Skoči na vsebino

Priporočene objave

pred 12 urami, vuk76 pravi:

Mariborcani smo na super lokaciji doma;najprej da lahko hodimo v jodlarijo v sluzbo ;) , se bolj pa da mamo njihove ceste blizu..pelji kdaj kaksen Gaberl, Weinebene, Hebalm, Packsattel, Nockalm, Klippitztörl itd. Soboth oz. Golica je idealna za poletno vecerno furo ker si v urci in pol spet doma. Se pa strinjam da se do jadranke malo vlece.

@vuk76, vse to sem že bil, razen Klippitztörl (hvala za namig) tako, da se strinjam, ceste pri jodlarih so vrhunske, ampak, kot pravim ... ni mi, da se večkrat na leto vozim po istih trasah. Jadranke se težko naveličaš, ampak kljub temu je nesmiselno pretiravat. Meni je bistvo, da sem vedno na drugi lokaciji in se ne "ponavljam". Nekaterim se vam to zdi čudno, ampak ... vsak ima svoj sistem.

 


 

Popravljeno . Popravil DL650
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

48 minutes ago, DL650 said:

@vuk76, vse to sem že bil, razen Klippitztörl (hvala za namig) tako, da se strinjam, ceste pri jodlarih so vrhunske, ampak, kot pravim ... ni mi, da se večkrat na leto vozim po istih trasah. Jadranke se težko naveličaš, ampak kljub temu je nesmiselno pretiravat. Meni je bistvo, da sem vedno na drugi lokaciji in se ne "ponavljam". Nekaterim se vam to zdi čudno, ampak ... vsak ima svoj sistem.

 


 

Ne ni cudno, vsakemu po svoje. Ko se ni blo narascaja sva z zeno vsaj 10x letno letela za vikend do Paklenice. Pac top cesta, zvecer vecerjica nekje ob morju itd...

Zdaj so pac krajse ture po nam bliznji jodlariji bolj prikladne...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TT proga na Otoku Man ima menda 64km.

Jadranka od Vinodolca do Rovanjske ima ca 150 in potem še 150km nazaj :OK:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 53 minutami, DL650 pravi:

@vuk76, vse to sem že bil, razen Klippitztörl (hvala za namig) tako, da se strinjam, ceste pri jodlarih so vrhunske, ampak, kot pravim ... ni mi, da se večkrat na leto vozim po istih trasah. Jadranke se težko naveličaš, ampak kljub temu je nesmiselno pretiravat. Meni je bistvo, da sem vedno na drugi lokaciji in se ne "ponavljam". Nekaterim se vam to zdi čudno, ampak ... vsak ima svoj sistem.

 


 

Tudi tam si bil (Klippitztörl) in jedel sendvič na vrhu. Je pa zdaj tam cesta v porihtana v smeri Celovca.

So pa še druge trase tam okoli, ki jih ziher nisi prevozil :) okoli Mariazell, nacionalni parki, vse za en dan. Lepo, raznoliko. Pa ne pisat, da se ne povavljaš :) 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, gsxf750 pravi:

TT proga na Otoku Man ima menda 64km.

Jadranka od Vinodolca do Rovanjske ima ca 150 in potem še 150km nazaj :OK:

60,xx km ima :) bi se pa raje vozil "vsak" dan po Jadranki kot po TT progi, ker je na Jadranki manj naselij.

Drugače pa je iz Mb lepše čez Hrvaško, počasi bo tudi AC do meje, do Karlovca ogreješ olje, potem pa se vharaš po magistralki in imaš nebroj možnosti da prideš na Jadranko, Senj, Karlobag, še kakšna eksotika čez Alan, ni da ni.

Precej lepša trasa kot čez LJ in bedno cesto od Postojne do Reke, kamoli čez Kočefje.

Al pa v kombi, a ne? :) 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, Snecer said:

Al pa v kombi, a ne? :) 

S športnim motorjem je kombi ali prikolica edina pametna varianta. Cesta do Vinodolca in nazaj je samo transfer, neke posebne vrednosti nima. Na AC od Postojne proti LJ so včeraj že na veliko solili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jadranka je majka vseh cest, vsaj od Senja dalje. Sicer so še boljše in lepše speljane ceste za dirkanje, recimo Korzika, namreč Jadranka Ima sicer svoje pasti in navadit se je moraš, včasih se kak ovinek nepričakovano zalomi, na drugih mestih asfalt drsi, ampak v osnovi, je pa vsak ovinek lepši od prejšnjega. Pa ravno prav dolga je.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, motolover pravi:

S športnim motorjem je kombi ali prikolica edina pametna varianta. Cesta do Vinodolca in nazaj je samo transfer, neke posebne vrednosti nima. Na AC od Postojne proti LJ so včeraj že na veliko solili.

O sezoni se pogovarjamo, ne o zimskem transferju na Jadranko :) pol raje motor doli pustiš pozimi pa se z avtom voziš na štart.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

Jadranka je majka vseh cest, vsaj od Senja dalje. Sicer so še boljše in lepše speljane ceste za dirkanje, recimo Korzika, namreč Jadranka Ima sicer svoje pasti in navadit se je moraš, včasih se kak ovinek nepričakovano zalomi, na drugih mestih asfalt drsi, ampak v osnovi, je pa vsak ovinek lepši od prejšnjega. Pa ravno prav dolga je.

Rumeni pravi: cesta cest,  pa še res je:OK:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Snecer pravi:

O sezoni se pogovarjamo, ne o zimskem transferju na Jadranko :) pol raje motor doli pustiš pozimi pa se z avtom voziš na štart.

v bistvu moram zagovarjat Loverja, če bi mel kombi na razpolago, bi tut jaz prefural moped do Senja, pa ne da mi ni fajn sedet na mopedu ob 0,00C ampak me srce boli, ko šprica sol na njega.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, DAMI34 pravi:

v bistvu moram zagovarjat Loverja, če bi mel kombi na razpolago, bi tut jaz prefural moped do Senja, pa ne da mi ni fajn sedet na mopedu ob 0,00C ampak me srce boli, ko šprica sol na njega.

s kombijem je dovolj do Vinodolca ;-)   

Poraba kombija je enaka. Zvečer je fino gledat osvetljena celinska in otočna mesta, most na Cres, ..., pri humani temperaturi, prijetni glasbi, v ne utesnjenih zimskih moto cotah in prijetnega počutja po lepo odpeljanem moto delu. NEPRECENLJIVO.

Popravljeno . Popravil gsxf750
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 hours ago, gsxf750 said:

s kombijem je dovolj do Vinodolca ;-)   

Poraba kombija je enaka. Zvečer je fino gledat osvetljena celinska in otočna mesta, most na Cres, ..., pri humani temperaturi, prijetni glasbi, v ne utesnjenih zimskih moto cotah in prijetnega počutja po lepo odpeljanem moto delu. NEPRECENLJIVO.

a je kej kar jez ne vem?!?!?!!? :P

 

učer sm z avtom blodil po istri, odropotal po plominki  srečal samo ene 4 motorje...nič jim nisem zavidal. V Labinu je blo on 15:00 8 stopinj, nad reko samo 2. Čeprav je blo skoz okno videt super. 

 

Čakam marec. Pika. 

 

 

 

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

šel bi, ni pa muz iz Lj v Portorož :) A ma kdo direkt podatek kako je na cestah tm do Pastujne?? drsalnica?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, UnionJack pravi:

šel bi, ni pa muz iz Lj v Portorož :) A ma kdo direkt podatek kako je na cestah tm do Pastujne?? drsalnica?

promet.si vse pove, pa spletne kamere so tudi

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, UnionJack pravi:

sm jih pregledu, par jih je cist zasnezenih ampak kaze kar ok. grem :) 

ni panike, če ne piše o zastojih potem jih ni, sneg gor al dol

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Bravo mi .....poleti bo mnogo kazni na neprilagojeno hitrost ......

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Kmet2 pravi:

Ta članek obesi v tisto temo , ko so krivi vedno samo vozniki .....

Ves da bo nasel odgovor, da smo objestni in naj raje vozimo pocasi. Jaz pa pravim, da se tujci ubijajo na nasih cestah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 45 minutami, solorider pravi:

Strokovnjaki, vključeni v evropski projekt Sensor, so v 26 mesecih pregledali in ovrednotili 3180 kilometrov slovenskih cest in ugotovili, da je stanje porazno, saj je skoraj 60 odstotkov državnih ter regionalnih cest nevarnih. Odgovorne pozivajo k ukrepanju.  (verjetno odgovorni ne delajo po zakonu?)

Strokovnjaki so potrebovali 26 mesecev - dve leti in zapravljali denar. Še dobro, da za to niso potrebovali 5 let. V teh dveh letih pa se ponekod že skoraj vozimo po makadamu. Nobenega koroškega odseka ni notri. 

Mene bi vprašali bi zvedeli za vse luknje in nevarne odseke na koroškem v 10 minutah. :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!