Skoči na vsebino

Praktični nasveti za začetnike in povratnike


Dr_Jakob

Priporočene objave

No, tega užitka HVALABOGU še nisem imel časti sprobat, verjamem na besedo :D

Drgač pa;
Namesto lateks rokavic moj kolega SF uporablja kar neke tanke moto rokavice, na njih pa natakne svetlo rumene gumo rokavice za posodo pomivat. Preverjeno imaš roke suhe 100%

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 hours ago, Dr_Jakob said:

Donacija ni bila zame. Bila je za človeka, ki je vedno pomagal, kadarkoli smo ga karkoli prosili. Če lahko razumeš, da mu je pogorelo vse, potem... 

 

Em, sicer čist offtopic, ampak ne bom odpiral nove teme, nanaša se pa na zgornjo objavo.

Fajn bi blo, da se odpre nova tema (jaz je ne upam, da me potem ne :l_01:. Neaj nekdo ki ima tršo kožo ;)) za pomoč nekomu v stiski. Pač se napiše, da je nekomu pogorela hiša, da rabi denar za operacijo , da je pač imel smolo v življenju.... Napiše se kratka zgodba in TRR. In če je smiselno jaz rad pomagam in nakažem kak euro. Me ne bo konc, če dam za 2 kestla benza, nekomu bi pa pomenilo veliko. 

Na enem drugem forumu je bilo pred časom objavljeno za malega Jakca, za operacijo noge. TRR in  zgodba. Sam sem z veseljem daroval nekaj malega. Drugače sploh nebi vedel, ker ne gledam TV oziroma sploh ne spremljam novic.

Kdor  noče darovat, je to njegova prosta volja.

Nazaj na temo. 

8. Faj je če sabo voziš kakšno prisrčnico, sam ne za pit. Če slučajno padeš, da malo razkužiš rane... No je pa fajn da se "mamutove solze" ne pokvarjo in jih menjavaš redno, da so sveže...sam zlivat jih ne stran...:alko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9. Najbolj multi uporabna zadeva na motorju so robčki ali pa kakšen meter wc papirja

Nucam vsaj 1x na teden. Večinoma za pucat vizir. Zadnjič mi je Buff (uporabljam namesto podkape) padu na krivine. Se je tko lepo kadil in po parih sekundah je ratala brbotajoča, smrdljiva, črna brozga. Ker sem takoj obrisu z wc papirjem se sploh nič ne pozna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 52 minutami, skalar36 pravi:

 

8. Faj je če sabo voziš kakšno prisrčnico, sam ne za pit. Če slučajno padeš, da malo razkužiš rane... No je pa fajn da se "mamutove solze" ne pokvarjo in jih menjavaš redno, da so sveže...sam zlivat jih ne stran...:alko:

Mamutove solze so za pozimi super. En šluk nardiš, pa si pogret za kako uro. Pa od enga šluka še noben ni bil pijan. Samo blesav, to smo pa že itak. Kak hec šele nastane, ko The Solze ponudiš policaju :D:D:D Ja, sem že.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, skalar36 pravi:

Em, sicer čist offtopic, ampak ne bom odpiral nove teme, nanaša se pa na zgornjo objavo.

Fajn bi blo, da se odpre nova tema (jaz je ne upam, da me potem ne :l_01:. Neaj nekdo ki ima tršo kožo ;)) za pomoč nekomu v stiski. Pač se napiše, da je nekomu pogorela hiša, da rabi denar za operacijo , da je pač imel smolo v življenju.... Napiše se kratka zgodba in TRR. In če je smiselno jaz rad pomagam in nakažem kak euro. Me ne bo konc, če dam za 2 kestla benza, nekomu bi pa pomenilo veliko. 

Na enem drugem forumu je bilo pred časom objavljeno za malega Jakca, za operacijo noge. TRR in  zgodba. Sam sem z veseljem daroval nekaj malega. Drugače sploh nebi vedel, ker ne gledam TV oziroma sploh ne spremljam novic.

Kdor  noče darovat, je to njegova prosta volja.

Nazaj na temo. 

 

Super predlog!! 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, smasher pravi:

Torej po zgroaj napoisanem, mora motor izledat takole, mislim da je bilo to že nekje objavlejno na forumu.

canoebike.jpg

 

ps: uno z 100€ je kul če greš kam, jaz večinoma preživim z 5 ali 20 sabo

Roštilj manjka :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi bili lahko ti praktični nasveti zelo koristni na nas "nove" motoriste, če bi tisti z izkušnjami in dobrimi nameni želeli deliti kakšen uporaben nasvet, se potem tako kot večina tem na tem forumu izrodi v neko duhovičenje zaradi zbujanja pozornosti...

Popravljeno . Popravil Erik99
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, stuhec pravi:

Včasih se pa najde kaj pametnega  :P

Kaj konkretno te pa zanima 

100€ pod zicem!  

pred 12 minutami, stuhec pravi:

Včasih se pa najde kaj pametnega  :P

Kaj konkretno te pa zanima 

100€ pod zicem!  

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 43 minutami, solorider pravi:

100€ pod zicem!  

100€ pod zicem!  

To je v bistvu 200€ pod zicem :ras:

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 52 minutami, stuhec pravi:

Včasih se pa najde kaj pametnega  :P

Kaj konkretno te pa zanima 

Saj ne rečem da se ne, je pa povsod kakih 3/4 neumesnih pripomb...     Vprašanj je veliko in se mi dnevno pojavljajo...

- Ali se ledvični pas nosi direktno na motoristično spodnje perilo (pod hlačami), ali pa preko hlač...?

- Ali imeti podkapo, da ne prešvicam čelade, ali pa je vseeno, saj je možno tiste blazinice oprati?

- Avtocest se izogibam, vendar ali je vseeno imeti vinjeto (da se izognem zgubi časa preko LJ proti primorski in če se pripravlja na slabo vreme), ali pa je namen se ravno izogibati avtocestam in uživati v vožnji pa četudi to vključuje semaforje - kaj prakticirate?

Če bo tema normalno zaživela bom z veseljem še kaj vprašal, ne da sam odkrivam, kar je že stokrat odkrito.

Hvala in LP

 

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, DAMI34 pravi:

To je v bistvu 200€ pod zicem :ras:

naj ostane doma in mu ostane 500€ in povabi nas, da mu zapravimo lovu!  :lol1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Erik99 pravi:

Saj ne rečem da se ne, je pa povsod kakih 3/4 neumesnih pripomb...     Vprašanj je veliko in se mi dnevno pojavljajo...

- Ali se ledvični pas nosi direktno na motoristično spodnje perilo (pod hlačami), ali pa preko hlač...?

- Ali imeti podkapo, da ne prešvicam čelade, ali pa je vseeno, saj je možno tiste blazinice oprati?

- Avtocest se izogibam, vendar ali je vseeno imeti vinjeto (da se izognem zgubi časa preko LJ proti primorski in če se pripravlja na slabo vreme), ali pa je namen se ravno izogibati avtocestam in uživati v vožnji pa četudi to vključuje semaforje - kaj prakticirate?

Če bo tema normalno zaživela bom z veseljem še kaj vprašal, ne da sam odkrivam, kar je že stokrat odkrito.

Hvala in LP

 

 

Ledvični pas je najboljše imet direkt nad športnim perilom, če gre. Če pa ne, pa je lahko vmes kaka majica ali kaj podobnega.

Podkapa je super. Opereš, vržeš stran, itd. Poleg tega čelada manj opleta, pa blazinic ni treba tako pogosto oprat. Je pa še ena stvar, ki jo moraš nase navlečt, ko odhajaš... torej dvorezni meč.

Avtocesta absolutno JA. Ko boš enkrat na semaforju pri 42 stopinjah... verjemi, da greš po vinjeto v roku 20 sekund.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 45 minutami, Erik99 pravi:

Saj ne rečem da se ne, je pa povsod kakih 3/4 neumesnih pripomb...     Vprašanj je veliko in se mi dnevno pojavljajo...

- Ali se ledvični pas nosi direktno na motoristično spodnje perilo (pod hlačami), ali pa preko hlač...?

- Ali imeti podkapo, da ne prešvicam čelade, ali pa je vseeno, saj je možno tiste blazinice oprati?

- Avtocest se izogibam, vendar ali je vseeno imeti vinjeto (da se izognem zgubi časa preko LJ proti primorski in če se pripravlja na slabo vreme), ali pa je namen se ravno izogibati avtocestam in uživati v vožnji pa četudi to vključuje semaforje - kaj prakticirate?

Če bo tema normalno zaživela bom z veseljem še kaj vprašal, ne da sam odkrivam, kar je že stokrat odkrito.

Hvala in LP

 

 

Vidiš tu je malo spet tko,  vsak drugače ti pove ;). Sčasoma sam pogruntaš kaj najboljše.

Jaz mam npr pas vedno preko hlač in potem še jakna. Če mam pa cel kombi sem pa brez. Medtem ko eni pod kombi še vseeno spodaj pas imajo.

Glede podkape ima Dr prav, če glih sem jz pri HCJ skoz brez,  ker mi je tak v nulo paše, da s podkapo ne morem gor dobim. Kr blazinice se odpnejo.  

Glede AC ima pa čist prav Dr. Kdaj maš pa čas pa lahk najdeš kako cesto dobro brez semaforja,  edin na času boš zgubil

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, tukaj se tudi sam rad pridružim debati, se popolnoma strinjam, da bi bilo dobro, če bi vsaj ena tema bila res koristna, ampak tudi ta je že (spet) kontaminirana :). Pa vseeno, lahko malo popravimo "vtis".

Spet drugo mnenje, kot je bilo že omenjeno, boš jih dobil verjetno precej in potem potegneš neke vzporednice oz. primerjaš:

Jaz imam ledvični pas / želvo vedno na sebi, če imam npr. spodaj kavbojke / kratke hlače in zgoraj jakno / kratke rokave.
Če imam celoten kombinezon (tekstil) imam želvo večinoma tudi vseeno gor, razen poleti, za na kakšne krajše relacije, daljše vedno. V primeru, da oblečem usnje, vsekakor oboje odpade, torej samo kombinezon.
Vsekakor pa spodaj vedno športno perilo (vsaj hlače, majica včasih navaden bombaž, odvisno)  in vedno (v primeru kavbojk) ledv. pas delno čez hlače, da pokrije tudi pas in posledično ta ne drajsa ob tank v kakšni sili.
Mogoče se komu poraja vprašanje, se ta model vozi v kratkih hlačah in majici?! Ja seveda se, poleti zelo velikokrat, je pa govora o nekje max. 20km relaciji, pogojno (npr. na morju, ko se kam zapelješ) tudi kakšen km več.

Podkapo poleti kdaj spustim ampak zelo redko. Raje operem podkapo 100x, kot čelado skos razstavljat in prat in čakat da se posuši. Je pa res fajn pol "ko fejst diši" po opranem:). Priporočam tisto z "wind blockerjem" oz. podaljškom na prsa, da lepo zatakneš v jakno. 

Rokavice vedno nosim, poleti dvoje kratke, v prehodnih obdobjih pa imam itak vedno še ene v kufru, da lahko sproti prilagajam. Če kupuješ nove, priporočam, da pogledaš za take, ki imajo gor tudi za touch screen, jaz imam ene poletne od Revita in se spet takoj razvadiš, da ne daješ vsakič dol rokavic.

Škornji.. Počasi bom moral nabavit nove. Razmišlam kar o Jolly-u, take so (mogoče jih imajo še) imeli policisti, ugodna cena in res dobri za moje potrebe. Sedaj sem imel TCX in nisem bil ravno zadovoljen, hitro so spokali, čeprav sem jih kar redno vzdrževal.


Vinjeta, jaz ne. Nisem imel še nikoli razen enkrat tedenske, ker ne potrebujem, spet stvar relacij oz izhodišča in cilja... Če bi bila kdaj nuja bi pač vzel, ponavadi že planiram tako, da pridem kolikor toliko "udobno" skozi.

Zdaj pa dost, veste že preveč o meni :jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, gradbenik pravi:

No, tukaj se tudi sam rad pridružim debati, se popolnoma strinjam, da bi bilo dobro, če bi vsaj ena tema bila res koristna, ampak tudi ta je že (spet) kontaminirana :). Pa vseeno, lahko malo popravimo "vtis".

Spet drugo mnenje, kot je bilo že omenjeno, boš jih dobil verjetno precej in potem potegneš neke vzporednice oz. primerjaš:

Jaz imam ledvični pas / želvo vedno na sebi, če imam npr. spodaj kavbojke / kratke hlače in zgoraj jakno / kratke rokave.
Če imam celoten kombinezon (tekstil) imam želvo večinoma tudi vseeno gor, razen poleti, za na kakšne krajše relacije, daljše vedno. V primeru, da oblečem usnje, vsekakor oboje odpade, torej samo kombinezon.
Vsekakor pa spodaj vedno športno perilo (vsaj hlače, majica včasih navaden bombaž, odvisno)  in vedno (v primeru kavbojk) ledv. pas delno čez hlače, da pokrije tudi pas in posledično ta ne drajsa ob tank v kakšni sili.
Mogoče se komu poraja vprašanje, se ta model vozi v kratkih hlačah in majici?! Ja seveda se, poleti zelo velikokrat, je pa govora o nekje max. 20km relaciji, pogojno (npr. na morju, ko se kam zapelješ) tudi kakšen km več.

Podkapo poleti kdaj spustim ampak zelo redko. Raje operem podkapo 100x, kot čelado skos razstavljat in prat in čakat da se posuši. Je pa res fajn pol "ko fejst diši" po opranem:). Priporočam tisto z "wind blockerjem" oz. podaljškom na prsa, da lepo zatakneš v jakno. 

Rokavice vedno nosim, poleti dvoje kratke, v prehodnih obdobjih pa imam itak vedno še ene v kufru, da lahko sproti prilagajam. Če kupuješ nove, priporočam, da pogledaš za take, ki imajo gor tudi za touch screen, jaz imam ene poletne od Revita in se spet takoj razvadiš, da ne daješ vsakič dol rokavic.

Škornji.. Počasi bom moral nabavit nove. Razmišlam kar o Jolly-u, take so (mogoče jih imajo še) imeli policisti, ugodna cena in res dobri za moje potrebe. Sedaj sem imel TCX in nisem bil ravno zadovoljen, hitro so spokali, čeprav sem jih kar redno vzdrževal.


Vinjeta, jaz ne. Nisem imel še nikoli razen enkrat tedenske, ker ne potrebujem, spet stvar relacij oz izhodišča in cilja... Če bi bila kdaj nuja bi pač vzel, ponavadi že planiram tako, da pridem kolikor toliko "udobno" skozi.

Zdaj pa dost, veste že preveč o meni :jezik:

Jaz želvo nosim tudi pod kombinezonom, ker je namenjena razporejanju sile udarca (upam da nikoli ne bom rabil ugotavljati, ce je temu res tako)...

Sicer pa, nekdo je spraseval za podkapo... jaz sem se vedno vozil z le to, ampak me je cez cas zacela motit, tako da sem sedaj brez (se navadis), sicer malo vec piha pod celado in blazince veckrat operem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nobene želve ne nosim. V kombinezonu sem zamenjal hrbtno zaščito za level2 zaščito. Preverjeno prenesla polet 10m in pristanek na hrbtu, hrbtenica ostala cela. Ledvičnega pasu ne uporabljam, sovražim podkapo poleti in nosim samo pozimi. Vinjeta da, nikoli ne veš, kdaj se ti bo mudilo, ali kdaj te ulovi dž, takrat je ac najbolj varna. Rokavice mam dvoje, letne in zimske nepremočljive. Na dolgih potovanjih jih imam vedno s sabo. V Mopedi je vedno kit za flikanje gume, a imam asistenco, tako da je odvisno kje se kaj zgodi, da temu primerno reagiram. Vežice, kak park vijak, Mali nožič je tudi vedno v Mopedu.

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ledvični pas-obvezno (sem se morala navaditi), preko moto kavbojk s ščitniki in podloženimi s kevlarjem (pozimi zimske moto hlače).

Jakna (3 različne), z vsemi ščitniki in level 2 zaščito hrbta.

Rokavice, zimske, prehodne, letne, podrokavice,......in še kaj.......

Podkapa, samo pozimi. poleti perem blazinice. Okoli vratu obvezna dvojno zavezana ruta, pozimi flis ovratnik.

Škornji, če je le mogoče tudi poleti,  ali nizki moto čevlji.

Ood sedežem h4 in h7 žarnica, orodje, prva pomoč.

V kovčku voda, kaj za pojest, rumeni jopič, pozimi dodatna oblačila, očala.

2 asistenci (AMZS in zavarovalnica).

Zihr je zihr, od viška ne boli glava.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ce ste ze vsi dodali bom pa se jaz.

Pod zicom se dusilci za rorcke - nikol ne ves a te kje kaj pohecajo al pa men dopi*** na dolgih turah.

Standarden set orodja od motorja, nekaj vezic, svicarski nozek, lateks rokavice, 10eur za par L bencina v kaksni skrajni sili, odsevni jopic

Kufer: prva pomoc za motoriste, daljnogled, svincnik, in ostala krama za na pot.

Oz glede na potrebe poti.. 

Ce malo zaidem @KARMEN1 zakaj rabis se AMZS? Koristis ugodnosti ali ne? Saj so ze bile neke debate okoli clanstva ampak mislim da ce ne izkoriscas ugodnosti je to brezveze, glede na to da je asistenca pri zav. precej boljsa in tudi precej cenejsa. Nekako mi tudi toliko raznih nagradnih iger in ostalega eppja s strani AMZS vliva obcutek da jim zelo manjka strank.

Popravljeno . Popravil gradbenik
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HAHAHA, k mam pa res izpit za voditelja čolna vedno s sabo :D:D

 

Kaj mam vedno s sabo? DEŽEVNIKA, čepke, robčke, nož, 100€ pod zicom

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje boš jutr?

da vem, k lih 100 € rabm :blush:

sami čudaki, jaz se s copati vozm.... namest rokavic pa nohte mal daljše pustim, da majo prsti boljši upor, mi nč ne piha.... res čudaki no....

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, gradbenik pravi:

No ce ste ze vsi dodali bom pa se jaz.

Pod zicom se dusilci za rorcke - nikol ne ves a te kje kaj pohecajo al pa men dopi*** na dolgih turah.

Standarden set orodja od motorja, nekaj vezic, svicarski nozek, lateks rokavice, 10eur za par L bencina v kaksni skrajni sili, odsevni jopic

Kufer: prva pomoc za motoriste, daljnogled, svincnik, in ostala krama za na pot.

Oz glede na potrebe poti.. 

Ce malo zaidem @KARMEN1 zakaj rabis se AMZS? Koristis ugodnosti ali ne? Saj so ze bile neke debate okoli clanstva ampak mislim da ce ne izkoriscas ugodnosti je to brezveze, glede na to da je asistenca pri zav. precej boljsa in tudi precej cenejsa. Nekako mi tudi toliko raznih nagradnih iger in ostalega eppja s strani AMZS vliva obcutek da jim zelo manjka strank.

AMZS uporabljam tudi za avto, zato imam izkaznico vedno v denarnici. Njihove popuste pa sem na avtu že večkrat koristila. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja standardna oprema zajema:

Pod sedežem vedno prisoten dvodelni dežjak. Prav tako osnovno orodje, ki je prišlo zraven motorja...v bistvu je to ključ za odvijačit čep za dolivanje olja - jebiga boxer to res rabi :slap:. Potem v kovčku vedno še en par rokavic, krpa in sprej za čiščenja vizirja, ena podkapa (če imam na glavi windstopper podkapo, je v kufru poletna tanka in obratno), par lateks rokavic, en zložljiv "MacGyver nož, ki se spremeni lahko tudi v priročne kombinirke, čepki za ušesa, poleti mala plastenka vode. Verjetno je še kaka malenkost, pa se sedaj ne spomnim. Tole z dodatnim denarjem pod zicom se mi ne zdi slaba ideja, tako da bom pokopiral in dodal kak eurič pod zic ;)

Vse ostalo je spet stvar navade in posameznika. Jaz recimo vedno uporabljam škornje. Nevem če sem v karieri naredil 100km v navadni obutvi. Enako imam na sebi vedno želvo (level2), ni važno ali sem v dvodelnem kombinezonu ali pa v kavbojkah. Če je slednje imam vedno preko še kolenske ščitnike. Vinjeto imam jaz vedno celoletno, tako sem vedno pripravljen skočit na AC, če bi tako naneslo. So tudi določeni odseki, ki jih redno naredim samo po AC - recimo prek Lj se meni ne da zajebavat s semaforji. Podkapo sem že omenil in jo nosim vedno. Prav pridejo tudi vlažilni robčki. Jaz imam na balanci montiran še en mali etui od starejšega telefona (tisti ki so bili včasih za nošenje telefona za pasom). Noter gre recimo fino osebna izkaznica in ko grem preko meje, jo lahko na plano potegnem komot z rokavico. Potem jo pospravim enako hitro nazaj in varno zaprem (zapiralo drži magnetek). 

No, pa brez rokavic se tudi nikoli ne vozim, pa četudi je zunaj +40°. Aja, pa jaz imam asistenco od amzs ki velja tudi v tujini. Set za krpanje gum pa vozim seboj več ali manj samo ko se gremo turizem, čeprav morda ne bi bilo slabo zatlačit nekam pod zic in vozit vedno s seboj.

Evo toliko od mojih nasvetov :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!