Skoči na vsebino

Priporočene objave

Ta vikend se obeta še nekaj lepega vremena. Mangart me že nekaj časa vleče, pa bi se ta vikend morda celo našel čas, da ga podrem :) Je še primeren čas za to pot ali je že pozno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta vikend se obeta še nekaj lepega vremena. Mangart me že nekaj časa vleče, pa bi se ta vikend morda celo našel čas, da ga podrem :) Je še primeren čas za to pot ali je že pozno?

Jaz sem bil pred leti na Mangrtu na nedeljo čertega novembra :klicaj: ,vreme hladno a prekrasno in razgledi čudoviti :OK:

rampa ,ki zapira cesto je bila odprta sicer ne bi šel gor :whistle:

No dva dni pozneje je v Sloveniji bilo slabo vreme in je snežilo :BUA: in v hribih je padlo kar konkretno snega.

Kar pogumno gor jesenske barve so čudovite :notworthy: ,lep pozdrav Mavti :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za info. Za kateri kraj je treba gledat vremensko napoved, da dobiš najbolj zanesljive informacije glede Mangarta?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kiri glej, Bovec ali pa Krnjsko goro.Mislimda bo ta vikend zadnji letos Z ponedelkom v dolini dež na Mangartu sneg in verjetno bo tudi koča zadnjič odprta.

Popravljeno . Popravil gusar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Vprašanje za "primorsko sekcijo" : povezava Ajdovščina - Lokavec - Predmeja: pred časom jo je en del odnesel plaz. kako pa je sedaj prevozna? Asfalt povsod, del makadama? Snega verjetno še ni :D

Hvala za info.

(Vikendbobajelepintopelpress)

Popravljeno . Popravil Fazer03
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje za "primorsko sekcijo" : povezava Ajdovščina - Lokavec - Predmeja: pred časom jo je en del odnesel plaz. kako pa je sedaj prevozna? Asfalt povsod, del makadama? Snega verjetno še ni :D

Hvala za info.

(Vikendbobajelepintopelpress)

kakšna 2 km je popolnoma nova cesta

vse asfalt :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala. Grem preveri v soboto. (saj verjamem na besedo, samo je pa fino imet en tak izgovor za jesensko furo)

Popravljeno . Popravil Fazer03
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Mene zanima, kakšna je cesta na relaciji, ki sem jo označil na karti in sicer od vasi Sela do Kočevske Reke?

Predvsem me zanima na relaciji Sela --> Zgornji Čačič (če je asfaltirano) ..... od tam naprej se pa lepo vidi, da je lepa cesta proti K.Reki.

20224160.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zanima, kakšna je cesta na relaciji, ki sem jo označil na karti in sicer od vasi Sela do Kočevske Reke?

Predvsem me zanima na relaciji Sela --> Zgornji Čačič (če je asfaltirano) ..... od tam naprej se pa lepo vidi, da je lepa cesta proti K.Reki.

Cesta je lepa - malo popazi, ker se rolkarji včasih po ovinkih naganjajo.

Sicer pa :

http://www.motosvet.com/tabla/topic/25217-cesta-kocevska-reka-osilnica/page__st__120

rrrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@rrrr

Hvala ti. Sploh nisem vedel, da obstaja posebej tema za ta del ceste.

Malo sem gledal po GEarth, pa mi je tako čudno zgledalo od Zgornjih Čačičev do Sela, kot da ne bi bilo asfaltirano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@rrrr

Hvala ti. Sploh nisem vedel, da obstaja posebej tema za ta del ceste.

Malo sem gledal po GEarth, pa mi je tako čudno zgledalo od Zgornjih Čačičev do Sela, kot da ne bi bilo asfaltirano.

Po tej cesti si se že peljal :) ko še en del ni imel asfalta, zdaj je v celoti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po tej cesti si se že peljal :) ko še en del ni imel asfalta, zdaj je v celoti.

Se mi je zdelo, ampak predvsem me je zanimalo, kakšen je ravno tisti del, ki takrat ni bil asfaltiran. A to je torej porihtano?

Tisti del pa vem, da je bil na novo oz. pred kratkim položen asfalt .... 06.2010 leta. Sem v zbirki našel nekaj slik ....

20236282.jpg

20236281.jpg

20236280.jpg

20236279.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pred leti sva se peljala v sosednji Avstriji in sicer iz Dobbiaca v smeri Lienza. Kmalu po Dobbiacu se lahko zavije desno na cesto štev. 111 in preko sedla Kartitscher Sattel (1529 m) prideš do Kotschach-Mauthena, od tu dalje pa za Hermaogor ali pa desno na Plockenpass. Takrat je bil del ceste skoraj nov, del še kar za silo, so bili pa tudi odeki, kjer se je dalo slutiti, da je bil nekoč asfalt. Pa me sedaj zanima, če je sedaj stanje že kaj boljše. Hvala za info.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kotschach-Mauthen- Hermaogor odlična cesta, prevozil letos, lani pa preko Plockenpass- a do Paluzza (št. ceste110), cesta solidna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kmalu po Dobbiacu se lahko zavije desno na cesto štev. 111 in preko sedla Kartitscher Sattel (1529 m) prideš do Kotschach-Mauthena, ...

Hvala. Stanje na tem delu poznam. Zanima me pa cesta 111 preko sedla.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, tudi ta del je OK (prevozil letos) Iz Drautal str. (E 65) oz. 100 v kraju Tasenbach zaviješ na 111.

Tole je takoj za Dobbiacio. (meja med Italijo in Avstrijo), kmalu za tem zaviješ desno.

dsc04412.jpg

Popravljeno . Popravil jakATV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Zanima me ta relacija.Mejni prehod Podgorje je meddržavni,kako pa je potem pri MP Rakitovec ki je za obmejni promet in sodeč po Googlu tam cesta na kratko prečka državno mejo.Kako je to prevozno in kakšna je cesta na tej relaciji.

http://tinyurl.com/Podgorje-Buzet

LP Toni

kar nekajkrat prevozil te ceste

1, MP je meddržavni 2. pa lokalni

prima tura tam po čičariji....vse asfalt

lako greš tudi mimo Munje proti reki

tam, ko gre meja čez cesto ne boš nič občutil :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me ta relacija.Mejni prehod Podgorje je meddržavni,kako pa je potem pri MP Rakitovec ki je za obmejni promet in sodeč po Googlu tam cesta na kratko prečka državno mejo.Kako je to prevozno in kakšna je cesta na tej relaciji.

http://tinyurl.com/Podgorje-Buzet

LP Toni

Cesta po googlu res prikaže a pot vodi tik ob meji tako da ti praktično voziš tik po meji. Glede mejnega prehoda rakitovec je tudi možen prehod meje z osebno a prej izpolneš nek kuponček in plačaš 1 € ( no vsaj tak je bilo ko sem jaz pred dobrim letom prečkal ). Na omenjeni cesti ni veliko prometa zato pa moraš biti toliko bolj pazliv na domačine, ki kar dobro stiskajo po gasu vedoč, da ni prometa. Tudi vožnjo po temi je potrebno jemati z rezervo kajti cesta vodi po neokrnjeni naravi in je kar dosti možnosti, da ti cesto prečka žival. Opozoril bi te tudi na traktorje.

Kot je že omenil @dotem pred mano , ta pot je idealna za povezavo z Rijeko. Mi z obale jo veliko krat uporabimo, da se izognemo gužvi s turisti in tudi po kilometrih je najkrajša.

http://goo.gl/maps/EvKYs

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Vreme in čas je idealen, da človek malo vrže plane na papir.

Zanima me namreč, kakšna je cesta na relaciji KRNICA - RADOVNA - MOJSTRANA ?

Seveda me zanima ali je asfalt ali makadam. Nekako ne morem ugotovit in bi bil vesel, če bi mi kdo napisal, ki se je lani tam peljal.

Še link spodaj in hvala vnaprej.

 

http://goo.gl/maps/bY18V

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Leta 2011 je bila ta cesta lep makadam - pa ne vsa. Okoli 2 tretjini ceste je makadam. Asfalt se začne okoli 5 kilometrov pred Mojstrano.

 

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!