Skoči na vsebino

Yamaha Tenere 700 (2019)


celjan89
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

servisna navodila T7sh.pdf

15B1E4E6-7756-4DEA-9832-540165C2C052.jpeg.3743b8414cc2c5f66b88b5aab1bc1a62.thumb.jpeg.2bd511e4a127d34be2090be0366a0f13.jpeg

Priporočene objave

Nekoč si že stresal neumnosti na to temo. Še enkrat (upam da si pismen)...NIČ ne veš o meni in o tem kje sem že bil, zato ti priporočam, da se ne smešiš še naprej. 

Če težko recimo prebavljaš to, da sem bil v Črni Gori (in še 17-ih drugih državah)...pa pojdi še ti kdaj...ni težko.

Sicer pa smo v drugi temi....mogoče za začetek preveri njen naslov. Svoje frustracije pa stresaj kje drugje...je dovolj namenskih tem za takšne na voljo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

57 minutes ago, bikez said:

Mamo na forumu take, ki obdelajo mopede pošteno in tudi ne skrivajo, ko gre kaj narobe. Takim dat moped, pol pa naj inženirji popravljajo.

Mhm. K take firme k Yamaha to mal naklucno skup zmecejo. Pol pa novinarje cakajo, de kej povejo.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Kugelschreiber pravi:

Mhm. K take firme k Yamaha to mal naklucno skup zmecejo. Pol pa novinarje cakajo, de kej povejo.....

Zame so podatki uporabnikov precej bolj uporabni. Vse druga je ....

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, bikez pravi:

Zame so podatki uporabnikov precej bolj uporabni. Vse druga je ....

Pa ka pa vem...men edini pomembni podatki bli moj filing na mopiju...

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 minutes ago, bikez said:

Zame so podatki uporabnikov precej bolj uporabni. Vse druga je ....

To drzi. Ampak, kdaj so zadnjic naredili zelo zgresen motor? Vela za vse velike firme. Nekih hudih strelov v prazno ni ze 25 let. Man se zdi, de se zadeve odrezejo, no. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

18 hours ago, vandrovec said:

Aja, gre se za žensko...motor je izbrala pravi, po moje, njo pa ne poznam :)

Babe so zajebane. :D

12 hours ago, bikez said:

Mamo na forumu take, ki obdelajo mopede pošteno in tudi ne skrivajo, ko gre kaj narobe. Takim dat moped, pol pa naj inženirji popravljajo.

Kmet2 :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi reklam bo enkrat konec in bo. najbrž motor na policah za kupit

ni mi jasno, kaj tako mučkajo

@Kugelschreiber ja, itak dabo t700 ok in za pelat, a po tolkih letih čakanja je to duke nukem forever

na koncu smo dobili hišno sestavljanko, mt07 za makadam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko jaz spremljam zadeve T7 ponujajo že tri leta. Ko sem kupoval staro so že kazali prototipe, reklamirali in staro vrgli iz proizvodnje.  Da so tako dolgo potrebovali, preden pride v prodajo ne bi smelo biti nekih porodnih težav. Nekaj cevi, znan-prizna agregat, znana elektronika, nekaj nove plastike... sestaviš, stestiraš ter prodaš. Nimam pa občutka, da bo to neka masovna prodaja. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, The Lakl pravi:

Koliko jaz spremljam zadeve T7 ponujajo že tri leta. Ko sem kupoval staro so že kazali prototipe, reklamirali in staro vrgli iz proizvodnje.  Da so tako dolgo potrebovali, preden pride v prodajo ne bi smelo biti nekih porodnih težav. Nekaj cevi, znan-prizna agregat, znana elektronika, nekaj nove plastike... sestaviš, stestiraš ter prodaš. Nimam pa občutka, da bo to neka masovna prodaja. 

lahko da bo, ker bodo za to poskrbeli ljudje, ki bodo šli s tenerejko okoli sveta in pokazali, kakšen stroj je to :)

africa se je tudi dolgo čakala in se menda kar solidno prodaja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Snečer said:

na koncu smo dobili hišno sestavljanko, mt07 za makadam

Mene tole kombiniranje spomni na er6 in Versys 650... :jezik:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 44 minutami, Zok pravi:

Mene tole kombiniranje spomni na er6 in Versys 650... :jezik:

Seveda, er6, ninja650, versys650 in celo čoper vulcan650

Yamaha pa namesto čoperja tenere

Tudi kawasaki bi lahko šel v podobno smer, KLR je odsviran in dejansko tu nima kaj pametnega za ponudit...

Novi KLR z dvovaljno mašino bi verjetno šel za med.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A Vulcan tudi? No, tega pa nisem vedel.

Meni je pa ravno staaari KLR 650 '91 del tistih skritih, neizpolnjenih sanj, ko sem planiral iti z bivso punco po balkanu, pa da se vratimo kad se vratimo - ako se vratimo. Simpl konstrukcija, veliko mopeda za ze takrat zelo malo denarja. Dvovaljnik me verjetno ne bi tako privlacil.

Ajh, dovolj mojega off topica. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Kugelschreiber pravi:

To drzi. Ampak, kdaj so zadnjic naredili zelo zgresen motor? Vela za vse velike firme. Nekih hudih strelov v prazno ni ze 25 let. Man se zdi, de se zadeve odrezejo, no. 

Po moje je tako kot marsikje drugod, se špara, čas od ideje do realizacije se krajša, ne moreš kriviti avtorjev, lahko pa delničarje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 hours ago, Zok said:

Mene tole kombiniranje spomni na er6 in Versys 650... :jezik:

Pa na rsv, tuono, falco, futuro, caponorda? Ne? 

45 minutes ago, amateur said:

Po moje je tako kot marsikje drugod, se špara, čas od ideje do realizacije se krajša, ne moreš kriviti avtorjev, lahko pa delničarje.

Za kaj naj jih krivim? Ne stekam. Itak se spara.  U italiji je stala manj kot 10000€. Kdor za ta dnar pricakuje dakar specialko z ohlinsom, exceli, in rentahlovimi kosi je bedak. Kdor v naprej trdi je ta motor kurac od ovce, ker vsega tega nima, tudi. 

 

Se zmer sprasujem, je bil kak motor po letu 95 res cist zgresen? Ucer je za mano prpelal dec na r100g/s. Sm bil zatknen za par avtov, Prleti za mano, me prehiti, in ko se je pojavla prilka za mim avtov sva sla....par km dalje da gas in MUAAAAAAA, utihne mal postrela...dec nek motovili okrog rezervarja BRAAAAAAAAAAAAAAAAP potegne :D rezervo je odpru....prav zal mi je blo, da je v karlobagu odstopu na pumpo. 

Poudarjam, r100. Airhead.  Ne r1100. Nemske targe, dva gor, trije kufri.....su ko burja. 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Kugelschreiber, včasih so motorje kupovali motoristi, danes vsak. In ta, na tem BMW-ju, ki ga opisuješ, je iz prve grupe. Kaj ima veze kak moped imaš, če ga ne znaš vozit. Si kdaj videl kako lažji motorji nažigajo litraše čez ovinke? 

Kaj pomeni čist zgrešen, govorim nasploh? A je čist zgrešen, da ga ne moreš vžgat kljub vsem fintam? Zame je, pa ne zgrešen ampak neuporaben. Govorim čez vse znamke, ker ta debata ne spada v to temo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

13 hours ago, Kugelschreiber said:

Pa na rsv, tuono, falco, futuro, caponorda? Ne?

Pustmo eksotiko inzenirskih biserov izven tem o Japoncih... :P

 

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsaj malo se držite naslova teme.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 7/28/2019 at 2:29 PM, bikez said:

46kg težja kot H701, 12 kg težja od mojega cestaka :blush:.

 

4 hours ago, bikez said:

@Kugelschreiber, včasih so motorje kupovali motoristi, danes vsak. In ta, na tem BMW-ju, ki ga opisuješ, je iz prve grupe. Kaj ima veze kak moped imaš, če ga ne znaš vozit. Si kdaj videl kako lažji motorji nažigajo litraše čez ovinke? 

Kaj pomeni čist zgrešen, govorim nasploh? A je čist zgrešen, da ga ne moreš vžgat kljub vsem fintam? Zame je, pa ne zgrešen ampak neuporaben. Govorim čez vse znamke, ker ta debata ne spada v to temo.

 

Pol se sekiras za une k ne znajo, pa bodo dobili pretezek motor? 

 

Pravim samo, ze dolgo so vsi motorji precej dobri. Tudi budget bajki niso šrot. In tale tenerejc bo za dober denar, odlicno servisiral 85% uporabnikov. Ce bi jez gor nalozu sebe in mojo bi bil problem, ce bi kmet na polno prgonu u jamo najbrz tudi. Napacnega nakupa ne smemo ocitat motorju.

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem kaj toliko komplicirate,...koliko konjev je imela stara AfricaTwin 750, ena najbolj popularnih potovalnih enduro motorjev, še vedno drži nenormalno visoke cene za rabljene? ...se mi ne ljubi iskat, verjetna sta si blizu. Tale 700 ji zna biti bližje kot nova AT...

Popravljeno . Popravil vandrovec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 52 minutami, BIF pravi:

Bomo videli kaj bo rekla nova AT850....

...podobno kot GS 850. Popotniki želijo čim bolj enostavno in čim manj nepotrebne šare...

se pa zna pojavit tudi Tenere 700 ADV z večjim tankom in ostalo navlako...

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Manjka torej samo še Kawa s kakšnim novim KLE-jem...pa bo spet gužva....

....gužva pomeni konkiurenco...konkurenca ustrezno cenovno politiko....nam pa je tudi prav tako....

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, BIF pravi:

Manjka torej samo še Kawa s kakšnim novim KLE-jem...pa bo spet gužva....

....gužva pomeni konkiurenco...konkurenca ustrezno cenovno politiko....nam pa je tudi prav tako....

KLE in KLR nikoli nista bila nevem kaj, samo nekaj. Težko bo Kawasaki v tem segmentu konkurenčen...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

29 minutes ago, BIF said:

gužva pomeni konkiurenco...konkurenca ustrezno cenovno politiko..nam pa je tudi prav tako....

Se ti zdi? Zgleda bol, da je vsak naslednji mal bolsi pa nek drazji, pa mal vec je za doplacat dodatno opremo....in zdej za 10k€ tezko dobis 650ccm...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!