Jump to content
  • Sign Up
Sign in to follow this  
Snečer

GPS Tracker TrackR-Crowd

Recommended Posts

Snečer

Kot zanimivost.

Kolega me je opozoril na zanimivo aplikacijo, ki se namesti na telefone (podobno kot google latitude).

http://www.instamapper.com/

Gre za brezplačno zadevo.

Če ima vaš telefon vgrajen gps ali agps (torej vsi običjani novejši telefoni) lahko preko te lokacije ob uporabi gsm omrežja sporočite svojo lokacijo.

Poraba podatkovnega prenosa je minimalna, nekje 1kb za en podatek o lokaciji.

http://www.instamapper.com/fe?page=demo

Zemljevid z vašo lokacijo lahko integrirate na vašo spletno stran, blog, ni pa nujno, saj portal omogoča tudi "šeranje", torej direktna povezava na zemljevid (javni vpogled).

Zadeva je sila preprosta.

krucymucy

Jaz že nekaj let uporabljam Sports Tracker za vse vrste rekreacije, tudi mopediranje.

Sports Tracker uporablja mape naložene iz telefona, če jih pa ni, pa zgolj izrisuje pot, šteje kilometre, riše grafe višin ...

Uporabniški vmesnik je odličen, vse zbrane podatke pa se enostavno izvozi in odpre na PC-ju v programu google earth.

sports-tracker.jpg

krucymucy

Takole pa izgleda potem v Google Earth-u ...

sportstrackersellaronda.png

Snečer

Sport tracker imam na telefonu, vendar če se ne motim omenjeni program ne omogoča pošiljanja podatkov preko gsm omrežja.

Ali?

Tako da npr. domači vidijo kje si.

Gre za drugačen program, ki zgolj shranjuje gps sled in jo analizira, podatkov pa ne sporoča.

Shark4109

Zdravo,

Odpiram topic če je bi bil kdo zainteresiran za nakup te napravce:

https://www.thetrackr.com

Če bi se odločil za skupinski nakup, bi pršlo dost ceneje + pokritost bi povečal.

Pri nakupu paketa 5 + 5 Gratis je to s poštnino + processing fee vse skup 171$ kar nanese 17$ na eno napravco. Se pa lahk tud kakšn kupon najde 40% in bi to pršlo pol pod 10$ an device kar je pa že dost ugodno.

Edit: 
Ok promo koda je za 10$ in ne 40% :) Ampak bol k nč :)

Torej kdo je za?

LP
   Branko

Trenutno zainteresirani:

P.S. Če je kdo na seznamu in si premisli naj pove :)

Skupno: 4

Edited by Shark4109

maus

zanimiva stvarca ... privlačna .. ampak .... če te nekaj dni ni doma, ne morš vedt, da mopeda ni več v garaži in da ga morš iskat .... da bi meu vsaj kakšn move alert, bi ga takoj vzel.

a se motim :?

Guest

A sem jaz kaj spregledal? V čem se razlikuje od drugih podobnih zadev (npr, če se ne motim celo ena prvih takih, Chipolo iz Zagorja)?

Shark4109
2 minutes ago, maus said:

zanimiva stvarca ... privlačna .. ampak .... če te nekaj dni ni doma, ne morš vedt, da mopeda ni več v garaži in da ga morš iskat .... da bi meu vsaj kakšn move alert, bi ga takoj vzel.

a se motim :?

Bo držalo.

6 minutes ago, twom said:

A sem jaz kaj spregledal? V čem se razlikuje od drugih podobnih zadev (npr, če se ne motim celo ena prvih takih, Chipolo iz Zagorja)?

Po mojem dokaj ista zadeva, 5$ ceneje.

Roger G. Jagger

Da nima move alert je res minus ampak gre bolj za lociranje v primeru kraje. Se kaksen disc-lock ali nekaj.....

p.s. Vsak dan preveris, ce je motor se na lokaciji, kjer naj bi bil...

lp,

Yagi

Edited by Yagi-san

Sorty

neuporabna zadeva. Sam uporabljam Chipolo, ki mi še ni prišel prav saj te naprave delujejo preko bluetooth povezave in če je vmes stena se zadeva ne locira. Trackr je ravno tu naredil izboljšavo, da se ga lahko locira če ga zazna kakšen drug telefon z nameščeno njihovo aplikacijo ob pogoju seveda, da ima prižgan bluetooth. Kako mizerna je ta možnost da se to dejansko zgodi v sloveniji upam da si predstavljate vsi. Raje kupi gps tracker in vstavi sim kartico, naštimaj move alert in si rešen (komplet cena 20€)

Edited by Sorty

Shark4109
1 hour ago, Sorty said:

neuporabna zadeva. Sam uporabljam Chipolo, ki mi še ni prišel prav saj te naprave delujejo preko bluetooth povezave in če je vmes stena se zadeva ne locira. Trackr je ravno tu naredil izboljšavo, da se ga lahko locira če ga zazna kakšen drug telefon z nameščeno njihovo aplikacijo ob pogoju seveda, da ima prižgan bluetooth. Kako mizerna je ta možnost da se to dejansko zgodi v sloveniji upam da si predstavljate vsi. Raje kupi gps tracker in vstavi sim kartico, naštimaj move alert in si rešen (komplet cena 20€)

Ravno pri takem razmišljanju se potem zalomi in produkt potem ne napreduje. Če bi zadevo več ljudi sprejelo bi verjetno spremenil mnenje. Meni osebno se splača tistih 20-30€ reskirat in če bi bilo takih več bi zadeva postala uporabnejša.

smasher

ne poanta tega je da imaš to napravo pritrjeno na steno in ko iščeš telefon pritisneš to zadevo da te pozvončka in veš kje je telefon :D 

Sorty

in upaš da ni v drugi sobi ker telefon sicer ne bo zvonil. Shark ti ne branim da kupiš, tudi sam sem bil pred tremi leti navdušen ko sem videl Chipolo, zanj odštel krepko preko 30€, da sem ugotovil da je neuporaben.

ok mam pa vsaj drag obesek :cool:

smasher

No, predlaga kdo kakšno drugo napravo v podobnem cenovnem rangu? Problem drugih je vzdrževanje sim kartic.

Bmflar
pred 15 urami, Sorty pravi:

Raje kupi gps tracker in vstavi sim kartico, naštimaj move alert in si rešen (komplet cena 20€)

Lepo napisano ... Do sedaj sem naročil in plačal 2 ... Noben ni prišel do mene.... Money back :(

... pa ga še vedno nimam !

Roger G. Jagger

Kaj smo potem ugotovili za TrackR.....ni to še to, kar iščemo? Skenslamo nabavo, gre sam posamicno v nakup?! Jaz, ko sem zadevo na nitro pregledal, je izgledala odlicno. Ampak, ce ne oddaja signala, da lahko kadarkoli in kjerkoli preveris.....hm, ni to to?!

lp,

Yagi

DAMI34

za 300€ ti povem, kaj nabavi...oziroma tok te pride tolele:

Sorty

HD-dyna kontaktiraj me pa ti posredujemm kontakt od fer prodajalca. (kupil 3, delajo BP)

@smasher vzdrževanje sim kartice te na leto pride cca 10€. Mislim da to ni noben denar glede na to da zadeva deluje tako kot mora.

Edited by Sorty

Roger G. Jagger
8 hours ago, DAMI34 said:

za 300€ ti povem, kaj nabavi...oziroma tok te pride tolele:

Kje pa je možno nabavit tolele?

lp,

Yagi

DAMI34
pred 7 urami, Yagi-san pravi:

lp,

Yagi

Axle Koper

maus
pred 8 urami, Yagi-san pravi:

lp,

Yagi

bljak ... KTM barve :P

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Zadnje objave na forumu

• thumper
      nekaj nabijaš s tem tvojim teoretiziranjem.. kaj bi bilo če bi bilo pa če bi pa zakaj ne..  dejstva so pa taka kot so..poglej si lestvico - so tam trditve in razlage na istem mestu.. če gre zarco na poltovarniškega ducatija si bo naredil še eno bolečino. gigi nima neomejenega budgeta.. ima pa "neomejenega " petronas, ki je imel l.2016 nekih 5x toliko čistega dobička kakor ducati bruto prodaje (55000 enot po 20000e je 1.100.000.000 oz.1.1mrd)..  l.2018 je petronas zaključil z 26mrd čistega (honda recimo 8.7mrd). petronas ni autsajder v motošportih...v sbk so tekmovali z motorjem , ki so ga sami naredili .dosegli l-2004 eno drugo in eno 3 mesto kar ni bilo slabo glede na to , da so proti 1000ccm ostalih tekmovali z 900cc.
    • Darko3g
      Ko sem prebral samo besedilo, sem si predstavljal nekaj takega  
    • Snečer
      o novem traceru700 govorimo
    • farang
      Eeeeeem, mam Tracer 700 letnik 2018, in ima spredaj nastavljivo samo šipo, tolk o tem. Res da za 7 jurjev nimam kej dost jamrat, sam sorry, ne more se v nobeni stvari primerjat z BMW, pa še katerim drugim proizvajalcem ne (KTM, Ducati, Triumph...). Karkoli primeš ti da vedet da sediš na budget motorju.  Da ne bo pomote, meni je ok, sicer je ne bi kupil, ampak nikoli pa ne bom rekel da je to isto dober motor kot BMW F850GS al pa ne vem, KTM 790 Adventure ipd..   
    • sergini
      Če pogledamo vozni park na naših cestah bi človek reku, da so plače odlične. Po mojem skromnem mnenju so politiki, direktorji in šefi (no, vsaj večina njih) uničili kar se je včasih prakticiralo in se kar dobro obnese (pa to nima veze s kakim komunizmom ali kaj podobnega), to je pripadnost. Jaz ne morem delati v podjetju, če ne čutim pripadnosti. Da bi hodil 2-5-10 let nekam samo zato, da nekaj počnem? Ne hvala. Za folk, ki prihaja k nam, sem istega mnenja. Če ti ni všeč tukaj (sistem, jezik, folk...), pokaj naprej ali pa nazaj.   Pa, da še malo dregnem mojstra Nejca... za takšne poteze pa res ne rabimo državnih mej odpret in navabit par tisoč folka brez dokumentov in nelegalnim prestopom, da popestrimo nam manjkajoči kader ane? Ali pa si res iz Luzerna, tukaj v Slo (po možnosti pa v Lj) pa oddajaš stanovanje in s tujim lulčkom (da me Alla ne da na hladno spet zaradi opolzkih besed) po koprivah mal tolčeš in nas malo prc prc v glavo v tej temi 😜. Kdo ste vi, ki boste vabili nove migrante? Ker v naslednjem postu pišeš kaj delajo slovenci...torej, kdo ste vi oziroma ti?  
  • Similar Content

• Snečer
      By Snečer
      Mogoče bo koga zanimalo

Nizozemska firma izdeluje specialno motoristično karto Evrope, ki je kompatibilna z Garmin napravami.

Trenutno so pokrite države Beneluxa, Avstrija, Nemčija in Švica.
      http://www.gps.nl/onroute_motorkaart_2010.html#6
      http://www.onroute.nl/page/product/motorkaart_extra_regio

Te pa so očitno še v "delu":
      Frankrijk, Italië, Spanje, Portugal (nog niet beschikbaar) <LI>Engeland en Ierland (nog niet besschikbaar)<LI>Denemarken, Noorwegen, Zweden en Finland (nog niet beschikbaar)

Karta je razdeljena na 110fragmentov in skupno velika 860Mb, primerna tudi za starejše Garmin naprave, ker ni v formatu NT.

pokritost držav v Mapsourcu

Bistvena razlika glede na City Navigator:
      - avtomatsko iskanje najboljših motorističnih cest
      - izdelava rute na PCju ali v naprave
      - podprte vse Garmin naprave
      - preprosta uporaba

Potrudili so se tudi že pri samem izgledu, tako da ja karta bolj pregledna kot City Navigator.

Primer Nockalmstrasse

motokarta

city navigator 2011.10

Vsaj Italijo še morajo dodati pa bo zadeva kar zanimiva za planiranje.

V praksi še jasno nisem preizkusil, po testu na PCju je videti, da sili na motoristične ceste ob narejeni ruti, ruto naredi drugače kot City Navigator.

Primer "iste" poti v CN in motokarti.

in

• tom rider
      By tom rider
      Kaj se lahko zgodi,ce imas navigacijo na motorju

tom rider
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy terms and use of cookies!