Skoči na vsebino

Sam svoj mehanik - vse mogoče okoli šraufanja


HHV

Priporočene objave

pred 1 uro, a79 pravi:

Kolk se je varno vozit, glede na to, da mi semeringi v prednjih vilicah malenkost puscajo olje? Ne divjam, se se privajam na zver..

Jaz bi takoj zamenjal, da se ne sesedejo vilice. Ko sem opazil rahle sledi olja, sem še mislil, da bo zdržalo nekaj časa nato po prevoženih cca 80km mi je pa ze po disku in po tleh kapljalo.. Strosek je 140 eur, če so vilice normalne brez poškodbe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Vprašanje za vse mojstre reševanja problemov :)

Zavrtela se mi je matica, zalita v plastiko (tank za gorivo Ktm 690 enduro)... Gre za matico ki drži ročaje za sopotnika.

Kako bi lahko rešu ta problem? 

Popravljeno . Popravil Žan96
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 43 minutami, Žan96 pravi:

Vprašanje za vse mojstre reševanja problemov :)

Zavrtela se mi je matica, zalita v plastiko (tank za gorivo Ktm 690 enduro)... Gre za matico ki drži ročaje za sopotnika.

Kako bi lahko rešu ta problem? 

vzmetna podloška, lepilo, kontramatica....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Žan96 pravi:

Vprašanje za vse mojstre reševanja problemov :)

Zavrtela se mi je matica, zalita v plastiko (tank za gorivo Ktm 690 enduro)... Gre za matico ki drži ročaje za sopotnika.

Kako bi lahko rešu ta problem? 

Poglej na ADV.

Svetovali so, da uporabi baterijski vijačnik. Z dosti hitrosti se bo vložek segrel in ga lahko spuliš iz plastike. Potem rabiš ustrezno lepilo in ga "nabiješ" nazaj. Priporočajo uporabo "nečesa" proti "prijemanju" (da drugič nimaš problemov) . Čeprav, jaz sem vse vijake "zalimal" pa ravno tako nimam nobenih problemov (zaenkrat) .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, DAMI34 pravi:

vzmetna podloška, lepilo, kontramatica....

Ne razumem čist tega sistema?

pred 3 urami, franc pravi:

Poglej na ADV.

Svetovali so, da uporabi baterijski vijačnik. Z dosti hitrosti se bo vložek segrel in ga lahko spuliš iz plastike. Potem rabiš ustrezno lepilo in ga "nabiješ" nazaj. Priporočajo uporabo "nečesa" proti "prijemanju" (da drugič nimaš problemov) . Čeprav, jaz sem vse vijake "zalimal" pa ravno tako nimam nobenih problemov (zaenkrat) .

Probam takoj po šihtu :D zalepu bom najbrž s kakšno siko al pa kentom. Čeprav pomoje ne bom dau nazaj teh ročk, moja se noče vozt s tem motorjem 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa saj ročke ti prav pridejo za "prestavljat" motor ali pa za kakšen ruzak pripet (vseeno je lepše kot luknje v plastiki) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 50 minutami, Žan96 pravi:

Ne razumem čist tega sistema?

Probam takoj po šihtu :D zalepu bom najbrž s kakšno siko al pa kentom. Čeprav pomoje ne bom dau nazaj teh ročk, moja se noče vozt s tem motorjem 

sem te slabo razumel, namreč da se ti vijak v plastiki vrti in ne moreš stisniti.

Za odtisniti, ti je potem nekdo že svetoval.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@franc @DAMI34 hvala za pomoč, sem naredil kot je rekel franc.

Problem je bil ker se je namesto tanka topil ročaj... Nakoncu sem povrtal vijak in baterijsko pripel direktno na vijak. Neverjetno kakšna matica ogromna... ročka se je tako lepo nazaj zalila da bo še uporabna :)

Franc imam novo zadno strehico. Za enduro potrebe bom namontiral trak iz gurtne, za supermoto ne rabim ročk

 

Aftermath slike 

20170404_150907.jpg

20170404_151141.jpg

20170404_150938.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si ti to prvi lastnik?

Ker jaz imam v spominu, da so vložki (matice) medeninaste. Pa tudi ko sem gledal slike popravil imam v spominu da so "vsadki" za plastiko. Tole pri tebi pa je res prava "jama" .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če mi kdo lahko pomaga , zavore so mi nekaj glasne .......

Fotografija osebe Gregor Cvitkovič.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pošpricaj z WD40 pa bo :P (!!!da nebi kdo tega res delal če zavore cvilijo!!!)

 

@Žan96, če rabiš ročke javi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nisem še videl na lastne oči - samo nekdo je že obrnil ploščice s kovino eno proti drugi in disk vmes .. pa sem mislil , da ni mogoče kaj bolj neumnega naredit ..

pa je možno ... :lol1:voznik je zgleda gluh ..tisti ki je to skupaj dajal pa slep.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob hitrem pogledu na sliko sem mislil, da je to kdo za zajebancijo sestavil in slikal... Pogledam še enkrat in vidim, da si je disk že vrezal svoj prostor v čeljusti... Narod je neizobražen in  celo zabit!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 19. 3. 2017 ob 15:42, Aco225 pravi:

cau jaz imam benneli k2 50cc 2takt skuter,motor ne vzge,iskra je,kompresija je,gorivo je,kaj mislite da je kaksna cdi enota ali tuljava ali.....?? hvala za odgovore

Verjetno je problem samo usedlina olja v kotvici uplinjača, ki je nastala, ker je čez zimo izhlapel bencin. Poglej, če ima vplinjač kakšen vijak za izpust goriva, še boljše bi bilo snet kotvico (prostor kjer se v vpinjaču nabere gorivo) in jo očistit...Pri dvotaktnih motorjih gre za standardni spomladanski postopek - še posebaj pri tistih, kateri nimajo mehanske pipice za gorivo. Pri mehanski pipici po zadnji vožnji zapreš gorivo in pustiš motor teči, da porabi vse gorivo v uplinjaču.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, imaging pravi:

Pošpricaj z WD40 pa bo :P (!!!da nebi kdo tega res delal če zavore cvilijo!!!

Poznam nekoga, ki je to res naredil. Na srečo se je kljub mokrim diskom dobro končalo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Imam problemček z motorjem bmw k1200r, pred nekaj časa sem poravljal menjalnik, sedaj me pa zanima nekaj glede sklopke. Vem sklopka je zelo slaba ampak nisem popolnoma prepričan če je to zvok sklopke. Zelo čuden zvok se pojavi ko spustim gas in sam agregat zavira torej je sklopka obremenjena v drugo smer. Zvok je kot da bi nekaj šobalo.. Je to zvok sklopke? Drsi pa sicer ne..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, tomash pravi:

Imam mogoče problem. BMW R1100GS. Mogoče drsi sklopka. Kako to preverit in komu peljat za popravilo?

Mogoče?Po čem sklepaš?

Imaš še na zajlo in imaš preveč našponano?...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 minutes ago, tomash said:

Kako to preverit

Visja prestava (4., 5.), vrtljaji v obmocju najvisjega navora, poln gas - ce vrtljaji zrastejo nesorazmerno hitreje kot hitrost, imas tezavo.

Lahko med tem pocetjem malo stisnes sklopko in jo nazaj spustis (pri polnem plinu) - ce sklopka takoj prime, je ok, ce bo vklapljala "nekaj casa" (sekundo, dve, tri) ali pa sploh ne bo prijela dokler imas poln plin, imas pa tezavo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 47 minutami, sesir pravi:

Mogoče?Po čem sklepaš?

Imaš še na zajlo in imaš preveč našponano?...

V četrti mi motor pri visokih obratih malo bezlja. Ja na zajlo in ni preveč našponana.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 46 minutami, tomash pravi:

V četrti mi motor pri visokih obratih malo bezlja. Ja na zajlo in ni preveč našponana.

Motor bezlja...

Ne vem kak misliš a v bistvu v nobeni prestavi ne smejo obrati naraščat brez da čutiš še moč!Naredi kot je napisal zgoraj!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!