Jump to content
  • Sign Up
Sign in to follow this  
lukec

Modeka - izkušnje lastnikov

Recommended Posts

Snečer

Nismo že omenili?

Imam hlače Modeka Breeze, same pohvale, ugodna cena, kvaliteta, podloga za hladne dni, na izgled in otip prijeten material.

Opral pa sem kar v pralnem stroju, ker so "bele" pač program za outdoor in to je to.

Skratka, spet bi kupil, zdaj jih imam drugo sezono.

biker77

Je ze bilo kar nekaj govora o tej firmi. Jaz imam rokavice in dva kompleta oblek. Ce ti pase na rit kupi. Ce pa gres v bs center kupit ti bojo pa itak dobr svetoval. 

Jaz zelooo zadovoljen. Veliko bolj kot z revitom kjer so zacel fajn sparat na materialu.

Jure

Jaz imam hlače VenturaGT, zaenkrat zelo zadovoljen, dobro razmerje kvaliteta/cena napram ostali ponudbi.

Ferrarist

komplet ventura gt, notranji del zunanje plasti razpada na ovratniku, pri zadrgi, v žepih. Odpada uni odsevni material. Drugače pa overall dokaj dobra zadeva. Sem se vozil tako pri 0 stopinjah kot tudi sredi poletja. Moja naslednja oprema bo sicer BMW. Tud če cenovno x2.

Rokic

Še en lastnik VenturaGT.

Meni zaenkrat dobro služi. Imel sem problem z žepom, ki je tudi "odpiralo" za zračnik, saj se je preprosto strgal pri gumbu (smo zašili in svet gre dalje). Zamera gre preozkim hlačam, saj mi jih (če imam samo veterno podlogo gor) ne uspe povleči čez škornje (TCX Xdesert. To ima revit dosti boljše rešeno, saj ima dosti širše hlačnice). Žepi za kolenske ščitnike mi  vedno parajo živce, ko jih nameščam. V notranjosti žepa imajo še en dodaten "ježek" (nisem še pogruntal čemu služi), ki otežuje nameščanje. Žep za zadnji strani jakne bi bil lahko večji, da bi bil uporaben. Tako je zadaj samo za boljši izgled :P
Za ostalo pa nimam pripomb, sploh ceno. Razen žepa, je vse celo, nič se ni še strgalo. Podloge so super, razmeroma hitro snemljive.

Mogoče bi pogrešal še malo višji ovratnik za hladnejše dni, ampak za to je pa ruta. Pa zadrga na rokavih bi bila lahko manj fina, da bi se jo dalo odpirat in zapirat med vožnjo. Tako se sedaj vedno kaj ujame vanjo. Ampak za ta denar...

HyperJack

Modeka Brezee včeraj kupljen komplet. Sem pričakoval, da bo najmanjša številka malo bolj oprijeta. Mam še mal lufta za mišično maso. Material izgleda dokaj tanek, seveda bo vzdržljivost materiala pokazal čas in uporaba. Izdelava izgleda kvalitetna, dopade se mi tudi podloga, počakam malo boljše vreme, pol pa sprovamo, če je bil dobr nakup =). 

moravčan

eno leto uporabljam hlače VenturaGT sem zadovoljen ko bo v prodaji jakna VenturaGT  v rumeni barvi oziroma v odsevnih barvah bom kupil     marko

Joker

Imam Ventura GT jakno.

Kupil sem jo enostavno zato, ker je imela od vseh n+1 jaken, ki sem jih preizkusil, najdaljše rokave.

Sicer pa jakna vredna svojega denarja, dobri zračniki, podloge bp.

Po pol leta se je pokvarila zadrga na žepu za dokumente. Ni se mi dalo ubadati z reklamacijo. Uredila lokalna šivilja...

HyperJack

Modeka Brezee, res je frizzz. Danes pri 20,5 stopinjah je že toliko hladilo da je na trenutke kr malo zeblo. Zračenje super, kroj odličen, le malo krajša jakna bi mogla bit...al pa jaz kak centi višji, ne bi mel nič proti :P

img-20160617-wa0001.jpg

Efendi

Od Modeke imam škornje in dvoje rokavice.

Če se prav spomnim, so škornji "Monza" in zaenkrat nimam pripomb. Je pa res, da jih v kakšnem ekstra dežju ali ekstremnih razmerah še nisem imel prilike testirat.

Rokavice pa imam pa ene poletne (se mi zdi, da so "Sahara Traveller") in ene skoraj zimske oz. toplejše ("Stavanger") in za oboje lahko rečem, da so, kot bi bile narejene po meri zame - oboje mi pašejo na roko "u nulo", ne da bi kjerkoli kakorkoli tiščale ali pa bile preveč ohlapne. Ko sem jih kupoval in sprobaval, sem se od vseh raznoraznih, ki sem jih vlekel na roko, v teh daleč najbolje počutil že od prvega trenutka dalje.

Mič_15

jaz sem imel letno jakno Modeka Breeze dokler mi jo niso ukradli in mi je bila boljša kot trenutna, ki je Alpinestars T-GP Plus R Air. Bolj se mi je dopadel tako kroj, kot material, pa še dosti bolj zrakopropustna je bila Modeka Breeze

stenc55

Modeka ventura GT komplet 35kkm

Rokavice ne vem model, cena 80€, usnje.

2x menjana zadrga pri žepu za dokumente (pri lokalni šivilji), ovratnik se je začel cufat z notranje strani, se bo dalo poflikat.

Precej zračna jakna, čeprav je je Buse jakna od žene še lažja in hladnejša. Redno vozim od -2° do kamor gre (lani +35°), tam nekje od 25 naprej rata vroča. Hlače b/p.

Če boš vozil celo leto potem ja, če samo sonček pa 25°+ potem si najdi eno lažjo jakno.

stenc55
Ob 7. 6. 2016 at 19:13, Rokic pravi:

Žepi za kolenske ščitnike mi  vedno parajo živce, ko jih nameščam. V notranjosti žepa imajo še en dodaten "ježek" (nisem še pogruntal čemu služi), ki otežuje nameščanje.

To je za naštelat ščitnike po višini. 

Rokic

možno, samo če ga imam "zaprtega" ščitnika sploh ne spravim noter. Če ga "odprem" pa ga spravim lepo na mesto. Tako, da mi je vloga še vedno vprašljiva. Pri dainese teh problemov nisem imel.

KNNMS

Kako je pa kaj z ne/premočlivostjo? Zadnje  cajte se mi nekako ne da gor vlečt dežjaka.

LP

stenc55

Vetrna/ dežna zaščita je znotraj, če jo sploh daš gor. Se pravi da je jakna ali hlače mokre, ti si pa suh. Tista zaščita kar drži, samo jajca so ker moraš pol jakno vseen sušit.

xtzs
pred 6 urami, discover0709 pravi:

jakna  modeka po 2 letih kot nova rokavice tudi zelo udobne , kvalitetne, v kratkem si kupim se hlace modeka. 

...katera jakna, rokavice...pa kolilo je rabljeno, v dveh letih lahko 1kkm ali100kkm....

notranc
pred 3 urami, xtzs pravi:

...katera jakna, rokavice...pa kolilo je rabljeno, v dveh letih lahko 1kkm ali100kkm....

Zdravo,

mam Modeka Ventura GT 2leti cca 35Kkm in zaenkrat super.

Lp,n

zan0088

Pozdravljeni, je kaksen zadovoljen uporabnik Modeka Monza touring skornjev tudi tu? So v ozjem izboru, pa Breeze hlace, jakno imam pa usnjeno Ixs.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Zadnje objave na forumu

• smasher
      Ma jaz sem do sedaj 2x kupil fulbat pri akumulator.si ini so se mi zdeli čisto dovolj vredu,če jih ne zanemariš, enega sem pustil 1 leto stat na podstrešju pa je šel v qrc, (je klasični s tekočo kislino), drugi AGM, ga 1x na 3 mesece priklopim na vzdrževalec in jr zdržal 2 leti čakanja Glede polnilca iz hoferja,  odvisno kateri model, moj stari brez ekrančka ne more it preko 14.5V, medtem ko ta novejši lahko grejo tudi čez 15V, in so me poučili tukaj na forumu da AGM akumulatorji baje ne marajo biti polnjeni z napetostjo preko 15V.
    • GizmoFighter
      Ja, ivje pa res 😂, druga ni bilo. Pa ena gozdna vlaka, 50m z razmočenim drekcom pekcom, to je edino kar je bilo treba pazit, druga pa zbit šuder.  Fotr Mamut, ne pretiravaj z drek špuro, nč ni blo hudga 😅 Pomisli na Hrvata z lepo modro X-o, pa pomisl kakšne gume so fantje imeli gor, pa ob tem še mal pomisl na Gizmota in njegove gumhi 😉 Drgač pa pr Mamutovanju je takole. Zadeva ti kot prvo mora bit všeč, sama ideja, mora te potegnit, da bi tudi sam poizkusil izziv ali ne-izziv, kakor vzameš. Letos in najverjetneje tudi v bodoče, če bo event še aktiven, je bilo in bo mogoče, gor se pripeljati s čemerkoli, brez strahu. Tu ni izgovora, žal. V redu, potem pač blato čistiš malo dlje z motorja, a jeb ga. Tisti, ki vas je strah umazat motor in ste njegov suženj, ne hodit gor s cotko, to ni za vas. Torej vsak motor je bil primeren. OK, gume, fino je bilo, da si bil na legalni strani s profilom, razmočeno blato v špuri zna biti hinavsko. Sam event je skupek druženja z zanimivimi ljudmi, starimi znanci, novimi obrazi, takšnimi in drugačnimi obiski. Vsak si vzame event po svoje, na easy ali malo manj na easy v katero smer. Vsak pač po svoje. Vedno je prisotno kraljevsko obedovanje, fotr Faker z kompanjoni obvlada, ničesar ne manjka, vsega je vedno preveč. Edino na kar pa moraš biti fizično in seveda tudi malo psihično pripravljen je, da boš spal zunaj na hladnem. Kljub temu, da so razmere kakršne trenutno so, beri, je neobičajno toplo čez dan za ta letni čas, ponoči se temperature spustijo kar krepko, pod ničlo vedno, vprašanje samo kako daleč pod njo. Pomaga in to zelo, dobra oprema, kvalitetna spalka, podmetač, astro folija - prav obrnjena 😫, volneni štumfi, heat pad-i, slama pod križ, termofor, dobra bejba zraven v spalki 😁, karkol. Noč si vzameš po svoje. Ali ob ognju ali v šotoru ali kjerkoli drugje pod smreko, po svoje, z svojo opremo, z svojo idejo. Osebno se vedno veselim jutra, hladne noči so nujno zlo. Čez dan je bilo tako vroče na soncu, da sem enostavno šel ležat za dve uri v senco v šotor. Ful mi je pasalo. Toliko o tem. Letos sem kar presenečen koliko novih in tudi starih obrazov je prišlo in ostalo gor čez noč. Lepo je, da je event podprt z obiskom kolegov iz drugih držav, torej zadeva seže ne samo lokalno, ampak tudi širše. Lepo je videt bilo kako so se imeli lepo gor. Stiski rok povedo vse. Trenutno je bilo mraza dovolj, čez teden dva, pa Jadranka in N.Marof...gasa 💚
    • GizmoFighter
      Qurčenje, snega ne bo, ne rabiš, dej rajš denar vloži v trip na kak island. To kar maš trenutno gor, je še preveč.
    • Loba
      ? A v Avtovalu? V Mariboru se kar izogibajo kakšnih resnih dogovorov, ker so negotovi pri terminu dobave. Mi pa je kolega iz Munchna, ki je v konekšnu s prodajnim salonom povedal, da se jim je povpraševanje po XR ful povečalo. Ampak to je prišlo iz ust prodajalca motorjev, ke je plačan po proviziji... Jaz ne poznam nikogar v SLO, ki je novo XR-ko rezerviral ali bi jo rad zamenjal za staro. 
    • maus
      RUkn še pir namest mene .. grem srat pa scat pa spAT
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy terms and use of cookies!