Skoči na vsebino

BMW servisi in podpora


motolover

Priporočene objave

pred 13 urami, Vito23 pravi:

Oba sva delala isti servis prvi utekovalni pri 1000km. Jaz nisem nič prinesel svoje sem plačal 130€... kolega z istim motorjem pripeljal svoj olje in plačal mislim, da skor 200€.

Drugi servis pri 10.000km sem plačal 150€... kar se meni ne zdi drago za uradni servis. Vsak čuri muri pod kozolcem ti računa toliko.

Vrjemi, da kolegu tudi ni bilo jasno zakaj razlika :)

 

Kasko ta teden 1200€ :)

Očitno se je treba Selmarja izogibat, sam pol v MB ni alternativ. Ali ve kdo za koga? Val mi je daleč. Na servis se pelješ, če pa kaj zakiha, pol pa rabiš nekoga blizu...

PS: Sorry Dami, prestavi tja kamor spada.

Popravljeno . Popravil Andrej P
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Andrej P pravi:

Očitno se je treba Selmarja izogibat, sam pol v MB ni alternativ. Ali ve kdo za koga? Val mi je daleč. Na servis se pelješ, če pa kaj zakiha, pol pa rabiš nekoga blizu...

PS: Sorry Dami, prestavi tja kamor spada.

Vsako objavo lahko linkaš v katerokoli temo. Zgoraj desno v objavi je enakostranični skoraj trikotnik, kopiraš povezavo in pišeš, kjer pač hočeš.

 

Barab se ni samo za izogibat, ampak jih je potrebno obelodanit. Na čimveč medijih objavit lumparije, ki jih počno. Če ne drugega, bodo vsaj stranke izgubili.

In da so taka odstopanja, kot sem bral pri servisih, nekdo 120 drug 230€ pač ni normalno.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...
pred 14 urami, s2000 pravi:

Živijo mene zanima ce kdo koga pozna ki je ze popravljal ali popravlja quick shifter na bmw.

L.p

bo kar tule pravo mesto za vprašanje. Ni potrebe po odpiranju nove teme.

Isto vprašanje lahko postaviš tudi v temi dotičnega motorja (žal ne vem za kateri moped se gre) ali pa celo v temi o quick shifterju (oprema) uporabi iskalnik pa boš našel

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 25. 8. 2020 ob 19:23, s2000 pravi:

Živijo mene zanima ce kdo koga pozna ki je ze popravljal ali popravlja quick shifter na bmw.

L.p

Letnik in model motorja???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, s2000 pravi:

Sm rejšu brez servisa?

l.p

Mogoče bi nam še zaupal kje je bila težava in kako si jo rešil. 

V pomoč drugim (sam to nisem) lastnikom teh motorjev. Hvala

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 urami, s2000 pravi:

Sm rejšu brez servisa?

l.p

Lepo! Bi delil tvojo izkušnjo, kako si rešil?

V osnovi je namen forumov ravno to.

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Ob 28. 8. 2020 ob 20:38, s2000 pravi:

Sm rejšu brez servisa?

l.p

Živ, glede na to, da gre za XR letnik 2015, bi tudi mene zelo zanimalo, kaj je bila težava na QS in kako si jo rešil ;)

thx

Popravljeno . Popravil skalaprava
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma to je dolga storija...bil sem pri mojemu dobremu mehaniku ki mi je servisiral menjal prvic novo verigo DID ZVMX   zobnike in blazilno gumo v pestu.na 31.000km z delom vse skupaj 380e. 

 Ko grem proti domu mi je menjalnik tako lepo delal da sem od veselja kr po dve hkrati menjal za gor in dol pa  tud tri  ampak ne bom vec ,ker sem mu zmesal mozgane od QS

Verjetno ...da ce  bi ga drugi dan priklopil na tester in vse resitiral in na novo nalozil  bi po moje QS delal.in ne bi imel tega sranja ma kaj cmo sm se pa  tud mal  navadil...Ce vam bo tako nagajal prvo na tester. Potem preglejte mikrostikala od sklopke ce prav uklaplajo ker ce ima rocica sklopke  prevec lufta ti jo lahko med voznjo tresljaji pritisnejo nazaj in QS ne bo vedno delal.

Od 2,5 mm do najvec 4,5 mm lufta hladen motor. Sele potem to magnetno stikalo na rocicki  menjalnika ma ne ga razkopavat kr je zelo vazno kako je skupaj dano.

Za povrhu me je isti dan proti domu dobila toca in po toci je  po cesti tekel  potok ogromno vode. Drugi dan se grem peljat menjalnik ni delal prav al je delal QS sam za gor al pa sam za dol.pol spet 50 km uredu naslednji dan spet lepo cez 2 dni spet isto nic.

Klicem mojega mehanika mu povem kako je od kdaj ne dela pol sva ugotovila da je lahko  voda prisla v to stikalo da naj ga razkopljem in osusim in mal z WD40 pa bo.

Vse to naredim se vedno ne dela. Klicem na uradni  servisi BMW jim isto povem ne vejo nic ker to da dela na XR ni bilo se takih okvar in ,niso se razstavljali takega stikala da je treba kar novega.

Iscem po spletu vsi pisejo da je krivda v mikrostikalah sklopke tud to vse prepucam nastelam se vedno ne dela.Potem jaz spet vzamem dol tisto magnetno stikalo QS ga razkopljem odlepim dol In jaz sele takrat vidim da je to magnetno stikalo ni blo za videt nic na aluminiju vse gladko na plastiki  stikala pa so bili eni krogci in crtice ajej... nic jaz sem mislil da grejo kontakti noter da je pac prsla vlaga bom osusil in bo pa nic pol jaz to zlimam z cianokolom nazaj brago cez vse bolj po spominu zlozim grem provat je delalo ma samo za dol jeba...

Poklicem prjatla k ima isti motor in grem k njemu po to stikalo komplet dam dol na mojga gor in je delalo kot mora.vsi so mi rekli da bo treba novga ma je skor 400e ne dam.

Se enkrat razkopljem mojga vse ocistim u nulo premerim unga od prjatla do stotinke tocno mojga tocno tako nazaj prilepim lepo zalijem okrog in okrog se grem peljat in menjalnik dela vauu ...Za povrh in za gvisno sem se enkrat pelu mojmu mehaniku da je vse na novo resitiral in pregledal  blo je vse v redu nobene napake in menjalnik od takrat  ni niti 1krat vec zatajil dela kot ura je res uzitek menjavat ampak  samo po eno... pa to na hitro. Ko se enkrat na tak menjalnik navadis je z sklopko menjavat  kr neki.

 

L.p

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

 (20.000km) service (40.000 km / 60.000 km):

Performing vehicle test with BMW Motorrad diagnostic system xicon.png
Oil change, engine, with filter xicon.png
Oil change, rear wheel drive (every 2 years) xicon.png
Checking valve clearance xicon.png
Replacing spark plugs xicon.png
Replace air filter cartridge xicon.png
Visual inspection of the hydraulic clutch system xicon.png
Visual inspection of the brake pipes, brake hoses and connections xicon.png
Checking front and rear brake pads for wear xicon.png
Checking front and rear brake discs for wear xicon.png
Changing brake fluid, front and rear brakes xicon.png
Checking coolant level xicon.png
Checking ease of movement of side stand xicon.png
Checking ease of movement of centre stand xicon.png
Checking tire pressures and tread depth xicon.png
Checking lights and signalling equipment xicon.png
Function test, engine start suppression xicon.png
Final inspection and check of roadworthiness xicon.png
Setting service-due date and service countdown distance xicon.png
Checking battery charge state xicon.png
Confirming BMW Service in on-board documentation xicon.png
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, MiNa said:

Če naredijo vse iz tegale seznama za 375€ potem lahko rečem, da je cena povsem razumna.

Bil danes(Avtoval ) in lahko potrdim, pa še operejo ga-pohvalno zelo korekten odnos.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, CINDAPP pravi:

Bil danes(Avtoval ) in lahko potrdim, pa še operejo ga-pohvalno zelo korekten odnos.

Res je... tudi jaz sem dobil opran motor. :) V Avtovalu so zelo korektni tako, da samo še tja vozim.

Popravljeno . Popravil Vito23
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepa . Materjala je za cca 120 eurov, dela pa 2 urce( ura po 40 eurov) . je pa res da ga na konc operejo. jest bi  se natankov za ta gnar.  hahaha

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, tomash pravi:

 (20.000km) service (40.000 km / 60.000 km):

Performing vehicle test with BMW Motorrad diagnostic system xicon.png
Oil change, engine, with filter xicon.png
Oil change, rear wheel drive (every 2 years) xicon.png
Checking valve clearance xicon.png
Replacing spark plugs xicon.png
Replace air filter cartridge xicon.png
Visual inspection of the hydraulic clutch system xicon.png
Visual inspection of the brake pipes, brake hoses and connections xicon.png
Checking front and rear brake pads for wear xicon.png
Checking front and rear brake discs for wear xicon.png
Changing brake fluid, front and rear brakes xicon.png
Checking coolant level xicon.png
Checking ease of movement of side stand xicon.png
Checking ease of movement of centre stand xicon.png
Checking tire pressures and tread depth xicon.png
Checking lights and signalling equipment xicon.png
Function test, engine start suppression xicon.png
Final inspection and check of roadworthiness xicon.png
Setting service-due date and service countdown distance xicon.png
Checking battery charge state xicon.png
Confirming BMW Service in on-board documentation xicon.png

Spisek je konkreten ampak: Kdaj ste preverjali zračnost ventilov pri avtih? Kaj so motorji iz prejšnjega tisočletja?

Pa preverjanje gladkega gibanja stranske tačke in centralnega stojala - obstaja kakšno specialno orodje za to (npr. leva noga)? Ali je kalibrirana?

In vse to za 375 €, Samo preverjanje ali tudi zamenjava, če je kaj slabega oz. podmazanje, še se tačka trdo odpira.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ventili se preverjajo tudi pri nepokvarljivih japoncih,ce ti cena ne pase potem peljes majstru pod kozolec na servis pa bo pol manj,samo pol si lahko garancijo v supak ftaknes.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Darko3g pravi:

Spisek je konkreten ampak: Kdaj ste preverjali zračnost ventilov pri avtih? Kaj so motorji iz prejšnjega tisočletja?

Pa preverjanje gladkega gibanja stranske tačke in centralnega stojala - obstaja kakšno specialno orodje za to (npr. leva noga)? Ali je kalibrirana?

In vse to za 375 €, Samo preverjanje ali tudi zamenjava, če je kaj slabega oz. podmazanje, še se tačka trdo odpira.

Čeprav mi zgleda tvoje vprašanje kot prcanje…

Na bokserju se sinhronizacija ventilov zelo pozna, motor gre boljše, lepše dela, manj trese. Tega ne moreš ne opaziti (če so to naredili ali če niso).

Glede preverjanja gladkega gibanja :) stranske tačke in centralca pa ti ne bi vedela za sigurno odgovoriti. Sem pa prepričana, da bi na servisu podmazali, če ne bi delovalo gladko. Menjajo seveda tudi, v sklopu garancije zastonj, po poteku garancije pa dobiš klic in se lahko sam odločiš ali boš zamenjal kos ali vztrajal pri starem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, luxsa pravi:

Ventili se preverjajo tudi pri nepokvarljivih japoncih,ce ti cena ne pase potem peljes majstru pod kozolec na servis pa bo pol manj,samo pol si lahko garancijo v supak ftaknes.

Seveda se preverjajo,ampak pri Kawi 2x do 100.000 km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej tud pri BMW Jaz sem pa Serviserja  uprasu ce bi bil njegov motor ali bi stelal ventile na 30000km kot pise in je reku tako da ce jih bi blo slisat jih bi drgac pa ne bi nic tikal.mogoce enkrat nad40do50000km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!