Skoči na vsebino

Praktični nasveti za začetnike in povratnike


Dr_Jakob

Priporočene objave

Hej.

 

Na forumu že dolgo nisem zasledil kake ultra pametne teme za začetnike, oz. za izboljšanje kvalitete življenja za vse nas.

Prvi dve ideji bom dal jaz;

1. Čepki za ušesa. Ne nujno zaradi vožnje, ampak tudi pri spanju na motozboru, v hotelu, v kampu strašno pomagajo. Sosed žaga drva, drugi sosedi pijejo in feštarijo do jutra, ti pa zmatran in rabiš spanje. Rešitev so čepki. Cca 2€ pa mirno spiš celo noč.
 

2. V nepremočljivo plastično vrečko daš cca 100€ in pod zic, med orodje ali pa v prvo pomoč. Pride še kako prav, ko poči guma, zmanjka denarja  za podkupit policaje (sej ne da bi to kdaj delali), ko se nenadoma nad tabo odpre nebo in rabiš nekje prespat. Za 100€ dobiš vredu sobo, nekaj za pod zob, 100€ zna tudi zrihtat kako poceni rabljeno gumo, staro verigo ali pa osnovni servis mopeda/vleko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Pajkica, kaj pa ko ves dnar spičkiš za koko, cipeže in ribice pr Dinkotu?

Popravljeno . Popravil Dr_Jakob
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vezice, najbolj pomembna dodatna oprema so vezice :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole bi lahko bila super tema... pa mi piše človek o čepkih za ušesa in stotih eurih.... ja, ponavadi grem na motor brez dnarja in kartic.... kap

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvo pomoč ne pozabit :P

Pa PVC vrečke prav pridejo ... Posebi k pada dež :blush:

Pa 1000 - 2000 € u tošlnu tut ni nč narobe :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa ne pozabit na kondome če smo že glih pri tem.... lahko jih uporabiš za marsikaj..... recimo daš 100 eur notri, da ti jih dež ne pokvasi, lahko jih daš na glavo če dežuje.... v končni fazi lahko v kondom uviješ čepek za ušesa, gre lažje v uho....

 

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko pa vzameš kondom, ga natakneš zoprnemu Motozajebantu preko glave, dodatno zategneš s plastičnimi vezicami....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Dr_Jakob pravi:

Lahko pa vzameš kondom, ga natakneš zoprnemu Motozajebantu preko glave, dodatno zategneš s plastičnimi vezicami....

Kam pa keš :hmm:

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, HD-Dyna pravi:

Kam pa keš :hmm:

Daš v plastično vrečko, pa mu zatlačiš v rit, še prej daš pa čepke v ušesa da ga ne slišiš kako se dere...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Dr_Jakob pravi:

Lahko pa vzameš kondom, ga natakneš zoprnemu Motozajebantu preko glave, dodatno zategneš s plastičnimi vezicami....

to je tisti zoprni Motozajebant, ki se ga fehta za donacijo ane? :winkiss:

ne bodi spet užaljenček... čepki so morda še dober nasvet (ker predvidevam, da jih ne nosijo vsi s seboj), s stotimi EUR si pa zgrešil....

pred 1 minuto, HD-Dyna pravi:

Kam pa keš :hmm:

jaz nimam keša, me noben ne pomazuje ;) 

pred 1 minuto, Dr_Jakob pravi:

Daš v plastično vrečko, pa mu zatlačiš v rit, še prej daš pa čepke v ušesa da ga ne slišiš kako se dere...

pridi, pa naredi ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Donacija ni bila zame. Bila je za človeka, ki je vedno pomagal, kadarkoli smo ga karkoli prosili. Tudi prikolica, na kateri je tvoja yamaha prišla gor, je bila njegova. Če lahko razumeš, da mu je pogorelo vse, potem... No, denarja pa vseeno nisi poslal.

Ko boš naslednjič na eni X črpalki, kjer ne sprejemajo točno tvoje kartice, gotovine pa slučajno ne boš imel pri sebi, (ker bankomat v sosednji vasi ni deloval), se boš spomnil na mojih 100€ pod zicom in se boš počutil skrajno bedastega.
 

pred 20 minutami, ciciban pravi:

6. rezervni ključi

Uja, tale z rezervnimi ključi je skrajno zabavna, ko pride do nje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej po zgroaj napoisanem, mora motor izledat takole, mislim da je bilo to že nekje objavlejno na forumu.

canoebike.jpg

 

ps: uno z 100€ je kul če greš kam, jaz večinoma preživim z 5 ali 20 sabo

Popravljeno . Popravil smasher
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Dr_Jakob pravi:

Donacija ni bila zame. Bila je za človeka, ki je vedno pomagal, kadarkoli smo ga karkoli prosili. Tudi prikolica, na kateri je tvoja yamaha prišla gor, je bila njegova. Če lahko razumeš, da mu je pogorelo vse, potem... No, denarja pa vseeno nisi poslal.

Ko boš naslednjič na eni X črpalki, kjer ne sprejemajo točno tvoje kartice, gotovine pa slučajno ne boš imel pri sebi, (ker bankomat v sosednji vasi ni deloval), se boš spomnil na mojih 100€ pod zicom in se boš počutil skrajno bedastega.
 

Uja, tale z rezervnimi ključi je skrajno zabavna, ko pride do nje.

Seveda vem da ni bila za tebe donacija... lahko z velikimi črkami napišeš, da nisem poslal denarja (tako kot marsikateri drugi ne), me ni sram to povedati.... tudi sam pa točno veš, zakaj ga nisem.... 

Če je potrebno za uporabo prikolice plačati kaj (in seveda za voznika ter avto), povej, napiši TRR... z veseljem doniram....

ponavadi na vseh črpalkah sprejemajo Mastercard, Viso ter Mestro... če pa greš v tujino, pa menda imaš gotovino s seboj (bankomatov pa je tudi malo morje povsod)....

sicer pa se počasi ukinja gotovinsko poslovanje, tako da bo 100EUR pod zicem brezpredmetno...

 

ključi ja... evo, to je pameten predlog!

Popravljeno . Popravil motozajebant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da nadaljujemo:

TAMPON. Ja, tista zadeva, ki spada med ženske pripomočke. Skrajno uporabno, ko je treba popivnat kako tekočino, ustavit krvavenje iz nosa, zanetit ogenj. Enega med prvo pomoč, motor s tem pridobi 2 grama? Ja, ni slaba ideja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz mojih izkušenj: Vsaj en par tankih lateks rokavic....pa ne zato, da bomo delali rektalni pregled :ras:

Razlog je pa v tem, da če imaš kakšne težave okoli verige ali ostalih mastnih in umazanih delov, je neprecenljivo, ko daš lahko po popravilu na cesti usnjenene rokavice nazaj na čiste roke. Problem mastnih rok je namreč, da ponavadi rabiš toplo vodo in milo, ki pa jih ponavadi ne tovorimo ravno seboj. In ko imaš enkrat mastne rokavice od znotraj, jih ne boš več očistil! Lateks rokavice pa ne zavzamejo nič prostora, po uporabi jih vršež v koš, roke čiste, zadeva rešena :OK:

P.S.

Pa še za popolni umor na poti so koristne, ker ne boš pustil nobenih prstnih odtisov :kva2:

Popravljeno . Popravil skalaprava
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lateks rokavice so uporabne tudi po dežju, jih daš pod normalne rokavice.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no pa še nekaj uporabnega: 

001080438.jpg mfwk-10.jpg

če ne druzga si lahko s kleščami nardiš malco, nož za zrezat kruh in klešče za odpret konzervo ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, motozajebant pravi:

tole bi lahko bila super tema... pa mi piše človek o čepkih za ušesa in stotih eurih.... ja, ponavadi grem na motor brez dnarja in kartic.... kap

ja ti, k delaš na banki, kaj pa mi ostale sirotinje, še komaj da kartico kam spravim (ta zlato)

Aja, da ne bom oftopičen, kondomi so tut fajn, bodisi za začetnike, bodisi stare mačke, nikol ne veš, kdaj se ti sreča nasmehne :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Dr_Jakob pravi:

Pajkica, kaj pa ko ves dnar spičkiš za koko, cipeže in ribice pr Dinkotu?

:lol1:kwa? ne štekam, kdo , kaj? :lol1:

pred 2 urami, Dr_Jakob pravi:

Da nadaljujemo:

TAMPON. Ja, tista zadeva, ki spada med ženske pripomočke. Skrajno uporabno, ko je treba popivnat kako tekočino, ustavit krvavenje iz nosa, zanetit ogenj. Enega med prvo pomoč, motor s tem pridobi 2 grama? Ja, ni slaba ideja.

zanetit ogenj? :lol1:kva bi sploh ogenj rabu?

pred 2 urami, Snecer pravi:

3. kakšen sendvič in termovka s kavo

za to rabiš kartico pa Spar .....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Dr_Jakob pravi:


 

Uja, tale z rezervnimi ključi je skrajno zabavna, ko pride do nje.

Duplo zabavna... konec ključa po Murphiju ostane v ključavnici. Tak da če si ravno imel namen tankat se lahko samo še zjokaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!