Skoči na vsebino

Priporočene objave

Darko, a to si se peljal od Samobora do Karlovca po tej trasi (prilagam link)?

In, če si se peljal po tej trasi me zanima, kakšna je cesta od Samobora do Jastrebarskega?

 

LINK: http://goo.gl/maps/V7UPg

Dovolj dobra tudi za čoper, ni pa za dirke. Pa zgoraj na Plješivici je lovski dom, kjer lahko tudi kaj poješ in popiješ.

 

No, mene pa zanima tale: http://goo.gl/maps/Ad4ZY

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Darko, a to si se peljal od Samobora do Karlovca po tej trasi (prilagam link)?

In, če si se peljal po tej trasi me zanima, kakšna je cesta od Samobora do Jastrebarskega?

 

LINK: http://goo.gl/maps/V7UPg

 

Peljal predlani tam. Malo je ožja, brez črte, kot bi se vozil tu po Goricah, vendar asfalt in brez težav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prijetna ampak ozka cesta za počasno razgledno vožnjo. Maloobmejni mejni prehod Planina - ustaviš pri rampi, izpolniš neki listek s podatki in plačaš en Euro ali nekaj takega za enkratni prehod. Če so prešaltali že na zimski čas, delajo samo od 7h-19h, poleti pa malo dlje.

 

Sicer pa ne vem, če si opazil - cesta je popolnoma posneta z Google street View, tako da si lahko vsak odsek pozumiraš in pogledaš, kakšna je oz. jo odvoziš že doma iz naslonjača :)

http://goo.gl/maps/sLmz2

 

Samo kakih 30km od ZG, pa čisto druga slika razvitosti: http://goo.gl/maps/HiLCh

 

P.S.: Kam to hodiš po sir? Daj lokacijo

Popravljeno . Popravil Fantocci
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prijetna ampak ozka cesta za počasno razgledno vožnjo. Maloobmejni mejni prehod Planina - ustaviš pri rampi, izpolniš neki listek s podatki in plačaš en Euro ali nekaj takega za enkratni prehod. Če so prešaltali že na zimski čas, delajo samo od 7h-19h, poleti pa malo dlje.

 

Sicer pa ne vem, če si opazil - cesta je popolnoma posneta z Google street View, tako da si lahko vsak odsek pozumiraš in pogledaš, kakšna je oz. jo odvoziš že doma iz naslonjača :)

http://goo.gl/maps/sLmz2

 

Samo kakih 30km od ZG, pa čisto druga slika razvitosti: http://goo.gl/maps/HiLCh

 

P.S.: Kam to hodiš po sir? Daj lokacijo

Hvala, videti je v redu.

Po sir grem h gospodu Novkoviću v Točak (cca 30km od Karlovca proti Slunju, na desni strani je tabla Kušaona sira in potem cca 500m po makadamu. Ima te mlade dimljene sire, kot jih prodajajo ob cestah in še kar nekaj drugih vrst (škripavac, z zelišči, ...) Rad imam ta sir, pa krasen "uržuh" za izlet cca 400km iz MB. Rad pa malce menjam ceste in iščem nove poti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto se peljal po tej cesti. Od Cerkelj pri Krki na jug preko Bušeče vasi in Planine v Podbočju do maloobmejnega prehoda - ki je maloobmejni prehod - torej le za dvolastnike in okoličane. So pa bili ustrežljivi in so me le spustili preko - po petih minutah pisarije in plačilu 0.83 € pristojbine. Do meje cesta še kar, kasneje do Novog Sela Žumberačkog zelo slaba, naprej pa cesta 505 (Bregana-Karlovac), ki je sicer zanimiva in razgibana a precej peskana in deloma slaba -  pravi izziv za čoperista, ki mu  je avantura že, če gre na moto žegen z motorjem, ki ni zglancan v nulo.

Naslednjič morda še preko Ozalja, verjetno pa ne več čez Planino ampak kar čez Bregano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Zanima me kje je kaka dobra ovinkasta cesta oz. Odsek ceste tu v prekmurju oz. Tam do ptuja, maribora?

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Takole: zimski dnevi še kar trajajo, pa delam plane za sezono: Tam okoli Bormia mi je nekaj stvari že poznanih, sedaj me pa zanima informacija o cesti iz Švice (Santa Maria) do prelaza Passo Umbrail - vem da je bilo svoj čas kar nekaj makadama; prav bi mi prišle kakšne bolj frišne informacije. Hvala.

 

 

post-1569-0-10968600-1392037613_thumb.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole: zimski dnevi še kar trajajo, pa delam plane za sezono: Tam okoli Bormia mi je nekaj stvari že poznanih, sedaj me pa zanima informacija o cesti iz Švice (Santa Maria) do prelaza Passo Umbrail - vem da je bilo svoj čas kar nekaj makadama; prav bi mi prišle kakšne bolj frišne informacije. Hvala.

Ko sem bil nazadnje (junij 2012), je bil še vedno en del v makedamu (max 3km), ampak lepem utrjenem, zvoženem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala obema. Po videnem ni kakšne posebne panike... in iz tega dne potem rata nekaj takega:

 

… dan: Bormio - Passo di Foscango (2291 m) - Passo d'Eira (2209 m ) - Livigno (1816 m) – Offen pass (2149 m) – Santa Maria – Passo Umbrail (2501 m) – Passo dello Stelvio (2757 m) – Bormio: cca 120 km

 

Ja in ne se sedaj tukaj "zgražat" da je to krogec za dobri dve uri ... to je sicer čisto res, ampak Livigno je treba pač treba "pregledat po dolgem"  (počez ga itaq ni nič), pa pokofetkat, pa kaj kupit in pa full tankat in pa seveda Stelvio malo na novo pofotkat ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje pa je tule Umbrail? Js vidim samo "BlackWinga" :hmm:

 

Takole: zimski dnevi še kar trajajo, pa delam plane za sezono: Tam okoli Bormia mi je nekaj stvari že poznanih, sedaj me pa zanima informacija o cesti iz Švice (Santa Maria) do prelaza Passo Umbrail - vem da je bilo svoj čas kar nekaj makadama; prav bi mi prišle kakšne bolj frišne informacije. Hvala.

 

 

Ko sem bil nazadnje (junij 2012), je bil še vedno en del v makedamu (max 3km), ampak lepem utrjenem, zvoženem.

 

Makadama je na relaciji od Sv. Marije do Umbraila točno 1,5 km.

 

 

 

 

Tamle spodaj je Sveta Maria(od koder, praviš, da boš napadel Umbrail)

post-13666-0-64728300-1392163298_thumb.jpg....

 

 

...kilometer pa pol makadama...post-13666-0-92682900-1392163313_thumb.jpg

 

post-13666-0-68227400-1392163330_thumb.jpg

 

 

 

Umbrail

post-13666-0-35324600-1392163354_thumb.jpg

 

 

v daljavi pa še passo, kjer se čisto vsak ustavi - Stelvio

 

post-13666-0-51067300-1392163342_thumb.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Evo s5 jest: tokrat pa vprašanje za YU poznavalce: gledam povezavo med Sarajevom in Višegradom:

1. varianta je cesta M 19 in M 19-3 (Sarajevo-Rogatica-Ustiprača- potem pa levo ob Drini) ali pa

2. varianta: M 5 (Sarajevo - Pale - Goražde in levo ob Drini).

 

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja mi2 sva lansko leto "porabila" cesto M 18 (Sarajevo-Dobro Polje-Brod (Foča) ) , letos pa bi malo drugače, ker tokrat ne bi zavila na jug proti Trebinju, pač pa proti Mrzli gori v SRB.

 

M 18:

 

 

post-1569-0-06178300-1395129544_thumb.jpg

post-1569-0-09864500-1395129579_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo s5 jest: tokrat pa vprašanje za YU poznavalce: gledam povezavo med Sarajevom in Višegradom:

1. varianta je cesta M 19 in M 19-3 (Sarajevo-Rogatica-Ustiprača- potem pa levo ob Drini) ali pa

2. varianta: M 5 (Sarajevo - Pale - Goražde in levo ob Drini).

 

Hvala.

Lan sem prevozu obe relaciji.Najprej Sarajevo-Pale-Goražde-Ustiprača-Višegrad-Zlatibor , nazaj pa Zlatibor-Višegrad-Utiprača-Rogatica-Sarajevo. Meni je veliko bolj všeč moja prva varianta. Lepša za motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sarajevo-Pale-Goražde-Ustiprača-Višegrad-Zlatibor , ... Lepša za motor.

 

Ja fino. Hvala za info. Bova kar to smer porabila - je tudi na Via Michelin označena kot malo višja kategorija ceste.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo sem brskal za podatki, ampak nisem nikjer nič našel (prepoved za GoogleStreetView je prenehala leta 2010) .... a mogoče kdo ve, kdaj bo Google Street View po AUT in GER? Nemčija ima pokrita samo nekatera večja mesta; München, Nürnberg, Frankfurt .... Bi bilo zanimivo brskat po zemljevidu in si pred odhodom kaj ogledat ... predvsem ceste ... itd. Morda štopira zadevo kakšna Komisija za varstvo osebnih podatkov.

Popravljeno . Popravil BREITNER
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rožaje - Peč je asfalt brez vsakega problema, sem jo lansko leto prepeljal vendar iz Novega pazarja.

Lp

 

 

Hvala!   :OK:

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja fino. Hvala za info. Bova kar to smer porabila - je tudi na Via Michelin označena kot malo višja kategorija ceste.

 

Če bosta šla v tej smeri bi predlagal da se zapelješ iz Sarajeva v Istočno Sarajevo - Lukavico in od tam naprej proti Jahorini, je par lepih ovinkov http://goo.gl/maps/R8f6z. Cesta zgrajena pred 2 leti. Nato lahko nadaljuješ na vrh Jahorine in po drugi strani nazaj na M5 (Podgrab) oziroma pred Jahorino nazaj na Pale in nato na M5. 

Sam sem se raje vozil na relaciji Sarajevo - Rogatica - Ustiprača (resda večkrat z avtomobilom). 

Lp

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!