kako sem se tam zmazal mimo, mi še sedaj ni jasno. Šlo je pa za milimetre in stotinke, ker sem že rekel:

pa ne že spet :(

Kaj hočem povedati, da s prevoženo razdaljo se veča tudi možnost nesreč in posledično tudi poškodb.

V svoji karieri sem letel že preko travnika, ko sem se umikal šleperju (sekal je cel ovinek, cca 50cm roba mi je pustil), vozil po kanalu, se prevračal v garaži. Jebiga, dokler vidiš še nekako gre. Ko te kdo preseneti, so pa velikokrat hude posledice.

In ker smo že v temi KTMisti, zaenkrat še nisem povlekel vzporednice med blagovno znamko in nesrečami, pa čeprav se je res nekaj KTMjev letos/lani/predlani valjalo po tleh. Ker pa sem nekaj karambolov videl, povlečem bolj vzporednico med cevno zaščito in posledicami.

Cevna je majka. Ohrani lahko nogo, ohrani moped dokaj cel. Bog ne daj, da bi Frenk ne imel cevne, ko je bočno trčil v avto. Sedaj bi bil brez noge. Tudi ko sem se jaz valjal po tleh, sem drsal po rami in komolcu, noga nima niti ene drse po kombinezonu, še kolenska zaščita je komaj dotaknjena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!