Skoči na vsebino

BMW servisi in podpora


motolover

Priporočene objave

pred eno uro, Kmet2 pravi:

To z dragimi servisi smo lastniki že večkrat dokazali da si gostilniške rekla kazala.........dokazi so v temi GS od računov naprej , enega sem celo sam obesil !

 

 

Če misliš, da je tvoj "sedanji" serviser, kaj bolj pošten. Po njegovem gre v sklopko 100 ml olja (toliko ga zaračuna) dejansko pa ga rabiš 20-30 ml (v glavnem 3x) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 minutes ago, Borutt said:

Da. 

In še vedno servisiraš na Cosmosu ? Verjetno ti paše j... na suho. 

Imaš kak dober BMW servis v Ljubljani kot alternativo? Misliš, da bo v Grosupljem kaj drugače, razen, da bom moral za vsak servis narediti 100km?

1 hour ago, Kmet2 said:

Za mene bi bilo isto ! 

Pelji prikoličarja na servis in boš videl kdo bo napisal nalog in račun! Darko gotovo ne, Roman pa še manj.

53 minutes ago, Fazer03 said:

Sam res, eni ste pa glede na to, da se  z osebjem poznate že kar po imenih, kar pogoste stranke ...

Darko je prodajalec, njegovo delo je, da je do vseh prijazen in kupce pozna po imenu. Nekateri potem to narobe razumejo, kako pomembni so. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še enkrat, ne potrebuješ pooblaščenega serviserja, ampak le strokovnega in to seveda ne vpliva na garancijo.

Sicer pa menjavi olja, filtra jaz težko rečem "servis".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

39 minutes ago, Snecer said:

Še enkrat, ne potrebuješ pooblaščenega serviserja, ampak le strokovnega in to seveda ne vpliva na garancijo.

Sicer pa menjavi olja, filtra jaz težko rečem "servis".

Za Bmwje ni neke bližnje alternative kje bi lahko servisiral z računom in da bi serviser imel znanje in računalnik. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, Snecer said:

Tu pri mojem serviserju videvam GSke, RRe, očitno zna.

Hvala, govorim o meni bližnjem alternativnem servisu. Sploh pa serviserju, ki delo samo opravlja,  100% zaupam in ne bi menjal zaradi nesposobnih ali pokvarjenih pisateljev računov. Včasih je bilo res drugače (Kmet misli, da je še vedno isto), pripeljal si na servis, se pogovoril s serviserjem, on je naredil in napisal račun, ki si ga potem poravnal. Lani so sistem spremenili. S tem so res razbremenili serviserja, ki mu več ni treba delati razporedov servisov, izdajati računov,.. Kot stranka razumem, da je treba v podjetju stvari optimirati in sem za napredek, dokler ne trpi storitev. Če pa računi postanejo čudni, potem zame to ni napredek, ampak korak nazaj. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo, kako ste se spravli na človeka, ki je izpostavil nepravilnosti, ki se dogajajo na BMW servisu.
Ne pomeni, če imaš BMW, da si zato bogat, kot si to nekateri napačno tolmačite. Danes si lahko vsak kupi vse, tudi ta proklet BMW, tukaj ni ovir in ni razlik, tako, da je to napačno razmišlanje. In ne pomeni, da če imaš denar, da lahko zato preplačaš zadevo, pa četudi je to 3dcl olja! Vprašajte se: bi kupili v trgovini flašo vina, ki bi bila pol prazna, plačali bi pa cel liter?

Edina napaka pri lastnikih BMWjev je, da mislijo, da je edino BMW motor na svetu in da so oni nekaj več.
 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, DL650 pravi:

Zanimivo, kako ste se spravli na človeka, ki je izpostavil nepravilnosti, ki se dogajajo na BMW servisu.
Ne pomeni, če imaš BMW, da si zato bogat, kot si to nekateri napačno tolmačite. Danes si lahko vsak kupi vse, tudi ta proklet BMW, tukaj ni ovir in ni razlik, tako, da je to napačno razmišlanje. In ne pomeni, da če imaš denar, da lahko zato preplačaš zadevo, pa četudi je to 3dcl olja! Vprašajte se: bi kupili v trgovini flašo vina, ki bi bila pol prazna, plačali bi pa cel liter?

Edina napaka pri lastnikih BMWjev je, da mislijo, da je edino BMW motor na svetu in da so oni nekaj več.
 

To pa ni res, samo od Versačeja je boljši!!!  

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, DL650 pravi:

Zanimivo, kako ste se spravli na človeka, ki je izpostavil nepravilnosti, ki se dogajajo na BMW servisu.

Ja ampak a ni pri nas taka praksa? Vedno se pokaže na tistega, ki odkrije nekaj pokvarjenega  ali pa prinese slabo novico.

Ne pomeni, če imaš BMW, da si zelo bogat, kot si to nekateri napačno tolmačite.

Bogastvo in poln keša sta dva pojma.

Danes si lahko vsak kupi vse, tudi ta proklet BMW, tukaj ni ovir in ni razlik, ...
 

???

Edina napaka pri lastnikih BMWjev je, da mislijo, da je edino BMW motor na svetu in da so oni nekaj več.

:OK:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Fazer03 :
Ja, to je v Sloveniji praksa, da se takšnega človeka obsodi. Hvaležni bi mu morali biti, da je zadevo odkriv, se poglobil in se z njim povezat in iti masovno zadevo reklamirat. Zato pa se dogajajo takšne nepravilnosti, ker si noben ne upa nič rečt, ampak vsi samo kimajo. Isto kot pregovor; dobrota je sirota. človeku odpreš vrata, ga zmeraj pogostiš, potem pa nož v hrbet.

Tak je to ... samo da kupiš BMW, potem pa te lupijo pri servisih, namesto da bi ti bili suport cel čas lastništva motorja. No, samo če damo roko na srce, je vse povsod tako, da nikjer te po nakupo ne "ujčkajo" po rokah. Ko motor odpelješ, te pozabijo, morda še kakšno leto, dok te imajo v sistemu ... potem pa, the end.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Snecer pravi:

Še enkrat, ne potrebuješ pooblaščenega serviserja, ampak le strokovnega in to seveda ne vpliva na garancijo.

Sicer pa menjavi olja, filtra jaz težko rečem "servis".

Se popolnoma strinjam z zapisanim. Tudi zakonodaja to dovoljuje.

A v praksi ni zmeraj tako. Občutil na lastni koži. A potem se pa naj bodem z mlini na veter, ko bo kaj crknilo. Trajalo bo verjetno še kar nekaj let, da se to prime.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je mehanik rekel, da se obvezno na prvem servisu naredi menjavo olja diferenciala, je to govora o istem olju? obračunanih 0,2 kosa :P

20160524135106.jpg

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, motolover said:

Hvala, govorim o meni bližnjem alternativnem servisu. Sploh pa serviserju, ki delo samo opravlja,  100% zaupam in ne bi menjal zaradi nesposobnih ali pokvarjenih pisateljev računov. Včasih je bilo res drugače (Kmet misli, da je še vedno isto), pripeljal si na servis, se pogovoril s serviserjem, on je naredil in napisal račun, ki si ga potem poravnal. Lani so sistem spremenili. S tem so res razbremenili serviserja, ki mu več ni treba delati razporedov servisov, izdajati računov,.. Kot stranka razumem, da je treba v podjetju stvari optimirati in sem za napredek, dokler ne trpi storitev. Če pa računi postanejo čudni, potem zame to ni napredek, ampak korak nazaj. 

Glej jaz imam 3 vulkanizerje v bližini cca 50 m. Ni varijante, da peljem k njim menjat gume. Raje peljem v NM, kot pa tem nategunom! Imam servis za motor cca 6 km stran-poznate vsi- ma ne peljem več tja- bom raje naložil v kombi in šel k Primcu- 30 km.

Dobiš pa plus od mene za to, ker obveščaš-pomagaš ostalim!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, HyperJack pravi:

Meni je mehanik rekel, da se obvezno na prvem servisu naredi menjavo olja diferenciala, je to govora o istem olju? obračunanih 0,2 kosa :P

Tebi so računali kar liter olja, razen, če je po 160€ liter?

Pa ste prepričani, da olje tudi res zamenjajo ali samo zaračunajo, če niste zraven in je predpisana menjava na 20000 km?

Sicer imam sam z vsemi pooblaščenimi serviserji take izkušnje, da goljufajo, kolikor morejo. Najslabše je bilo nekje na Oplovih, dvakrat zaporedoma so me ...., na dveh različnih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, vandrovec pravi:

Tebi so računali kar liter olja, razen, če je po 160€ liter?

Pa ste prepričani, da olje tudi res zamenjajo ali samo zaračunajo, če niste zraven in je predpisana menjava na 20000 km?

Sicer imam sam z vsemi pooblaščenimi serviserji take izkušnje, da goljufajo, kolikor morejo. Najslabše je bilo nekje na Oplovih, dvakrat zaporedoma so me ...., na dveh različnih.

Tiste cene so na količino, se pravi cena za liter olja, se pravi je blo nekaj čez 6 € brez DDV za dva deci. Pomojem je menjal, ker so bli mastni znaki okoli zadnjega dela kardana, kar se pri meni ne zgodi, je poflekal lahko le serviser :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako pavšalno zaračunavanje je še stara navada iz juge.Se spomnim ko sem med letom 1970-75 delal na servisu se je že takrat pavšalno obračunavalo določen material pri ličarjih,kleparjih električarjih in mehanikih.Zgleda da ta donosna praksa še danes uspešno teče.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

40 minutes ago, HyperJack said:

Tiste cene so na količino, se pravi cena za liter olja, se pravi je blo nekaj čez 6 € brez DDV za dva deci. Pomojem je menjal, ker so bli mastni znaki okoli zadnjega dela kardana, kar se pri meni ne zgodi, je poflekal lahko le serviser :P

Cene na desni so brez DDV, so pa vseeno nižje kot pri Cosmosu.  

Poglej v knjižico, menjava olja v kotnem gonilu (kardanu) je šele pri 20.000km! Na prvem servisu je najverjetneje res nesmisel menjati.

Če rabiš knjižico v pdf obliki, si jo lahko naložiš tu: http://www.bmw-motorrad.com/au/en/index.html?content=http://www.bmw-motorrad.com/au/en/services/manuals/manuals_main.html&notrack=1

Izbereš model, letnik in jezik in ga imaš na računalniku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Proizvajalec bo najbrž bolj vedel od nas. Za servise je sigurno bolje čimvečkrat.:)

Če se motor vozi po suhem, z njim ne skačeš in prečkaš globokih vod, je sigurno dovolj na 20.000km. Če ga pa potopiš v pol metra vode je najbolje čim prej zamenjati olje v kardanu. To ni neka znanost, lahko narediš tudi nekje na poti. Prvi vodni GSi so imeli premehko manšeto in je ob potopu kardana prišla noter voda. To so lani ali celo predlani rešili. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, HyperJack said:

se obvezno na prvem servisu naredi menjavo olja diferenciala, je to govora o istem olju?

 

Quote

Menjaš samo olje v kotnem prenosu. Na novejših motorjih kardan ni mazan z oljem.

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na servisu pišejo diferencial, čeprav to ni to. Po tovarniških podatkih naj bi ga tam menjal na 20k km ali dve leti, če ne narediš dovolj km. Če ga zamenjaš večkrat gotovo ne škodi. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, motolover pravi:

Proizvajalec bo najbrž bolj vedel od nas. Za servise je sigurno bolje čimvečkrat.:)

Če se motor vozi po suhem, z njim ne skačeš in prečkaš globokih vod, je sigurno dovolj na 20.000km. Če ga pa potopiš v pol metra vode je najbolje čim prej zamenjati olje v kardanu. To ni neka znanost, lahko narediš tudi nekje na poti. Prvi vodni GSi so imeli premehko manšeto in je ob potopu kardana prišla noter voda. To so lani ali celo predlani rešili. 

na 1000 greš, da ti gume napumpajo? Sem že pozabil, ker jih imam 137.000

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Fazer03 pravi:

Ja no pa naj bo črni humor .... čeprav beseda ukrade je kar malo prehuda - recimo raje da te .........jo  :whistle:

Sam res, eni ste pa glede na to, da se  z osebjem poznate že kar po imenih, kar pogoste stranke ...

Če imaš doma v nekem obdobju življenja 3 motorje BMW , ja kar pogosto :D samo nikoli zaradi okvar !!!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, franc pravi:

Če misliš, da je tvoj "sedanji" serviser, kaj bolj pošten. Po njegovem gre v sklopko 100 ml olja (toliko ga zaračuna) dejansko pa ga rabiš 20-30 ml (v glavnem 3x) .

lp

A sem kje omenil moj motor ali servis oz. da sem jaz kaj na boljšem ??? Nategujejo nas vsi od politikov naprej.

Če pa že hočeš.............sem najbolj zadovoljen z mojim serviserjem v vseh letih  motoriranja, natančen, precizen, se še ni zgodilo , da bi bila kakšna napaka iz njegove strani ali šlamparija. V glavnem zelo zadovoljen in če me že kje prenese okoli se ne sekiram , ker so me prav tako na BMW servisu pa sem bil daleč od zadovoljne stranke bil pa na Selmar Celje, Avtoval , A-Cosmos vsi se lahko skrijejo kar se tiče tretmana motorja proti mojemu serviserju !  

Pa da ne bo kdo pregorel............to je moje osebno mnenje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!