Skoči na vsebino

Izgubljeni kljuci


Svetlin

Priporočene objave

Imam zanimiv problem,vendar ne vem kako bi ga najceneje rešil,in sicer; imam yamaha xt660x l.2006 in sem izgubil vse ključe. Na pooblaščenem servisu so mi rekli da moram menjati vse kljucavnice in elektroniko; ki stane 900 eur. Zanima gre ce se da to rešiti na kakšen cenejši način (programiranje novih ključev,ipd)

 

Lahko se slišimo tudi preko zasebnega sporočila ali telefona. Hvala za odgovore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vprašaj kakšnega ključarja mogoče ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Sem, vendar ne mere narediti ključa s kodo

Popravljeno . Popravil Svetlin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, Svetlin pravi:

Sem, vendar ne mere narediti ključa s kodo

ja pa sej skodirat ti ga morjo na servisu po kartici ..pomoje no .. primca vprašaj kaj se da naredit ..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jure primec ,servis yamaha, dolgi most, ljubljana.. če obstaja kodna kartica nebi smel rabiti rdečega ključa .. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem klical na yamaho v krsko, in so mi rekli da brez rdecega kluca ne morem nic in morm menjati kompleten sistem immobilizatorja, kar pa pomeni 900eur

1463948584041.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prav so ti povedali za 900e.....

http://www.motomatrix.co.uk/what.htm

http://www.motomatrix.co.uk/lost-all-keys.html

Yamaha locates the immobiliser in the transponder aerial (black box around the ignition lock) and the ECU.

 

Both of these parts will need to be sent to us to programme the new keys.

What to send us

We supply two new manufacturer’s keys for each immobiliser system programmed. If your motorcycle uses a Red Master key, you will receive a Red Master Key and a black key. If your bike had a pin code for the immobiliser when it was new, we supply the pin code on a manufacturer’s code card.

če znajo to naredit v angliji bi znal tudi kdo pri nas...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 hours ago, thumper said:

prav so ti povedali za 900e.....

http://www.motomatrix.co.uk/what.htm

http://www.motomatrix.co.uk/lost-all-keys.html

Yamaha locates the immobiliser in the transponder aerial (black box around the ignition lock) and the ECU.

 

Both of these parts will need to be sent to us to programme the new keys.

What to send us

We supply two new manufacturer’s keys for each immobiliser system programmed. If your motorcycle uses a Red Master key, you will receive a Red Master Key and a black key. If your bike had a pin code for the immobiliser when it was new, we supply the pin code on a manufacturer’s code card.

če znajo to naredit v angliji bi znal tudi kdo pri nas...

Potem lahko to naredijo tudi lopovi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tisti , ki to delajo profesionalno ponavadi zahtevajo dokumente , ki so dokazilo o lastništvu vozila.. .. pri avtih je to običajna praksa - če se izgubi en ključ pelješ k mojstru , ki nato izpiše preostale ključe iz kodirnika in jih ponovno naloži pod novo kodo - stari ključ ne vžge več..

kako je pri teh , ki sem jih linkal ne vem .. dejstvo je , da piše da dobiš nov rdeči ključ ter navadnega ..po sajtu bo pa že pogledal - jaz nisem raziskoval naprej..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede dokumentov ni problema ker je motor napisan na mene in je tudi registriran. Pri avtih menda ni problema za rezervni ključ, yamaha pa kao nima baze podatkov da bi lahko na podlagi serijske številke in dokumentov o lastništvu izdali nov ključ. Lahko samo kupiš nov set, ga drago plačaš, zmontiras in se voziš. To res lahko naredi vsak lopov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Huh... Sem se spomnil, da bi bilo super, da še jaz najdem svoj rdeč ključ in dokumente od moje Yamahe. Za vsak slučaj. Sem jih našel po 3 urah iskanja v omari, ki je po moje sploh nikoli prej nisem odprl. Samo da sem jih našel.  :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Svetlin pravi:

Glede dokumentov ni problema ker je motor napisan na mene in je tudi registriran. Pri avtih menda ni problema za rezervni ključ, yamaha pa kao nima baze podatkov da bi lahko na podlagi serijske številke in dokumentov o lastništvu izdali nov ključ. Lahko samo kupiš nov set, ga drago plačaš, zmontiras in se voziš. To res lahko naredi vsak lopov.

se oproščam za delni off topic - sem še malo povprašal okoli ..ko smart "pozabi" kodo in ključa ne prebere več , stare ključe izbrišejo in jih na novo vpišejo z novo kodo.. strošek ni zanemarljiv - baje okoli 400e - je pa to načeloma dobrih 50% ceneje kot menjati vse skupaj..pozanimaj se , če lahko kupiš nekodirane ključe-navadnega i nrdečega -  in če ti jih lahko skodirajo v chiptuning črnuče .. ko imaš ključe skodirane ti jih bo vsak boljši ključar urezal po ključavnici ..v skrajnem primeru ti še zmeraj ostane recimo anglija - vprašat ni greh koliko pride..če se ti ponesreči lahko še zmeraj daš 900e..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 22. 5. 2016 at 19:41, Svetlin pravi:

Imam zanimiv problem,vendar ne vem kako bi ga najceneje rešil,in sicer; imam yamaha xt660x l.2006 in sem izgubil vse ključe. Na pooblaščenem servisu so mi rekli da moram menjati vse kljucavnice in elektroniko; ki stane 900 eur. Zanima gre ce se da to rešiti na kakšen cenejši način (programiranje novih ključev,ipd)

 

Lahko se slišimo tudi preko zasebnega sporočila ali telefona. Hvala za odgovore.

mogoče ti lahko tukaj pomagajo: cena 300,00€

http://mototuning.ie/motorcycle-immobiliser-removal/

 

lp  Cene

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

19 hours ago, twom said:

Potem lahko to naredijo tudi lopovi...

Hotel sem reči..., da je poanta teh kodiranih ključev v elektroniki motorja (tudi moja Honda ima to in kao podoben strošek menjave) v tem da se ga ne splača ukrasti (razen za rezervne dele), ker te komplet pride predrago, oziroma se ne da preprogramirat.

Če se ga da sprogramirat, potem znajo to tudi lopovi, in je sistem (enkrat več) samo za ta poštene, milo rečeno - dragi rezervni ključi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem nekaj dni nazaj poslušal zgodbo nekoga o njegovem paranoičnem sosedu ki si je vgradil nek super alarm, ki lasersko skenira pred hišo, itd, ..., pa se je zaklenil ven, po klicu na policijo so mu le ti poslali enega mojstra ki je pršel v hišo v 3 minutah. Kaj je poanta takih sistemov in motorističnih ključev? Da veliko plačaš, učinka (ki ga naj bi sistem imal) pa nobenega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!