Skoči na vsebino

Sam svoj mehanik - vse mogoče okoli šraufanja


HHV

Priporočene objave

to se ponavadi zlomi , ko motor pade na stran na ogledalo..

hmm..telefonskih ni več v profilu - avto pa je ..?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, MiNa pravi:

@Raavi pa moment ključ kupi. Čimprej! :devil:

Moment ključ za v glavo. V rokah ga bogami ni.:naughty:

 

Ne ne, ni pau sm biu res prejak. Se mi je gibala brezma i špegel. Not guma je hin, pa je kr šlo pa šlo, se mi tk lepo vidlo :kva1:

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poglej , če ima tista stran ko je ročka kakšen "sedež" ali bradavičko - velikokrat je na balanci luknjica v katero mora sesti ta bradavička .

če tega nimaš je rešitev : vzameš kroglico iz starega ležaja (od 3 mm - max 6mm), zavrtaš malo v balanco , daš kroglico v luknjico na balanci (malo masti, da ti ne pade) , daš nosilec gor in ga privijačiš na željeni poziciji - srednje nežno :P ..

potem snameš in zavrtaš še malo v nosilec ročke na mestu , kamor se je vtisnila kroglica ..skupna globina vrtine na balanci in nosilcu je lahko največ premer kroglice - raje 0.1mm manj.

na vijaka kapneš srednji "locktite" in  zmontiraš - M5 = cca 8 Nm (točen moment imaš napisan v navodilih za uporabo - verjetno ..če je navedenih več momentov za isto mero vijaka izbereš pravilnega po oznaki na vijaku).

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 19. 7. 2019 ob 19:24, Raavi pravi:

To sm polamau, ki sm bedak. Kje bi to dobil, čimprej, da bom lah na dopust šel. Gre za dl 650/ 08.

Se pa na to špegel pršraufa.

Nosilec/objemka v enem

IMG_20190719_191708.jpg

Probaj pri motospirit. Saso svensek. Blizu ptuja. Jaz pri njemu kupujem vse rabljene dele in sem zelo zadovoljen. Ima pa skoraj (ce ze ne) vse, za vse motorje. Priporocam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Elektricni problem pri yamahi R6 1999-2000. Ko dam kontakt se vse prizge normalno, ko pa ga poskusim prizgati, pa se ugasne armaturna plosca, motor pa ne prizge. Samo "vergla". Kot da mu nekaj pobira elektriko. Preveril pa sem rele starterja, vzigalne kapice, starting circuit cutoff relay (ne vem kako se rece po slovensko), pickup coil, varovalke, neutral stikalo mi sicer ne dela, ceprav sem ga zamenjal, tako da sem naredil zacasni bypass. Ali se komu sanja, kaj bi lahko bilo, ker slloh ne vem vec, kaj naj se pogledam.

Hvala za kakršenkoli nasvet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, duckyR6 said:

Elektricni problem pri yamahi R6 1999-2000. Ko dam kontakt se vse prizge normalno, ko pa ga poskusim prizgati, pa se ugasne armaturna plosca, motor pa ne prizge. Samo "vergla". Kot da mu nekaj pobira elektriko. Preveril pa sem rele starterja, vzigalne kapice, starting circuit cutoff relay (ne vem kako se rece po slovensko), pickup coil, varovalke, neutral stikalo mi sicer ne dela, ceprav sem ga zamenjal, tako da sem naredil zacasni bypass. Ali se komu sanja, kaj bi lahko bilo, ker slloh ne vem vec, kaj naj se pogledam.

Hvala za kakršenkoli nasvet.

Poskusi z drugim akumulatorjem.

 

Drugace pa - vezice so zakon. :D

67779849_2325531354442887_5428413632180387840_n.jpg.e87507064c14c7d3d61cef138c19da03.jpg

67683190_398333024154489_5487602662385909760_n.thumb.jpg.1db856d992a816b3fea6746ab7571fb9.jpg

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem, kar vidim v tej temi, še jaz nisem največji pacijet!  :)

Pohodim zadnjo zavoro in pade v prazno. Ustavim, pogledam in vidim, da sem izgubil bolcen na spoju zadnje zavore. Očitno mi je odpadla varovalka, katero sem imel narazen, pred kratkem zaradi spuščanja stopalk na nižji nivo. Mehka kovina, da sem jo z prstom z lahkoto zravnal ter nazaj upognil. Očitno se je odlomila in posledično je odpadlel bolcen.

Rešitev na terenu je GoPro ;)

FCF8D72D-C72C-4E6B-A84D-C93BF6C577CC.jpeg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Končno sem našel vulkanizerja, ki dela z občutkom in tako kot se zagre, brez poškodb felten. Seveda je izkušen motorist in še bivši dirkač. Pokazal mi je kako se hitro in enostavno scentrira kolesa. Počepneš, primeš kolo za konca osi in os malo migaš, vrtiš naprej, nazaj. S tem izničiš trenje ležajev. Nalepiš utež zgoraj in ponoviš enkrat, dvakrat in to je to. Pri Africi je to še bolj enostavno, ker so original uteži nataknjene na špice in tako ponovno uporabne.

Popravljeno . Popravil motom
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, maxxa pravi:

Ime?

Saj ga poznaš, v Mostah ga najdeš. "Zlot frdaman", v Kašariji ga itak vsi poznajo. Motokrosist, cestni dirkač, modelar, serviser, vulkanizer......  Zaradi neprestanih testiranj pneumatik, ga je malo teže k rokam dobit, k je skoz na dveh kolesih, al pa na dveh dilcah pozim. K ga pa s kluke snameš se pa zavzame in nikoli ni problem "čas".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 9. 8. 2019 ob 11:22, duckyR6 pravi:

Elektricni problem pri yamahi R6 1999-2000. Ko dam kontakt se vse prizge normalno, ko pa ga poskusim prizgati, pa se ugasne armaturna plosca, motor pa ne prizge. Samo "vergla". Kot da mu nekaj pobira elektriko. Preveril pa sem rele starterja, vzigalne kapice, starting circuit cutoff relay (ne vem kako se rece po slovensko), pickup coil, varovalke, neutral stikalo mi sicer ne dela, ceprav sem ga zamenjal, tako da sem naredil zacasni bypass. Ali se komu sanja, kaj bi lahko bilo, ker slloh ne vem vec, kaj naj se pogledam.

Hvala za kakršenkoli nasvet.

Sem ti dala kontakt ze kak dober mesec nazaj. Zdaj bi se ze zdavnaj vozil ;)

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Danes sem spoznal zakaj mehaniki ne marajo avtov na plin... 8 ur za menjat alternator, najprej sem se 2 ure mučil in obračal če bi ga spravul ven skozi kolotek ma ne gre.. potem ni blo druge kot demontirat uparjalnik stistni vn star alternator dat drugega notri nazaj zmontirat uparjalnik priključit cevi in pol nadaljevat z montiranjem ... :headbang:

8 ur sm se jebau 8.. in vse porezane roke od vezic in plastik

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo nekaj uporabnega in enostavnega power pack super kondenzatorjev skupaj imajo skoraj 60F in max 15V. 

Bo kolegu pomagalo pri užiganju enga dvocilindraša. Samo za prvi in zadnji kondenzator si nisem vzel časa da bi naredil posebno ploščico. 

DSC_0941.JPG

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ha ha ma sej podobno zdej že kitajci prodajajo že na vezju z upori in regulatorji da je vsak kondenzator pravilno napolnjen. Samo zdej je težje najt te kondenzatorje, baje je tesla kupla maxwell firmo in pustijo malo kosov vn na tržišče. Par let nazaj ko so prišli tisti vide, i ko so nekateri nadomestili akuje z kondenzatorji so bili tile bolj poceni. Sej tale paket gre v ducatija. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Lep pozdrav.

Imam 40 let starega Kawasakija Z500, ki se je naenkrat odločil, da ne bo več vžgal. Vžigam ga enako kot doslej: zauh, brez gasa in s stisnjeno sklopko. V prvem poizkusu čisto malo zmanjka, nato pa samo vergla in vergla, pa nič...

Kaj je lahko narobe?

Hvala za pomoč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po neuspelem vžiganju poglej svečke : če so suhe ne dobiš bencina , če so mokre ti ga zaliva.. stvar uplinjačev .

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

35 minutes ago, thumper said:

po neuspelem vžiganju poglej svečke : če so suhe ne dobiš bencina , če so mokre ti ga zaliva.. stvar uplinjačev .

Svečke so suhe. Torej ne dobi bencina...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Jaz bi kupil litr ali kilo, ne vem kako se prodaja, tesnenja cilindrov, lahko tudi kilo kompresije. Kar je bolj enostavno, ker mi piha mimo batov ? :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, smasher pravi:

Jaz bi kupil litr ali kilo, ne vem kako se prodaja, tesnenja cilindrov, lahko tudi kilo kompresije. Kar je bolj enostavno, ker mi piha mimo batov ? :lol1:

nekaj dag obročkov nabavi... .. pa ne čebulnih..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!