Skoči na vsebino

Priporočene objave

pred 4 urami, izibajker pravi:

Je kdo pred kratkim vozil na tem odseku. Solčava - Podolševa - Črna na Koroškem.

solcava.thumb.jpg.06f2c291624ce33f07094ab9aba54f00.jpg

Zanima me, če je en del te ceste še vedno v makadam tehnologiji?

tu še dolgo ne bo asfalta v celoti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Včeraj sem šel v Gradec k Lojzu in videl, da je cesta mimo letališča zaprta. Ali kaj delajo ali bo to stalna zapora? Glavna cesta je skozi neko mešano peš cono z omejitvijo 20. Moj motor ne zna voziti tako počasi.

Prav tako delajo med Šentiljem in Pesnico (dva odseka). Nadvoz bo kmalu končan, že delajo priključek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Razmišljam, da bi vnovčila nekaj teh od države podarjenih vavčarjev in naredila kakšni krog okoli Triglava .. osnova nekaj takega, kot spodaj:1980287800_okolitriglava.thumb.jpg.6fa93144f72182eebf6033f45376dcd8.jpg

Kdo kak predlog, kaj bi bilo za pogledat po tej poti? Kakšni de-touri niso problem .. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 8/30/2021 at 1:49 PM, Tex said:

Razmišljam, da bi vnovčila nekaj teh od države podarjenih vavčarjev in naredila kakšni krog okoli Triglava .. osnova nekaj takega, kot spodaj:1980287800_okolitriglava.thumb.jpg.6fa93144f72182eebf6033f45376dcd8.jpg

Kdo kak predlog, kaj bi bilo za pogledat po tej poti? Kakšni de-touri niso problem .. :)

Pelji se skozi Radovno in potem čez Pokljuko v Bohinj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 30. 8. 2021 ob 13:49, Tex pravi:

Razmišljam, da bi vnovčila nekaj teh od države podarjenih vavčarjev in naredila kakšni krog okoli Triglava .. osnova nekaj takega, kot spodaj:1980287800_okolitriglava.thumb.jpg.6fa93144f72182eebf6033f45376dcd8.jpg

Kdo kak predlog, kaj bi bilo za pogledat po tej poti? Kakšni de-touri niso problem .. :)

 Odvisno, kaj te zanima.

Narava: slapova Peričnik, Savica, izvir Zelenci, Velika in mala korita Soče, slap Virje, soteska Vintgar ali Tolminska korita.

Šport: Planica, Biatlon center Rudno polje, 

Kultura: Vrba-Prešeren, Planinski muzej, Pot kulturne dediščine ( Prešeren, Fin žgar, Jalen). Muzej WW1 v Kobaridu. 

Ceste: Predil, Soriška planina, Gaberkosir predlaga tudi cesto skozi Radovno, na Pokljuko in spust v Bohinj....Vršič pogojno ( cesta skuf...a do amena).  .Recimo.....

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super, thnx obema.

Jutri plan lenarjenje okoli bohinjskega in blejskega, tako da pot cez Pokljuko sem vrisal ..

Danes sla cez Kobarid pa za muzej ww1 nisem vedel .. skoda, pa drugic .. sva pa se 'ohladila' v Soci pod Napoleonovim mostom .. damn, mrzla! :)

Vecino ostalega sva ze zrihtala, manjkajoce pa bova probala se stisnit .. vrsic niti ni tako hudo, celo promet je zmeren .. Predil pa so ble table povsod da je zaprt, sem obrnil na meji; menda cez dan izmenicno odpirajo?

Thnx! :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Tex pravi:

Super, thnx obema.

Jutri plan lenarjenje okoli bohinjskega in blejskega, tako da pot cez Pokljuko sem vrisal ..

Danes sla cez Kobarid pa za muzej ww1 nisem vedel .. skoda, pa drugic .. sva pa se 'ohladila' v Soci pod Napoleonovim mostom .. damn, mrzla! :)

Vecino ostalega sva ze zrihtala, manjkajoce pa bova probala se stisnit .. vrsic niti ni tako hudo, celo promet je zmeren .. Predil pa so ble table povsod da je zaprt, sem obrnil na meji; menda cez dan izmenicno odpirajo?

Thnx! :beer2:

Predil je odprt podnevi. Zapore so v smislu semaforja. Čakalna doba ( teden nazaj) 3 do 5 minut.

Če si se hladil pod Napoleonovim mostom  si se v Nadiži. Za skok v Sočo bi moral najprej preskočiti Kobarid. ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

29 minutes ago, Tedybear said:

Če si se hladil pod Napoleonovim mostom  si se v Nadiži. Za skok v Sočo bi moral najprej preskočiti Kobarid. ?

Ne ne, v Kobaridu, torej v Soči (ok no, priznam, ne čist pod mostom, malo nižje ob reki).. :)

Vidim pa, da bi tudi onega nad Nadižo bilo zanimivo za pogledat. Nah, naslednjic, ko bo vec casa .. :)

20210901_142631-01.jpeg

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 2. 9. 2021 ob 0:01, Tex pravi:

Danes sla cez Kobarid pa za muzej ww1 nisem vedel .. skoda, pa drugic

vrsic niti ni tako hudo, celo promet je zmeren .. Predil pa so ble table povsod da je zaprt, sem obrnil na meji; menda cez dan izmenicno odpirajo?

Tudi na Kolovrat si pozabil :( pa kakšno vzletiščno točko, kjer so res lepi razgledi. Pa na Matajur je luštna cesta iz ita. strani, če ne pa greš samo do ita. koče in peš do vrha, tam je pa res top.

Predil zapirajo samo ob delovnikih med 18 in 6 zjutraj. Za vikende, praznike in čez dan je semafor, le kakšna minuta čakanja.

666557753_Screenshot_2021-09-03-08-33-03-296_com.facebook.katana2.thumb.jpg.d89a078d90ade29287514b57aecac384.jpg

pred 21 urami, Tedybear pravi:

Jutri pa mal na zahod. Ene 8 do 10 ur računam, da obkrožim Zoncolan.

Na Zoncolanu delajo novo žičnico in je polno kamijonov, katastrofa za voziti. Če se imaš namen kje ustaviti, priporočam to:

1483302729_Screenshot_2021-09-03-08-56-37-338_com.google.android_apps.maps2.thumb.jpg.462c8d3f747d631b50439473f6e4ce9f.jpg

Ne iti na Panoramico, plaz + hlodovina čez vozišče, ni prevozno.

Popravljeno . Popravil 3nity
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem med vožnjo in premetavanjem po zalivkah na Jadranski magistrali razmišljal, da v avtu tega nikoli ne opazim. Ali so zalivke problem le za motoriste? Kako je pa s kolesarji? Jih tudi zanaša?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi. In to veliko bolj kot motor. Oprijema ima kolo le slabih nekaj centimetrov. Ožji je plašč slabše je na zalivkah. Specialke so prava jeba na zalivkah.

  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Ne vem kam to paše, in sicer me zanimajo mejni prehodi in režimi na prehodih.

Kako je z mejnimi prehodi Črna Gora-Kosovo, Kosovo-Albanija in Kosovo-Makedonija. Obstaja kakšen seznam oziroma kako je s prehodi na manjših cestah. Npr. na cesti na relaciji Murino(ČG)-Peja(Kosovo), ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če sem dobro videl, sem med prenosom smučarskih tekmovanj iz Pekinga videl v ozadju eno zelo zanimivo ovinkasto cesto.

Jo je opazil še kdo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Gledam cesto Senj Koper in mi kaže čez Starod in Kozino. Opazil pa sem še cesto čez Zvonoće, Vodice in mejni prehod Podgorje, ki pa ga Google noče uporabiti. Je morda zaprt ali le za lokalce?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, Darko3g pravi:

Gledam cesto Senj Koper in mi kaže čez Starod in Kozino. Opazil pa sem še cesto čez Zvonoće, Vodice in mejni prehod Podgorje, ki pa ga Google noče uporabiti. Je morda zaprt ali le za lokalce?

Podgorje je mednarodni. Sicer pa tudi maloobmejni so za eu folk

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Jutri grem v Würzburg in izbiram med:

a: MB - Visoke Ture - Wels - Schärding - Landshutt - Würzburg

b: MB - Obertauern - Salzburg - Landshut - Würzburg

c: MB - Visoke Ture - Mondsee - Braunau - Landshut - Würzburg

Vse po deželnih cestah.

Popravljeno . Popravil Darko3g
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Darko3g said:

😄 MB - Visoke Ture - Mondsee - Braunau - Landshut - Würzburg

Jaz bi izbral tole, ampak namesto v Braunau bi šel v Burghausen. Burghausen je glasbeno (jazz) mesto. Vedno je kakšna razstava, od petka do nedelje so koncerti, jamsessioni ipd. Imajo ulico jazz zvezd (nekaj takega kot v Hollywoodu za igralce). Tam je tudi menda najdaljši grad na svetu.

Pa pametno da greš po podeželskih cestah. Ne vem, če B ceste sodijo pod tvojo definicijo teh cest, ampak tem cestam se je najboljše tudi izogniti, ker so široke, brez ovinkov in dokaj prometne.

Popravljeno . Popravil Vin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
Ob 10. 7. 2022 ob 17:55, Fazer03 pravi:

Za vikend sva kolovratila po Karnijski alpah ... človek želi do jezera Sauris, pa obvoz. Ok. Ja in obvoz preko Passo Pura 😬. Meni čisto brezvezna ozka cesta v hosti. Prideva do jezera (zapora 17 min.), pa potem želiva na zahod proti Piave di ... , pa zato v križišču na tisti planoti 1800m visoko zavijeva levo. Po nekaj km pa popolna  zapora ... plaz odnesel 100m ceste. V tistem križišču pa ne bu ne mu o zapori. Ja nič obrnit in na vzhod proti cesti Sappada-Villa Santina. Jebentiš sva bila jezna v soboto na te obvoze in zapore.

@Fazer03 sem omenila v vtisih, škoda, da nisi prebral. V Italiji je tako, da zapor nobeden ne upošteva in se vsi vozijo mimo, če pa naletiš na jeznega policista... :twak:

 

 

- nad Ampezzom bo še dolgo zaprta cesta SP73

- pod prelazom Pura lahko naletiš na 18min čakanja (ena serija od 10min in večkratne po 1min za motivacijo 🤣)

- Sella di Razzo je uradno zaprta, pot je vseeno možna

- Mauria je do 20.7. zaprta

- val Zoldana je zaprta, motoristom talajo kazni !

496516731_FB_IMG_16575961617172.jpg.9d17277739e08fac9692336c11f9720b.jpg

 

Ob 25. 6. 2022 ob 11:57, 3nity pravi:

Zaradi miniranja naravne galerije nad Ampezzom bo cesta še kar nekaj časa zaprta. Iz druge smeri pod prelazom Pura pa semafor v dolžini 11min+ :slap:

IMG_20220604_152349.thumb.jpg.2f79fcc6f6b9e7e9789055e24b92d034.jpg

 

Popravljeno . Popravil 3nity
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, 3nity pravi:

@Fazer03  V Italiji je tako, da zapor nobeden ne upošteva in se vsi vozijo mimo, če pa naletiš na jeznega ... 

 

496516731_FB_IMG_16575961617172.jpg.9d17277739e08fac9692336c11f9720b.jpg

 

 

Ja takole je bilo: ko se ustaviva pri zapori, domačin izpred svoje domačije maha in vpije "avanti, avanti ... " , pa zapeljeva mimo in pridejo nasproti trije biciklisti in se "pogovarjamo" z rokami ... razumem le to, da je 7 km ceste ok, potem jo pa ni, ker jo je 100m odnesel plaz 😬 ... se menda za silo preko, ampak gledajo najina motorina in zmajujejo z glavami: "gomme, gomme aj aj " ... v tem času pa mimo nas domorodec na GS-u (itaq) in oni "gomme, gomme ok, ok ...

In ker si nisem hotel kupovat pameti sva se obrnila ... resnici na ljubo sem se tudi ustrašil eventuelnega "gomme gomme" defekta.

 

Popravljeno . Popravil Fazer03
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   1 član

    • Joker



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!