Skoči na vsebino

Praktični nasveti za začetnike in povratnike


Dr_Jakob

Priporočene objave

pred 2 minutami, Vin pravi:

@Xebec, ta Schaaf ima takšen stil vožnje čez ovinke:

image.png.eb5c42d7c2db0755826172ac0ed76d8f.png

Ne tako ekstremen, ampak saj veš, kaj mislim. Pravi, da je tako bolj zabavno.

https://www.facebook.com/pg/schaafyoutube/photos/?ref=page_internal

:hmm:

pred 7 minutami, DAMI34 pravi:

malo bolje ja...predlagam pa da raje fizično pogledaš koga. Zakaj, od zadaj se lepše vidi tehnika in način. Če bo malo zaviranja, pa mehko in na uč všečno gibanje, potem je tip pravi in lepo vozi. Simpl.

eh to sm dau za referenco po kakšnih cestah je bolje "trenirat"...jst sm bolj penzionar. sj drajsam te nipple ki jih je on odbrusu 90% v tem videu, sam bol poredko. tam k vem da je lep asfalt, drgač se mi pa ne zdi lih varno po naših luknah tole izvajat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 37 minutami, Xebec pravi:

https://www.facebook.com/pg/schaafyoutube/photos/?ref=page_internal

:hmm:

eh to sm dau za referenco po kakšnih cestah je bolje "trenirat"...jst sm bolj penzionar. sj drajsam te nipple ki jih je on odbrusu 90% v tem videu, sam bol poredko. tam k vem da je lep asfalt, drgač se mi pa ne zdi lih varno po naših luknah tole izvajat...

jaz nočem drajsat nič, ama nič, ker vsako drajsanje je destabilizacija vozila. Raje presedem v ovinke, pa imam cel cm pussi štrajfa na boku gume, pa pokonc motor, pa grem enako hitro kot kot nekateri, ki iskrijo s kolenom :P

Ampak tako jaz rad vozim, če hoče kdo drugače, njegova želja in njegov problem.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Snecer pravi:

vožnjo brez občutka

ene 4 gostilne s pavzo po pol ure, da s tako vožnjo narediš 200km (pa da s čredo podebatiraš kak si haral)

Kot zacetnik,omejenc ja..

To ti sam mislis...kaj pa tu haranja?

120kmh pa res ni haranje...sploh pa ne v naselju...tam je dokaz bacilstva...

 

 

Aja...tako se pelje vecina kuk tuk zacetnikov...z casom nisi tako tele...

Popravljeno . Popravil sesir
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, C eagle pravi:

A tebi se zdi vožnja po naselju 100km/h+ top?

Prodaj motor in pojdi delat.... Sicer pa. Upam, da ne boš spravil koga na drugi svet...

V RL je GAME OVER OVER FOR EVER.... 

A res ne zastopiš?

niste pravilno razumeli... 100 v naselju seveda ni top! Način vožnje..mislim, da je ta motorist suveren pri svoji vožnji

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, DAMI34 pravi:

jaz nočem drajsat nič, ama nič, ker vsako drajsanje je destabilizacija vozila. Raje presedem v ovinke, pa imam cel cm pussi štrajfa na boku gume, pa pokonc motor, pa grem enako hitro kot kot nekateri, ki iskrijo s kolenom :P

Ampak tako jaz rad vozim, če hoče kdo drugače, njegova želja in njegov problem.

na teh yamahah hitr rajsajo po tleh, ker so res ogromni

y33s-sldpict06.jpg.3d4235624867442c41cedf5bd92d3f51.jpg

če mam prav u spominu je blo tko narjen zarad stock auspuha, ker drugače je prvo tisto začelo drajsat...no jst sm menju tako da teh problemov nimam, tiste parkrat k rajsnem pa vem kje je meja in se pol mal umirim :naughty:

IMG_1571_1501316865445.thumb.jpg.ab657d03721a7505520970247527f562.jpg

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, denis099 pravi:

niste pravilno razumeli... 100 v naselju seveda ni top! Način vožnje..mislim, da je ta motorist suveren pri svoji vožnji

Posnetkov na youtube sem kr neki pregledal,kar nekaj svojih posnel...nikoli pa se nisem vidu normalnega posnetka..

Kamera vlece...v neumnosti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, sesir pravi:

Posnetkov na youtube sem kr neki pregledal,kar nekaj svojih posnel...nikoli pa se nisem vidu normalnega posnetka..

Kamera vlece...v neumnosti...

kje lahko tvojega pogledamo? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Xebec, pa začne drajsat s temi feelerji preden prideš do roba gume? Jaz imam XSR 900, ne vem, kakšen imam pussi štrajf, nisem meril, čez palec bi rekel, da pol manj kot ta na sliki - ziher manj kot centimeter in ziher več kot pol centimetra in se še nisem dotaknil ceste z ničemer.

Popravljeno . Popravil Vin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Snecer pravi:

kje lahko tvojega pogledamo? 

Hahaha...niti za placilo ne bi kdaj kaj dal javno!Se z Raceland ne,so se pa kdaj drugi snemali in sem pac malo gor..

Vedno pelju le zase!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, sesir pravi:

Hahaha...niti za placilo ne bi kdaj kaj dal javno!Se z Raceland ne,so se pa kdaj drugi snemali in sem pac malo gor..

Vedno pelju le zase!

lepo nakladaš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, Snecer pravi:

lepo nakladaš

Prisezem! Le punca vidla....vecino tak po ogledu zbrisal...

No en posnetek sem sel res iz lokala,posnel,vrnil,pokazal,zbrisal...

Evo en tak posnetek...

 

post-18324-0-50904500-1316642296_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Vin pravi:

@Xebec, pa začne drajsat s temi feelerje preden prideš do roba gume? Jaz imam XSR 900, ne vem, kakšen imam pussi štrajf, nisem meril, čez palec bi rekel, da pol manj kot ta na sliki - ziher manj kot centimeter in skoraj ziher več kot pol centimetra in se še nisem dotaknil ceste z ničemer.

odvisno od gume.

pireli phantom sportscomp drajsaš pa maš še rezerve, ampak se jo da pobrat 99% do roba tut z nippli gor

dunlop sportsmart 2 max nisem pršu niti bliz do roba, pa sm ene parkrat kr fajn zaružu. ostajalo je tam 5mm čistega štrajfna

mitas SF+ podobno kot pireli...takoj ko rajsneš maš še rezervo do roba. se vidi na trenuti, kakšen 1mm je še čistega štrajfna, pa kakšen dodaten 1mm ki je podrsan bolj za vzorec kot kaj drugega

tko da generalno gledano: ko drsa ma guma še rezervo

če nipple dol pobereš so še globji nagibi možni brez kakšne panike, res pa ne vem kako je pol z stock izpuhom, če s tistim tut po tleh potegneš, ostalo pa drgne ko si že v malinah...aja centralca pa nimam.

govora je o zadnjih gumah

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, sesir pravi:

Prisezem! Le punca vidla....vecino tak po ogledu zbrisal...

No en posnetek sem sel res iz lokala,posnel,vrnil,pokazal,zbrisal...

Evo en tak posnetek...

 

post-18324-0-50904500-1316642296_thumb.jpg

lepo, a se vidi, da steza ni za motor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Snecer pravi:

lepo, a se vidi, da steza ni za motor

Poceni,blizu,gumam prijazna,nasvicas,natelovadis,nauzivas se...tisti,ki so imeli smolo in zrsnili pa imeli le popraskan mopi....

Vsakemu svoje...

Grobnik mi bil predrag za reden obisk...plus ko si pripeljal 260+ na koncu ciljne ravnine in si ob bremzanju bil na rodeo...ni bil zame to uzitek...plus prave priprave,cel teden...tu pa skocis na Raceland ko ti digne..25eu....Absolutno pista ni primerna za SS...gre pa vseeno peljat 4s hitrej z SS kot najhitrejsi z naked in 4s slabse kot rekord z supermoto.. 

Raceland je bil zame peskovnik!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, denis099 pravi:

niste pravilno razumeli... 100 v naselju seveda ni top! Način vožnje..mislim, da je ta motorist suveren pri svoji vožnji

manjka mu mehkobe v vožnji. Četudi zanemarim hitrost, je zaletav, (mogoče ker ima švoh motor) vzmetenje ima premehko, če opaziš ne drsa ampak se odbija čez ovinek (podrsuje), načeloma jemlje ovinek prav od zunaj, ampak vsaj zame to ni to.

Lepa vožnja

1. glas motorja, tekoč, predgas (včasih smo rekli medgas, ampak pri motorju to ni) pri menjanju v nulo točen, navzgor mehko brez sklopke pk pk pk, nobenega zibanja (woblanja telesa) 

2. skozi ovinek, kamera umirjeno na notranjo stran ovinka in navzdol

V glavnem tako mora izgledati, da je ful počasen pa da se popolnoma nič ne muči.

 

 

pred 17 urami, Xebec pravi:

na teh yamahah hitr rajsajo po tleh, ker so res ogromni

y33s-sldpict06.jpg.3d4235624867442c41cedf5bd92d3f51.jpg

če mam prav u spominu je blo tko narjen zarad stock auspuha, ker drugače je prvo tisto začelo drajsat...no jst sm menju tako da teh problemov nimam, tiste parkrat k rajsnem pa vem kje je meja in se pol mal umirim :naughty:

IMG_1571_1501316865445.thumb.jpg.ab657d03721a7505520970247527f562.jpg

 

1. odbrusi distančnike, ali pa daj krajše

2. ojačaj prednapetost zadnje vzmeti kar fajn

3. povrat če je zapri v smeri urinega kazalca vsaj za 1/4, če se bo moped zibal čez grbino pa še več. Dovolj je en gib dol in gor

3. koleno v ovinek, pol riti dol s sedeža v ovinek, ramo in glavo prav tako v ovinek čimbolj, da telesna teža opravi svoje

To naredi pa mi javi če še drajsa

ps. trše nastavljen motor zahteva bolj natančne in bolj umirjene gibe, ampak ko se navadiš bo poezija, ne boš več vozil čez ovinek ampak letel :D

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

manjka mu mehkobe v vožnji. Četudi zanemarim hitrost, je zaletav, (mogoče ker ima švoh motor) vzmetenje ima premehko, če opaziš ne drsa ampak se odbija čez ovinek (podrsuje), načeloma jemlje ovinek prav od zunaj, ampak vsaj zame to ni to.

Lepa vožnja

1. glas motorja, tekoč, predgas (včasih smo rekli medgas, ampak pri motorju to ni) pri menjanju v nulo točen, navzgor mehko brez sklopke pk pk pk, nobenega zibanja (woblanja telesa) 

2. skozi ovinek, kamera umirjeno na notranjo stran ovinka in navzdol

V glavnem tako mora izgledati, da je ful počasen pa da se popolnoma nič ne muči.

Imaš mogoče kak link, da bi si tako vožnjo lahko ogledal

 

1. odbrusi distančnike, ali pa daj krajše

2. ojačaj prednapetost zadnje vzmeti kar fajn

3. povrat če je zapri v smeri urinega kazalca vsaj za 1/4, če se bo moped zibal čez grbino pa še več. Dovolj je en gib dol in gor

3. koleno v ovinek, pol riti dol s sedeža v ovinek, ramo in glavo prav tako v ovinek čimbolj, da telesna teža opravi svoje

To naredi pa mi javi če še drajsa

ps. trše nastavljen motor zahteva bolj natančne in bolj umirjene gibe, ampak ko se navadiš bo poezija, ne boš več vozil čez ovinek ampak letel :D

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 urami, denis099 pravi:

kako se vam zdi tale vožnja? men je top! oz. po kolk km (v povprečju) lahk pričakuješ, da se boš takole peljal? Cesta je ponekod tudi slaba in ga to ne ovira. Je tole že preveč junaška vožnja ali bolj v smislu izkušenega motorista?

... sem si ogledal malo nahitro...

... vožnja je res TOP!!!!.... od nekdaj sem sanjal, da bi znal takole peljat....

 

...če pa pogledaš podrobneje:

....pa v bistvu ima še kar nekaj prostora tudi po nasprotnem pasu...

...pa ne vidim, da bi kolenćkal..... se mi zdi da sploh ni nagnu.... 

..pa iskrc tut ni nč...  :eek: 

.... pa sploh se ne sliši dost, če je dB killer ven dal?!?

...pa na zadnjega tut ni šel...

 

aja...a ti sprašuješ, po kolk km (v povprečju) lahk pričakuješ, da se boš takole peljal?

...al si hotu malo drugače vprašat: .... kolk km (v povprečju) lahk pričakuješ, če se boš takole peljal?

 

Slaba cesta za dobrega motorista ni ovira. Oviro ali obvoziš, ali preskočiš.....

...in junaško bi bilo, če bi se na koncu muvija zabil v kak kamion ali kandelaber.... tko da ne vem, no...   :hmm:

 

 

... na zajebancijo ali provokacijo odgovarjam z zajebencijo ali kontra provokacijo....   ...sej to ti je že jasno ane..  :P

 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, denis099 pravi:

 

bolj zdravo kot na yutubi gledat, je da dobiš nekega frenda, ki lepo in bolje pelje od tebe. Pa pejta skupaj, pa naj vozi za tabo in te komentira potem ko se ustavita, pa naj vozi pred tabo in glej kako vozi, ter se uči, ne boj se spraševati, analizirati.

Yes vem da stric @mausza eno kavo pokaže kako se pelje :P

Drugače pa tečaji varne vožnje dajo marsikaj, nadaljevalni tečaji tudi, samostojno drkanje po parkiriščih, lahko se odpelješ na kako tebi znane ovinke in jih voziš gori doli ter se učiš, ter piliš tehniko.

Na yutubi so večinoma posnetki zelo hitre vožnje, kar ne bi tule rad flikal (poglej si mullholand road, pa ugotavljaj zakaj ležejo), ali pa lepi in kratki videii z nasveti za začetnike, ampak pridejo včasih prav pri razumevanju teorije. Pa šole dirkanja so tudi na yutubi, recimo temu nadaljevalni tečaj, ko že nekaj znaš. Kako pravilno menjat navzdol pri visokih obratih in drsenje s sklopko, uporaba blipa, pa navzgor brez sklopke, take detajle sem si jaz res na yutubi pogledal pred leti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@DAMI34  ...DAMI.... DAMI....., nooo...   :blush: ..... a ne vidiš , da Denis pokora malo jebe vse skupi tukile gor, nooo...   :blush:  ...ti pa nasedaš...   :blush: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Zivnorc pravi:

@DAMI34  ...DAMI.... DAMI....., nooo...   :blush: ..... a ne vidiš , da Denis pokora malo jebe vse skupi tukile gor, nooo...   :blush:  ...ti pa nasedaš...   :blush: 

pa lej, moj nasvet bo mogoče kakemu drugemu Denisu prišel prav, tvoj nasvet je pa samo zapolnil mal papirja, pa vsakemu ki ga prebere vzel nekoliko časa.

Jaz se ne ubadam a je Denis mejhen al velik al okrogu al zabuhu al diujak al ne. POstavil mi je vprašanje, in če mu uspem pomagati mu bom. Vsekakor pa ima pravico, da me ignorira. Mogoče mu bom pomagal mogoče tut ne, mogoče pišem malce ker mi v ozadju še odzvanja smrtna nesreča pri Merčah. Nism tak butl no, kot bi si kdo mislu :D Le ubadam se ne s tem a kdo hlini orgazme al ne. Kapiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, DAMI34 pravi:

 

Yes vem da stric @mausza eno kavo pokaže kako se pelje :P

če je dec mora še kakšn kosiu plačat ... če je pa punčka, je pa poučevanje povezano z zajtrkom :huh:

sm biu dovolj jasn :dry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, maus pravi:

če je dec mora še kakšn kosiu plačat ... če je pa punčka, je pa poučevanje povezano z zajtrkom :huh:

sm biu dovolj jasn :dry:

zlo, k sreči sm dec :P

kdaj si pokaževa linije na jadranki? Zdej si pa že douuuuuuuug nisva kazala :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, KARMEN1 pravi:

Ne bi vidva pokazala tudi meni :naughty:?

kr sama si kaži :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!