Skoči na vsebino

Cross - pomoč


Mateej

Priporočene objave

Pozdravljeni!

Imam nekaj vprašanj o cross motorjih.

Star sem 16 let, skoraj 17. Vozim traktor, znam vozit avto, znam peljat Tomos 4ko in enkrat sem vozil 4cikla yamaha raptor 350 največ v drugi prestavi na nekem travniku. Sedaj si neskončno želim kupit crossa. In me zanima kaj je boljše. Kot sem rekel, star sem 16 let imam 183cm in 82kg in me zanima kakšen motor naj si kupim. Yamaha, Honda, Kawasaki, Suzuki. Koliko ccm, 2taktni, 4 taktni. Motor bi imel za rekreativno voznjo po gozdu in lokalnih cestah. Registracije in tega ne rabim. Kakšrn motor bo dovolj velik zame in dovolj močen.

Najlepša hvala za vse odgovore. 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najmanj KTM 450 SX-F. Vse ostalo bo daleč prešvoh... ker si že quada po travniku v drugi pelal :worship: No ja, pa Suzuki RMZ 450 je tud opcija. Al pa kr od Gajserja Honda... da bo 'dovolj močna za v hosto'.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni 450 malo premočno zame? 2T ima večjo zagonsko moč ane?

 Kaj pa 125ccm 2T ali 250 4t? 

Mislim da je 450 malo prevelik in premočan zame. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če sem resen. 125 kubikov 2T stroj bo preko glave zadosti. Z drugimi kot s KTM-i nimam izkušenj, pa težko kaj drugega priporočam. Je pa 125 EXC zelo spodoben 'moped'. Ko se zvrti, je na zadnjem kolesu preko 30 konjev. Vzdrževanje je tipično ceneje kot za 4T stroje, ker je sama mašina precej bolj preprosta. Pa nimaš konstantno občutka, kot da te hoče za vsako ceno ubiti. SX variante so kros motorji... s tistim izven kros proge nimaš kaj iskati. Pa še precej bolj agresivni so (težko verjeti, sam so res), z daljšimi prestavami. Jih je precej težje vozit po hosti. Tako da če kaj, išči hard enduro motor.

 

Pa še en kos nasveta. Offroad stroja ne podcenjevati. To je nekaj čisto drugega, kot kak Tomos. Sej pride prav, da znaš delat z 'ročnimi' prestavami in sklopko. Sam pelje se pa popolnoma drugače.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisi se napisal kaksen je budged. Pa nepozabi racunat da cca 1k gre letno v vzdrzevanje. Pomojem poisci kaksno 125ko (yamaha, suzuki, honda, ktm) prvi trije so naceloma malo cenejsi za vzdrzevanje. Priporocam da poisces kaksnega ki je v zadnjem letu zamenjal ojnico. Ker ko gre pogobe si takoj na 500-1000e. Pa pazi na letnike ker vsi za par let pomladijo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!