Skoči na vsebino

Praktični nasveti za začetnike in povratnike


Dr_Jakob

Priporočene objave

pred 30 minutami, DAMI34 pravi:

tebi ne gre, tebi, očitno si sedel zraven ko smo o tem govorili. Očitno veš kaj so ljudje povedali in očitno samo ti ne razumeš kaj pomeni porivanje motorja v ovinek, žalostno mojster, žalostno.

Ne uči neumnosti. Sem že vse obrazložil. Samo tebi ne gre, kajne. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz se poslavljam, dokler bo tu tolk nabijanja, porivanja, polaganja, ležanja pod itd. V vaši družbi pa bom samo z plehnatimi gatami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Borutt pravi:

Ne uči neumnosti. Sem že vse obrazložil. Samo tebi ne gre, kajne. 

ne govori, o čem smo se pogovarjali, ker ne veš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pametovanje sem ali tja...

Z nobenim nacinom voznje nisem padel...

Sektorsko na cas vozil Raceland na vse mozne nacine(tudi sedel z obeva nogama na levi z motorja)...

Najboljsi cas kroga dosegel,ko sem se najbolj zlil z mopijem...sektorsko se ne spomnim...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

ne govori, o čem smo se pogovarjali, ker ne veš.

Dokler boš trdil, da se odriva motor in pokončno sedi, bom pisal, da nimaš pojma. Ker res pišeš neumnosti. 

Če bi prebral kakšen moj zapis, bi se pokazalo sonce in prepodilo meglo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Borutt pravi:

Dokler boš trdil, da se odriva motor in pokončno sedi, bom pisal, da nimaš pojma. Ker res pišeš neumnosti. 

Če bi prebral kakšen moj zapis, bi se pokazalo sonce in prepodilo meglo. 

Si sedel zraven? Nisi a ne...zato molči.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, DAMI34 pravi:

Si sedel zraven? Nisi a ne...zato molči.

 

Sem že napisal, da učijo odrivanje krmila. Odrivanje motorja pride samo pri par stvareh, kar sem tudi napisal. Torej gre za odrivanje krmila in ne motorja. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Borutt pravi:

Sem že napisal, da učijo odrivanje krmila. Odrivanje motorja pride samo pri par stvareh, kar sem tudi napisal. Torej gre za odrivanje krmila in ne motorja. 

nauči se brati kaj sem jaz pisal, sicer se pa pogovarjava zakaj je redka polenta lahko tudi močnik :P

Dejva zaključit. Če se da, silil te pa ne bom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem zacetnik, in ko vas berem sem cisto zbrskan... Zacetniki, tako ko se zacne merit kdo ma vecjega, nehite brat... pejte se rajs mal pelat, bo vaja pomagala precej bolj kot tole....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Cist cool.....gre na bolje...ko bos naslednjic menjal gume bo se bolje...

Povprecnega zacetnika vec ni...talent in ne talent...hehe.. mopi si tak ze vsak kupi....enemu kupcu nekoc nisem dovolil voznje pac pa tistemu poleg...

Popravljeno . Popravil sesir
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 hours ago, denis099 said:

zadeva je sledeča..prevozil prvih 1.500 km in mislim da gre na bolje. Slike so v prilogi? je tako stanje gum nekje v povprečju za začetnika?

Ne glej prevec gum - le te so le predpogoj za varno voznjo in dober feedback. Na bolje gre (med drugim tudi) zato, ker pridobivas izkusnje, se navajas stroja. Le tako naprej! :OK:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gume gledaš in preverjaš le zato, da so OK in prav napumpane.

Meni je na začetku karijere dejal star motorist, da bom začel prav uživati na motorju komaj po 5k km. (Ko boš to prevozil boš sam ugotovil o čem sem govoril in kaj sem z tem mislil)

Vozi varno in uživaj ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, denis099 pravi:

zadeva je sledeča..prevozil prvih 1.500 km in mislim da gre na bolje. Slike so v prilogi? je tako stanje gum nekje v povprečju za začetnika?

188.jpg

188.1.jpg

na oko je videti, da so gume še z dovolj profila

poišči na gumi oznako TW in izmeri globino

po gumi se vidi bolj psihološki profil voznika kot kilometrina

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 hours ago, Snecer said:

na oko je videti, da so gume še z dovolj profila

poišči na gumi oznako TW in izmeri globino

po gumi se vidi bolj psihološki profil voznika kot kilometrina

Gume je menjal manj kot mesec nazaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

kako se vam zdi tale vožnja? men je top! oz. po kolk km (v povprečju) lahk pričakuješ, da se boš takole peljal? Cesta je ponekod tudi slaba in ga to ne ovira. Je tole že preveč junaška vožnja ali bolj v smislu izkušenega motorista?

 

 

  • Haha 1
  • Žalosten 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A tebi se zdi vožnja po naselju 100km/h+ top?

Prodaj motor in pojdi delat.... Sicer pa. Upam, da ne boš spravil koga na drugi svet...

V RL je GAME OVER OVER FOR EVER.... 

A res ne zastopiš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, denis099 pravi:

kako se vam zdi tale vožnja? men je top! oz. po kolk km (v povprečju) lahk pričakuješ, da se boš takole peljal? Cesta je ponekod tudi slaba in ga to ne ovira. Je tole že preveč junaška vožnja ali bolj v smislu izkušenega motorista?

 

 

tkole 4x sem kliknil, da sem preskočil pol šita

1. za naseljeno področje premal mehka/zaganjajoča vožnja

2. slabo menjuje, lahko bi brez sklopke

3. za naseljeno področje 120km/h..

 

tak na hitro....ni se mi dalo 30 minut bulit v pc....kje so ovinki izven naselja?

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, denis099 pravi:

kako se vam zdi tale vožnja? men je top! oz. po kolk km (v povprečju) lahk pričakuješ, da se boš takole peljal? Cesta je ponekod tudi slaba in ga to ne ovira. Je tole že preveč junaška vožnja ali bolj v smislu izkušenega motorista?

 

 

k bom jst svojga tkole pelu, grem nasledn dan po mt-10 :lol1:

 

drgac pa ja...kr neki, brezvezno nabijanje po ravninah u mestu...:BUA:

me spominja na tegale nadobudnega moto vlogerja ki se je 1x petelinil v enem znanem moto hubu :lol1::lol1:

 

Popravljeno . Popravil Xebec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Xebec pravi:

k bom jst svojga tkole pelu, grem nasledn dan po mt-10 :lol1:

 

drgac pa ja...kr neki, brezvezno nabijanje po ravninah u mestu...:BUA:

malo bolje ja...predlagam pa da raje fizično pogledaš koga. Zakaj, od zadaj se lepše vidi tehnika in način. Če bo malo zaviranja, pa mehko in na uč všečno gibanje, potem je tip pravi in lepo vozi. Simpl.

Pravkar, Vin pravi:

@Xebec, ta Schaaf ima takšen stil vožnje čez ovinke:

image.png.eb5c42d7c2db0755826172ac0ed76d8f.png

Ne tako ekstremen, ampak saj veš, kaj mislim. Pravi, da je tako bolj zabavno.

bedarija, povečevanje naklona, s kontra gibom lahko povzroči prej zdrs kolesa. Ta način uporabiš pri mali hitrosti (serpentine, obračanje) ali pri izogibu oviri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 37 minutami, denis099 pravi:

kako se vam zdi tale vožnja? men je top! oz. po kolk km (v povprečju) lahk pričakuješ, da se boš takole peljal? Cesta je ponekod tudi slaba in ga to ne ovira. Je tole že preveč junaška vožnja ali bolj v smislu izkušenega motorista?

 

 

proti koncu videa se je že kar utrudil, gre bolj divjo vožnjo brez občutka

ene 4 gostilne s pavzo po pol ure, da s tako vožnjo narediš 200km (pa da s čredo podebatiraš kak si haral)

Popravljeno . Popravil Snecer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, denis099 pravi:

kako se vam zdi tale vožnja?

Po ravnem zna vsaka opica odpirat na polno. Vsakič ko od daleč zagleda ovinke zapre gas do konca in bremza. En velik :yawn:

Kar se Schaafa in njegove vožnje tiče. Tip je dobil na test tanovo Africo kako leto nazaj. In se v parih kilometrih skor spravil na drug svet. Mu nekak ni bilo jasno da se potovalni motor oz velik kvazienduro pelje malo drugače kot neka cestna jajčka.

Dajte nehat bulit te youtube filmčke in se, v kolikor ste vsaj na pol resni, spravite na kak tečaj vožnje. Za cesto je dovolj Vransko, za dirkače wannabe pa majo na Grobniku en tak motor s pomožnimi kolesci da učenje konkretnega nagiba ne boli preveč. Za navijat po ravnem je škoda gume... je narejena tako da ma tud na bokih kaj 'mesa' za porabit. Ne pa da pol zgleda tak ko ena random R1 nekoč pred štacuno na Rudniku. Po sredini komplet ubita, boki komplet nedotaknjeni. Je jak dirkač gor sedu pa odpiral ko Rossi.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!