Skoči na vsebino

Uporaba slušalk


Gost

Priporočene objave

V eni temo je bil link na kolesarko, ki je dobila kazen zaradi poslušanja glasbe preko slušalk med vožnjo. 

Berem in v prispevku navajajo zakonske člene da uporaba slušalk ni dovoljena.

Hm, sem mislil da je telefoniranje med vožnjo s slušalko dovoljeno. A potem to ne velja in si v prekršku?

Po isti logiki tudi slušalke za motoriste (za klepet s sopotnikom ali pa navigacijo) nebi smele biti dovoljene. So ali niso? Oziroma zakaj potem neenakopravnost med udeleženci v prometu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je legalno, da telefoniraš z pametnim telefonom zataknjenim v čelado (med ušesom in čelado)?

Sigurno je brezvrvično in prostoročno. To sem velikokrat videl v italiji.  Približno kot na sliki samo da sta obe roki na krmilu.

india-indian-asian-mumbai-fort-mumbai-chhatrapati-shivaji-railway-etdc16.jpg

 

 

Med iskanjem slike sem našel eno neverjetno.

Prostoročna vožnja in ročno telefoniranje :slap:

20120827131321_lai-xe-bang-chan.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sivi del zakona, slušalka (ednina) je dovoljena. Kar nekaj let sem jo uporabljal v avtomobilu. Tudi slušalka bluetooth je dovoljena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

sivi del zakona, slušalka (ednina) je dovoljena. Kar nekaj let sem jo uporabljal v avtomobilu. Tudi slušalka bluetooth je dovoljena.

In kaj je razlika med bluetooth in blackwire slušalko? :eek:

Tole ukrepanje prepotentnega redarja, ki je želel njeno tel, št, pol se je pa zaplezau in tolmačenje une punčare z nekim pravniškim izpitom in ne nazadnje kreacija še enega butastega in neživljenskega zakona pove vse o moderni EU državici, klečeplazenju njenih uradnikov in neumnosti, ki se iz tega cedi.

Ob vsem ropotu in đumbusu v mestih in na cestah je motnja, ki jo predstavlja poslušanje glasbe, navigacije, poročil, kmetijskih nasvetov in nasvetov za tiste na suhem, le minorni prispevek celoti.

In potem potrebneži po lastni pomembnosti spišejo in izvajajo predpise, ki imajo v realnem življenju več izjem kot pravil.

Marsikdo uporablja zvočne povezave v čeladi na motorju. Kaj je to drugače kot zvočnik na armaturi kakšne HF ali GW križarke? Uni na bmfah pa itak ne delajo!:jezik:
Marsikdo je naglušen in uporablja slušni aparat. Nekateri tudi take vrvične ali vrvične dodatke za povezavo s telefoni. Kaj bodo to tudi prepovedali?

Najbolje da prepovejo vse, le politikom, tajkunom in onim s pravosodnimi izpiti dovolijo vse. Pa seveda svojim biričem nekaj malega, da se bodo raje preseravali, preden jih bo kakšna babica na kolesu s taško nalomila. Pa upam, da bo imela kakšno granitko v njej.

Če bi imela kolesarska mreža v LJ kaj jajc, bi speljala akcijo, kjer bi se vsi kolesarji vozili s slušalkami v ušesih brez da bi bile priklopljene kamorkoli. Zaradi blaženja mestnega hrupa seveda, ki jih moti pri vožnji.:jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

razlika med modrozobo slušalko in blackwire slušalko, je po mojem v barvi žice. Ker pa so redarji farbenblind......ga goniš u pizdo materno, mu zabiješ slušalko v rit in nažgeš MP3 do fulla, kapišiš :P

no ja, to bi mu jaz naredu :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Tole so zgleda zagrabl ko mutavi za telefon:

"Sem ravno prečkal prešerca in opazim dekle, ki s telefonom sedi na kolesu in se ne premika.. Mimo se s kolesom pripelje policistka.. Brezkompromisno se odloči, da je kolesarka storila prekršek vreden plačilnega naloga. Ker se je kolesarka začudila in nežno protestirala, so jo obrkrožili še dva policista ter mestni redar. Dobila je nalog. Sem pa prepoznal enega od policistov. Skoraj slavni Klemen Bračko, ki so ga gledalci izglasovali za televizijsko poroko."

Kot trop psov nad žrtev. Namesto da se skupaj fjakajo po mestu, naj gredo po pedalogonsko rekreativnih trasah gledat kaj se dogaja. Ajaaa, tam bi jim bilo vroče, ni senc med stavbami.:ras:

 

CajkaFone.jpg

Popravljeno . Popravil I30
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, I30 pravi:

Tole so zgleda zagrabl ko mutavi za telefon:

"Sem ravno prečkal prešerca in opazim dekle, ki s telefonom sedi na kolesu in se ne premika.. Mimo se s kolesom pripelje policistka.. Brezkompromisno se odloči, da je kolesarka storila prekršek vreden plačilnega naloga. Ker se je kolesarka začudila in nežno protestirala, so jo obrkrožili še dva policista ter mestni redar. Dobila je nalog. Sem pa prepoznal enega od policistov. Skoraj slavni Klemen Bračko, ki so ga gledalci izglasovali za televizijsko poroko."

 

še pretepst bi jo blo treba ... ker nima globozga dekolteja je čist brezveze :P

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, maus pravi:

še pretepst bi jo blo treba ... ker nima globozga dekolteja je čist brezveze :P

S pendrekom, da bo drugič vedla, pa k ni večjih jošk zjutri s sabo vzela, pa ..... :P

Turizem smo ljudje :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lažje je eno curico na peciklu zajebavat kot telefoniste, fejsbukaše in surferje za volanom preganjat.

Pa čeprav ti lahko povzročijo 10x več škode.

Popravljeno . Popravil Fantocci
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Fantocci pravi:

Lažje je eno curico na peciklu zajebavat kot telefoniste, fejsbukaše in surferje za volanom preganjat.

.... pa une k ne vejo, da ima avto tudi žmigavec :blush: 

Mamicujimšugavujebem !!!!!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Fantocci pravi:

Razumi ga, sej ne more dat žmigavc če ima telefon v roki pa glihkar SMS piše... Saj ni superman(girl)...

Yp, u drugi roki pa čik pa burger ...

Lekajsimislimpress :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žalostno, samo to je skrajni doment recimo polovice organov, organk in redačev..(no sej od slednjih niti ne pričakujem kaj več)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, DAMI34 pravi:

Žalostno, samo to je skrajni doment recimo polovice organov, organk in redačev..(no sej od slednjih niti ne pričakujem kaj več)

Verjetno se zelo spoznaš na njihovo delo. Naj gredo s kolesi na avtocesto ?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Borutt pravi:

Verjetno se zelo spoznaš na njihovo delo. Naj gredo s kolesi na avtocesto ?

Ne, jaz sem predlagal, da vseh 8 ur šihta ližejo sladoled, sam me nuben noče poslušat....sej ti itak spadaš u drugo polovico :P

papustmeprmer :ras:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

Ne, jaz sem predlagal, da vseh 8 ur šihta ližejo sladoled, sam me nuben noče poslušat....sej ti itak spadaš u drugo polovico :P

papustmeprmer :ras:

Jst 12 ur ližm sladoled :ras:.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Borutt pravi:

Verjetno se zelo spoznaš na njihovo delo. Naj gredo s kolesi na avtocesto ?

Kaj se je treba spoznati na delo redarjev :?

Občinski odloki so javni, brat znamo verjetno vsi. Ajaaaa, še usposabljanja za redarje je treba naredit.:eek:
A kdo ve kakšni so osnovni pogoji?
Verjetno isti kot za pulcaje, pa določen max. IQ !:jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, Borutt pravi:

Jst 12 ur ližm sladoled :ras:.

ne pozab, pol ti morajo nadure plačat :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
On 11 July 2016 at 11:40 AM, Borutt said:

Verjetno se zelo spoznaš na njihovo delo. Naj gredo s kolesi na avtocesto ?

Ali lahko imaš vrvvično slušalko za telefoniranje na kolesu in motorju ali mora biti bluetooth slušalka???

 

Predvčerajšnjom sem videl tri kolesarje na italjanski avtocesti :) Sigurno niso bili policaji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na sončna očala sem montiral tisto špagco za stare ate, de špeglov ne zgubiš. Sam bom mel špago na sprednji strani speljano dol, tjo kot bi ble od slušalk, še po taktu začnem gont, pa da se pravimo budale z biciklom po Lublan. 
Muzka mi pa itak po glav špila, pa eni glasovi mi ves cajt nekaj pršepetavajo.:whistle:

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 57 minutami, I30 pravi:

Na sončna očala sem montiral tisto špagco za stare ate, de špeglov ne zgubiš. Sam bom mel špago na sprednji strani speljano dol, tjo kot bi ble od slušalk, še po taktu začnem gont, pa da se pravimo budale z biciklom po Lublan. 
Muzka mi pa itak po glav špila, pa eni glasovi mi ves cajt nekaj pršepetavajo.:whistle:

Vedel sem ,da sva si podobna :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej dobr da niso še vedno uni stari Iskrini telefoni k si številke še obraču ... pomoje bi blo smešn, če bi iz avta klicu in številčnico obraču, pa slušalka v rokah ... 

js mam raje zvočnike v čeladi kot ćepke v ušesih ... polet zna bit zoprno ko zašvicaš v uhe :P

 

a sploh štekate :mad: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

itak, kdor ne ušteka, spljoh muske nau slišu :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!