Skoči na vsebino

BMW servisi in podpora


motolover

Priporočene objave

pred 1 uro, DL650 pravi:

Načeloma nisem človek konfliktov. Podam svoje mnenje, katerega ne vsiljujem drugim. Popolnoma razumem, da se vsak ne more strinjat z menoj, prav tako obratno. Z zadnjim odstavkom pa nisem mislil direktno luxsa, ker to ni bil moj namen, AMPAK imam takšno mnenje kot ti, kjer me na cesti ravno razočarajo z vožnjo in dejanji vozniki BMWjev (avtov), tu in tam pa se najde še kakšen v Audiju.

Žal je res tako, da je po mojem mnenju več takih ljudi v nemških uberwagnih (ki so malo starejši, tako da so največkrat cenovnega razreda okoli 5 jurjev ali pa še manj).

Z Motosveta ne poznam prav veliko ljudi, lahko pa se pohvalim, da sem Luxsa srečal tudi v živo in je po moji presoji res človek na mestu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugi teden imam na bimerju servis na 10000,zanima me kaj mi svetujete kako se naj pripravim na ta podvig.Ostrizt me ne morjo ker sem ze mal celav pa na balin postrizen,a nej grem v fitnes mal pokvihtat da bom lazi zdrzu,al nej kaksno specijalno dieto udarm,prosim za nasvet.:cool:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, luxsa pravi:

Drugi teden imam na bimerju servis na 10000,zanima me kaj mi svetujete kako se naj pripravim na ta podvig.Ostrizt me ne morjo ker sem ze mal celav pa na balin postrizen,a nej grem v fitnes mal pokvihtat da bom lazi zdrzu,al nej kaksno specijalno dieto udarm,prosim za nasvet.:cool:

sam menji olje pa filter, je najcenej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, luxsa pravi:

Ne bo slo zarad garancije.:nono:

mah kakšn problem , greš na servis daš 150€ da ti udarijo žig :ras:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je ze res,sam nikol ne ves kaj se ti lahko pripeti na srvisu,mors bit pripravlen.:kva2:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, luxsa pravi:

Ne bo slo zarad garancije.:nono:

Jaz zmeraj vprašam koliko pa približno pride servis, mali, veliki... Do sedaj ni bilo niti 10€ razlike. Govorim za motor in avto. Prodajalec, kjer se naročiš dnevno izdaja račune in ve. Če se bo izmikal, bo račun sigurno velik.

Če bo povedal zelo visok račun - pa naj razloži kaj prodajajo :) in kaj bodo naredili za ta denar :).

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, luxsa pravi:

Ne bo slo zarad garancije.:nono:

Garancijo ti Snecko zrihta!  :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz Cosmosa so se javili in mi poslali dobropis in ponovni popravljen račun. Vračilo 12,11€ za razliko med 0,18 in 0,50 litra olja mi bodo nakazali. 

Veliko raje bi imel, da bi obračunali pošteno in do spora sploh ne bi prišlo. Najbrž tudi njim ne bi škodilo delati pošteno, ker imajo z enim nezadovoljnim kupcem veliko negativne reklame. No vsak pp svoje, kako bodo znotraj firme uredili me ne zanima, to je njihov problem. Še enkrat pa pozivam, da preglejte račune in ukrepajte. Tudi za nazaj!

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zaradi tega obračuna sem se začel bolj zanimati, kako se kaj obračunava in dobil od kolegov z raznih koncev Evrope skenirane račune, sem prišel do spoznanja, da se da pri sosedih v Zagrebu delati servise mnogo ceneje. 

Par primerov cen enote AW (6 minut dela):
Slovenija  od 5- 6€ + DDV

Hrvaška cca 3,5€ + DDV

Nemčija od 6 - 12€ z DDV

Kolega je v Zagrebu pri uradnem servisu plačal za cel servis na 30.000km, 157€. Olje v motorju in kardanu so dali oni, zraven je bilo še nekaj hladilne tekočine in zavorna tekočina. Če bi prinesel svoje olje, bi prišel skozi za manj kot 120€. Za razmisliti!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, motolover pravi:

Zaradi tega obračuna sem se začel bolj zanimati, kako se kaj obračunava in dobil od kolegov z raznih koncev Evrope skenirane račune, sem prišel do spoznanja, da se da pri sosedih v Zagrebu delati servise mnogo ceneje. 

Par primerov cen enote AW (6 minut dela):
Slovenija  od 5- 6€ + DDV

Hrvaška cca 3,5€ + DDV

Nemčija od 6 - 12€ z DDV

Kolega je v Zagrebu pri uradnem servisu plačal za cel servis na 30.000km, 157€. Olje v motorju in kardanu so dali oni, zraven je bilo še nekaj hladilne tekočine in zavorna tekočina. Če bi prinesel svoje olje, bi prišel skozi za manj kot 120€. Za razmisliti!

Ljublaja -Zagreb je pa pot zastonj  oz. košta s ćasom ,amortizacijo in gorivom 37€ .........je res za razmislit ? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, Snecer pravi:

poleg tega, da bodo Slovencu nalili olje iz friteze

BMW deala tudi na to ....kaj ne veš ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 24/05/2016 at 10:48 AM, motolover said:

Imaš kak dober BMW servis v Ljubljani kot alternativo? Misliš, da bo v Grosupljem kaj drugače, razen, da bom moral za vsak servis narediti 100km?

 

7 hours ago, motolover said:

Zaradi tega obračuna sem se začel bolj zanimati, kako se kaj obračunava in dobil od kolegov z raznih koncev Evrope skenirane račune, sem prišel do spoznanja, da se da pri sosedih v Zagrebu delati servise mnogo ceneje. 

Par primerov cen enote AW (6 minut dela):
Slovenija  od 5- 6€ + DDV

Hrvaška cca 3,5€ + DDV

Nemčija od 6 - 12€ z DDV

Kolega je v Zagrebu pri uradnem servisu plačal za cel servis na 30.000km, 157€. Olje v motorju in kardanu so dali oni, zraven je bilo še nekaj hladilne tekočine in zavorna tekočina. Če bi prinesel svoje olje, bi prišel skozi za manj kot 120€. Za razmisliti!

 

 

Ja, za razmislit. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prejsnji teden so me obrili v Avtovalu,ker me ostrizt ne morjo k sem bolj celav,servis na 10000 170 eur,olje,filter,zavorna tekocina,dolili v kardanu in hladilno tekocino.Mislim da je to ene 25 eur.drazje kot za japonca na uradnem servisu,ali pa tudi ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, Kmet2 said:

Ljublaja -Zagreb je pa pot zastonj  oz. košta s ćasom ,amortizacijo in gorivom 37€ .........je res za razmislit ? 

Pri motorju km ne šparam, drugo je z avtom, kjer se ne vozim za veselje. Če bi gledal na prevožene km, se ne bi vozil na Jadranko ali kam drugam. Do Zagreba grem velikokrat do prijatelja na kavo, koliko me stane ta kava? Briga me, čas imam, vozim se z veseljem in raje dam za bencin in gume, kot preveč za servis.

Servis je tam ceneje, to je dejstvo, zakaj je pri nas dražji je drugo vprašanje. Ne vidim osnove, ker nismo nič bolj bogati od Hrvatov. Še DDV imajo višji od nas. 

 

2 hours ago, luxsa said:

Prejsnji teden so me obrili v Avtovalu,ker me ostrizt ne morjo k sem bolj celav,servis na 10000 170 eur,olje,filter,zavorna tekocina,dolili v kardanu in hladilno tekocino.Mislim da je to ene 25 eur.drazje kot za japonca na uradnem servisu,ali pa tudi ne.

Za servis na 10k je cena normalna, pri 20k bo menjava svečk, štelanje ventilov in menjava olja v kardanu. So ti olje v kardanu samo dolili ali tudi menjali? Če so ga samo dolili, ni v redu. Zmanjka ga ne, izhlapi tudi ne. Poglej na račun ali jih vprašaj! Pravzaprav ne vem, zakaj jo pri nas menjajo na 10k, razen če jih sam prosiš, v knjižici je na 20k. BMW naročil, ker se bojijo garancijskih stroškov ob okvari kardana? Mogoče. Če je tako, naj nam te ekstra menjave ne zaračunavajo, ampak naj jo oni krijejo. Ali pa dajo v servisne intervale menjavo na vsakih 10k km.

Koliko so ti računali AW in koliko je bila cena na enoto? 

Popravljeno . Popravil motolover
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, luxsa pravi:

Prejsnji teden so me obrili v Avtovalu,ker me ostrizt ne morjo k sem bolj celav,servis na 10000 170 eur,olje,filter,zavorna tekocina,dolili v kardanu in hladilno tekocino.Mislim da je to ene 25 eur.drazje kot za japonca na uradnem servisu,ali pa tudi ne.

ene 50 pa res

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, luxsa pravi:

Prejsnji teden so me obrili v Avtovalu,ker me ostrizt ne morjo k sem bolj celav,servis na 10000 170 eur,olje,filter,zavorna tekocina,dolili v kardanu in hladilno tekocino.Mislim da je to ene 25 eur.drazje kot za japonca na uradnem servisu,ali pa tudi ne.

razlika lahko nastane že pri olju, ki ga vlivajo...večina japoncev je "zadovoljna" z motulom 5100, ki ga lahko dobiš za cca 9€/L, na servisu pa za cca 12+€/L, bmw pa ?, mogoče 15-18€/L, ktm cca16-18€L. se pravi, da je že tukaj lahko cca 30€ razlike. cene servisnih ur so pa tudi različne. za japonca se na uradnih servisih začnejo pri cca. 25€ (kolikor sem jaz kakšno leto nazaj primerjal je npr.Yogi pri tej postavki cenejši od Panigaza in ASa), za bmw ? ktm od 30€ dalje... je spet nekaj € razlike...evropejci imajo bolj pogosto predpisan interval kontrole in nastavljanja ventilov, kar nanese najmanj 2 dodatni servisni uri...pač tako je...vzami ali pusti...tudi sam raje kot za servis denar zapravim za bencin in gume...motor pač ni poceni hobi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predpisano olje za BMWja kupim za 8-9€ in jim ga sam nesem. Tu se res največ prihrani poleg cene dela. Material ima povsod približne cene. Pri bokser motorjih kontrola in nastavitev ventilov (večinoma ni potrebna nastavitev) ne stane veliko in je zelo enostaven poseg. Na par servisih v tujini so mi za komplet servisna 20k dali ponudbo z 2,5h. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S tem nosdenjem svojega olja je mal problem ker marsikateri serviser dobi pike ce mu ga prineses,jaz se v to ne vtikam ker ce bom prisparal 20 eurov mi ne pomaga nic ce me naslednjic ko bi recimo rabil kaj nujnega narest poslje v kurac i mi rece naj si naredim sam.

55 minutes ago, DAMI34 said:

ene 50 pa res

Ne nakladi.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, luxsa pravi:

 

Ne nakladi.

Ti dam račun od Elise?

Servis na 10kkm, menjava olja, filtra olja, zav.tekočine zadnje zavore 115€

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, DAMI34 said:

Ti dam račun od Elise?

Servis na 10kkm, menjava olja, filtra olja, zav.tekočine zadnje zavore 115€

 

Zakaj pa samo zadnje zavore,valjda so vse zamenal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!