Skoči na vsebino

BMW servisi in podpora


motolover

Priporočene objave

4 hours ago, tomash said:

Za Bmw R1200gs letnik 2004, katero olje v diferencial in menjalnik.75w90 to vem, kaj pa proizvajalec?

A ni 75w-140 GL5 - 180ml?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, tomash pravi:

Za Bmw R1200gs letnik 2004, katero olje v diferencial in menjalnik.75w90 to vem, kaj pa proizvajalec?

Castrol syntrax 75-90, Motul gear 300 75-90...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Prvi delovni dan v mesecu maju sem malo poklical pooblaščene servise, ki so mi najbližje (CE, nato še MB). Glede na to, da so imeli prvi možni prosti servisni termin šele konec meseca (od 24. 5. dalje), sklepam da imamo na južni strani Alp preveč BMW-jev. Ko sem vozil japonca, takih težav nisem imel.

Sem pa že začel razmišljati, da je to zadnjič. da ga peljem na pooblaščeni servis, ker:

1. imajo zmeraj gužvo (ali pa si naredijo gužvo), tako da se stranki ne posvečajo zadosti in komaj čakajo, da se te rešijo.

2. ko povprašaš za preračun, ti reče nekakšen približek (npr. vsaj 250 EUR)......

 

Avtoval Val ima sicer dobro varianto, saj ti pridejo po motor brezplačno (do 40 km), vsak nadalnji kilometer je 0,5 EUR, ampak zame to stroškovno ne pride v poštev.

Skratka, že lani in predlani nisem bil zadovoljen s pooblaščenim BMW servisom, tako da aaaaaaaadddddijo !!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@MiNa
Se da GS911 sposodit? :D
Rad bi pogledal, če je kej kod. (tist emergency, k pogledaš in brišeš neštetokrat).
Ne rabim zresetirat za servise, da ti ne bom koristil tistih desetih kod.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 5. 5. 2018 ob 13:55, MiNa pravi:

...tudi najina dva bosta deležna servisa v DIY izvedbi

DSC06659.thumb.JPG.ab4bb330e67458e6861a928c4c247e6c.JPG

potrošni material:

- olje 6l ___49,50€

- filter olja "original" ___17,26€ 2x

- filter zraka MAHLE ___9,15€ 2x

- podložka bakrena vijak karterja ___0,25€ 2x

OljeFiltri.thumb.JPG.558b66d196253fd6b6d0b0327731920b.JPG

OljniFilter.thumb.JPG.0ea329a1c65bb1750f1fa79f49860397.JPG

Zanimivo ceno za oljni filter povišali, je pa po novem zavita v plastični vrečki ne več v kartonsli škatli. Proizvajalec pa najbrž MAHLE.

1246281647_Servisniopomnik.JPG.b2c3e34bcee9477737bf6122179f1a01.JPG

Za delo uporabim tale opomnik (sicer za F800GS ne kontroliram špic na kolesih), in

GS911.thumb.JPG.c79bf52b61ad86fcbfaf783ccba6fe99.JPGnapravico GS911 za pregled "zgodovine" in ponastavitev servisnega intervala...

Res je na uradnih servisih še posebej sedaj, ko je sezona, precejšnja gužva in se težko dogovoriš za ternin, ki ti ustreza. Jaz imam do servisa (Celje) manj kot 1km in sem do sedaj z njihovim delom zadovoljen je pa problem, ko si pred daljšim potovanjem in ponavadi presežeš kilometrino, ko naj bi bil opravljen servis.

Seveda se tudi cenovno precej pozna. Skupaj me pride servis dveh motorjev malo več kot 100€ (dela ne računam), ker mi je v veselje in ker vem, ko je vse pokljukano, da ne bo problemov naslednjih 10Kkm.

Bo pa velik problem ob prodaji manjka zadnja kljukica iz opomnika in ne bo štampiljk v servisni knjižici...

Kje si pa kupil zračni filter?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 5. 5. 2018 ob 21:22, Lenkas pravi:

@MiNa
Se da GS911 sposodit? :D
Rad bi pogledal, če je kej kod. (tist emergency, k pogledaš in brišeš neštetokrat).
Ne rabim zresetirat za servise, da ti ne bom koristil tistih desetih kod.

Vse se da, če imaš €

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 5/4/2018 at 7:15 PM, Miha X said:

Prvi delovni dan v mesecu maju sem malo poklical pooblaščene servise, ki so mi najbližje (CE, nato še MB). Glede na to, da so imeli prvi možni prosti servisni termin šele konec meseca (od 24. 5. dalje), sklepam da imamo na južni strani Alp preveč BMW-jev. Ko sem vozil japonca, takih težav nisem imel.

Uradni servisi so zdaj samo trije, to se konkretno pozna pri čakalnih vrstah. Če imaš starega je kar nekaj fušarjev, ampak, kolikor poznam, so tudi te precej zasedeni. Dejstvo je, da se pozimi nihče ne spomni servisirati, vsi bi aprila ali maja. Se bo pač treba prilagoditi in servise planirati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 4. 5. 2018 ob 19:15, Miha X pravi:

Skratka, že lani in predlani nisem bil zadovoljen s pooblaščenim BMW servisom, tako da aaaaaaaadddddijo !!!!!!!

"Snadži se", je rekel Tito. Nekateri smo se, kot vidim tudi par postov nazaj, da nam ni potrebno koristiti dopusta za servis, preplačevanja, čakanja...itd. Žal bo napaka ABS-a počakala na jesen, zimo, ker se nočem med sezono gužvati. Bom moral pa še Kmeta vprašat, če se sploh splača to popravljat, ker sem zasledil, da je on to popravil in menda mu je sedaj v Iranu spet odpovedalo???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

785912099_20180510_1718481.thumb.jpg.43744b1f79830e8ffb482645b3a4f140.jpg

Pripravljen za pit-stop, a mislite, da bo vredu, ker so oranžni filtri, pa sem jim rekel da imam BMW ne pa KTM :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi barva filtra bo v redu. BMW pozna vse barvne kombinacije :cool:

OrangeBMW.jpg

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
pred 1 minuto, sikuwa pravi:

Pozdrav,

vprasanje v zvezi z BMW G 650 XCountry;

zaradi stalnih tezav s praznjenjem akumulatorja sem dala motor na servis (Avtoval). Tam so mi rekli da je motorni racunalnik v okvari, da se z njim ne morejo povezati in ta je to to, kar zre elektriko. Obstojecega se ne da sformatirat. Motor je drugace vozen, samo akumulator se sprazni če 14dni stoji.

- cena menjave je 600€, verjetno za nov racunalnik

 - ali se splaca gledat za rabljenimi? na ebaju so tam okoli 200€

- ali se splaca motor peljati se kam drugam? da bo ceneje?

 

Hvala vnaprej za odgovore in nasvete

Isti problem sem imel na KTM , so poštimali brez menjave računalnika. 

Je pa tako ,da uradni serviserji BMW ne menjajo oz. popravljajo člene oz. dele temveč menjajo celoten sklop , zakaj , ti vrjetno ni potrebe razlagat.

Pokliči Roman Kirič , včasih je bil glavni mehanik za BMW motorje na A-Cosmos dokler so še imeli motorni program . 

Ko mi je crknil ABS modul na BMW  je bila pri njih opcija menjaj kopleten modul cca 1700€ , poštimali pri enem stričku star modul za 500€ in še vedno se mi lahko še 2x pokvari pa bo še vedno ceneje . 

upam ,da sem ti kaj pomagal . 

lpS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, Kmet2 pravi:

Isti problem sem imel na KTM , so poštimali brez menjave računalnika. 

Je pa tako ,da uradni serviserji BMW ne menjajo oz. popravljajo člene oz. dele temveč menjajo celoten sklop , zakaj , ti vrjetno ni potrebe razlagat.

Pokliči Roman Kirič , včasih je bil glavni mehanik za BMW motorje na A-Cosmos dokler so še imeli motorni program . 

Ko mi je crknil ABS modul na BMW  je bila pri njih opcija menjaj kopleten modul cca 1700€ , poštimali pri enem stričku star modul za 500€ in še vedno se mi lahko še 2x pokvari pa bo še vedno ceneje . 

upam ,da sem ti kaj pomagal .

lpS

NADVSE!! ZELO HVALA!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

BMW poprodajna podpora res špila.

Pred cca. 3 leti sem bil klican na menjavo prirobnice zadnjega kolesa. Ker kolo vedno montiram sam in zategujem s predpisanim momentom, se nisem pretirano sekiral in sem odlašal. Ko pa sem se oni dan ravno peljal mimo Avto Val-a sem se oglasil in povedal, da bi to zadevo odkljukal. 

Ko je pobrskal po kartoteki mojega motorja mi je povedal, da je že od leta 2012 razpisana akcija menjave bencinske črpalke zaradi možnosti razpok v ohišju.

Da skrajšam: oboje so zamenjali, brezplačno seveda in brez nadlegovanja v stilu: "Zakaj pa ne servisirate na uradnem servisu?"

Pohvalno!

PS:

Ker se mi je parkrat zgodilo, da je motor kar ugasnil ali pa mi hotel štartati brez, da bi vzel in dal kontakt, sem prosil še, da naj preverijo tudi to. Napake niso našli (sicer se mi je zdelo, da je ne bodo, saj je tudi GS911, neposredno ob pojavu napake ni pokazal), vendar tudi testerja niso računali, čeprav je to kar redna praksa na avtoservisih...

Popravljeno . Popravil Joker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

js sm vesel da res vse špila...edin Zvonko pa ni zadovoljen :P

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer ta moja objava sodi v to temo, kakor tudi jaz ne, toda ko sem to prebral, mi je od nekje prišla misel, da je v "z ničmer zadovoljen" skrit napredek ... :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Evo gospoda, boste dobili vpogled na delo na vašem konjičku-

http://novice.najdi.si/predogled/novica/46140265fb5453e66134140053eb1467/City-Magazine-urbani-magazin-za-sodoben-slog/Avtomobilizem/BMW-Motorrad-Slovenija-in-Avtoval-najmodernejši-servis-v-regiji

glavno pa tole:

Udoben kavč, hladilnik s pijačo, svetla notranjost in kopica zanimivih detajlov bodo poskrbeli, da bo čas med servisom motornega kolesa hitro minil. :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!