Skoči na vsebino

Hrvaška, Črna gora, Albanija


dejan77

Priporočene objave

Pozdravljeni,

Ker vem da vas je tukaj precej že oddelalo države napisane v naslovu bi postavil par vprašanj.

Letos se v avgustu z ženo odpravljava z motorjem ob obali do Albanije. Magistralo do Dubrovnika poznam, naprej nisem bil še nikoli. Potovanje bo v dvoje s kovčki, brez šotora, ker je želja po malo več luksuza bi se prespalo v hotelih ali apartmajih. Ni nujno da je hotel/apartma v centru, lahko je tudi izven mesta, bolj je bistveno, da je normalno za parkirat pred samim objektom, varovan parking je še dodaten plus.

Končne destinacije so Dubrovnik, Budva/Ulcinj (tle so mnenja malo deljena), in pa nekje na baje zelo lepi albanski obali - o Albaniji nimam pojma, zdaj se malo informiram s pomočjo strica googla.

Se pravi če ima kdo dobre izkušnje s temi lokacijami, naj prosim napiše kje se da ugodno in udobno prespati. In pa do kam iti v Albaniji - da je kakšna luštna plaža.

Lahko pa predlagate tudi kakšno drugo destinacijo na tej poti, rezervirano nimava še nič, tako da ni omejitev.

Popravljeno . Popravil dejan77
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na kratko, nikol nisem še nič rezerviral, vedno poiščem na licu mesta, ponavadi gostinci vse zrihtajo, če vprašaš.

Albanija:

trdnjava Kruje

10320553_657907434278812_385707048756061

Dhermi beach in Logara pass

10271514_657907917612097_899223248051171

skrivališče podmornic in alipašina trdnjava

1014068_657908104278745_1267526558663113

10171915_657908164278739_314603585563489

Maš pa še marsikaj zanimivega, sam poguglat je potrebno.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

plaže so ob celi zahodni obali albanije, imaš Drač, Sarande, Vlore, Ksamil  ...to če te zanimajo plaže, povsod dobiš hotel/ motel s *** za tam cca 30 eur na noč s fruštkom

in to v centru

  če te pa še kaj bolj konkretno zanima pa lahko na PM

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Sva šla prejšnji teden z mojo boljšo polovico do Kotorja in nazaj (5dni / 4nočitve)...vedno sva poiskala prenočišče zvečer, ponvadi sva bila uspešna že v prvo. Vedno se najde prenočišče za eno noč, tudi v višku sezone. Okolica Splita soba z WCjem 40€. V Kotorju lep, urejen apartma za 40€. Gradac novejši apartma za 50€. Šimuni (Pag) soba s skupnimi WCji 30€.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 17. 7. 2016 at 11:45, DAMI34 pravi:

 

skrivališče podmornic in alipašina trdnjava

1014068_657908104278745_1267526558663113

 

Živjo!

 

Grem drugi teden v to smer,pa me zanima kje se da to videti?

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, Toni said:

Živjo!

 

Grem drugi teden v to smer,pa me zanima kje se da to videti?

 

 

Porto Palermo

najdi na karti, vnesi v navigacijo in bos prisel do tja.... Trdnjava in ex podmorniska  baza sta v istem zalivu 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 17. 7. 2016 at 11:45, DAMI34 pravi:

Dhermi beach in Logara pass

10271514_657907917612097_899223248051171

 

Glej ga, kaj si mi fotko ukrado?

DSC_0437.jpg

 

Ne vem kaj ti je všeč, tako da težko svetujem. Če imaš rad rom pom pom boš v Sarande sigurno užival. Pa kak kilometer južneje boš tud našel kakšno samotno plažo. Edino odsvetujem Vloro. Meni prav ogabno, kako imajo kanalizacijo čez peščeno plažo speljano v morje. Za night life pa bo v redu, samo pazita ker je veliko napizdunov tam. Vsepovsod rugje pa je prav lušno. Varno vožnjo! 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker so tukaj mojstri vprašam še za en nasvet.

Albanijo nameravamo prečkati po tej trasi:

https://www.google.hr/maps/dir/Kakavia/40.9093123,19.6929068/42.047205,19.4841666/@40.2734797,19.6978308,10z/data=!4m12!4m11!1m5!1m1!1s0x135ba7bed8485a4b:0x11c2ed4e20e2dc2f!2m2!1d20.3591807!2d39.9089648!1m0!1m0!2m1!1b1!3e0?hl=sl

 

Druga možnost je da takoj po prihodu iz Grčije zavijemo za Sarande in ob obali do Vlore.Ali so na kakšni relaciji daljši odseki slabih cest in katera je boljša glede panorame.Na obalni varianti zna biti gužva?

 

 

LP    Toni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, Toni said:

Ker so tukaj mojstri vprašam še za en nasvet.

Albanijo nameravamo prečkati po tej trasi:

https://www.google.hr/maps/dir/Kakavia/40.9093123,19.6929068/42.047205,19.4841666/@40.2734797,19.6978308,10z/data=!4m12!4m11!1m5!1m1!1s0x135ba7bed8485a4b:0x11c2ed4e20e2dc2f!2m2!1d20.3591807!2d39.9089648!1m0!1m0!2m1!1b1!3e0?hl=sl

 

Druga možnost je da takoj po prihodu iz Grčije zavijemo za Sarande in ob obali do Vlore.Ali so na kakšni relaciji daljši odseki slabih cest in katera je boljša glede panorame.Na obalni varianti zna biti gužva?

 

 

LP    Toni

Definitino je bila par let nazaj cesta Saranda-Vlora boljsa izbira. Skor kt Albanska Jadranka.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako se strinjam z zgoraj napisanim, jaz bi šel tudi ob obali pa obvezno čez LLogara pass.

Kaka je pa cesta ponavadi kar po guglu pogledam, vklopim slike spodaj in povečam zemljevid, pa vlečem ob poti, potem se spodaj spreminjajo slike in veliko jih je slikanih s ceste, ali pa je slikana cesta.

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pozdravljeni.

Potrebujem nasvet, oziroma kakšno priporočilo iz prve roke glede izleta po Hrvaški pa tja do Črne gore.

Glede na to da je ta vikend in začetek drugega tedna napovedano lepo vreme sva se s punco odločila, da skočiva na ene počitnice, ki si jih žal zaradi nekaj drugih obveznosti nisva uspela prej privoščiti.

Jadranko sem večkrat prevozil do Šibenika (pač enodnevne turce), naprej mi je pa neznanka. Šla bi za 4-5 dni (ob lepem vremenu mogoče še kak dodaten dan) s tem, da se nam nebi nikamor mudilo, kakšen dan sem pripravljen razkirat tudi za poležavanje in kopanje, glede na to da so to »glavne počitnice« pa mi tudi kakšen dodaten € ni problem kje pustiti.

Tako da:

-ima kdo kak predlog kaj se splača pogledat na poti oziroma ob poti dol,

-kakšno letovišče kjer bi se dalo lepo parkirat motor pa za se en dan oddahnit v smislu kopanja če bo še možno (lahko hotel)

 

 

če ima kdo še kako zanimivo informacijo se priporočam:) LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidva se samo vsedita in pojdita lepo ob obali! Od Šibenika naprej je vse lepo, Jadranka je dolgočasna le med Zadrom in Biogradom. Prejšnji teden odpeljal od Herceg Novega direktno do doma, kot transfer, in sem neizmerno užival. Cesta prazna, temperature celo previsoke, še ustaviti bi se moral za kopanje in bi bil dan popoln. Mogoče pojdita na Pelješac in Korčulo, predvsem Korčula je prekrasno mesto, če še nista bila. Lahko gresta tudi za dan, dva na Hvar, iz Drvenika sta čez v pol ure. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, pa tudi med Splitom (Trogir) - Omišem je tudi bolj bogo, ker je vse naseljeno. Če nočeš Zadar-Biograd, greš zadaj čez celino Benkovac - Trogir, prazno.

Lahko pa morebiti dol greš po celini in nazaj po obali, da ne bo vse "isto", sicer ne vem od kod si, ampak Plitvice-Gračac-Knin-Sinj, to je ena sama poezija brez prometa, potem pa naprej na Ploče in prideš praktično do Dubrovnika.

@motolover Gusinje-Skader (sh20) bo v celoti asfalt letos oz. naslednje leto? sem videl, da si nekaj pisal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da sploh še ni bil dlje od Šibenika, mu priporočam vsaj v eno smer ob obali. 

8 minutes ago, Snecer said:

 

@motolover Gusinje-Skader (sh20) bo v celoti asfalt letos oz. naslednje leto? sem videl, da si nekaj pisal

Ja, do novembra imajo v planu. Vsaj tako mi je razložil kamionist, ki je delal na gradbišču in sva skupaj čakala, da zlijejo beton v neko jamo. Bo pa potem lepa za vse motoriste, še Harleyaši in Gold Wingarji se bodo lahko opogumili za v tiste konce.

DSCN7074_zpsxheapasx.jpg

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fino, to bo užitek.

Škoda samo, da se ne morejo še zmenit na meji Plav (planina Čakor, prelaz)-Peč (Kosmet), Črnogorci so naredili novo cesto skozi kanjon na meji pa protitankovski stožci.

http://www.gusinje-info.com/saobracajnica-murino-cakor-pec-od-vitalnog-znacaja-za-plavsko-gusinjski-kraj-i-sire/

To bo naslednje leto vse odprto.

 

Rezultat iskanja slik za čakor granica

 

carinik je sicer rekel pa "može se", ja, pol te pa hvatne in ilegalni prehod meje :) pa gremo na postajo štet

101694039.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala za vse odgovore:)

 

evo tudi najin plan napreduje in sedaj smo nekako na temu:

dva dni po Jadranki dol (mogoče je v planu Međugorje ter Dubrovnik, vsako v eno smer), konec drugega dne cilj Budva za 3 dni (v tem času obisk Kotorja).

sem šel mimo agencije Sonček in so našli nek hotel Aleksandar*** polpenzion 3 nočitve 265€ za dva. Je to OK ali se splača raje kake apartmaje tam najti?

za na poti gor in dol pa bi sproti našla kako zatočišče.

Imam vprašanje:

  • kako je kaj urejena jadranka v okolici  Dubrovnika
  • okoli Kotorja se da lepo priti ali so kakšne takse, ali druge ovire

 

če ima kdo kakšno zanimivo točko na tej relaciji ali kakšen bolj mikaven plan se priporočam za namig :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

26 minutes ago, Motocaster said:

Imam vprašanje:

  • kako je kaj urejena jadranka v okolici  Dubrovnika
  • okoli Kotorja se da lepo priti ali so kakšne takse, ali druge ovire

 

1. lepo, pelješ se zelo blizu mesta, s ceste se vidi veliko in čez most Doktorja Tuđmana kjer se ustavil za slikanje in razgled

2. nič taks ali česa podobnega

Meni Budva ni všeč, si jo pa le oglejta. Polpenziona ne bi jemal, prav v tem je prednost motorja, da se klatiš naokoli in ješ na različnih lokacijah. Polpenzioni so za tiste, ki gredo na plažo. Malo poglej na Booking.com. Vzemita raje sobo z zajtrkom, za 50 do 60€ se dobi zelo na nivoju.

Če nisi zelo veren, nimaš v Međugorju kaj videti. Mogoče se motim, bodo povedali še drugi.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Međugorju res ne, je pa spanje poceni- konkurenca je velika. So pa blizu slapovi Kravice, Mostar ni daleč, vrelo Bune si je vsekakor potrebno pogledati. Glede na to , da je sezone konec, ne rabiš nobenih rezervacij. Mi nismo nikoli nič rezervirali, pa vedno našli.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v Budvi je izven sezone večina privatnih smeštaja praznih, ne rabiš hotela, razen če rabiš, to pa sam veš, cene so pa ful nizke, za teh 265 eur sta lahko ene 10 dni v privat sobah. Skoraj vsaka hiša tam ma kako sobo ki jo oddaja.

pa ko prideš v BUdvo greš v prvi turist center pa vzameš zemljevid črne gore, tam so NARISANE vse znamenitosti-glavne in se voziš 3 dni po tem zemljevidu. Ne rabiš nobenga gugla, nič. karkol vidiš je veliko, vsega pa itak ne moreš. pa ne hodit v buno ker to ni v čg :P namest međugorja pejta v trogir pa v primošten.... je lepš :) pa v Ston itak., pa spotoma je.

http://www.montenegro-traveler.com/sr/Apartmani/Budva

glede hrane, v BUdvi imaš zjutraj polno stojnic s hrano za male pare .... razen če te mika marmelada v hotelu :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!