Skoči na vsebino

Sam svoj mehanik - vse mogoče okoli šraufanja


HHV

Priporočene objave

@thumper, ma ne vem če bi bila povezava dovolj  močna, sem našel že opcijo pr taljanih samo čakam da pridejo vn iz karantene eno smerno črpalko za 60 ojrov pa dobim praktično 2 za ceno ene pri nas. tisto s T členom zdej ko sem premislil ima še vedno opcijo neenakomernega dviga. (zdej morem samo še počakat da pridejo makaronari iz karantene)

@franc, da se jih uporabljat tudi vodoravno, moraš paziti kje je pumpa, ampak itak če dam zunanjo črpalko to pol ni več problem.

@marincspeedshop ha ha.. tista prva slika je preveč riskantna še zame, sem investiral v tiste kovinske trinožne "axl stande", in tudi zdej imam podobno rešitev kot ti tram 12x12cm ma katerega zapeljem, samo imam željo se ulešt komot pod avto, podloga pa je ravn šudr. 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, Kugelschreiber said:

Klančina pa ni opcija? 

Kot sem napisal imam podobno rešitev kot marinc, imam dva kosa trama. Kaj ne smem komplicirat, vidiš da se na forumi nič ne dogaja, je treba neki pisat. 

Kaj, ne sanja vsak ki rad šraufa eno stebelno ali škarjasto dvigalo? Moj najbolj priljubljen avto ima sedaj 20+ let in bi rad poštimal marsikaj, pa seveda ker tle v Sloveniji mora imet vsak svoj avto, skrbim za vse avte v družini torej se vedno najde kaj za šraufat, pa na K mi gre un krokodil ki ima mala kovinska kolesa in ga po šudru vlečem...

Sej dzej bo verjetno treba počakat kaj bo s tem virusom, da se ne bom zdej preveč šetau okoli ... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, smasher pravi:

@thumper, ma ne vem če bi bila povezava dovolj  močna, sem našel že opcijo pr taljanih samo čakam da pridejo vn iz karantene eno smerno črpalko za 60 ojrov pa dobim praktično 2 za ceno ene pri nas. tisto s T členom zdej ko sem premislil ima še vedno opcijo neenakomernega dviga. (zdej morem samo še počakat da pridejo makaronari iz karantene)

ha dej no.. tritonsko dvigalo ima hidravlične cevi enake kot bagri in ostala hidravlika . če hočeš imam eno hidravlično črpalko od viličarja - samo elektromotor moraš dat zraven.. kupiš 2 cilindra in povezovalne cevi .. je pa res , da je potem potrebno narediti vse ostalo.. kar se pa ne splača glede na tole

https://www.wolf-germany.com/2-saeulen-hebebuehnen

je pa res , da rabiš konkretne temelje..

če bi te slučajno zanimalo si jaz ogledujem tole :

https://www.wolf-germany.com/motorradhebebuehne-800kg-1299eu

prišparava na prevozu kajne..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh ni problem v pumpi ali moči dvigalke. Samo če sta dva ločena cilindra in T člen na pumpi ne zagotovi ravnine, če togo povežem zgubim mobilnost. 

(po domače, dva kurca gresta na isto babo, tut če mata oba enak tlak se ne bosta enako dvignla ?

Ps: večina jih lahko poležava doma al zarad vikenda al zarad karantene mi pa 3 izmene furamo... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 minutes ago, Kugelschreiber said:

Pol bo pa keša za en taprav lift, a? Dobrega ćuka. 
 

https://lincos.si/en/6177-mobilno-skarjasto-dvigalo-28-ton.html

Ma poznam jst lincos pinudbo skor na pamet ?, za ta denar bi pol skori raje tako vrjanto, ker ne zahteva idealno gladkih tal. https://lincos.si/en/13-scissor-lifts

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

21 minutes ago, smasher said:

Ma poznam jst lincos pinudbo skor na pamet ?, za ta denar bi pol skori raje tako vrjanto, ker ne zahteva idealno gladkih tal. https://lincos.si/en/13-scissor-lifts

sm mel občutek de to ne bo fiksno, de je na prostem, in boš pospravljal. WAIT!!!! kaj pa old skul jama? :D pr starmu fotru je dublirala kot bazen :lol1: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj mi je prej telefin napačni link pripopal https://lincos.si/si/6092-mobilno-skarjasto-dvigalo-3t.html

Mobilno škarjasto. 

Ps: Drugače pa kaže da bom imel aprila neki cajta za se igrat, ker so največji naročniki francozi in italjani ni bilo nobenega novega naročila od začetka meseca in kot kaže do aprila ne bo... Zdej podelamo vsa stara naročila (če jih bomo lahko odposlali) in pol se čaka nove serije.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj ne vem   v katero temo naj prilimam..ampak to da nimam izvlekaca za lezaje zadnje vilce pase bolj sem..

20200314_193733.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, thumper said:

saj ne vem   v katero temo naj prilimam..ampak to da nimam izvlekaca za lezaje zadnje vilce pase bolj sem..

20200314_193733.jpg

Nekaj me bega... oziroma kar precej... ne razumem kako mamutove solze vlečejo ležaje, kakšno funkcijo ima una ketna... Kakšn izvlakač pa rabiš? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, smasher pravi:

Nekaj me bega... oziroma kar precej... ne razumem kako mamutove solze vlečejo ležaje, kakšno funkcijo ima una ketna... Kakšn izvlakač pa rabiš? 

ko mi dopizdi si vzamem en pir in grem v garažo ..solze mi delajo družbo in dvigujejo moralo..ketna je za zaklent.. 

notranji s tistim udarnim kladivom  notranji premer  22mm.  globina (oz.širina) ležaja je 30mm..sej bom naroču komplet teh izvlekačev ker ga bom rabil še za ležaje v glavi okvirja..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

taki ja..sej bom naročil .. samo velikost kompleta si moram izbrat..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ne vm..taka je ze ene 55000km..pa eno celo imam ze ene 20000km doma.naj zamenjam ali pustim?

 

20200318_172507.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, thumper pravi:

Saj ne vm..taka je ze ene 55000km..pa eno celo imam ze ene 20000km doma.naj zamenjam ali pustim?

 

20200318_172507.jpg

menjaj, da bo vsaj lepa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, thumper pravi:

Saj ne vm..taka je ze ene 55000km..pa eno celo imam ze ene 20000km doma.naj zamenjam ali pustim?

 

20200318_172507.jpg

Pusti, ko jo boš zmontiral, bo šlo kaj  narobe. Raje malo pospravi garažo. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Pusti, ko jo boš zmontiral, bo šlo kaj  narobe. Raje malo pospravi garažo. :naughty:

Ja sej.. pa mam glavno orodje v sluzbi..ne pospravit napravit garazo..

  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, thumper pravi:

Saj ne vm..taka je ze ene 55000km..pa eno celo imam ze ene 20000km doma.naj zamenjam ali pustim?

 

20200318_172507.jpg

Vsaj robove malo posnemi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, Joker pravi:

Vsaj robove malo posnemi...

sem jih takoj ..pa potem se je še malo zagladilo.. pa še šlosar sem ..top gladko je ti povem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako deluje ura za motorne ure? Na mamutih sem zvedel da deluje tudi v odvisnosti od obratov. Jaz sem mislil da preprosto, če je "signal" od svečke šteje minute, ampak baje če so nižji obrati počasneje šteje? 

Ker se mi zdi da se ure nekam počasi obračajo, zadeva gre max do 3500obr/min in bi ocenil da je ena ura dela cca. 3/4 ure na tem števcu. (lahko pa da se mi samo zdi ker se delo vleče ?

DSC_0095.JPG

DSC_0096.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zgleda da ura šteje število vžigov .. preglej kako jo je potrebno nastaviti pred uporabo - enako kot števec za hitrost , ki ima na kolesu magnetek in na vilici čitalec.. 

pri te za delovne ure so verjetno pomembni podatki: 2T ali 4T , število cilindrov in max.število obratov.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poskrbi tudi, da ne boš onega kabla je v stik na maso spravil (kje priščipneš, odrgneš, ipd). Ko pol ne dela najbolj. Verjetno ima noter nek interni timer (uro), ki se sproži ko preostalo vezje preko indukcije na žički zazna prisotnost napetosti - pomeni da motor dela. In pol pač vsakih 6 minut zaznavanja prišteje 0.1 ure k zadnjemu stanju. Seveda to ni čisto natančno, je pa dovolj dobro. Vsaj tako bi jaz to naredil. Dela dokler not zalita baterija drži, pol pa tudi če bi jo menjal verjetno zgubi stanje števca.

Popravljeno . Popravil jskrablin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da nekateri števci delovnih ur sploh nimajo nobenega kabla pač pa jih prožijo vibracije verjamem, da je s tvojo podobno, le da jo proži impulz v vžigalnem kablu. Skratka, šteje zgolj delovne ure, neodvisno od vrtljajev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!