Skoči na vsebino

BMW servisi in podpora


motolover

Priporočene objave

6 hours ago, DL650 said:

Zanimivo, kako ste se spravli na človeka, ki je izpostavil nepravilnosti, ki se dogajajo na BMW servisu.
Ne pomeni, če imaš BMW, da si zato bogat, kot si to nekateri napačno tolmačite. Danes si lahko vsak kupi vse, tudi ta proklet BMW, tukaj ni ovir in ni razlik, tako, da je to napačno razmišlanje. In ne pomeni, da če imaš denar, da lahko zato preplačaš zadevo, pa četudi je to 3dcl olja! Vprašajte se: bi kupili v trgovini flašo vina, ki bi bila pol prazna, plačali bi pa cel liter?

Edina napaka pri lastnikih BMWjev je, da mislijo, da je edino BMW motor na svetu in da so oni nekaj več.
 

Po čem pa to sklepaš? Sem imel tudi japonce, pa sem bil zmeraj zadovoljen. A potem, ko sem šel na nemca, se imam pa za nekaj več ?

Popravljeno . Popravil Miha X
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, KNNMS pravi:

Žalitve po mojem glih niso primerne. A se motim?

Niso sam včasih ko začnejo nažigat tepci po lastnikih zaradi znamke ki jo vozijo....... Sam sem bil večkrat deležen provociranja ko sem vozil GSA . Toda opažam da so nekateri res usekani na znamko in posebni , samo to ne samo na BMW , vsepovsod so . Sam nisem pripadnik nobene znamke vozim kar mi je všeč. Zdej me trenutno ob

Motoloverju pa sem v začetku repliciral , ker je velikokrat pameten kaj in kako bi moral forum delovati pa tudi parkrat se je vtaknil v mene, tako samo vračam žogico in sem še vedno mnenja da je ta tema poleg vseh tem o BMW nepotrebna , obesil sem samo par linkov kjer bi se lahko to omenilo a moramo biti pomembni in odpreti svojo temo ......

Kar se tiče servisov , ki jih je omenil Snecer......ne priporočam posegov po motorju dokler je ta pod garancijo, razen na poblaščenih servisih in ja nategujejo , nimam izbire al se pa ob morebitni napaki tožarit 5 let, jaz za to nimam niti časa niti živcev.

Čakam da Motoloverju pregori ledica .......Tema bo ....."Menjava ledice " :lol1:

En bmflarski pozdrav , mam ga pa še kakšnega bom meu :P...BMW namreč:OK:

Se umikam s teme , no edino če mi bo moj prijatelj napisal kaj zanimivega nazaj bom repliciral.

 

 

pred 4 minutami, DAMI34 pravi:

ja majstore, ventili, ventili :P

Kaj ti je ventil spustu :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Kmet2 pravi:

Kar se tiče servisov , ki jih je omenil Snecer......ne priporočam posegov po motorju dokler je ta pod garancijo, razen na poblaščenih servisih in ja nategujejo , nimam izbire al se pa ob morebitni napaki tožarit 5 let, jaz za to nimam niti časa niti živcev.

Verjetno bo tvoja trditev res držala ja :) Ta serviser je za pretekli Paris Dakar pripravil tudi motor za Simona Marčiča. Ampak Glede na tvoj zapis, bi bilo boljše, če bi motor peljal na Pooblaščen servis, ker potem bi dobil garancijo (verjetno še mobilno :winkiss: ), da bo na dirkiv se OK ne :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, ciciban pravi:

Naravna selekcija bo naredila svoje... na dolgi rok obstanejo samo tisti serviserji z fer odnosom.  

dolker bodo meli toliko posla kot sedaj, bomo še dolgo čakali naravno selekcijo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam. Traja predolgo, da propadejo in še potem lahko odprejo novo firmo pod drugim imenom. Pred leti sem šel na BMW servis na Viču in imel zelo slabo izkušnjo... So propadli in prav je tako.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, gift pravi:

Verjetno bo tvoja trditev res držala ja :) Ta serviser je za pretekli Paris Dakar pripravil tudi motor za Simona Marčiča. Ampak Glede na tvoj zapis, bi bilo boljše, če bi motor peljal na Pooblaščen servis, ker potem bi dobil garancijo (verjetno še mobilno :winkiss: ), da bo na dirkiv se OK ne :) 

Ti kupi nov motor in ga vozi garažnim mojstrom , sej ti nobeden ne brani , se mi pa zdi da sem napram tebi kupil kup motorjev (novih) in imam za razliko od tebe kar nekaj takšnih in drugaćnih izkušenj .....ti pa s snecerjem na per pa ti bo dal še kakšen dober nasvet :OK:......če bi bil Snecerjevega foha bi tudi sam vrjetno poiskal cenejšo varianto , tako pa nimam ne časa niti živcev se pregovarjat po sodiščih in dokazovat svoj prav .

In če bi moj post že prej prebral bolj natančno in ne samo selektivno mi ne bi repliciral , al pa ne razumeš , sej ne vem,  iz tam kjer si je drug svet :P

  • Všeč mi je 5
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

dolker bodo meli toliko posla kot sedaj, bomo še dolgo čakali naravno selekcijo.

Jaz se že trudim, da jim je lažje in jim ni treba toliko delati. Svoje motorje servisiram sam...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 urami, motolover pravi:

Poglej v knjižico, menjava olja v kotnem gonilu (kardanu) je šele pri 20.000km! Na prvem servisu je najverjetneje res nesmisel menjati.

mogoče res. verjetno pa je podobno kot s prvo menjavo olja (po utekanju), ko lahko na mehanskih delih pride zaradi trenja,vrtenja,...do določene začetne obrabe, in z menjavo tekočine odpravijo morebitno nesnago, drobne delce...priznani serviser mi je pred časom povedal, da večina sodobnih motorjev potrebuje menjavo olja po utekanju predvsem zaradi menjalnika oz zobniških prenosov...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prav vsi te lahko "nategnejo". Ni samo BMW tisti. Ko peljete na servis pa vam na računu napiše nova podložka 1,5€ ali pa tesnilo filtra olja, ki je v mojem primeru 7€ kako veš, da ti je to zamenjal? Prav povsod te lahko nategnejo pa se vam še sanja ne. Če ti ne zaračuna olja ti pa pol ure dela več pa je stvar rešena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Kmet2 pravi:

Ti kupi nov motor in ga vozi garažnim mojstrom , sej ti nobeden ne brani , se mi pa zdi da sem napram tebi kupil kup motorjev (novih) in imam za razliko od tebe kar nekaj takšnih in drugaćnih izkušenj .....ti pa s snecerjem na per pa ti bo dal še kakšen dober nasvet :OK:......če bi bil Snecerjevega foha bi tudi sam vrjetno poiskal cenejšo varianto , tako pa nimam ne časa niti živcev se pregovarjat po sodiščih in dokazovat svoj prav .

In če bi moj post že prej prebral bolj natančno in ne samo selektivno mi ne bi repliciral , al pa ne razumeš , sej ne vem,  iz tam kjer si je drug svet :P

Govora je seveda o rednih "sevisih", kjer menjavajo olje in spihajo prah.

Ker tistega, kar je po knjigi predvideno ITAK NIHČE v celoti ne naredi.

Ne govorim pa o posegih v garanciji, kjer je normalno, da takoj dvigneš roke in se s tem ne ubadaš, saj je to strošek prodajalca.

Tudi tebi dam nasvet: kupuj japanerje pa ne boš hodil po sodiščih in servisih, pa še nervoza bo zginla.

Poleg tega, da je to cenejša varianta, je tu pametnejša.

Na servisih pa imajo mehaniki itak problem z japanerji, ker morajo "nekaj" napisati, da se jim "servis" splača.

Da rabiš za "servis" BMWja NASINE strokovnjake, da ti menjajo olje, filter in še kaj potrošnega?

 

pred 4 urami, siks pravi:

mogoče res. verjetno pa je podobno kot s prvo menjavo olja (po utekanju), ko lahko na mehanskih delih pride zaradi trenja,vrtenja,...do določene začetne obrabe, in z menjavo tekočine odpravijo morebitno nesnago, drobne delce...priznani serviser mi je pred časom povedal, da večina sodobnih motorjev potrebuje menjavo olja po utekanju predvsem zaradi menjalnika oz zobniških prenosov...

teh zadev ni več, danes so zadeve že utečene, ko pridejo iz linije, nobenih "opilkov" ne bo več pri ajnlaufanju ipd.

to stare gostilniške zgodbe

itak pa ima vsak motor oljni filter, a ne, najbrž, da se kaj tja not ujame...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Snecer pravi:

Govora je seveda o rednih "sevisih", kjer menjavajo olje in spihajo prah.

Ker tistega, kar je po knjigi predvideno ITAK NIHČE v celoti ne naredi.

Ne govorim pa o posegih v garanciji, kjer je normalno, da takoj dvigneš roke in se s tem ne ubadaš, saj je to strošek prodajalca.

Tudi tebi dam nasvet: kupuj japanerje pa ne boš hodil po sodiščih in servisih, pa še nervoza bo zginla.

Poleg tega, da je to cenejša varianta, je tu pametnejša.

Na servisih pa imajo mehaniki itak problem z japanerji, ker morajo "nekaj" napisati, da se jim "servis" splača.

Da rabiš za "servis" BMWja NASINE strokovnjake, da ti menjajo olje, filter in še kaj potrošnega?

 

teh zadev ni več, danes so zadeve že utečene, ko pridejo iz linije, nobenih "opilkov" ne bo več pri ajnlaufanju ipd.

to stare gostilniške zgodbe

itak pa ima vsak motor oljni filter, a ne, najbrž, da se kaj tja not ujame...

A si obrnil ploščo, namreč nekje si zagovarjal da je servisiranje na poblaščenih servisih v času garancije nateg in , da lahko servis delaš pri bilokaterem serviserju ......in bla bla bla 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Snecer pravi:

eno je servisiranje, drugo odprava napake v garancijskem obdobju

kar težko za razumet :)

Ti kar bluzi.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, siks pravi:

mogoče res. verjetno pa je podobno kot s prvo menjavo olja (po utekanju), ko lahko na mehanskih delih pride zaradi trenja,vrtenja,...do določene začetne obrabe, in z menjavo tekočine odpravijo morebitno nesnago, drobne delce...priznani serviser mi je pred časom povedal, da večina sodobnih motorjev potrebuje menjavo olja po utekanju predvsem zaradi menjalnika oz zobniških prenosov...

Zakaj tega ni pri avtih? Prvi servis 40.000 ali eno leto?

Menjalnika se itak sploh ne omenja nikjer.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 56 minutami, biker77 pravi:

Zakaj tega ni pri avtih? Prvi servis 40.000 ali eno leto?

Menjalnika se itak sploh ne omenja nikjer.

Po treh urah delovanja motornega kolesa sem zamenjal olje v motorju in v menjalniku. Na magnetu vijaka menjalnika se je nabralo veliko kovinskih delcev. In ne, ni BMW, čeprav je na B. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 minutes ago, Borutt said:

 In ne, ni BMW, čeprav je na B. 

Zgleda da je že to dovolj za težave :yawn:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, Snecer pravi:

Aluminij ni magneten

Kawasaki ima aluminjast  menjalnik (zobniki) ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Kmet2 pravi:

Kawasaki ima aluminjast  menjalnik (zobniki) ?

Izgleda, da je aluminijast čep :blush:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, HD-Dyna pravi:

Izgleda, da je aluminijast čep :blush:

:OK::lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, biker77 pravi:

Zakaj tega ni pri avtih? Prvi servis 40.000 ali eno leto?

Menjalnika se itak sploh ne omenja nikjer.

...saj pravim...pri motorjih...ne avtih.... verjetno/mogoče zaradi menjalnika...ker se zobniki kopajo v istem olju kot motorna gred...mogoče pa samo zaradi €...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, Kmet2 pravi:

Kawasaki ima aluminjast  menjalnik (zobniki) ?

Ne, ampak takšnega, ki ne proizvaja opilkov.

Ne pisat pravljic. Če je kaj "narobe", je oljni filter, da ujame

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Snecer pravi:

Ne, ampak takšnega, ki ne proizvaja opilkov.

Ne pisat pravljic. Če je kaj "narobe", je oljni filter, da ujame

Super, se pravi so fantje brez oljnih filtrov ......ne pisat pravljic ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!