Skoči na vsebino
HHV

Sam svoj mehanik (Vse mogoče okoli šraufanja)

Priporočene objave

jskrablin    6196
jskrablin
pred 46 minutami, dAlencc87 pravi:

Najbrz da res:hmm:a mi zna kdo po kmecko po domace razlozit zakaj so sploh plavajoci?!!? Kaj je prednost? Tnx

Plavajoči disk se lahko nekoliko premakne v svojih točkah vpetja na nosilec. Kar pomeni da lahko kompenzira temperaturne obremenitve (raztezanje materiala), mehanske obremenitve (zvijanje vilic in posledično premikanje zavornih čeljusti relativno na disk) in podobno. Pri motorjih je to kr pomembno ker je materiala v diskih res malo in ima kar precej dela s prenašanjem temperaturnih in mehanskih obremenitev.

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
thumper    9720
thumper
pred 13 urami, dAlencc87 pravi:

Mislis kolesni al v krizu? :hmm:

v glavi okvirja  ....

pred 11 urami, dAlencc87 pravi:

Najbrz da res:hmm:a mi zna kdo po kmecko po domace razlozit zakaj so sploh plavajoci?!!? Kaj je prednost? Tnx

prilagajajo se ..vsem spremembam - seveda v razumnih mernih mejah - do katerih pride zaradi temperature ali neenakomernega gibanja zavornih batov. plavajoč disk se sam prilagodi in se postavi levo/ desno v nulto pozicijo.. v majhnem obsegu se tako pri zaviranju tudi kompenzira ukrivljenost diska - to se meri prej v tisočinkah ampak tako skompenzira tisto začetno ukrivljenost..

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
Zivnorc    16599
Zivnorc

:hmm:

... v hladnem stanju je vse togo...vse pri miru. diski nimajo nič lufta..nič ne plavajo. Pesto z diskom  spajajo tisti okrogli votli "neti" -zatiči...

...med zaviranjem se sprošča vekila količina toplote...praktično se zelo velik del energije pretvori v toploto. Diski se močno segrejejo...med segrevanjem pa se jeklo širi....torej se premer diskov poveča. Pesto diskov je običajno narejeno v obliki "marjetice" in na vsakem kraku je ta zatič, ki spaja to pesto z diskom. To pesto se ne segreva (toliko) in se zato ne širi. to razliko raztezkov kompenzirajo ti zatiči...v bistvu dobijo zračnost med diskom in pestom gledano proti osi oz. iz centra osi proti ven. Radialno praktično ne dobi zračnosti...ravno tako ne aksialno.

....če ne bi bilo teh zatičev, bi se ob segrevanju diski ravno tako hoteli razširiti ....pesto pa tega ne dovoljuje in hoče ohraniti prvotni-hladni prmer diskov, zato pride do deformacije diskov...kot da bi ga hotelo "zmehuriti" med temi kraki pesta "marjetice".

..zato ti tresejo.

..upam, da sem dovolj po kmečko napisal..:D

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
macak333    779
macak333

Sem imel podoben problem na cbr600 08. Mi je sprednji konec nesramno treslo ko sem zaviral recimo pri 120 in pol recimo prvih par m kul pol pa trese. Itak zamenu ploscice, isto. Pol sm pa su do Primca je reku da so verjetno diski, pridm dam, dam motor na sprednji stender, fiksiram nanj subler in zavrtim kolo. Odstopanja so bila minimalna, veliko pod max dovoljenimi vrednosti.

Da malo preizkusim drugega mehanika sem se zapeljal do Elise v Domzale. Podn! Tipo mi na vsak nacin trdi da so diski jst pa kot da steni govorim da sm jih premeru. Normalno takmu nam pustu da mi motorja slata, raj se sam pomucm.

Pol sm mal googlal kaj bi lahka blo in itak logicno je da naslednje gledas v glavi od kriza. Spravm se to odsraufat in pogledat kako kej tm zgleda. Ze ko sm hotu odsraufat un “patent” matico (pac varjanta kladivo in ravni izvijac), nikakor da lepo popusti in da ga z roko odvijacim. No tu sem opazil da so posneti navoji na osi od kriza in jo bo potrebno zamenjat.

Moja razlaga zakaj je treslo je, da ker so bili navoji posneti, dejansko jih na dolocenem odseku ni bilo, je zaradi nihanja vibracij od ceste (itak amontizerji ne ublazijo kompletno) to prensalo preko osi na zgornji del kriza in v tem delu zacelo tresti.

Tako da ja, ob menjavi osi kriza in preventivno lezajev tresenja vec ni bilo.

Ena malenkost od mene ampak pri tebi dolenc87 je najverjetneje problem v Cajna diskih :D

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
thumper    9720
thumper
pred 8 urami, Zivnorc pravi:

:hmm:

... v hladnem stanju je vse togo...vse pri miru. diski nimajo nič lufta..nič ne plavajo. Pesto z diskom  spajajo tisti okrogli votli "neti" -zatiči...

...med zaviranjem se sprošča vekila količina toplote...praktično se zelo velik del energije pretvori v toploto. Diski se močno segrejejo...med segrevanjem pa se jeklo širi....torej se premer diskov poveča. Pesto diskov je običajno narejeno v obliki "marjetice" in na vsakem kraku je ta zatič, ki spaja to pesto z diskom. To pesto se ne segreva (toliko) in se zato ne širi. to razliko raztezkov kompenzirajo ti zatiči...v bistvu dobijo zračnost med diskom in pestom gledano proti osi oz. iz centra osi proti ven. Radialno praktično ne dobi zračnosti...ravno tako ne aksialno.

....če ne bi bilo teh zatičev, bi se ob segrevanju diski ravno tako hoteli razširiti ....pesto pa tega ne dovoljuje in hoče ohraniti prvotni-hladni prmer diskov, zato pride do deformacije diskov...kot da bi ga hotelo "zmehuriti" med temi kraki pesta "marjetice".

..zato ti tresejo.

..upam, da sem dovolj po kmečko napisal..:D

plavajoči diski imajo v hladnem stanju zračnost naprej/nazaj in levo/desno..majho a je.. 

pred 7 urami, macak333 pravi:

Da malo preizkusim drugega mehanika sem se zapeljal do Elise v Domzale. Podn! Tipo mi na vsak nacin trdi da so diski jst pa kot da steni govorim da sm jih premeru. Normalno takmu nam pustu da mi motorja slata, raj se sam pomucm.

Pol sm mal googlal kaj bi lahka blo in itak logicno je da naslednje gledas v glavi od kriza. Spravm se to odsraufat in pogledat kako kej tm zgleda. Ze ko sm hotu odsraufat un “patent” matico (pac varjanta kladivo in ravni izvijac), nikakor da lepo popusti in da ga z roko odvijacim. No tu sem opazil da so posneti navoji na osi od kriza in jo bo potrebno zamenjat.

Moja razlaga zakaj je treslo je, da ker so bili navoji posneti, dejansko jih na dolocenem odseku ni bilo, je zaradi nihanja vibracij od ceste (itak amontizerji ne ublazijo kompletno) to prensalo preko osi na zgornji del kriza in v tem delu zacelo tresti.

Tako da ja, ob menjavi osi kriza in preventivno lezajev tresenja vec ni bilo.

lepo si to razložil..preberi samo odebeljene stavke..

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
XTR    1637
XTR
18 minutes ago, thumper said:

plavajoči diski imajo v hladnem stanju zračnost naprej/nazaj in levo/desno..majho a je.. 

Dokler se neti ne "zapečejo" od umazanije ali zarustajo.... lahko se jih pa očisti, kot je prikazano na posnetku;

Se pa iz plavajočih diskov zelo hitro naredi tresoče, če ti neti niso očiščeni. Meni je začela zavorna ročica tresti že po nekaj močnih zaviranjih na poligonu (vaja zaviranja). Je pa res, da vmes skoraj ni bilo pavze za ohlajanje zavor. Tudi slišalo se je nato sk, sk, sk, sk... pri vsakem obratu sprednjega kolesa. Po nekaj sto kilometrih pa se je vse skupaj scentriralo nazaj. Zelo verjetno so se ti neti sprostili in sta se diska postavila nazaj v center...

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
Quest    2454
Quest

Ljubljanska Cesta 51A 
1236 Trzin 
SLOVENIJA

Tel. +386 1 2442490 
Fax +386 1 2442492

E-Mail: info@forch.si
Internet: www.foerch.si

Pokličeš mogoče te uslišijo in pošljejo v pismu. Drugač pa vpraš kdo prodaja na drobno pa pokličeš tja.

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
miklavc    1038
miklavc
pred 11 urami, tomaz69 pravi:

ne vem, če je za v to temo - kje bi lahko dobil take kapice rinfuzo oz. po komad - rabim cca 7 - 10 kom

http://www.foerch.si/din-in-standardni-deli/vijaki-za-les/pokrivne-kape/pokrovček-za-šestrobe-vijake?s=ProductGroup

Jaz take stvari naročim z E-bayja. Pri nas težko najdeš karkoli v manjših pakiranjih. 

Primer:

https://www.ebay.co.uk/itm/M5-M6-M8-M10-M12-M14-M16-M18-M20-M-Bolt-Nut-Domed-Cover-Caps-Plastic-Black/122291566214?hash=item1c79253686:m:mWF_XE25sHLDerapTfrP4cw

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
CR-F    0
CR-F

Pozdravljeni!

Kupil se Husqvarna te 310 in imama problem na sklopki. Ko se motor segreje (priblizno 20 min) vožnje ki sklopka rahlo prijemlje in je tezko najti ler. Ce mam v prvi prestavi mi raj vrze v drugo kot v ler. Sklopka je hudravlicna. Hvala za vsak nasvet Lp. 

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
DAMI34    78410
DAMI34
Ob 13. 10. 2018 ob 13:08, CR-F pravi:

Pozdravljeni!

Kupil se Husqvarna te 310 in imama problem na sklopki. Ko se motor segreje (priblizno 20 min) vožnje ki sklopka rahlo prijemlje in je tezko najti ler. Ce mam v prvi prestavi mi raj vrze v drugo kot v ler. Sklopka je hudravlicna. Hvala za vsak nasvet Lp. 

v tej temi boš lažje našel odgovor.

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
Raavi    126
Raavi
pred 2 urami, Zok pravi:

Je to morda odtocni kanal za vodo, ki bi se sicer tam ujela in zadrzevala?

Ceprav se na nobeni masini nisem videl cesarkoli podobnega...

Ampak kar gre ven gre tudi lahko noter. 

V mislih imam prah itd

Popravljeno . Popravil Raavi

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
xtzs    330
xtzs
pred 54 minutami, tomaz69 pravi:

Je to OK za kaj potisnit...

DAF03549-5910-464D-B4D7-1D1256011FE8.jpeg

Enakega že enih par let uporabljam, sigurno bolj točen od mojega občutka. Poleg imam še enega za manjše vrednosti navora, 5-30Nm se mi zdi.

skratka, odkar ga imam se mi več ne "zgodi"...:slap:

Popravljeno . Popravil xtzs

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
Zok    2667
Zok

Popolnoma enak kot Uniorjev, le da ta nima certifikata, Uniorjev pa. V sluzbi imam oba, pa se doma enega ne-uniorjevega (interdiskont). Vsi trije delujejo enako. Sem ze zategnil nekaj glav s tem. Pa seveda tudi platisc, jermenic, lezajev ipd.

Popravljeno . Popravil Zok

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
Dejanx    202
Dejanx

Dober dan!

Je kateri tukaj že manjaval ležaje glavne gredi na honda cbr 1000 rr 2008? Imam par vprašanj glede izbire ležajev. Če je kdo me lahko kar v zs kontaktira. Rabim pa mnenje nekoga, ki ve za kaj se gre:D

LP

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se

• Zadnji brskalci   0 članov

Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.

• Podobna vsebina

• HD-Dyna
      Avtor HD-Dyna
      Vaše izkušnje s serviserji, kje servisirate, kako ste zadovoljni z uslugami, kake so cene, splošna debata o serviserjih, vpoklici, problemi........
    • Fazer03
      Avtor Fazer03
      Če bo vse normalno bo pred kratkim kupljen avto pri hiši sigurno 5 let. In sem sedaj "čist not padu" v iskanju alu platišč za zimske gume (te so že v garaži), platišča pa morajo biti dimenzij 17 X 7 z vijaki 5 x 114.3 in po obliki nekje v smislu kot so Enzo B ali W, Tomason TN3, Momo win 2 ali win pro, ...

In sedaj se priporočam za info o ugodni nabavi omenjenih platišč in mogoče še o montaži in centriranju le-teh za solidno ceno.

Hvala.

• Forum

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!