Skoči na vsebino

Priporočene objave

Pozdravljeni!

Ker nikjer nisem zasledil teme, kjer bi lahko povprašal/povpraševali za določen odsek ceste, sem se odločil odpret tole temu, ki bi naj služila, da izvemo dejansko stanje od nekoga iz prve roke.

Takšni podatki so neprecenljivi, zato načenjam to temo z kar konkretnim vprašanjem in sicer:

Zanima me, kakšna je cesta na tej relaciji: Užice -> Višegrad -> Goražde -> Foča -> Kalinovik -> Nevesinje -> Stolac -> Neum

Sama cesta zgleda kar zavita. Kako je z bencinskimi ... itd.

Hvala vnaprej za koristne informacije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smo jo prevozili 30.4. -cesta je normalna. So pa malo za Fočo nekaj delali na cesti in je bil obvoz čez hribe, pa po Sutjeski naprej, Nevesinje in proti Mostarju. V hribih, kjer je bil obvoz, je bilo še par zaplat snega za cesto. Meni pa v rokavicah brez prstov bilo vroče -sem se pod rezervo vozil. Frajer nisem šel tankat, kot ostali, potem pa stiskal zobe, kdaj bo zacukalo... No, norci imajo srečo. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Višegrad - Goražde - Foča normalna. Bencin dosegljiv v vsakem zaselku. Od Kalinovika do Nevesinja pa gre cesta po "evropskem tibetu", kar je prikazano na sliki.

post-2849-0-65259100-1304872899_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Tedybear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm .... tema se je fenomenalno začela. Hvala!

Hmmm ... cesta skozi "tibet" mi glih ni nekako všeč. Kaj pa tale varjanta: Višegrad -> Rogatica -> Sarajevo -> Mostar -> Ploče in ob obali do Makarske

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Višegrad - Rogatica - greš čez Romanijo (se spomniš tiste..ide Tito preko Roomaniiijeee i on vodi svojeee divizije....). Lepa cesta, razgledna, v dokaj dobrem stanju. Ta cesta se priključi tisti, ki se spušča s Pal in prideš v Capajebo. Od S. pa do Mostarja je pa zakon. Sploh od Konjica naprej, ko greš tik ob Neretvi....(slika). Mostar - Ploče se ne spomnim. Greš pa lahko čez Međugorje, cesta OK.

Nekje imam slike čez Romanijo....če najdem, pripopam. Jutri.

post-2849-0-55000100-1304873835_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Tedybear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Rabim nasvet.

Kakšna je cesta od Idrsko - Livek - Kambreško - Kanal. Po omenjeni trasi bi šla večja skupina motoristov.

klik

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rabim nasvet.

Kakšna je cesta od Idrsko - Livek - Kambreško - Kanal. Po omenjeni trasi bi šla večja skupina motoristov.

klik

Kolikor se spomnim, je cesta delno makadamska, skozi gozd, a dobro utrjena. S cestaki bo šlo v tistem delu bolj počasi, bi rekel. Če se ni kaj spremenilo od zadnjič ko sem tam vozil. Ampak da se, v vsakem primeru.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor se spomnim, je cesta delno makadamska, skozi gozd, a dobro utrjena. S cestaki bo šlo v tistem delu bolj počasi, bi rekel. Če se ni kaj spremenilo od zadnjič ko sem tam vozil. Ampak da se, v vsakem primeru.

Torej, cesta je makadamska?. Uf to pa nam ne paše. Kaj bi vedel na katerem delu??

Hvala za info.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Delno je makadam. Tisti del najbrž, ki se ga ne vidi na google earth, ki je pod krošnjami dreves... Sicer pa tudi na google earth vidiš, da je makadam.

No, za kakšen turizem s sopotnikom je najbrž malo manj lahkotno, ja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma naprej od Livka je sigurno še asfalt. Morda je makadam od Kambreškega naprej. Če je tako, lahko tam zavijete proti Ročinju dol. Ker razgledi so drugače zelo lepi in se splača naredit furco...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rabim nasvet.

Kakšna je cesta od Idrsko - Livek - Kambreško - Kanal. Po omenjeni trasi bi šla večja skupina motoristov.

klik

tole sem prevozi pred nekaj dnevi.

gledal na števc - ene 3 km makadama.

lahko se gre iz krožnega čez volče na solarij(nekj takega).

ko prideš na vrh je desno do idrskega skozi asfalt.

če zaviješ levo, se čez kakšen km začne tisti makadam.

iz ročija na kambreško, pa vse do brd in tudi levo dol do

kanala je asfalt :rolleyes:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me kje je lepa pot da bi se zapeljal čez Pavličevo sedlo in okrog alp (Čez Jezersko), Kamniška bistrica.... A se sploh da peljati tu, ali je treba iti do Kranja in potem nazaj proti Celju?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me kje je lepa pot da bi se zapeljal čez Pavličevo sedlo in okrog alp (Čez Jezersko), Kamniška bistrica.... A se sploh da peljati tu, ali je treba iti do Kranja in potem nazaj proti Celju?

Kranj - > Jezersko - > Pavličevo sedlo - > Logarska dolina - > Gornji Grad - > Kamniška bistrica - > Kamnik - > Moste - > Kranj

stric google maps pomaga :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Za spodnji dve relaciji me zanima kakšna je cesta,ali je asfalt?Pa pri prvi bi bilo dobrodošlo če kdo ve kako je s prestopom meje?

Pot 1

Pot 2

LP

Po prvi varianti prestopiš mejo v kraju Zamost in plačaš cca 70c (5HrK) za prepustnico.

Druge variante pa še nisem prevozil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Pozdrav!

Mene zanima, če se je kdo peljal morda lani po cesti:

Majdanpek - Blagojev kamen - Brodica in naprej do križišča, kjer lahko zavijemo za Dubocko ali Kučevo

Zanima me seveda v kakšnem stanju je/je bila cesta? Makadam ali asfalt .... spodaj še prikaz poti na Google Maps. Hvala za info.

LINK: http://maps.google.c...mra=ls&t=m&z=12

Popravljeno . Popravil BREITNER
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašaj domačine na BJBikers forumu, bodo vedeli.

Ampak glede na zemljevid in da je poleg še železnica, je verjetno govora o normalni cesti. Tudi v Google Earth je videti po par slikah, da je asfalt :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sem enkrat nek' uprašu', kakšna je cesta preko hribov, pa je rekel domačin:

"Nueve asfaltada!"

Imeli smo pa tole;

post-4472-0-91497200-1327347578_thumb.jpg

post-4472-0-46243500-1327347739_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobil sem informacijo od enega, ki je iz Majdanpeka doma. In sicer:

Cesta je v celoti asfaltirana, luknje so zakrpane, asfalt je razpokan, ampak prijetno se peljat, saj je tudi okolica izredno lepa, ob cesti je veliko izvirov z pitno vodo.

Bencinska črpalka je v Majdanpeku, naslenja je cca. 50 km vstran in sicer v kraju Kučevo. V kraju Bugojev Kamen je bila zelo dobra gostilna z izredno kuhinjo, katera pa trenutno več ne obratuje.

Pričakoval bi takšen odgovor .... morda bo pa informacija še komu pomagala, ki se odpravil v Nacionalni Park Đerdap.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobil sem informacijo od enega, ki je iz Majdanpeka doma. In sicer:

Cesta je v celoti asfaltirana, luknje so zakrpane, asfalt je razpokan, ampak prijetno se peljat, saj je tudi okolica izredno lepa, ob cesti je veliko izvirov z pitno vodo.

Bencinska črpalka je v Majdanpeku, naslenja je cca. 50 km vstran in sicer v kraju Kučevo. V kraju Bugojev Kamen je bila zelo dobra gostilna z izredno kuhinjo, katera pa trenutno več ne obratuje.

Pričakoval bi takšen odgovor .... morda bo pa informacija še komu pomagala, ki se odpravil v Nacionalni Park Đerdap.

Kraj je Blagojev kamen, kjer je bila fenomenalna gostilna s domačimi dobrotami (beri roštilj na 1000 in en način....). Drugače je pa narava res fenomenalna. Mesto Majdanpek je pa mesto duhov....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sem enkrat nek' uprašu', kakšna je cesta preko hribov, pa je rekel domačin:

"Nueve asfaltada!"

Imeli smo pa tole;

Aja... Pozabil sem povedati, da je ta pot vodila preko čilskih Andov.

.

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!