Skoči na vsebino

Priporočene objave

Hvala obema za odgovor.

Torej je cca. 9km makadama, kar pa ni ravno za mojo lubico.

Potem takem je najbolje, da se v Krnici ne obrnem proti Mojstrani, teveč za Kočno in naprej za Lipce.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Krnica - Mojstrana je cca 17 km. Iz smeri Krnice je asfalta 2  -  2,5 km. Potem je enih 10 km dobrega makadama. Asfalt se začne  spet v Zgornji Radovni, 100 m pred gostilno Psnak. Potem pa še  cca 4 - 4,5 km do Mojstrane.

Kot je že gusar napisal......iz Krnice  direktno ne moreš na Kočno in Lipce. V Krnico prideš skozi Spodnje in Zgornje Gorje, za Kočno pa slediš smeri za Vintgar, oziroma proti Jesenicem.

Če pa že zabluziš v Krnico, se pa splača na Pokljuko...do Zatrnika (na pol poti)  imaš prav fajn ovinke.

Popravljeno . Popravil Tedybear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gledal sem namreč, da bi se peljal za Bled in naprej do Bohinja, kjer bi zavil za Stare Fužine in nadaljeval pot  skozi Studor, Srednjo vas, Bohinjsko Češnjico, Jereka čez Gorjuše in od tukaj sem hotel čez Krnice do Mojstrane. No, potem takem kot pravite, da cesta ni ravno asfalt bom nadaljeval mimo Krnic in Zgornje Gorje, kjer bom v Spodnjih Gorjah zavil za Kočno ter nadaljeval za Lipce in Slo. Javornik proti Kranjski gori.

 

No, glede na to, da debatiramo o tem, me zanima, kakšna pa je kaj cesta od Bohinja do Krnic oziroma do Spodnje Gorje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bohinj -preko Pokljuke- Zatrnik- Krnica asfalt ponekod flika pri fliki.

Med Zatrnikom in Mrzlim Studencem je le en km poflikane ceste in to od 6,5 km do 7,5 km.Čez Gorjuše je široka in na nekaterih odsekih povsem obnovljena Čez Goreljek pa je ožja ponekod pa te lahko preseneti pesek(tudi poleti) Popravljeno . Popravil gusar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Ko se sedaj vozim po lokalnih cestah imam občutek, da bo spomladi vse skupaj bolj OFF road kot ON road, bo treba na hard enduro, ker denarja za popravila cest itak ne bo.

Popravljeno . Popravil MARE 65
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko se sedaj vozim po lokalnih cestah imam občutek, da bo spomladi vse skupaj bolj OFF road kot ON road, bo treba na hard enduro, ker denarja za popravila cest itak ne bo.

Jp jaz mam to skoz v računu :grim sm kar hajdenauke namontiru :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sigurno ve kdo iz štajarske sekcije: zanima me cesta Graz- Bruck an der Mur (S 35 in B 67): ali je obvezna vinjeta ali ne? Viamichelin pravi da ne?!?

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Upanje umre zadnje. Tam je še McAdam. Ne celo traso, ampak nekaj ga je še.

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšna je cesta na tej relaciji?

 

http://goo.gl/maps/EoFpF

 

Predvidevam (oziroma upam) da je asfalt v celoti?

Cesta je asfaltirana od Ilirske Bistrice proti Sviščakom, cca 10 km, (žal), potem pa je sam makadam do gradu Snežnik, ki pa ni slab, kot ti je že jakATV napisal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšna je cesta na relaciji Kobarid-Livek-Kamberško-Bordež?Že v naprej hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sigurno ve kdo iz štajarske sekcije: zanima me cesta Graz- Bruck an der Mur (S 35 in B 67): ali je obvezna vinjeta ali ne? Viamichelin pravi da ne?!?

Hvala.

Malce pozno sicer pa vseeno: A - so Autobahni, S - so Schnellstrasse, ki jih upravlja ASFINAG (Autobahn und Schnelschtrasse FINancirung AG) in zahtevajo vinjeto, B - so Bundesstrasse in so brezplačne.

Sicer pa je ob S35 še lokalna cesta ( vsaj do Mixnitza - tam sem šel desno za Breitenau)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jutri zjutraj grem iz MB na Bled čez Avstrijo, pa me zanima kako je s prelazi Jezersko in Ljubelj - kakšen sneg ali plaz ali skale ali zapore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jutri zjutraj grem iz MB na Bled čez Avstrijo, pa me zanima kako je s prelazi Jezersko in Ljubelj - kakšen sneg ali plaz ali skale ali zapore.

 

Oba prelaza sta ODPRTA in sta brez posebnosti.

Zanimiva povezava za prevoznost Alpskih prelaozv je na AMZS strani in sicer: http://www.amzs.si/si/378/Alpski_prelazi.aspx

 

Za vsak slučaj pa se jih da tudi poklicat .... sem zadevo že prakticiral, ker 1x nisem bil popolnoma prepričan za Vršič, pa sem jih raje poklical.

Popravljeno . Popravil BREITNER
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jutri zjutraj grem iz MB na Bled čez Avstrijo, pa me zanima kako je s prelazi Jezersko in Ljubelj - kakšen sneg ali plaz ali skale ali zapore.

Jest sem za vikend šel čez Pavličevo sedlo in Jezersko v LJ. Ni mi žal. Je blo fajn - sicer na mestih za pazit, ker vlečejo nekje les iz gozda, ampak drugače b.p..

Popravljeno . Popravil gaso65
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sem za vikend šel čez Pavličevo sedlo in Jezersko v LJ. Ni mi žal. Je blo fajn - sicer na mestih za pazit, ker vlečejo nekje les iz gozda, ampak drugače b.p..

 

Ni bilo snega gor!? Avstrijska stran je bila spucana? :eek:

Zakaj se čudim? Ker sva z Snečerom šla v začetku aprila (leta 2010 je blo) 1x čez Paulitschsattel, pa je bilo na jodlarski strani polno snega in ni bilo prevozno.

Prilagam dve sliki od takrat ....

 

20692402.jpg

 

Eni delajo angelčke v snegu, jaz pa sem naredil motorista, kar se vidi na spodnji sliki. :yea1:

20692401.jpg

Popravljeno . Popravil BREITNER
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni bilo snega gor!? Avstrijska stran je bila spucana? :eek:

Zakaj se čudim? Ker sva z Snečerom šla v začetku aprila (leta 2010 je blo) 1x čez Paulitschsattel, pa je bilo na jodlarski strani polno snega in ni bilo prevozno.

Prilagam dve sliki od takrat ....

 

20692402.jpg

 

Eni delajo angelčke v snegu, jaz pa sem naredil motorista, kar se vidi na spodnji sliki. :yea1:

20692401.jpg

 

Sneg je bil ob cesti. Cesta pa povsem kopna - na vrhu je blo približno meter snega ob cesti - na cesti nič snega, samo tu pa tam je malo voda tekla čez cesto.

 

Sicer piše na tabli (gor na avstrijski strani), da je cesta sezonsko zaprta do 31.3. in ker ni bil več marec, sem se kar peljal.... ;-)

 

Mi ni žal.

 

Mi pa pred tem cesta ob Savinji ni bila najbolj všeč....pesek in luknje.... :-(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sneg je bil ob cesti. Cesta pa povsem kopna - na vrhu je blo približno meter snega ob cesti - na cesti nič snega, samo tu pa tam je malo voda tekla čez cesto.

 

Sicer piše na tabli (gor na avstrijski strani), da je cesta sezonsko zaprta do 31.3. in ker ni bil več marec, sem se kar peljal.... ;-)

 

Mi ni žal.

 

Mi pa pred tem cesta ob Savinji ni bila najbolj všeč....pesek in luknje.... :-(

 

Zgoraj se lepo vidi, da po naši strani se je lepo lahko prišlo na vrh, na spodnji sliki pa lahko vidiš, ko sem slikal na avstrijsko stran .... neprevozno.

So me jodlari presenetli, ker nisem navajen takšne šlamparije iz njihove strani .... sem navajen lepih urejenih cest.

Ker pač mejni prehod ni več aktualen, se verjetno ne ubadajo z čiščenjem ....

 

Se pa strinjam s teboj glede ceste v Logarsko dolino ..... glede na to, da je to nekakšna turistična točka, ki bi jo morali tržit, se vsak turist verjetno zgraža nad kvaliteo ceste, ki nas zapelje v savinjsko dolino.

Me prav zanima, kdaj bo končno pobran denar za uporabo cest, šel za obnovo le teh?

 

20692477.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšna je cesta na relaciji Kobarid-Livek-Kamberško-Bordež?Že v naprej hvala.

tu se rad peljem...

pred kambreško je 2 - 3 km makadama :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

priporocam prelaz radelj do radlje o dravi. predvsem za grand enduro slovenija. pa se "kaksen" kamion se najde kot premikajoca se ovira na sredini ceste.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

 

Zanima me kakšna je cesta čez planino Galičica med Prespanskim in Ohridskim jezerom?Ali je asfaltirana?

 

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je! Podobna je pa našim cestam kar se tiče prevoznosti.

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!