Skoči na vsebino

Yamaha Tenere 700 (2019)


celjan89
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

servisna navodila T7sh.pdf

15B1E4E6-7756-4DEA-9832-540165C2C052.jpeg.3743b8414cc2c5f66b88b5aab1bc1a62.thumb.jpeg.2bd511e4a127d34be2090be0366a0f13.jpeg

Priporočene objave

Ob 11. 9. 2021 ob 19:07, Qay pravi:

Koliko km ste naredili s Pirelli Scorpion?

Evo slika moje pri 4k km. Cca 6mm.

IMG_20210911_184343.jpg

Dober si...pri meni zadaj že druga...s prvo naredil 5.5k (čisto zlizana), druga je pri 4.5k še za kakih 500km...res pa da je moped 990ADV. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, ZED pravi:

Dober si...pri meni zadaj že druga...s prvo naredil 5.5k (čisto zlizana), druga je pri 4.5k še za kakih 500km...res pa da je moped 990ADV. 

Kako pa je s sprednjo gumo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prednja je še prva, se pravi 1x prednja 2x zadnja. Mi pa pri prvi ni všeč kako se je obrabila. Na sredini OK, potem pa je pobrana na stranskih štoflih tako, da naredi po celi krivulji štengo (nekako kot sem narisal), kar je zelo moteče pri nizki in malo višji hitrosti skozi ovinke.

image.png.5dfb6762810020a1967a2b07140dcfdc.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

STR je za resno off doživetje zelo pogojno uporabna guma. Zadaj sem skuril že dve MC23..skupaj 18.500km, super na cesti, ok na terenu.

Trenutno na enduro fim gumi, ki bo shodila po 1.000km.

Naslednja v vrsti že čaka metzeler mc 360 mid-hard, ki naj bi imela zelo trpežne štofle.

Vse imam v 140 širini.

IMG_20210830_170202.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

Na sejmu v Milanu še ni neke gužve. Predstavitev nove 700ke in Rally edition. @DAMI34 a nam lahko na hitro prevedeš oziroma podaš povzetek pogovora s Taresom

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Loba pravi:

Na sejmu v Milanu še ni neke gužve. Predstavitev nove 700ke in Rally edition. @DAMI34 a nam lahko na hitro prevedeš oziroma podaš povzetek pogovora s Taresom

na hitro, lahko vklopiš angleške al pa nemške podnapise :P

ko pogledam, napišem kar sem razumel :D

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekje na 0.55

Pol Tarres saj ga poznate vsi, nabrž bolj znan od predsednika republike :P

V glavnem govorijo, da so razvili nekaj novega, oziroma je nekdo od tipov na posnetku že razvijal model, potem se je Pol pridružil. Kako se imenuje ta motor? Raid, ki je prototip. Baje so ful zadev razvili/izboljšali, sicer je bila že osnova dobra, in z vsem znanjem kolega, bo super zadeva bla bla, čveka čvek.

Potem spet bolj natančno: 2 pokrovčka 32litrov benza, 4je rezervarji. Vozili so ga že po Maroku, precej testirali. Nekje od februarja ga razvijajo in se trudijo dati vse naboljše. Pol pravi da ima Tenere v srcu :P

Potem spet novinar teži, če se da dobiti več informacij o razstavnem exponatu, vzmetenje itd..

vzmetenje kyb 48, mono je prototip, zavora monodisk spredaj, brembo zadaj, zadnji karter modificiran, komplet navigacijski stolp, amortizer krmila, in ostale zadeve.

V glavnem pri razvoju so sodelovali tudi drugi inžinirji, ki so verjeli v projekt...jada jada jad bla bla...ko je prišel Pol so se zadeve začele še hitreje odvijati. V glavnem upajo, da gredo na dirko z mašino.

V glavnem, preveč sprašuješ pravi tip :P

Potem sprašuje Tarresa o tem kako je tako enostavno (prevajam na hitro) voziti težek motor, Pol pravi ja je težek ampak ko se odločiš se tega zavedaš in si rečeš grem in odpelješ. Kar jaz počnem mi odgovarja, ko se 1x odpelješ ni nič bolj težak kot je bil..

Ti, ki si šampion triala, kako da si se odločil za 2 cilindra, počneš pa iste zadeve kot z biciklom? (spet kavbojski prevod)

Načeloma rad počnem nekaj kar ne počne veliko ljudi, trial dela veliko ljudi, extremni enduro mnogo manj. Na koncu mi manjka samo ena dobra endura, ustreza mi yamaha, tako smo začeli z yamaho in prišli do tule.

Tako na grobo, prevod kot bi prevajal indijanec :D

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, krucymucy pravi:

Kako to da tega ni se nihce prilepil sem? 

Pol Tarres ne ve kako tezka je. 

 

 

ker smo v drugo temo

Definitivno je dober video, sploh prvi del

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
pred 29 minutami, Qay pravi:

Vse ok. Ampak T7 res ni narjena za tole. 

Narejena ni bila, sam marketing je pa dober. Isto kot je bil GS narejen za cesto, marketing je pa naredu še vse tisto za kar sploh motor ni bil narejen :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!